“topa të lojërave të fatit bolanews e ligës angleze”

Përvojat e para me William Hill janë zakonisht të dyzuara, duke qenë se bastëvënësi ka sakrifikuar qartësinë në favor të një informacioni me bollëk. Sapo mësoheni me platformën, atëherë do të mund të vëreni se shumë detaje janë me leverdi. Një pikëpamje që rezultoi positive ishte se ju mjafton veç një klikim për të vendosur një bast dhe si pasojë të regjistroheni për bastin tuaj. Pavarësisht se opsionet për shumë oferta bastesh janë të pafundme, klientët mund të orientohen vetë sepse organizimi i basteve është i logjikshëm.

Tucson N do të jetë rivali direkt i SEAT, i cili në panairin e automobilave në Gjenevë do të debutojë me emrin Cupra Ateca. Drejtori i shitjeve globale të Hyundait, Bjung Kvon Rim, tha se Tucson N është në fazën e…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i shoqëruar nga deputetët Ridvan Bode dhe Edmond Spaho, kanë zhvilluar dje një takim elektoral me qytetarët e Korçës, në mbështetje të kandidatit për kryetar Bashkie, Sotiraq Stratobërdha, zgjedhje të cilat do të zhvillohen më 3 nëntor. Nga Korça, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka theksuar se kandidati që ka zgjedhur e djathta është shprehja e qytetarisë. “Në këto zgjedhje, demokratët konkurrojnë si opozitë dhe u takoi demokratëve të Korçës, rasti për t’u kthyer në kutitë e votimit dhe të udhëheqin bashkëqytetarët e tyre drejt kutive të votimit, pak muaj pas zgjedhjeve të përgjithshme, për arsye që dihen. Kandidati që kemi përzgjedhur bashkërisht, është shprehje e respektit dhe e nderimit për këtë qytet dhe qytetarët, korçarë dhe korçare të cilëve u dhimbset, u bëhet vonë dhe i qajnë hallin qytetit të tyre. Kemi kandiduar personin që besojmë se ofron më së miri potencialin për të avancuar alternativën tonë për Korçën, për të vënë në qendër të programit dhe qeverisjes lokale të Korçës, jo kryetarin e Bashkisë, as shokët apo miqtë e tij personalë, por për të vënë në qendër të Bashkisë së Korçës qytetarin korçar, hallet e problemet e tij, shpresat e dëshirat e tij e të saj, për veten tuaj, për fëmijët dhe qytetin tuaj. ”, – tha Basha. Më tej, kreu i PD-së vlerësoi figurën e Stratobërdhës, duke theksuar se,: “Me praktikën më të mirë të qeverisjes dhe vlerat më të mira të praktikave që ka pasur rastin t’i shikojë por edhe të jetë pjesë e tyre gjatë qëndrimit në Kanada, sot para jush vjen Sotiraq Stratobërdha, më i pjekur, më i aftë, më i vendosur, më i përkushtuar dhe definitivisht më i qartë se Sotiraqi tjetër, sa i përket asaj që u ofron qytetarëve të Korçës dhe qytetarisë korçare për ditët e ardhshme. U ofron transparencë, u ofron llogaridhënie, u ofron modesti, shërbim të përkushtuar ndaj qytetarit, jo arrogancë, as arbitraritet, as errësirë për vendimet kryesore që prekin çdo qytetar të Korçës, u ofron mbi gjitha atë që buron thellë nga zemra e tij dhe zemra e çdo qytetari korçar, dashurinë e pamatë për qytetin tuaj, për perlën e qytetarisë shqiptare, për Korçën tuaj,  për Korçën tonë”. Në fund të fjalës së tij, kreu i demokratëve theksoi se  këto zgjedhje kanë të bëjnë drejtpërdrejt dhe në thelb me qytetarët e Korçës, hallet dhe problemet e tyre. “Ndaj me besimin më të plotë se kandidatura e zotit Stratobërdha dhe programi i tij do të votohen gjerësisht nga qytetarët e Korçës, për të mirën tuaj, për të mirën e qytetit tuaj, dua edhe njëherë t’ju garantoj se aleanca për qytetarinë korçare, Partia Demokratike, aleatët e saj, kandidati ynë janë dhe do të mbeten në dispozicionin tuaj në ditët dhe javën e ardhshme, për të bërë të mundur të sqaroheni për çdo çështje dhe detaj të programit të tij, rrugë më rrugë, shtëpi më shtëpi”, pohoi Basha. Nga ana e tij, kandidati Stratobërdha është shprehur: “Hyra në këtë garë për t’i bërë gjërat më mirë ku të gjithë qytetarët do trajtohen njësoj, sepse Bashkia nuk është pronë e një grushti njerëzish apo pronë e një individi dhe se institucioni i Bashkisë do të funksionojë në bazë të parimit të transparencës”. Kandidati i PD-së, Sotiraq Stratobërdha, do të garojë më 3 nëntor për kryetar të Bashkisë së Korçës përballë kandidatit socialist Sotiraq Filo.

• Bota e internetit sot ka pushtuar të gjithë moshat e reja, sikundër dhe të gjithë futbollistët e ekipit të Elbasanit të cilët qëndrojnë në “Messenger” thuajse deri në orët e vona të natës.Një gjë e tillë e bëjnë sot Skerdi Bejzade, Armand Mehmetaj, por dhe lojtarë të tjerë, sidomos ata të huajt si p.sh., vëllezërit Nuhiji dhe Nikola Karçev. Ky i fundit në fakt që kur i ka ardhur bashkëshortja pranë me djalin e tij nuk është parë më në orët e vona të natës të dalë nëpër bulevard së bashku me dy vëllezërit Nuhiji, të cilët tashmë qëndrojnë që të dy deri në orët e vona të natës përpara internetit. Përsa i përket Mehmetajt, ai qëndron thuajse çdo natë deri në orën 00:01 të mëngjesit duke “chatuar”. Bejzade qëndron deri vonë pasi është i apasionuar pas basteve. Ai qëndron së bashku me Shetën e ndonjë tjetër dhe gjithmonë diskutojnë në internet-kafenë që ndodhet pranë Fakultetit Ekonomik për ndeshjet që luhen “live”.

4. Une jam qe te mbyllen per fare o Idriz per nje fare kohe derisa te gjejne mekanizmat e duhura qe edhe shteti te fitoje, edhe ky biznes te jete i formalizuar teresisht, edhe lojtaret te luajne e te kenaqen. Mirpo deri me tani nuk kam degjuar te thone se do ti mbyllim bastet sportive, Kane lene te kuptojme se do te pakesojne biznesin e lojrave te fatit (kazinote, rulote) duke i degdisur larg qendrave te banuara, por per kompanite e basteve sportive nuk jane shprehur.  

32Red Sporti është pjesë e 32Red Plc, të listuara në Londër Stock Exchange qeverisur Tregut Alternativa Investimeve (AIM) në 2005. 32Red është licencuar dhe rregullohet nga Qeveria e Gjibraltarit, ku gjithë operacionet e kompanisë janë të vendosura. 32Red Sport Site bast është një add-on produkt për gamën e tyre të fituar çmimin e produkteve të lojrave të tilla si Lexoni Shqyrtim Complete

Ne Shqiperi ka arritur ne parmasat e nje epidemie dhe kjo ne 2 ane- 1) miliona qe ikin jashte dhe abuzimet me taksat qe rendojne rende buxhetin e shtetit per te mos permendur pastrimin e parave nga krimi e droga 2) Shkaterimi i familjes shqiptare, abuzimi me njerezit vulnerabel ku nuk ka meshire as per femijet. Ne shqiperi nje gazetar anglez u shokua kur nje femije 10 vjec i tregone skedinen e tij te ndeshjeve!

Vendet e kazinove mobile janë pika e fundit e kazinove online. Zhvillimet në botën e kazinove online kanë shkuar përtej ëndrrave tona, si shumë zhvillime teknologjike. Ne mund të luajmë lojëra kazino në rrugë duke udhëtuar në rrugë sot ose në ndonjë dhomë pritjeje duke nxjerrë telefonin tonë celular, ndërsa është e çuditshme për ata që luajnë kazino nga kompjuteri në vitet 2000 90 dhe duket sikur një ngjarje e pabesueshme na.

Kta qe lujne sidomos me kto makinat qe u bllokune se fundmi,keta jane tevecela komplet.Lun bie llafi,poker – te vjen letra,din te besh bllofin,llogarit me perafersi letren e kundershtarit, po ben dhe me hile.Makina,makine,bej bilancin sa te mori e sa te dha per nje muaj ta zeme, dhe ja ku doli llogaria.

Gjergj Erebara është gazetar për BIRN në Tiranë. Ai ka mbaruar studimet për gazetari në Universitetin e Tiranës dhe ka master shkencor (MSC) për Histori Ekonomike nga Universiteti i Lundit. I specializuar për gazetari ekonomike. Erebara ka punuar që nga viti 1998 në disa media të shkruara dhe vizive Shqiptare, si gazetar, redaktor dhe kryeredaktor.

 Denmark: Denmark is also opening its state run monopoly on internet gaming, liberalizing its internet gambling sector to allow outside operators. The downside for Danes is that a shocking 45% tax will be levied on internet gambling winnings.

Ky problem duhet par ca me thelle…Ce mire i vjen ekonomise shqiptare nga kioskat e kumarit?..A gjenerojne vende pune?..a gjerojne realisht pasuri ne vend? vetme krim dhe asgje tjeter, po te shikojme ne shume raste ata qe fshihen pas maskave jane kumarxhin te deshperuar qe kane humbur gjithcka ne rulete… Ne gjendjen katotike qe ndodhet sot vendi dhe situata e rendit nje ngrije e ketyre aktiviteteve do te ishte akute sipas mendimit tim. Sikur dhe gerdalla e Vucidolit ta kishte bere kete vendim une do ta mbeshtesja pa asnje hezitim.

Rama tha qe do heq bastet online te huaja dhe nuk permendi ato vendase. Tani, meqe ti di nga keto gjera besoj e kupton qe keto online gambling & bet websait jane krejt jashte kontrrollit te shtetit shqiptare, nuk paguajne asnje takse ketij vendi dhe duhet te kuptosh qe edhe aty ne lagje ku ti luan jane te deget e ketyre kompanive te huaja qe operojne..

Në dhjetë minutat e fundit, Skënderbeu duket sikur humbi çdo interes për lojën. Ndërsa bastet rridhnin lumë, mbrojtja e Skënderbeut lejoi dy gola, ndërsa dy herë të tjera skuadra kundërshtare u zu në pozicion jashtë loje. Megjithëse lejoi të humbiste në mënyrën më të çuditshme të mundshme, Skënderbeu u kualifikua falë fitores 4 me 1 në ndeshjen e parë. Por ndërkohë për të gjithë u bë e qartë se ndeshja ishte e manipuluar.

9. Zgjidh bookmakers serioz dhe teper te besueshem. Nqs luan me me shume se nje bookmaker, merr ne konsiderate nje perqindje rreziku (fitore te parimbursuara) qe mund te ndodhe me disa nga bookmakerat online me pak te besueshem (shiko “Si mund te zgjedhesh nje bookmaker”).

Një ndeshje mes Partizanit dhe Skënderbeut e luajtur më 11 shtator 2014 u kap nga sistemi statistikor i UEFA-s si dhe nga një sistem statistikor tjetër i njohur si Starlizard, si ndeshje me “Probabilitet të Lartë Manipulimi”.

Este responsabilitatea fiecărui jucător să acționeze în conformitate cu reglementările vigoare precum și a termenilor și condițiilor noastre. Jocurile de noroc implică risc financiar, jucați cu grijă.

Ju do të gjeni lumë jetojnë sportive, video sportive, rezultat jetojnë që ju mund të shikojnë online falas. Të gjitha ngjarjet janë planifikuar mbuluar sportive si futboll, kriket, hokej dhe kështu me radhë në Eastern Standard Time. Faqja e internetit është e lehtë për t’u përdorur dhe nuk përmban asgjë tjetër përveç streaming sportive.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shkruar këtë të diel në darkë se Policia e Shkodrës drejtohet nga një trafikant droge dhe një kriminel i njohur. Ai nënvizon se Policia e Shkodrës udhëhiqet nga Bardhok Pllanaj, një trafikant i…

Deputetja e Partisë Demokratike, Majlinda Bregu, ka spikatur gjithmonë për sharmin dhe elegancën. Përgjatë gjithë karrierës politike është konsideruar si një prej femrave më simpatike. Megjithatë, ajo që kishte mbetur pa u parë ishte edhe e bija e deputetes së selisë blu. Ditët e fundit, Majlinda ka postuar një foto ku shihet së bashku me të bijën. Nuk kishte si të mungonte në foto pamja e freskët e adoleshentes, gjenetike në fakt.

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi është përballur sot me pyetjet e drejtpërdrejta të qytetarëve lidhur me punën në bashki dhe çështje të tjera. Ndër pyetjet që iu drejtuan Ademit nga ndjekësit…

Nuk jane dege te kompanive te huaja.I kane shqiptaret,kokat e medhaja.Xhoilloto e ka Arben Frroku,Bet07 e ka pas Fidel Ylli.Ne janar behet licensimi i kompanive te reja,do shkrihen te gjitha dhe do krijohen vetem 2 kompani,te cilat eshte logjike qe do i marrin vet.

PARASHIKIMET E NDESHJEVE PER SOT. PARASHIKIME NDESHJESH FUTBOLLI. BASTE ONLINE. NDESHJET LOZEN NE KOMPANI BASTESH NE INTERNET. LOZNI NE 10BET DUKE PERFITUAR BONUS DERI 200 EURO 1) Dijon vs Bourg Peronnas – […]

Forum-AL u formua në fund të vitit 2008. Me përpjekjet e një grupi nismëtar që në 2005, u hodh idea e një rrjeti shqiptar me servera shqiptarë. Qëllimi ynë kryesor është të kemi një Forum ku të mblidhen të gjithë shqiptarët nga të gjitha trojet tona dhe bashkatdhetarët të shpërndarë në të gjithë botën.

Tek shume bookmaker online, kuotat shpesh jane ne forma te ndryshme: evropiane (dhjetore), amerikane dhe thyesore. Per te ditur si te konvertosh kuotat nga nje forme ne nje tjeter mund te konsultosh temen perkatese “Formulat”.

Bet365 ka një histori të gjatë në internet, fillimisht duke filluar nga vetëm si një sportsbook. Që nga ato fillimet përulur, ai e ka zgjeruar në çdo fushë të madhe të kumar online, duke përfshirë një kazino online, një dhomë bingo, lojra aftësi, dhe dhomë Bet365 Poker. Kjo është një prej emrave më të besuar në kumar online për lojtarët në Mbretërinë e Bashkuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *