“tullumbace e besueshme rezultatet e fundit të ligës angleze”

Keshtu ka deklaruar kreu i qeverise Edi Rama, ne nje dalje per mediat, ne mbyllje te mbledhjes se sotme te qeverise. Ai ka perseritur angazhimin e tij dhe qeverise qe drejton per lufte pa kompromis ndaj krimit ekonomik. 

HMD Global vazhdon të ringjallë telefonat legjendar të Nokias, dhe këtë herë erdhi modeli Nokia 8110. Telefoni Nokia 8110 ka fituar statusin e tij të kultit në Matrix (të gjithë kujtojmë skenën ku Neo përdor Nokia 8110 dhe kërkon “Armë – Shumë Armë”). Nokia 8110…Read more

Per ta permbledhur,jane kompanite qe nuk pranojne kliente pasi ato respektojne cfaredo lloj ligji,po flasim per kompani qe jane te licensuara.NQS ti luan ne kompani te palicensuara,atehere kot qe luan se leket ske per ti marr ndo1 her.Aksesi ne faqen e kompanise nuk ka kurrfar rendesie perderisa ti nuk mund te regjistrohesh ne te.

Sic thote dhe kuazi ,me mire te flasin ata qe e dine ceshte online betting me te huajt.Mesa po shoh 3 veta qe kemi luajtur online po biem dakort me njeri tjetrin (un,kuazi,deioni) ndersa pjesa tjeter vec brockulla po thot.

Ky proces zbatohet në bashkëpunim të ngushtë me Autoritetin e Komunikimeve Elektronike dhe Postare i cili na ndihmon të evidentojmë adresat (domain) të cilat përdoren në mënyrë të paligjshme. Më tej për të mbajtur në kontroll të vazhdueshëm këtë proces do të ngrihet një drejtori e posaçme për monitorimin e faqeve online.

Një 23-vjeçar nga Shkodra, i cili prej dy vitesh ndodhej në Francë për azil, tashmë ndodhet i shtruar në spital në gjendje kome. I riu është Florenc Beqiraj i cili ndodhet në gjendje të rëndë për jetën në…

Mbajnë, por jo aq sa ndërkombëtarët. Kompanitë shqiptare shpesh ulin në mënyrë drastike koeficientet për të mbrojtur veten e tyre, ndërsa jashtë kjo ndodh më rrallë, sepse qarkullimi i parave është aq i madh, saqë edhe ndjeshmëria është më e ulët. 

Gëzojnë çdo sport në internet në VIPbox.tv. Lidhjet janë dhënë në faqen e internetit për streaming jetojnë. Ajo ka dy ngjarje të njohura dhe jo sportive kaq popullore. Ju do të jenë në gjendje të zgjedhin nga kategori të ndryshme sportive dhe gjeni më të mirë video të cilësisë. Ikonat e lojrave të ndryshme janë në dispozicion në faqen kryesore. Thjesht klikoni në ikonën për kullim të lirë dhe të shikojnë sportin tuaj të preferuar. Pra, gëzojnë sport jetojnë në VIPbox.tv. Ju mund të hyni VIPbox.tv nga çdo pajisje dhe të gëzojnë të shikuar futboll, kriket, basketboll, hokej dhe shumë më tepër.

Partia Demokratike ka reaguar dje lidhur me deklaratat e Kryeministrit Edi Rama në “Ditën e të Rënëve të Policisë së Shtetit”, ku nëpërmjet deputetit Gent Strazimiri i hodhi poshtë ato, duke theksuar se mbështetja ndaj familjarëve te të rënëve ka qenë prioritet ndër vite. “Tallazet dhe furtunat e jetës nuk parashikohen dot me ligj, dhe kësisoj përmirësimi i kuadrit ligjor dhe ndihmës ndaj tyre nuk do të njohë kurrë kufij, e vetmja gjë që zoti Rama duhet t’u kishte premtuar sot, do të duhej të ishte respektimi i ligjeve në fuqi të paktën për ta, dhe trajtimin e barabartë të martirëve, domethënë jo ndarjen e tyre si deri në vitin 2005 në “të vrarë në kohën e Berishës dhe të vrarë në kohën tonë”, – tha deputeti demokrat. Më tej ai denoncoi pushimin e 70 zyrtarëve të Ministrisë së Brendshme brenda natës së të premtes, duke shkelur sipas Strazimirit ligjin dhe nëpërkëmbur dinjitetin njerëzor të nëpunësve. Në këtë kontekst, Partia Demokratike kërkon ndërprerjen e menjëhershme të trajtimit të nëpunësve të administratës si “kolaboracioniste” dhe shkarkimin e tyre me lista të zeza të përpiluara në zyrat e Partisë Socialiste. “Mbrëmë vonë, 70 zyrtarë të Ministrisë së Brendshme janë thirrur, për të marrë fermanin e zi të shkarkimit nga puna, pa paraqitur asnjë motiv. Janë thirrur dhe shkarkuar natën, pa asnjë shpjegim. Administrata Publike, as nuk është plaçke lufte, e as stalla e kooperativës ku xhahilët vendosnin për “therje te detyruar” të gjësë së gjallë për t’i shtruar gostinë të deleguarit të Partisë” deklaroi deputeti i PD-së Gent Strazimiri. Ndaj deklaratave të deputeti demokrat ka reaguar dje ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili i ka hedhur poshtë ato, duke paraqitur në rrjetin social facebook një foto me disa punonjës të kësaj ministrie. “Këta janë 70 zyrtarët e lartë të policisë së shtetit që sipas deklaratës së sotme të PD-së janë shkarkuar dje natën. Ky rast është qesharak, për me tepër nga një opozite qe ka edhe mundësi te ngrihet ne nivelin e debatit te shëndoshë për reformat e vërteta në Policinë e Shtetit”, – shkruante Tahiri në rrjetin social.

shume mire qe te mbyllen,se ne kemi nje inclinazione natrale per kete lloj vesi.Yxhym tane shqipnia me shite shpia e pasuni e me fut paret nder piramida,po keshtu shoh burra shqiptare te shkaterruar nga loja …te mabruar…nuk ka beg me kumare,nuk bahet pare me rrena…parja don pune…

Kryetari i komisionit të ligjeve Fatmir Xhafaj të vetmen zgjidhje për disiplinimin e lojrave të fatit sheh mbylljen e tyre. Por zëvendësministrja e financave Beqiraj tha se nëse do të vendoset moratorium për lojrat e fatit do të ishte një goditje për mijëra të punësuar në këto biznese. Një shqetësim ky që duket të ketë lindur në këto dy vitet e fundit, pasi në tetor 2013 qeveria u kishte shpallur Luftë totale lojrave të fatit. Një luftë që në vend që të bllokojë fenomenin, e ka shumëfishuar.

Basteve me shuma te medha, Rama me nder u ha mutin sepse ato vendosen ne menyre ilegale dhe eshte beteje qe e ka humbur dhe Kina qe nese te kap me organizim bastesh ilegale, te pushkaton ne nje stadium me 100 000 spektatore.

Eshte pak e cuditshme kur lexon qe “asnje vende ne evrope nuk i pengon bastet online” por harrojne te theksojne dhe nuk duan te dine se cfare skemash kane keto vende evropiane per te mbrojtur njerezit e dobet dhe me vulnerabel ndaj bixhozit.

Në teatrin “Migjeni” të Shkodrës u festua sot 85 vjetori i lindjes së aktores së madhe shqiptare Tinka Kurti, “Nderi i Kombit”. Aktorja Kurti u ngjit për herë të parë në skenën e teatrit në moshën 15 vjeçare…

Një vendim i tillë vjen në kohën kur deklarohet kufizimi i pikave të basteve. Dhënia e licencës për lojërat on-line është i parashikuar në projektligji për Lojërat e Fatit, i cili është duke u diskutuar në Parlament, ka të parashikuar ndër të tjera dhe licencimin e basteve në distancë, nëpërmjet internetit. “’Lojëra elektronike në distancë”, lojërat e fatit on-line ku lojtarët marrin pjesë nëpërmjet përdorimit të komunikimit në distancë, internetit, telefonit por pa u kufizuar vetëm në to. Lojërat luhen në faqet zyrtare të internetit (web) të subjekteve të licencuara për kategorinë “Loja elektronike në distancë’”, përcaktohet në nenin 4 të projektligji. Në këtë mënyrë, çdo kush që do të ketë akces në një kompjuter dhe internet në banesë, por dhe nëpërmjet telefonit, të vendosë të hapë një llogari personale në kompaninë që do të ketë të drejtën e basteve on-line, dhe aty të vërë baste, duke u bërë kështu një mënyrë tjetër ku shqiptarët të boshatisin xhepat e tyre duke shpresuar nga fati.

Qe do te shtrengoje kumarin, shume mire e ben. Po kjo mbyllja e web siteve, nuk e di sa mund te arrihet, se Kina bllokon site te caktuar dhe s’ia arrin dot plotesisht. Gjthashtu venia dore mbi Internetin hap rrugica te tjera …   

PARASHIKIMET E NDESHJEVE PER SOT. PARASHIKIME NDESHJESH FUTBOLLI. BASTE ONLINE. NDESHJET LOZEN NE KOMPANI BASTESH NE INTERNET. LOZNI NE 10BET DUKE PERFITUAR BONUS DERI 200 EURO 1) Stoke vs Arsenal – over […]

Në fakt në Gjermani bastet përmes internetit nuk lejohen. Dhe Gjermania është i vetmi vend i BE-së, ku ekziston një monopol shtetëror për bastet sportive. Për këtë arsye firmat që ofrojnë baste përmes internetit i kanë selitë e tyre jashtë Gjermanisë. Shumica në Angli, por edhe në disa të ashtuquajtura oaze fiskale si Malta apo Gjibraltari. Në portalet e basteve në internet nuk janë të ralla edhe baste që shkojnë deri në 50 mijë euro për ndeshje.

#90bola #agentpoker #agentsbobet #agentsportbook #betlic #livecasino #membersbobet #nowgoal #pokeronline #pokerstars #sbobetlivecasino #texasholdempoker agen casino agen live casino agen poker agent casino agent sbobet agent sportbook Altira Macau casino casino review City of Dreams Macau domino qq live casino macau Melco Resorts member sbobet MGM Resorts poker online qq poker review casino Sands China Limited Sands Macao Sanford C Bernstein Limited Studio City Macau technology casino The Parisian Macao The Plaza Macao The Venetian Macao Wynn Macau Wynn Palace Cotai Wynn Resorts Limited

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *