“topi league parashikim”

Shumica dërrmuese e lojërave të kazinosë në internet janë të prera, të quajtura edhe lëkundje ose mëngë. Kazinotë në internet kanë zhvilluar vazhdimisht lojëra elektronike të reja për kazino që nga ditët e tyre të para.

Beluloooo qe transferta e parave behet nga bankat (e nivelit te dyte  i thone ne Shqiperi) , kjo dihet, se te gjithe njerzit kur blejne bileta avioni, rroba, sende, nepermjet internetit, paguajne me karta krediti, qe sot i ofrojne vete kompani te ndryshme dhe banka. Mirpo eksperti atje i duhej pergjigjur pyetjes se gazetarit, per te marre vesh delet e tjera

1. Mbyllja vetem e aksesit te te luajturit on line me kompani jashte Shqiperise nuk e zgjidh aspak problemin e njerezve te varfer qe luajne kumar me buken e kalamojve, sepse ata nuk perdorin kete gjetje moderne bashkekohore. 

Ndeshja tjetër shumë e dyshimtë ishte ajo e luajtur nga Skënderbeu kundër Dinamos së Zagrebitmë 25 gusht 2015. Dinamo e kishte fituar praktikisht kualifikimin pasi kishte fituar ndeshjen e parë 1 me 2 në fushë kundërshtare ndërsa shënoi një gol në pjesën e parë. Papritur, nga mesi i pjesës së dytë, kur rezultati i përgjithshëm ishte 3 me 1 për Dinamon dhe Skënderbeu nuk kishte shanse reale për kualifikim, bastet shpërthyen në opsionin se në ndeshje do të kishte akoma më shumë gola. Dinamo e Zagrebit po luante ndërkohë me një lojtar më pak dhe e kishte siguruar kualifikimin. Një lojë e ngadaltë ishte ajo që pritej. Sistemi BFDS identifikoi mundësinë që bastvënësit e dinin se së paku një gol tjetër do të shënohej.

Ne fakt nese do me te vertete te vesh nen kontroll ligjor biznesin e basteve sportive duhet te besh te kunderten e asaj qe kerkon te beje qeveria Rama. Pra duhet te stimulosh qe lojtaret te luajne online nepermjet internetit dhe te limitosh/pengosh pikat e basteve neper lokale e bare ku informaliteti ka shume gjasa te perhapet me shpejtesi. Pse nuk marrin eksperte angleze per ket pune keta? Bookmakersat ne Angli e kane headquarterin. Pyesni Bler -in dhe ju ndihmon ai.  

Por në mënyrë që most ë bazojmë vlerësimin tonë vetëm në eksperiencën tonë dhe të marrim një mendim të dytë, të tretë… kërkuam nga eskpertët tonë të parashikimeve dhe përdoruesit tanë të na shkruanin nga një recension për çdo bastexhi. Donim të dinim arsyen që preferonin specifikisht atë bastexhi, aspektin më të rëndësishëm të zgjedhjes dhe besnikërisë krashi një bastexhiu…

Përveç analizës statistikore të basteve, inspektorët kanë porositur tre trajnerë futbolli me eksperiencë për të kryer një analizë sportive dhe statistikore të sjelljes së lojtarëve në ndeshjet e dyshuara.

A jeni dikush me një interes të madh në sport? Ne të ju ndihmojë të gjeni vendet më të mira streaming të gjithë botën kështu që ju kurrë nuk humbas në lojë ose sportive tuaj të preferuar ngjarje. Të gjitha këto faqet e internetit të bëjnë streaming në dispozicion për ju për të lira dhe ju ofrojnë luksin për të parë lojra nga komoditetin e shtëpisë tuaj.

“Duke marrë parasysh se Skënderbeu normalisht përballet me 4.59 goditje në portë mesatarisht brenda 90 minutave, atëherë përballja me 10 goditje brenda 6 minutave të fundit në ndeshjen kundër Crusaders është një fakt tërësisht i pazakontë.”

Keshtu ka deklaruar kreu i qeverise Edi Rama, ne nje dalje per mediat, ne mbyllje te mbledhjes se sotme te qeverise. Ai ka perseritur angazhimin e tij dhe qeverise qe drejton per lufte pa kompromis ndaj krimit ekonomik. 

zgjidhja qe dhashe une eshte radikale. sherben edhe per kompanite qe nuk i binden ligjit shqiptar ose atij nderkombetar. pra ti nuk perdor dot me ate variantin (VPN) qe iu mburre atij ekspertit shqiptar

Qyteti i Shkodrës dhe rrethinat e saj përreth, kohët e fundit janë prekur nga grabitjet me armë. Policia e Shkodrës nuk ka dhënë më shumë hollësi rreth grabitjes së fundit që ndodhi në fshatin Dobraç i Ri, megjithatë…

Une e mbeshtes qeverine ne kte nisme – edhe pse po perpiqet te monopolizohet kjo industri; dmth – licensimi i mirefillte ne rruge shteterore i kompanive te interesuara. Kjo ne vetvete patjeter qe do sjelle ardhjen e ‘agallareve’ te rinj ne kete fushe, por prape une shpresoj qe ‘dora e fshehte’ e shtetit duhet te behet e ndjeshme ndaj liberalizimit total te cdo lloj industrie. Mendim personal gjithsesi.

Pikat e basteve kane license te vecante dhe leja qe jepet duhet justifikuar. Tjetra, ka nje debat edhe ne Evrope per bixhozin ka me dhjetra organizata dhe shoqata qe lobojne kunder bizhozit dhe mbrojne njerezit vulnerabel ndaj tyre. Keto llogje qe shkruani dhe sillni shembullin e Evropes prandaj jane qesharake.

Një ndeshje mes Partizanit dhe Skënderbeut e luajtur më 11 shtator 2014 u kap nga sistemi statistikor i UEFA-s si dhe nga një sistem statistikor tjetër i njohur si Starlizard, si ndeshje me “Probabilitet të Lartë Manipulimi”.

o muhametali, per momentin eshte ilegale te marresh nje bet online, por jo te besh. Dmth ti si individ nuk po ben asgje ilegale, eshte kompania qe e merr betin tend qe mundet potencialisht te kete thyer ligjin. 

Sepse duke përdorur paratë origjinale, atëherë duhet të luajë gjithnjë e më profesionale. Pra, nuk lejohet të luajë me neglizhencë, pa numëruar ato të drejta. Çdo gjë duhet të matet në mënyrë të vendosur, në mënyrë që të mos mbijetojë përmbytja. Sepse në qoftë se ndodh një rrethanë e tmerrshme, atëherë nuk ruhet paraja e pasur, por fatkeqësia vazhdon të ndodhë.

TIRANE- Lajmi i kryeministrit Edi Rama për të bllokuar websitet e huaja të basteve online, ndjek një praktikë tashmë të përhapur në të gjitha vendet e Bashkimit Europian. Disiplinimi i lojrave të fatit online (bastet, por edhe pokeri apo të tjera lojra fati që mundësojnë fitimin e parave, por që në të shumtën e rasteve shkaktojnë vetëm humbje të mëdha) është akoma i mangët edhe për vetë Bashkimin Europian: e megjithatë, është i përhapur në Europë principi se një shoqëri bastesh online që të ekzistojë në një vend të caktuar, duhet të ketë në atë vend një liçencë nga Shteti të cilit duhet t’i paguajë padyshim taksat. Pra, sipas këtij principi një shoqëri bastesh angleze për të pranuar baste nga Shqipëria, duhet të autorizohet nga Ministria e Financave e Shqipërisë. Kështu ndodh dhe në Itali.

Ndonje nga administrata ose me lidhje nga qendra di ndonje gje konkrete si do aplikohet censura e kompanive te huaja te basteve online? Me interesojne me teper menyrat teknike. Thjesht do bllokohen faqet e njohura te kompanive te huaja nga ISP-te? Do merren masa extreme dhe te bllokohen edhe transaksionet bankare drejt ketyre kompanive?

Sipas policisë, persona ende të paidentifikuar nga uniformat blu, kanë vjedhur lokalin e basteve sportive në pronësi të E.N, vjeç 37, banues në Tiranë. Ata mësohet se kanë marrë një sasi lekësh, por pa e specifikuar vlerën e saktë.

Infoarkiva është një projekt i mirëfilltë informatik. Sistemi ka si qëllim grumbullimin e informacionit mediatik shqiptar, përpunimin e tij bazuar mbi teknika auto-inteligjente dhe më tej prezantimin tek të gjithë përdoruesit. Aktualisht i gjithë ky informacion mblidhet nëpërmjet internetit me anë të agjentëve tanë të informacionit.

Pak qytetarë në veri paguajnë rrymën, kërkohet që t’u falet borxhi By xurxull | February 26, 2018 0 Comment Pak qytetarë në veri paguajnë rrymën, kërkohet që t’u falet borxhi Që nga viti 1999, në komunat e Mitrovicës së Veriut, Zveçanit, Zubin Potokut dhe Leposaviqit ekzistojnë…

Barcelona është e gatshme të sigurojë shërbimet e Adnan Januzaj nga Mançester Junajtid nëse kosovari refuzon kontratën e re që pritet t`i ofrohet nga Junajtid, shkruan sot gazeta britanike “Daily Mail”. Vlera e 18 vjeçarit erdhi në shprehje të shtunën kur ai me dy golat e shënuara kundër Sanderlendit ia siguroi fitoren Junajtid. Por gazeta thekson se Barça ka vrojtuar progresin e tinejxherit prejse ai iu bashkua “Djajve të kuq” nga Anderlehti në vitin 2011. Ndërsa besojnë se Januzaj do të transferohet në “Nou Camp” kur atij i skadon kontrata pas tetë muajve. Edhe pse kosovari ka thënë se është i lumtur në Junajtid, gazeta shkruan se ai nuk vlerësohet sa duhet në Junajtid ndërsa bisedimet për kontratën e re kanë ngecur kur Aleks Ferguson vendosi që të pensionohej ndërsa ato kanë filluar së fundmi. Agjenti Dirk de Vriese paralajmëroi javën e kaluar: “Nuk do t`u tregojë se cilat klube janë të interesuara për të por mund të them se disa klube evropiane janë duke vrojtuar situatën e tij”.

Manipuluesit e ndeshjeve nuk mund të thuhet se kanë absolutisht çdo gjë në dorë. Në disa raste, pavarësisht manipulimit, rezultati zhgënjen ndërsa manipuluesit kanë nevojë të llogarisin edhe ata probabilitetet e rrezikut. Kështu, ndonëse një ndeshje është më e lehtë të manipulohet me një rezultat të thjeshtë, koeficientët për rezultate të tilla janë më të ulëta dhe përfitimet e manipuluesve janë gjithashtu të ulëta. Për të nxjerrë fitime të mëdha, rezultati duhet të manipulohet në mënyrë precize, fjala vjen, duke përcaktuar se njëra skuadër humbet me më shumë se sa dy gola. Por në këtë rast, bastet bien akoma më shumë në sy dhe mund të kapen nga sistemi.

Nuk e di nese me mire do te jete thjesht limitimi i licensave legale per bastet dhe bixhozin. Ne kete menyre edhe nuk ka arsye pse dikush te shkoj e te luaj ne vende “underground”, edhe kontrolli ndaj tyre eshte me i lehte. 

“Teknikisht është e pamundur se ti vërtet mund të bllokosh në bashkëpunim me ISP-të kryesore. Pra mund të bllokosh aksesin drejt këtyre ëebsite-ve, por ka zgjidhje të thjeshta me pagesë ose pa pagesë me të cilat bën një bypass të ISP-ve shqiptare. Mund të lidhesh direkt me ISP gjermane dhe nga ajo gjermane mund të lidhesh me çdolloj website”- tha Arbër Dervishi.

Persa i perket skedinave sekreti eshte tek kombinimi i infove dhe skuadrave. Nuk varen ndeshjet vetem nga renditja, por nga nje numer i gjere faktoresh. Te ishte vetem renditja çelsi i suksesit, te gjithe ishin bere milioner …

1) Zakonisht janë 3 kompani të mëdha bastesh që nxjerrin të parat kofiçentët e një ndeshjeje. Kompanitë më të vogla që nuk kanë eksperiencë apo logjistikën e duhur presin këto 3 kompani dhe atëherë   japin kofiçentët. Tani këto kompani për të tërhequr lojtarë në faqet e tyre japin kofiçentë më të lartë se mesatarja duke krijuar kështu mundësi për arbitrage!

Basti multiple apo skedina eshte nje kombinim i me shume se nje basti, qe rezulton fitues nqs te gjitha bastet qe e perbejne jane fitues. Ne kete rast, kuota e fituar eshte e barabarte me shumezimin e kuotave qe perbejne skedinen. P.sh. nje skedine e perbere nga tre baste, me kuotat 1.50, 2.00 e 3.00, ka si kuote perfundimtare (nqs te gjitha kuotat jane fituese) 1.50*2.00*3.00 = 9.00

Sipas atyre qe i kane dhene info Rames, me kufizimin qe nuk lejohen te nxirren jashte vendit shuma me te medha se 5000 usd pa justifikim, atehere i bie qe numri i transferimeve qe jane bere jashte vendit eshte 100 000. Pra jane 100 000 persona qe kane transferuar nga 5000 usd jashte vendit.

Piloti finlandez Kimi Raikkonen ka provuar sot i pari makinën e re Ferrari, që do të garojë në Botërorin 2018 të Formula 1, duke u renditur i treti, pas Ricciardo dhe Bottas. Raikkonen është shprehur se nuk ka marrë…

Qeflinjte e baste online do gjejne forma te tjera, qe nuk mund ti bej publike ketu sepse mesa shof ne debat ka dhe femije nen 23 vjec. Kaq duhet te jete kufiri ligjor ne Shqiperi qe lejohet te luaje online dhe ca dalin jashte loje menjehere.

Një vendim i tillë vjen në kohën kur deklarohet kufizimi i pikave të basteve. Dhënia e licencës për lojërat on-line është i parashikuar në projektligji për Lojërat e Fatit, i cili është duke u diskutuar në Parlament, ka të parashikuar ndër të tjera dhe licencimin e basteve në distancë, nëpërmjet internetit. “’Lojëra elektronike në distancë”, lojërat e fatit on-line ku lojtarët marrin pjesë nëpërmjet përdorimit të komunikimit në distancë, internetit, telefonit por pa u kufizuar vetëm në to. Lojërat luhen në faqet zyrtare të internetit (web) të subjekteve të licencuara për kategorinë “Loja elektronike në distancë’”, përcaktohet në nenin 4 të projektligji. Në këtë mënyrë, çdo kush që do të ketë akces në një kompjuter dhe internet në banesë, por dhe nëpërmjet telefonit, mund të vendosë të hapë një llogari personale në kompaninë që do të ketë të drejtën e basteve on-line, dhe aty të vërë baste, duke u bërë kështu një mënyrë tjetër ku shqiptarët të boshatisin xhepat e tyre duke shpresuar nga fati.

Sipas kërkesave të vazhdueshme të abonentëve të mi, të cilët janë duke u përpjekur për të provuar veten në transaksionet Forex dhe opsione binare, por të jenë të kujdesshëm për të mos për të vepruar pa një “lojtar” me përvojë, kam vendosur për të dhënë sinjalet e tyre për të për ju që të jetë në gjendje të tregtisë me mua online, kopjimi tregton mia , dhe të marrin të ardhura të besueshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *