“vendet e lojërave të fatit në internet rezultati i kampionëve”

 Zonjusha Sufali, kryeministri Rama informoi për vendimin e Qeverisë për të bllokuar të gjitha bastet online nëpërmjet të cilave paratë e shqiptarëve transferohen jashtë vendit. Si po operohet për bllokimin e këtyre faqeve?

Dhe tjetra , per te gjithe te mencurit e Kumaritt per Kumar “Se europa zotrie ”  .Shqiperia duhet te MBYLLE cdo vater Krimi , te Krimit te Organizuar te Europes .Jo vetem qe nuk ka kellqe ta mbaje por te gjithe Kryendyresirat e Hjaduterise se Banditeve te Babasqapit qe u shporren , preken nga ky Vendim …tani mundet te dale e dhe ndonje argument Kina zotrie “…….. ose “Qveria ben Ligje , Populli gjen shtigje ” NN

Kam pare me syte e mi si shkaterrohen njerezit dhe familjet nga kumari e bastet! Problemi eshte se keta njerez duhen kuruar, se nuk ka gje qe i mban larg vesit. Ne Shqiperi mungojne strukturat minimale per te droguarit, jo me per kumarxhinjte. 

Nga agjentët e rekomanduara forex trading / BinaryOptions, preferencat për një partner, të shkojnë në formularin e regjistrimit dhe të regjistrohen duke ndjekur hapat e mëposhtëm. Ju lutem vini re, nëse keni regjistruar më parë me ndonjë ndërmjetës nga lista e propozuar, regjistrimi mund të kryhet me gabime. Në rrethana të tilla, unë ju rekomandoj që të zgjidhni një platformë tjetër për tregti.

Një ditë pas atentatit me tritol që tronditi qytetin e Shkodrës, burime nga grupi hetimor konfirmojnë se kamerat e sigurisë së një biznesi mund të ofrojnë të dhëna të vlefshme, që do të mundësonin identifikimin e…

Nuk eshte e paligjshme. Te gjitha konventat per tregtine e lire (ofrimin e sherbimeve hy hyn dhe kumari elekronik) lejojne shmangie, apo moszbatim per ruajtjen e shendetit public, sigurise kombetare, moralit public dhe ca mrrokllave te tjera.

Beluloooo qe transferta e parave behet nga bankat (e nivelit te dyte  i thone ne Shqiperi) , kjo dihet, se te gjithe njerzit kur blejne bileta avioni, rroba, sende, nepermjet internetit, paguajne me karta krediti, qe sot i ofrojne vete kompani te ndryshme dhe banka. Mirpo eksperti atje i duhej pergjigjur pyetjes se gazetarit, per te marre vesh delet e tjera

Ka kohë që tregu i basteve është shndërruar në një biznes global. Ekspertët mendojnë se në botë fitimet prej basteve shkojnë në qindra apo mijra miliarda. Paratë më të shumta nga bastet nxirren në vendet e Lindjes së Largët. Aty ofrohen baste pa limit shume parash. Sipas vlerësimeve për ndeshjet e futbollit në Kinë vihen në bast 50 miliardë euro në vit.

Dakort me cthua, por heqja e lojrave te fatit eshte nje fillim i mbare. A duhet te behet me teper per keta njerez? Sigurisht qe po! Ne te njejten kohe diku duhet filluar. Heqja e lojrave te fatit nga cdo sep rruge eshte nje tulle ne murin kunder vartesise nga bixhozi. 

Pra shumica e ketyra vendeve sapo i kan legalizuar bastet online. Tjetra eshte qe vendet e mespierme jane antare te EU me realiete socioekonomik shume larg Shqiperise dhe si rrjedhoje nuk mund as te merren si shembuj dhe as te sillen si krahasues. 

Ende policia vendore e Shkodrës nuk ka asnjë person të dyshuar lidhur me atentatin ndaj biznesmenit Lulzim Kulla në Shkodër. Rreth 20 persona janë shoqëruar në polici, por autorët nuk kanë arritur që të identifikohen. As pamjet nga kamerat…

“Sot, Inspektorët Disiplinarë të UEFA-s që punojnë mbi këtë rast kanë marrë kërcënime anonime me vdekje, të cilat supozohet se synojnë t’i frikësojnë ata që të ndalojnë të kryejnë punën e tyre,” thuhet në njoftimin e publikuar mbrëmjen e së premtes. “Këto kërcënime nuk do t’ia dalin dhe policia është informuar,” vijon deklarata e UEFA-s.

Une e mbeshtes qeverine ne kte nisme – edhe pse po perpiqet te monopolizohet kjo industri; dmth – licensimi i mirefillte ne rruge shteterore i kompanive te interesuara. Kjo ne vetvete patjeter qe do sjelle ardhjen e ‘agallareve’ te rinj ne kete fushe, por prape une shpresoj qe ‘dora e fshehte’ e shtetit duhet te behet e ndjeshme ndaj liberalizimit total te cdo lloj industrie. Mendim personal gjithsesi.

Me seriozisht, lojerat e fatit ne Europe jane te liberalizuara vitet e fundit qysh nga Direktiva e 2006-es per lojrat online dhe ne asnje Shtet te BE-se nuk ndalohet dot ne ASNJE MENYRE kumari online !

“Duke marrë shkas nga lajmi i publikuar së fundmi në portalin e UEFA-s, Klubi i Futbollit ‘Skënderbeu’ mohon kategorikisht dyshimet dhe akuzat se persona të lidhur me klubin kanë kërcënuar me jetë inspektorët e organizatës europiane të futbollit,” shkroi Skënderbeu në faqen e saj zyrtare në Facebook.

Licensuesi/rregullatori/mbikqyresi quaje si te duash  eshte vetem nje ,per me teper kliko linqet me siper.Sigurisht qe duhet te “licensohet” (nqs mund ta quajme ashtu) edhe ne Shqiperi me qellim pagimin e taksave.

Sipas Sky Sport “ që hapi sondazhin në sajtin e saj në internet, Adnan Januzajn e dëshirojnë më shumë anglezët, duke nënkuptuar që në përqindjen më të madhe dëshira e të anketuarve është që ai të zgjedhë përfaqësuesen angleze (38%). Në vend të dytë janë belgët me 34% dhe më pas vjen Shqipëria me 22 %. Por sondazhi duhet pranuar se bëhet në Britaninë e Madhe dhe me lexues anglezë dhe është e kuptueshme që të ketë më shumë vota në favor të Anglisë. Kuptohet që sondazhi nuk shpreh drejtpërdrejt interesin e lojtarit, pasi zgjedhja që do të bëhet është praktike, e nisur nga interesi i vetë futbollistit në radhë të parë, ndikimet e tij nga familja dhe rrethi shoqëror si dhe

Erëza Berisha nga Gjilani, e cila u godit nga një veturë derisa shkonte në shkollë, u varros sot në ditëlindjen e saj (Video) By xurxull | February 27, 2018 0 Comment Erëza Berisha nga Gjilani, e cila u godit nga një veturë derisa shkonte në shkollë, u varros sot në ditëlindjen e saj (…

Po adoleshentet qe i kane kazinote te dera e shkolles? Edhe ata duhen lene t’i lene paret e prinderve, nese duan? Jane ende te afte ata te vendosin nese e marrin dot apo jo nje semunje kaq shkaterruese? Nderkohe qe te gjithe kemi qene adoleshente e te gjithe kemi pare se sa luajne adoleshentet ne kazino, e si semuren qe ne ate moshe. Nese do te pije droge, te pije. Nese do te ushtroje prostitucion, te ushtroje. Nese do te mbaje arme, te mbaje. Kjo eshte logjika? Fundja, disa shtete ne Amerike dhe Europe i lejojne, apo jo? Dhe te mendosh qe te gjitha keto jane me pak te demshme se bixhozi, sidomos kur ky online na nxirrka 700 milion dollare ne vit, kur ti GDP e nje viti e ke 7 miliarde dollare. Une jam dakord me ate idene e perqendrimit te kazinove te gjitha ne nje vend jashte qytetit. Por jo te dale femija nga shkolla e te kete perballe nje kazino. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *