“topi online soccer balls rezultatet më të fundit live”

Pse ? Kompanite te kerkojne nje dokument i cili identifikon vendbanimin tend.Ky dokument mund te jete utility bill ( fature uji,gazi,telefoni) apo bank statement.Pra,ky dokument duhet te jete ne emrin tend dhe te kete adresen e shtepise tende.Adresa ne dokument duhet te perputhe me adresen tek accounti qe ke krijuar tek kompania.

Qe do te shtrengoje kumarin, shume mire e ben. Po kjo mbyllja e web siteve, nuk e di sa mund te arrihet, se Kina bllokon site te caktuar dhe s’ia arrin dot plotesisht. Gjthashtu venia dore mbi Internetin hap rrugica te tjera …   

Portfolio i basteve sportive të William Hill është padyshim i bindshëm. Nëse doni të vendosni një bast në gara me kuaj, gara me qen apo çdo sport tjetër të famshëm në Britaninë e Madhe, atëherë William Hill është një vend i sigurtë. Ky bastëvënës është i mirëpozicionuar edhe për sportet ndërkombëtare. Eksperienca e parë me faqen e internetit mund të jetë paksa e vështirë për klientët e rinj për shkak të disa të metave. Megjithatë, William Hill ka bonuse tërheqëse edhe për klientët e përhershëm. Gjithashtu, veç kushteve të dyzuara për bonuset, ky reçension nuk mundi të gjejë asnjë provë për një mashtrim të mundshëm nga William Hill, ndaj ky reçension për bastëvënësit është në përgjithësi pozitiv, veçanërisht sepse kujdesi ndaj klientit është miqësor, kompetent dhe i gjindshëm.

Beluloooo qe transferta e parave behet nga bankat (e nivelit te dyte  i thone ne Shqiperi) , kjo dihet, se te gjithe njerzit kur blejne bileta avioni, rroba, sende, nepermjet internetit, paguajne me karta krediti, qe sot i ofrojne vete kompani te ndryshme dhe banka. Mirpo eksperti atje i duhej pergjigjur pyetjes se gazetarit, per te marre vesh delet e tjera

 Faktikisht e DREJTA e te luajturit kumar eshte e fituar me djerese dhe mund dhe nuk mund te lejohet te shkelet keshtu tak fak.. ashtu sic eshte e drejtja me dal pa Breke, e drejta per te 10re ne c’do cep pallati,dhe e drejta per te peshty nga ballkoni,

To protect your withdraw funds Eurolloto has implemented security rules and conditions which are verified on every withdraw request. Open your account profile and complete all required fields marked on *. If you let these fields empty:

Bast mbi CS: SHKO Ndeshjet është një treg në rritje dhe nuk ka mënyrë më të mirë për ta festuar këtë, por duke ofruar më shumë mundësi për lojtarët. Sportet e Azotit në veçanti, janë ndër zgjedhjet kryesore për sigurimin e cilësisë dhe shpërblimit të CS: GO Bitcoin bast.

Diçka e rrallë ka nisur në internet, një duel shifrash, komentesh, faktesh e gjëra të tilla në lidhje me Adnan Januzajn dhe zgjedhjen e tij ende të padeklaruar në lidhje me një përfaqësuese. një zgjedhje që i kërkohet të paktën midis tre vendeve, Shqipërisë, Belgjikës dhe Anglisë. Mediumi britanik “SkySport” ka nisur një sondazh në rrjetin e tij në internet dhe ka mijëra klikime për atë se si votuesit dëshirojnë që Januzaj të zgjedhë. në të vërtetë pyetja është ndërtuar me hile që në fillim, konkretisht: “Si do të dëshironit të zgjidhte Adnan Januzaj, pra cilën përfaqësuese” dhe këtu menjëherë të shkon në mendje se anglezët janë lexues të rregullt të sajtit në fjalë dhe duke qenë dhe vend më i madh do të triumfojë verdikt i tyre për të zgjedhur Anglinë. Pavarësisht kësaj, ka të tjerë që i kanë dhënë shumë shanse Shqipërisë. Ndërsa menaxheri i kompanisë së basteve Sky Bet, Chris Spicer thotë se: “Pavarësisht interesimit që ai të luaj për Anglinë, ne jemi skeptikë për shanset e Januzajt, sepse ai duhet të pres 5 vite të plota”. Në thelb anglezët e shohin si një betejë mes Belgjikës dhe Shqipërisë.

PSH For sports betting, Bet365 is licensed and regulated by the UK Gambling Commission. Bet365’s casino, games and poker operations are licensed and regulated by the Government of Gibraltar http://en.wikipedia.org/wiki/Bet365

Eksperti ja fut kot kur thote se shteti nuk mund te detyroj dot bankat e licensuara ne Shqiperi te bllokojne transfertat me kompanite e basteve. Mjafton te dale nje ligj, pastaj aktet nenligjore dhe le te beje prove ndonje banke te mos i bindet urdherit zyrtar. Pra, krahas bllokimit te adresave te websit-eve respektive kjo mase shoqerohet edhe me urdherimin e te gjitha bankave qe veprojne ne Shqiperi per te mos lejuar transferta drejt kompanive te basteve offshore. Me kujtohet perpapra disa vitesh se wester-union ketu kur kerkoi te transferonte nje sasi parash ne nje kompani bastesh jashte, nuk pranoi per ta ekzekutuar.Persa i takon atyre kompanive te basteve qe sipas ekspertit benkan xhonglime dhe brenda 10 minutave te japin nje adrese tjeter, duhet bere kujdes pasi tregon se nuk jane serioze dhe si te tilla mund ta pesosh kur te duash.

Pak kohë pas deklaratës së kryeministrit Rama për bllokimin e të gjithë faqeve të huaja të internetit ku vihen baste online ekspertët thonë se kjo është gati e pamundur. Ekspertë informaticienë thonë për Albanian Screen se teknikisht një gjë e tillë nuk mund të arrihet pasi çdokush mund të krijojë bypass-e ku mund të kesh akses në faqe të tilla.

Per ta thjeshtesuar, Skuadra qe ka – 0,75 duhet domosdoshmerisht te fitoje, fitimi juaj do te varet nga diferenca e golave. Skuadra qe ka + 0,75 mund te fitoje ose barazoje. Nqs humb me me pak se dy gola diference humbisni vetem gjysmen e shumes qe keni luajtur.

Sipas të dhënave të UEFA-s nëntë nga dhjetë përpjekjet për të manipuluar ndeshjet bëhen nga Azia. Edhe gjatë hetimeve të tanishme gjurmët shkojnë në Malajzi dhe Hongong, ku sekserë dhe ndërmjetëses kanë pastruar paratë e nxjerra prej basteve.

“Nuk vjen për surprizë që BFDS ka përshkallëzuar shumë ndeshje të Skënderbeut me një shkallë të lartë gjasash për manipulim ku përfshihen klube që kanë qenë ose nën presion nga z. Bode (Dinamo e Tiranës) ose të kontrolluar nga miqtë dhe kolegët e tij (KS Shkumbini). Kjo, bashkë me perceptimin tashmë famëkeq publik si fiksues ndeshjesh provon se ai është pjesë integrale e skemës së Skënderbeut,” vijon më tej raporti.

Vijon momenti i mirë në kampionat për skuadrën e Lakers, që fitoi 123-104 ndaj Atlantës në fushën e kësaj të fundit. Një ndeshje e mirë e ekipit kalifornian, që pati epërsi gjatë gjithë kohës, duke e merituar…

Ditët e fundit në rrjetet sociale ka qarkulluar lajmi për divorcin e Sekretares për Marrëdhëniet me Publikun në Partinë Demokratike, Grida Duma. Flitej se Grida dhe bashkëshorti saj ishin në prag të padisë pranë Gjykatës. I pari që e përgënjeshtroi këtë lajm ishte Olti Curri. Në një prononcim për “Bluetooth”, Grida ka thënë: “Falënderoj familjen time për sakrificat që duhet të bëjë edhe duke dëgjuar këto shëmti”, duke konfirmuar se në familjen e saj gjithçka është në rregull dhe se historia e ndarjes është një shpifje. Fryt i martesës së zonjës Duma me Ilir Shqinën është djali i tyre 9-vjeçar.

Gjembo, nga sa kam informacion deri me tani, per fat te keq keta duan qe ne te mos lozim on line me kompani psh nga Singapori si Sbobet ose Gjermania si Bwin, por te luajme me kompanite vendase si Xhoilloto, Eccobet, Lotosport etj, Ndryshimi ne fakt per mua eshte i madh pasi per 100 Euro bast psh per fitoren e X skuadre me Sbobet-in (off shore compani) newe fitoja merrja ta zenme 2.5 here me shume, ndersa me nje kompani shqipetare fitoja 2.3 here ose 20 Euro me pak. Tani nese kete mundesi ma mbyll qeveria une do te luaj me kompanine vendase e cila duke mos pasur konkurence do ma ule akoma me shume koeficientin ne vetem 2 here. 

Në teatrin “Migjeni” të Shkodrës u festua sot 85 vjetori i lindjes së aktores së madhe shqiptare Tinka Kurti, “Nderi i Kombit”. Aktorja Kurti u ngjit për herë të parë në skenën e teatrit në moshën 15 vjeçare…

Dhe  pa Inat . Problem Financiar jo Individual . Kush ehte ai qe nuk do qe nje Shqipta te Fitoje ? Dhe per Kuazin .Vetem nje dallim te besh qe Sbobet ka Koeficiente te Kufizuar .Dhe lexo me vemendje nje si pa adshje …Ne vlerat 1 Milj .Dollar pervec disa vendeve , te gjithe te tjerat ne Europe Ndalohen pervecse ne Ttoto -Gol . Perse kjo kur i ljohet nje Milioneri Malaizian tte mos lejohet TY !

Jo une dua qe te mos spekullohet gjoja me mbrojtjen e Shqipetareve nga veset e bixhozit. Pastaj sic edhe ta shpjegova me siper, shqipetaret qe luajne vetem humbjen kane nga ky vendim, Qari eshte i kompanive vendase qe ne Janarin qe vjen duhet te riperterisin licencen dhe me gjasa ato qe do licensohen do te jene jo te oborrit te sali-ut. Pra kete do ti o Fani?

I vetmi perfitim ktu eshte i atyre qe kane agjensi bastesh tani sepse edhe ate spread e vendosin si e sa te duan meqe nuk luan dot online. Psh, nqse betonline.com e jep fitoren e Juves me koeficent 1:1.5, ky shoku qe ka pike agjensie, ta jep 1:1.2. Ai qe e ka fiksim bixhozin, ka per ta lujt, offline ose online. Nqse do me e ndalu fare, le ta beje. Kto deklaratat bombastike jane per xake & co

Top Bet janë një sportsbook kryesor në det të hapur dhe kazino. Bazuar në Ishujt e Virgjër Britanike dhe në dispozicion për banorët e SHBA, TopBet.eu ofron basteve sportive mbi sportet amerikane si dhe sportive ‘të mëdha’ të njohura ndërkombëtare. Një bonus bujare signup është në dispozicion për të bettors reja. Shanset më të mira – linja, arrin dhe përhapet – janë në dispozicion për ngjarjet sportive të lartë gjatë gjithë vitit. Bet në kolegj f …

Vlorë, i djegin lokalin e basteve sportive Një lokal bastesh sportive në qytetin e Vlorës është përfshirë nga flakët mbrëmjen e 14 nëntorit në qytetin e Vlorës. Një telefonatë e mbërritur në orën 22:50 minuta në sallën operative të Vlorës ka njoftuar se ka rënë zjarr në lokalin në lagjen “15 Tetori” Flakët shpërthyen në lokalin ”bar kafe eurolloto”, në pronësi të shtetasit D.D., 25 vjeç. Prej shkaktimit të rënies së zjarrit janë djegur disa pajisje si televizorë, kompjutera dhe printer. “Dyshohet që zjarrvënia të jetë vendosur me qëllim” informon policia.

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar se ne mbledhjen e qeverise është vendosur qe Ministrja e Inovacionit, Milena Harto, te ketë nen mbikëqyrje procesin për bllokimin e te gjitha faqeve te huaja te basteve ku për vite me radhe kane përfunduar kursimet e shqiptareve. Rama është ndalur edhe tek aksioni për bllokimin e lojërave te fatit një biznes i cili sipas tij ka lulëzuar fale lidhjeve me politikanet. Sipas Rames pas mbylljes se bizneseve te palicensuara edhe bizneset brenda kornizave te ligjit, duhet te përgatiten për rregulla te reja me te forta. 10 dite me pare policia e shtetit nisi bllokimin e bizneseve te paligjshme te lojërave te fatit dhe deri me tani janë bllokuar 2500 makineri.

Sistemi i UEFA-s për Bastet dhe Mashtrimin, njohur në akronimin në anglisht BFDS, u krijua në vitin 2009 në përgjigje të rritjes së kërcënimit nga manipulimi i ndeshjeve si në ligat europiane ashtu edhe në ato kombëtare. Sistemi monitoron rreth 32 mijë ndeshje për sezon dhe është në gjendje të raportojë aktivitete të pazakonta në vënien e basteve sportive të një profili të caktuar në tregjet kryesore. Kompanitë e basteve ofrojnë koeficientë me të cilin gjetja e një rezultati shpërblen bastin fitues. Koeficientët janë në thelb një probabilitet matematikor nga i cili kompanitë e basteve fitojnë në shumicën dërrmuese të rasteve ndërsa lojtarët humbasin. Sa më i vogël të jetë probabiliteti për të fituar, aq më i lartë është koeficienti i ofruar dhe anasjelltas.

Mbase nuk jam shprehur qarte, por desha te thoja se kur luan online je person i identifikuar pasi je i detyruar te regjistrohesh tek kompania e basteve me identitetin tend si dhe te gjitha veprimet dergesat e parave ose terheqjet kur ti fiton psh behen nepermjet llogarise bankare. Pra nese je nje kriminel dhe posedon para te pista nuk te leverdis te luash me identitet te vertete se mjafton nje urdher gjykate per te te monitoruar llogarine bankare dhe do te shikojne sesa para psh ke derguar jashte neper kompanite e basteve etj. Ndersa metoda qe perdorin kompanite e basteve vendase/ketu eshte komplet jashte cdo sistemi kontrolli dhe pikerisht ketu pastrohen edhe parate e pista pasi nuk ka mundesi identifikimi. Pra ne vend qe te kerkohet modernizimi i sistemit te ketij biznesi ne menyre qe ne cdo kohe organet kopetente te dine xhirot e kompanive te basteve dhe ne raste te investigimit te krimeve te kene mundesi edhe te kontrollojne llogarite e personave nen hetim, behet e kunderta. Prandaj une dyshoj ne keto veprime te deritanishme. 

Protestat për vdekjen e Florenc Beqiraj u zhvilluan sot edhe në qytetin e Shkodrës, aty ku banon familja e tij. “Duam drejtësi për shokun tonë”, “E vrau qeveria”, “E vrau policia” ishin pankartat e ngritura në Shkodër,…

Filloi në 2002 nga një grup i sipërmarrësit suedeze, programues kompjuteri dhe sportive bast profesionistë – të gjithë me përvojë të gjerë në industrinë e sportive bast Redbet ka evoluar në një shërbim kryesor sportive online bast dhe kazino. Redbet Sport bast ju sjell më të mirë në mosmarrëveshje pregame dhe bast jetojnë, me qindra e tregjeve për të zgjedhur nga dhe një gamë të madh të bast të shumëfishtë …

TIRANE- Lajmi i kryeministrit Edi Rama për të bllokuar websitet e huaja të basteve online, ndjek një praktikë tashmë të përhapur në të gjitha vendet e Bashkimit Europian. Disiplinimi i lojrave të fatit online (bastet, por edhe pokeri apo të tjera lojra fati që mundësojnë fitimin e parave, por që në të shumtën e rasteve shkaktojnë vetëm humbje të mëdha) është akoma i mangët edhe për vetë Bashkimin Europian: e megjithatë, është i përhapur në Europë principi se një shoqëri bastesh online që të ekzistojë në një vend të caktuar, duhet të ketë në atë vend një liçencë nga Shteti të cilit duhet t’i paguajë padyshim taksat. Pra, sipas këtij principi një shoqëri bastesh angleze për të pranuar baste nga Shqipëria, duhet të autorizohet nga Ministria e Financave e Shqipërisë. Kështu ndodh dhe në Itali.

fnatic, kam pas lujt vete online dhe e kam pas ndjek me nga afer ceshtjen sidomos pasi pata nje sasi te konsiderueshme fondesh te konfiskuara nga Feds. Tregu ama po shkon drejt liberalizimit edhe ktu. Te siguroj qe mbas NJ dhe Nevadas, do kete shume shtete te tjera te cilat do legalizojne online gambling, pak a shume si me martesat gay apo medical marijuana. 

Pas publikimit të raportit të premten në mëngjes, UEFA bëri edhe një deklaratë të jashtëzakonshme për shtyp, në të cilën njoftoi se inspektorët e saj patën marrë kërcënime me vdekje nga burime anonime.

Dhe ke dhe nje sqarim te Grande Kakes se si nje Doci mund te jete jashte Trustit te Geshtenjave … Po pse para nje muaji ka qene badiguard e jo me …O u pshurte lefKOPEJA nje nga nje , se e turperuat te gjithe si Filloriste ! Mjafton vetem ai handikapati mendor Poeti  Ju te tjeret pak me me kursim !

Nese kjo eshte menyra me e mire per tu arritur eshte dicka qe ja vlen te diskutohet. Mbi te gjitha i frikesohem idese se delegalizimi nuk sjell gjithmone ndalimin e nje fenomeni, perkundrazi duke e futur “underground” e kriminalizon ate. Kjo eshte nje nga arsyet kryesore pse shume njerez jane pro legalizmit te marjuanes. 

Ky është personi që ia dha Adelina Ismailit 100 mijë marka në dorë By xurxull | February 27, 2018 0 Comment Adelina Ismaili është yll i pa diskutueshëm. Kudo ku paraqitet, ajo shkëlqen dhe e bënë më të mirën, shkruan “Kosovarja”. Ndër vite këngëtarja ka bërë disa pauza në ka…

Kazinotë e parë në internet ishin në gjendje të shkarkonin dhe instalonin programe në kompjuter. Në atë kohë kapaciteti i kompjuterëve, shpejtësia e internetit dhe cilësia e shfletuesve nuk lejonin të luanin lojra kazino në shfletuesin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *