“topi online soccer balls lajmet më të fundit të futbollit botëror”

E mbani mend operacionin “Marrëzia”? Ishte 14 tetori 2013 dhe në pak orë qindra policë u hodhën në sulmin e kazinove elektronike dhe pikave basteve pa licencë. Më në fund qeveria dukej e vendosur të shtrëngonte shumëfishimin e lokaleve në të cilat digjen kursimet e shumë familjeve shqiptare. Për të dekurajuar lojrat elektronike dhe bastet u hodh edhe propozimi për të transferuar në periferi të gjitha ato pak lokale lojrash elektronike dhe bastesh që pas procesit të legalizimit do të mbijetonin pas pastrimit nga xhungla e informalitetit.

e shoh qe s’ja paske fare haberin  sports betting,nuk e ke idene as se cfare eshte payout,as hedging,as trading dhe as surebetting.eshte e kot te diskutosh me njerez te tille qe pretendojne te dine gjithcka kur ne fakt nuk dine asgje.

Nese qeveria merr hapa te tille dhe aplikon censure pa pyetur shumicen dhe per me teper qe s’ka te beje aspak me ato qe na shet, nje dite te bukur mund te zgjohesh dhe te shohesh te censuruara me urdher qeverie blogjet qe kane fryme kritike ndaj qeverise. Mendo vendet si Irani, Kina, Arabia Saudite.

Oferta e basteve sportive është e bujshme. Këtu përfaqësohen të gjithë sportet e famshëm, nga futbolli te basketbolli, tenisi dhe golfi. Krahas kësaj janë disa sporte tipike britanik si kriket, bilardo dhe regbi. Gjeni oferta bastesh gjithëpërfshirëse. Portfolio i basteve sportive është veçanërisht i bollshëm për pjesën e garave me kuaj. “Garat virtuale” paraqesin një tipar dallues, ku klientët mund të vendosin baste p.sh. për rezultatet e ndeshjeve të futbollit apo garave me kuaj. Gjatë reçensionit për William Hill, kjo kategori u dallua mes tjerash pasi nuk kishte vonesa kohore. “Garat virtuale” nisën menjëherë pasi u vendos basti. Ofertat e basteve live janë të vërteta. Gjatë reçensionit, ishte e mundur p.sh. të vendosje baste live në ndeshjet e kampionatit U-19 të futbollit në Poloni. Opsionet e basteve live janë të larmishëm, ndaj cilido strateg i zoti ka shanse të mira fitimi. William Hill ofron gjithashtu baste të kombinuara apo individual për ngjarjet sportive në mbarë botën. Kjo larmi e konsiderueshme përmbush kapriçot e cilitdo dhe si pasojë William Hill merr një vlersim jashtëzakonisht pozitiv.

Në bet365, unë u impresionova me paraqitjen dhe hartën e platformës në desktop. Nuk ka nevojë për shkarkim dhe unë kam qenë në gjendje për të hyrë në të gjitha lojrat përmes shfletuesit të internetit. Çdo lojë është ngarkuar shpejt dhe ka siguruar luatje lojerash të shkëlqyer dhe grafikë të shquar. Ekziston edhe një opsion i shkarkimit, dhe megjithëse nuk e kam zgjedhur atë rrugë, bet365 është i njohur për të ofruar shkarkime të sigurta dhe softuer të besueshëm që do të instalohen në kompjuter si dhe bonusin marramendes bet65 Kodi Bonus. Platforma është e lehtë për t’u përdorur dhe ka meny të shumta që ofrojnë qasje në lojërat dhe seksionet e ndryshme të kazinosë online. Një nga gjërat që më pëlqen në lidhje me platformën bet365 është se llogaria ime mund të përdoret gjithashtu për të vendosur bastet sportive dhe për të hyrë në dhomën e pokerit bet365.

Dëshmia tronditëse: Si kishte planifikuar Fatos Klosi me porosi të komandantëve të “Rognerit”, ta vrasë me bomba Rugovën në Rinas By xurxull | February 27, 2018 0 Comment Izet Haxhia, një personazh i njohur shumë në Shqipëri, ish truprojë e Sali Berishës, përmes një postimi na fa…

Na všechny tarify je uplatňován tzv. burst, kdy na začátku stahování je rychlost linky až 100/100 Mbps a po nastavené době klesne na rychlost dle tarifu, což umožňuje rychlé načítání webových stránek a stahování menších souborů.

Mbajnë, por jo aq sa ndërkombëtarët. Kompanitë shqiptare shpesh ulin në mënyrë drastike koeficientet për të mbrojtur veten e tyre, ndërsa jashtë kjo ndodh më rrallë, sepse qarkullimi i parave është aq i madh, saqë edhe ndjeshmëria është më e ulët. 

Faqe PGA Tour është ajo ku ju mund të gëzojnë të gjitha ndeshjet e golfit. Ju mund të shikoni përditësimet më të fundit, statistikat për të gjitha ndeshjet dhe lojtarët tuaj të preferuar. Video janë në cilësi të lartë dhe ju mund të zgjidhni nga shumëllojshmëri të gjerë të opsioneve të ndeshjeve golfit. Site përfshin gjithashtu lajmet e fundit dhe intervista të lojtarëve.

PSH For sports betting, Bet365 is licensed and regulated by the UK Gambling Commission. Bet365’s casino, games and poker operations are licensed and regulated by the Government of Gibraltar http://en.wikipedia.org/wiki/Bet365

Duke pasur Bitcoin si pagesë është shumë më e lehtë se sa të duhet të paguani përmes telit bankar për bastet sportive. Duke përdorur atë do të thotë depozita të menjëhershme dhe tërheqje për bastuesit. Bitcoin faqet e internetit të basteve sportive nuk kërkojnë ndonjë konfirmim kur paguajnë në Bitcoin, që do të thotë që bilanci juaj përditësohet menjëherë. Tarifat janë gjithashtu shumë më të ulëta, pa fare pak pagesa. Librat sportive mund të japin shanse më të larta, sepse munden gjithashtu të kursejnë veten nga akuzat bankare. Për shkak të kësaj, disa uebfaqe të basteve sportive kufizojnë mundësitë e tyre të pagesave vetëm për Bitcoin. Në këtë shkallë, Bastet sportive Bitcoin kurrë nuk do të dalë në stilin.

Kjo është faqe e cila fokusohet në sportet më popullore dhe leagues. Laola.tv ka të gjitha të drejtat ligjore për transmetimin e ngjarjeve sportive. Ajo ju ofron përmbajtje pafund videos si dhe Video Live. Ju do të gjeni një përmbajtje ekskluzive në shumëllojshmëri të ngjarjeve sportive. Ju mund Live-lumë në Apps dhe të gjitha videot janë në dispozicion në cilësi HD. Ju do të gjeni hokej mbi akull, snowboard, hendboll, pikat kryesore të drejtpërdrejta të ditës dhe mund të shikojnë leagues jetojnë dhe në kërkesë.

Karakteristika “Cash Out” (nxjerrja e pagesës) ju jep më shumë kontroll mbi bastet e juaja dhe ju lejon të tërhiqni shumën e luajtur përpara se evenimenti të mbarojë. Zakonisht, kur bëni një parashikim duhet të uleni dhe të prisni që ndeshja të mbarojë. Tani keni butonin “cashout” (nxirrni pagesën), tani keni mundësinë të monitoroni bastet e juaja dhe të tërhiqni shumën e luajtur në një pikë të ngjarjes.

ComeOn ofron tifozë mosmarrëveshje të mëdha me vlerë në një gamë të gjerë të sportit në mbarë botën dhe ngjarjet me bast tregjet e ofruara nga më shumë se 90 vende. Shumë nga tregjet e tyre paraqitet më herët se kumarxhinj tjera. Ata kanë një përzgjedhje gjithnjë e në rritje të mundësive Bast Live, një zgjedhje të gjerë të metodave të pagesës dhe limitet e basteve të larta. Rregullohet në Maltë, Comeon gjithashtu kanë një shtet-e-artit-internet Casi …

Eksperti ja fut kot kur thote se shteti nuk mund te detyroj dot bankat e licensuara ne Shqiperi te bllokojne transfertat me kompanite e basteve. Mjafton te dale nje ligj, pastaj aktet nenligjore dhe le te beje prove ndonje banke te mos i bindet urdherit zyrtar. Pra, krahas bllokimit te adresave te websit-eve respektive kjo mase shoqerohet edhe me urdherimin e te gjitha bankave qe veprojne ne Shqiperi per te mos lejuar transferta drejt kompanive te basteve offshore. Me kujtohet perpapra disa vitesh se wester-union ketu kur dikush kerkoi te transferonte nje sasi parash ne nje kompani bastesh jashte, nuk pranoi per ta ekzekutuar.Persa i takon atyre kompanive te basteve qe sipas ekspertit benkan xhonglime dhe brenda 10 minutave te japin nje adrese tjeter, duhet bere kujdes pasi tregon se nuk jane serioze dhe si te tilla mund ta pesosh kur te duash.

Hunter , qeveria njofton kompanite per ligjin e ri dhe ato terhiqen vet,mbyllin accountet ekzistuese dhe nuk pranojne me regjistrime te reja (heqin opsionin albania pergjate regjistrimit).Persa i perket aksesit , varet nga shteti.Nje shoku im ka qene ne Itali me studime ,ne kohen qe Italia i kishte ber ban kompanite e huaja,ai as nuk i hapte dot fare si faqe.I njejti shok,tashme ka ikur ne USA.Duke qene se ne USA nuk lejohet online sports betting ,i dhash une nje account timin ne bwin ta provonte nje her kot per kuriozitet.Ai mund ta hapte faqen,mund ta bente logg in accountin  ,por ne momentin qe vendoste bastin del nje mesazh “you bet can not be place because your country has been restricted” ,pra ceshtje IP-je pasi kompanite e dine nga cfare shteti vendos bastet ti.

PARASHIKIMET E NDESHJEVE PER SOT. PARASHIKIME NDESHJESH FUTBOLLI. BASTE ONLINE. NDESHJET LOZEN NE KOMPANI BASTESH NE INTERNET. LOZNI NE 10BET DUKE PERFITUAR BONUS DERI 200 EURO 1) Bastia vs Montpellier — gol/gol […]

Duke klikuar në ikonën pranë butonit “Cash Out”, mund të rregulloni parametrat e nxjerrjes së parave, e cila të lejon të rregulloni shumën që do të doni të tërhiqni pjesërisht. Të ardhurat e kthyera mbrapsht shfaqen në butonin “Cash Out”, ku ti mund të zgjedhësh shumën që do të doni të merrni mbrapsht nga ky bast dhe të klikoni për të konfirmuar zgjedhjen tuaj.

Nigjo mor djale, me qe paske mbaru per ekonomi te UT mesiguri qe ta ka zone veshi Myron Scholes dhe Robert Merton. Nuk jane aktor jo! Scholes pat marr cmimin Nobel per ekonomi per metoden e vleresimit te derivativave. Merton gjithashtu pat ndare cmimin Nobel me Scholes per teorine e financimit te vazhdueshem. Qe ti biem muhabetit shkurt kto te dy ishin truri mbrapa Long-Term Capital Management, firme qe u desh 3.6 billion dollare per ta “bail out”. Si perfundim i pyten “what the fuck happend?” nuk kishim kuptu asigjo thane cunat. Tashti me vjen ti kokrra e injorantit nga UT dhe me tregon mua se cfare jane “sure-bets.” 

Qeveria do mare borxhe nga FMN e BB – kjo pune mori dhe miratim ne parlament. Plus ca zemermire’ donatore te tjere qe u vjen keq per shqiptaret do hapin qeset tani. Ideja eshte qe te ndalohet bixhozi se nuk na prish pune qe zhytemi ne borxhe. Pra, e thene shqip; te jesh ne borxhe e te luash bixhoz sikur nuk shkon ! 

Mesditën e sotme një ngjarje e rëndë tronditi Shkodrën. Një person u qëllua për vdekje me armë zjarri në fshatin Stom Golem. Viktima është Angjelin Shkambi, ndërsa mësohet se ai është ekzekutuar me tre plumba…

Diçka e rrallë ka nisur në internet, një duel shifrash, komentesh, faktesh e gjëra të tilla në lidhje me Adnan Januzajn dhe zgjedhjen e tij ende të padeklaruar në lidhje me një përfaqësuese. një zgjedhje që i kërkohet të paktën midis tre vendeve, Shqipërisë, Belgjikës dhe Anglisë. Mediumi britanik “SkySport” ka nisur një sondazh në rrjetin e tij në internet dhe ka mijëra klikime për atë se si votuesit dëshirojnë që Januzaj të zgjedhë. në të vërtetë pyetja është ndërtuar me hile që në fillim, konkretisht: “Si do të dëshironit të zgjidhte Adnan Januzaj, pra cilën përfaqësuese” dhe këtu menjëherë të shkon në mendje se anglezët janë lexues të rregullt të sajtit në fjalë dhe duke qenë dhe vend më i madh do të triumfojë verdikt i tyre për të zgjedhur Anglinë. Pavarësisht kësaj, ka të tjerë që i kanë dhënë shumë shanse Shqipërisë. Ndërsa menaxheri i kompanisë së basteve Sky Bet, Chris Spicer thotë se: “Pavarësisht interesimit që ai të luaj për Anglinë, ne jemi skeptikë për shanset e Januzajt, sepse ai duhet të pres 5 vite të plota”. Në thelb anglezët e shohin si një betejë mes Belgjikës dhe Shqipërisë.

Sa me shpejt , sepse brenda tij fshihen edhe Naivet qe shohin enderra e bejne vjersha se “na ndaluan fitimet or tie ” . Ka shume rendesi qe ai vend ti kthehet Normalitetit  te percudnuar dhe shkallmuar ne rrenje nga Sqeperit e Kopese me ” se bota zotrie ”

Ish-atleti xhamajkan Usain bolt ka bërë me dije sot skuadrën e re, me të cilën do të nisë aventurën si futbollist. Nuk bëhet fjalë për një ekip profesionist në futboll, por për skuadrën e UNICEF dhe ndeshjen e…

1) Zakonisht janë 3 kompani të mëdha bastesh që nxjerrin të parat kofiçentët e një ndeshjeje. Kompanitë më të vogla që nuk kanë eksperiencë apo logjistikën e duhur presin këto 3 kompani dhe atëherë   japin kofiçentët. Tani këto kompani për të tërhequr lojtarë në faqet e tyre japin kofiçentë më të lartë se mesatarja duke krijuar kështu mundësi për arbitrage! 

Kuazo, sa here do ta perseris, shif mua qe nuk di te loz poker, qe nuk di te loz ne internet me keto firmat qe flitet ketu, qe nuk dua t’ia dij a lozin a s’lozin te tjeret, shif ore ketu pi nje gote vere a raki, siç po pi une tani nje gote raki manaferre. Marova pune me byrekun dhe veren e 1999, dhe tani po engledisem me pak sallat me lule-laker, limon, qepe, ullinj djegs, ohhh ç’a te hash e raki manaferre te ftohte nga frigoriferi, ooohhhh 

Betin janë një libralidhës relativisht e re në internet, e themeluar në 2010. Kjo libralidhës është e qartë duke u përqendruar në klientët evropiane gjykuar nga gjuhët dhe monedhave në dispozicion. Ata kanë një vend shumë të qartë dhe tërheqës duke ofruar mbulim të plotë sportive dhe të jetojnë në-play bast.

Nuk ka kompani te palicensuar,u shpreha gabim.Nqs shteti e ndalon online betting,por nje kompanie nuk ja ha palla (as licensuesit gjithashtu) dhe pranon kliente.Ti luan dhe fiton aty,kur te te thon ty ata “sdum me ti dhon leket” atehere rri si mut sepse ske ku te ankohesh.

Une ,si fshatar Lezhe,po te them qe i bllokon vete kompania ne fjale.Pra,ne momentin qe ti do regjistrohesh teh kompania tironsibet5000.com , aty nuk ekziston opsioni ALBANIA ne momentin qe do zgjedh COUNTRY.Do thuash ti,po zgjedh Greece,Austri cfare problemi ka ? Pergjigjen e ke me siper,ose DEIONI mund ta sqaroj me sakte

“Sot, Inspektorët Disiplinarë të UEFA-s që punojnë mbi këtë rast kanë marrë kërcënime anonime me vdekje, të cilat supozohet se synojnë t’i frikësojnë ata që të ndalojnë të kryejnë punën e tyre,” thuhet në njoftimin e publikuar mbrëmjen e së premtes. “Këto kërcënime nuk do t’ia dalin dhe policia është informuar,” vijon deklarata e UEFA-s.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *