“tregu i futbollit botëror rezultati final”

Problemi eshte se kumari nuk mund te ndalohet me ligj si ne komunizem. Eshte e drejta e njerzve te investojne paret ku te duan dhe si te duan. Nese dikush do ti humbe parate dikush tjeter do te fitoje. Kjo eshte shoqeria e tregut. Shteti duhet te kontrolloje dhe te kujdeset qe keto para te mos dalin nga Shqiperia.

“Askush dhe per asnje arsye nuk do te mundet dot ta ndale kete nisme qe nuk eshte aksion, as sezon, po nisme qe do te quhet e kryer kur vendi dhe shqiptaret nuk do te lene me asnje qindarke ne kumar’- tha ai.

Ju dëshironi për të arritur një nivel të ri të tregtisë? platforma kompliment sinjalizuar dhe sallat tregtare nuk është më e rëndësishme për ju? Ju dëshironi të tregtisë me profesionistë dhe për të marrë sinjale reale online?

Në këtë rast është shumë i besueshëm duke luajtur siç tregohet nga kjo marrëveshje, atëherë thjesht rri duarkryq për kohën që mund të rrëmbej një fitore nga lojtarët e tjerë të pokerit. Më mirë se lojtarët e tjerë të pokerit, sigurisht shumë segmente që duhet të jenë një vlerë e mirë. Disa prej tyre janë aftësia për të përpunuar metodologjitë e lojërave të pokerit, vendosin për madhësinë e saktë të basteve, inteligjencën për të studiuar stilin e lojës së kundërshtarit, për të parë kartat e hapjes rivale dhe kështu me radhë.

32Red Sporti është pjesë e 32Red Plc, të listuara në Londër Stock Exchange qeverisur Tregut Alternativa Investimeve (AIM) në 2005. 32Red është licencuar dhe rregullohet nga Qeveria e Gjibraltarit, ku gjithë operacionet e kompanisë janë të vendosura. 32Red Sport Site bast është një add-on produkt për gamën e tyre të fituar çmimin e produkteve të lojrave të tilla si Lexoni Shqyrtim Complete

Rama tha qe do heq bastet online te huaja dhe nuk permendi ato vendase. Tani, meqe ti di nga keto gjera besoj e kupton qe keto online gambling & bet websait jane krejt jashte kontrrollit te shtetit shqiptare, nuk paguajne asnje takse ketij vendi dhe duhet te kuptosh qe edhe aty ne lagje ku ti luan jane te deget e ketyre kompanive te huaja qe operojne..

3) Shfuqizimin si të papajtueshëm me Kushtetutën e pikës 1, të vendimit Nr.331 të Këshillit të Ministrave, datë 12.04.2017 “Për miratimin e tarifës së mirëmbajtjes së sistemit qendror të monitorimit on-line që duhet të paguajnë shoqëritë e licencuara” në lidhje me tarifat e mirëmbajtjes për kategorinë e basteve sportive.

Endrra e Ilir Metes ne nje nate vere te 2001 !!! Do ta kete pare prape me siguri ..nuk eshte fenomen i panjohur: Madje ka edhe nje emer per keto lloj endrrash: Repetitive Dreams (shqip: Molle e Ndalueme)

Betin janë një libralidhës relativisht e re në internet, e themeluar në 2010. Kjo libralidhës është e qartë duke u përqendruar në klientët evropiane gjykuar nga gjuhët dhe monedhave në dispozicion. Ata kanë një vend shumë të qartë dhe tërheqës duke ofruar mbulim të plotë sportive dhe të jetojnë në-play bast.

Një faqe e përkryer për të gjithë ata tifozët sportive që janë të interesuar në shikimin e ngjarjeve ndërkombëtare sportive. AllSportLive ju jep hollësi të plota mbi konkurrencën të ndryshme sportive në internet. Transmetimeve të drejtpërdrejta të sportit, rishikimi i ndeshjeve, dhe sërish i qëllimeve madje edhe sportive programit televiziv janë të gjitha në dispozicion në këtë faqe interneti Online Sport.

Gjembo, nga sa kam informacion deri me tani, per fat te keq keta duan qe ne te mos lozim on line me kompani psh nga Singapori si Sbobet ose Gjermania si Bwin, por te luajme me kompanite vendase si Xhoilloto, Eccobet, Lotosport etj, Ndryshimi ne fakt per mua eshte i madh pasi per 100 Euro bast psh per fitoren e X skuadre me Sbobet-in (off shore compani) newe fitoja merrja ta zenme 2.5 here me shume, ndersa me nje kompani shqipetare fitoja 2.3 here ose 20 Euro me pak. Tani nese kete mundesi ma mbyll qeveria une do te luaj me kompanine vendase e cila duke mos pasur konkurence do ma ule akoma me shume koeficientin ne vetem 2 here. 

Pak kohë pas deklaratës së kryeministrit Rama për bllokimin e të gjithë faqeve të huaja të internetit ku vihen baste online ekspertët thonë se kjo është gati e pamundur. Ekspertë informaticienë thonë për Albanian Screen se teknikisht një gjë e tillë nuk mund të arrihet pasi çdokush mund të krijojë bypass-e ku mund të kesh akses në faqe të tilla.

Ne Shqiperi ka arritur ne parmasat e nje epidemie dhe kjo ne 2 ane- 1) miliona qe ikin jashte dhe abuzimet me taksat qe rendojne rende buxhetin e shtetit per te mos permendur pastrimin e parave nga krimi e droga 2) Shkaterimi i familjes shqiptare, abuzimi me njerezit vulnerabel ku nuk ka meshire as per femijet. Ne shqiperi nje gazetar anglez u shokua kur nje femije 10 vjec i tregone skedinen e tij te ndeshjeve!

“Duke marrë parasysh se Skënderbeu normalisht përballet me 4.59 goditje në portë mesatarisht brenda 90 minutave, atëherë përballja me 10 goditje brenda 6 minutave të fundit në ndeshjen kundër Crusaders është një fakt tërësisht i pazakontë.”

9. Zgjidh bookmakers serioz dhe teper te besueshem. Nqs luan me me shume se nje bookmaker, merr ne konsiderate nje perqindje rreziku (fitore te parimbursuara) qe mund te ndodhe me disa nga bookmakerat online me pak te besueshem (shiko “Si mund te zgjedhesh nje bookmaker”).

Faqet e sotme moderne të kazinosë nuk shkarkohen. Ju mund të hapni anëtarësinë në faqen e internetit të drejtpërdrejtë dhe të luani kazino përsëri përmes shfletuesve si kromi, mozilla firefox, safari. Sot, faqet e kazinosë përdorin platformat më të avancuara për kazino. Këto platforma punojnë me ofruesit e shërbimeve të shumta (si prodhuesit e lojërave dhe metodat e pagesave) në faqet e kazinosë dhe mund të ofrojnë qindra apo edhe mijëra lojëra nga markat e ndryshme në botë. Lojëra të reja ose lojëra të reja janë gjithashtu të integruara në këto vende kazino. Nëse po i referohemi vetëm kazinove në faqet e kazinosë, tani ekzistojnë lojëra të drejtpërdrejta në pothuajse të gjitha faqet e kazinosë.

o Art, ti e lexon titullin t’pakten? ku thote aty se do mbyllen kjoskat e kumarit etj etj? dhe po, per t’ju pergjigj pytjes tende, gjeneron vende pune dhe persa kohe kto kjoska paguajne taksa e jane ne rregull me ligjin, qendrimi moral apo fetar per kumarin nuk hyn fare

Megjithate Ministria e Financave gjykon pozitiv bilancin nga kendveshtrimi i informalitetit. Pikerisht fale operacionit Marrezia, sipas tyre, sot nuk ka me pika informale, bastet sportive para aksionit nuk paguanin taksa sepse nuk ishin te regjistruar, nderkohe qe tani paguajne rregullisht duke dyfishuar arketimet dhe te ardhurat. 

Nuk ka kompani te palicensuar,u shpreha gabim.Nqs shteti e ndalon online betting,por nje kompanie nuk ja ha palla (as licensuesit gjithashtu) dhe pranon kliente.Ti luan dhe fiton aty,kur te te thon ty ata “sdum me ti dhon leket” atehere rri si mut sepse ske ku te ankohesh.

Ditët e fundit, pothuaj të gjitha portalet e lajmeve online kanë aluduar për një shtatzëni të mundshme të këngëtares Vesa Luma, por gjithçka rezultoi e pavërtetë. Konfirmimin e ka dhënë për “Bluetooth” i fejuari i Vesës, Big Basta: “Fatkeqësisht, lajmi nuk është aspak i vërtetë. As nuk e kam idenë pse të gjithë po më urojnë në telefon”- ka thënë reperi i njohur duke treguar edhe planet e afërta artistike të të dyve.

Në vend të instalimit të një programi në kompjuter, këto lojëra, të cilat mund të luajnë lehtë nga Shfletuesi, kanë filluar të shtohen në faqet e basteve. Kazinove më të lehta për shkarkimin e kazinove (kazino shkarko) janë më të lehta për t’u përdorur se sa kazinotë.

Biznesmeni i kazinove, Elvis Doçi, i vrarë mbrëmjen e së mërkurës në një atentat me armë në Tiranë, ka qenë bodigard dhe sponsorizues i ministrit të Rendit, Saimir Tahiri. Një muaj para se Tahiri të kryente operacionin “Fundi i Marrëzisë” për bllokimin e kazinove, biznesmeni Doçi shiti të gjitha aksionet e lojërave të fatit. Ky veprim është kryer me dijeninë e ministrit Tahiri, pasi Doçit i është premtuar biznesi i karrotrecëve të Tiranës. Misterit të vrasjes së tij i është shtuar edhe pjesëmarrja në tenderin e karrotrecëve të Tiranës, një biznes fitimprurës që u shkri nga ministri Tahiri para dy javësh, kur ai largoi nga puna 88 oficerë dhe punonjës të Policisë Rrugore të Tiranës. Burimet bënë të ditur se, Elvis Doçi së fundi kishte hyrë në garë për një tender të rëndësishëm për karroatrecët e Tiranës, ku kishte shumë konkurrentë.

Vendet e kazinove mobile janë pika fundit e kazinove online. Zhvillimet në botën e kazinove online kanë shkuar përtej ëndrrave tona, si shumë zhvillime teknologjike. Ne mund të luajmë lojëra kazino në rrugë duke udhëtuar në rrugë sot ose në ndonjë dhomë pritjeje duke nxjerrë telefonin tonë celular, ndërsa është e çuditshme për ata që luajnë kazino nga kompjuteri në vitet 2000 90 dhe duket sikur një ngjarje e pabesueshme na.

Autoritetet policore në Slloveni dhe Kroaci finalizuan nëj aksion të përbashkët ndaj një rrjeti kriminal që kishte në fokus sportin, e që ishte bërë problem në vitet e fundit me korrupsionin, bastet ilegale dhe tentativat për të manipuluar ndeshjet.

Pra ne gjithe kete penetrim te te Huajve nuk eshte Fare poblem dalja e Lekut jashte .Po qene te zote le te krijojne Kushte per Investim bixnesit Vendes .Gjithshka ka te beje me Financat …evazionin Fiskal ose Parajsen e Zhvillimit te Sqaperise se Berishes . Dhe evaziom Fiskal quhet Krim ! 

Shiko more ekspert,ASNJE kompani e licensuar nderkombetare nuk i ben keto k**lliqe qe thua ti.Ne momentin qe nje shtet ndalon bastet online,atehere kompania online mbyll te gjitha accountet ekzistuese   dhe  njofton te gjithe klientet ekzistues (shqiptare ne rastin konkret) permes nje e-maili qe kshu kshu ligji dhe te le nje afat te caktuar kohor per terheqjen e parave qe ke ne account.Nga ky moment,nuk ekziston me opsioni ALBANIA pergjate regjistrimit.Ketu mbyllet gjithcka,nuk behet fjale qe kompania te merret me tej me shqiptaret ,bye bye !!! Zgjidhja e vetme eshte VPN ,per ata qe e dine cfare eshte.Dmth,te them une ty o pjerthomas : do hap nje account me te dhenat e tua (emer ,mbiemer,datlindje,adrese shpie,postal code,qytet,shtet) dhe do e perdor une accountin tend.Problemi eshte se kompanite online bllokojne IP-te shqiptare ?! Atehere permes nje VPN-je une zgjedh IP belge dhe ja ku u zgjedh gjithcka !!! Me demek une jam pjerthomas nga belgjika ,por realisht jam filanfisteku nga shqiperia.Te pjerdhsha ne vesh o ekspert !!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *