“topa të kampionëve të kampionatit rezultatet e parashikueshme”

turqit luajne duke ndryshuar adresen IP te tyre, pra per t’ja hedhur serverit te faqes ku behen bastet, se nuk jane operatoret e tyre qe bllokojne por vetem faqet e huaja te basteve qe ndalojne IP, pra adresat turke, te marrin pjese ne baste. tek turqit ndodh pra ajo teoria tende, qe kompanite e huaja te basteve i jane bindur ligjit turk dhe qe Turqia vete eshte mjaftuar me kaq megjithese ka dijeni qe ka persona (sigurisht te pakte) qe nepermjet marifeteve (VPN per kete sherbim duhet gjithashtu paguar) luajne gjithnje baste ne linje, pra thyejne ligjin. 

Lotus ka prezantuar makinën e re me një dizajn që, ndryshe nga herët e tjera, është shumë sportiv. Vetëm 20 ekzemplarë janë prodhuar nga Lotus 3-Eleven, mjeti që peshon pak më shumë se 900 kg dhe që arrin…

Ndersa keta ordinerat qe vendosin  per qef 1-2 euro per te fituar 500 euro ,ata perdorin keto kompanite angleze qe thua ti.Arsyeja nuk eshte “meqe jam anglez po i luaj tek anglezet”…Arsyeja eshte : Kompanite angleze dhe te gjitha kompanite europiane ofrojne lloj e soj budalliqesh ne treg,si : kush e merr throw-in e pare,Ronaldo te shenoj i pari , Ramos te marr te verdhe e kshu traplliqesh.Pra,thelbi eshte qe keto kompani ofrojne shume opsione per te vendos baste ( 50-200 opsione).

Raporti, i cili u publikua në internet të premten, ngre akuza të rënda jo thjeshtë ndaj skuadrës së Skënderbeut, por edhe për ish-ministrin e Financave Ridvan Bode, i cili akuzohet se ka kërcënuar një trajner duke i kërkuar të humbasë ndeshjen, për presidentin aktual, biznesmenin Ardjan Takaj, ish presidentin Agim Zeqo, gjithashtu biznesmen, si dhe për një numër të madh lojtarësh, trajnerësh e personazhe të tjera të sportit dhe biznesit në Shqipëri.

Po, në bazë të ligjit në fuqi bizneset që lidhen me lojërat e fatit duhet të kenë një largësi prej 40 metrash nga institucionet fetare, institucionet arsimore si dhe institucionet shëndetësore. Madje në maj të këtij viti listës i janë shtuar dhe institucionet financiare. Është caktuar që deri në fund të nëntorit të gjitha këto biznese që janë aktualisht në shkelje duhet të zhvendosen për të ruajtur distancën përkatëse.

Kuvendi i Kosovës do të provojë të mërkurën sërish ta ratifikojë marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi, në ditën kur në Prishtinë do të jenë krerët e BE-së, Jean-Claude Juncker, Federika Mogherini dhe Johanes Hahn.

Ja kaq eshte puna per te kuptuar per cfare Flitet qe te vish pastaj  tek te “varferit ‘ e denger vengeret e Grande Kakes .Dhe qe eshte shtyre ne Bote Iluzore , patjeter e kupton sepse Ky ishte perfytyrimi kapitalizmit per pasurimin e shqiptareve nga kryemashtrusit e Hajdutet e Sqaperise qe i krijuan kushte krimit Nderkombetar te krijonte Parajsa te “Miraklliut te fridomiut ”

inisiative e mire per mua, dhe qe bile duhet zgjeruar edhe ne veprimtari te tjera ekonomike e sociale. vetem se ne nuk jemi as kina ose brazili. te pakte ne numer e te varfer ne pare, nuk i hyjme aq shume ne pune dikujt. 

Teknologjia e provuar me kohë ofron mundësinë për të luajtur lojëra të përshpejtuara të kazinosë në internet nga shfletuesi. Në vitin 2007, Netent filloi të prodhojë lojëra elektronike që mund të luhen nga shfletuesi pa u shkarkuar.

Rrjedhimisht i gjithe Aksioni , ne se ve mendjen ne pune , nuk ka te beje me Individe por me nje Shtet Ligjor qe Lufton Evazionin Fiskal si Vater krimi . Ketu perfshihet cdo Lloj veprimtarie por si me prekeshme eshte Kumari per shume arsy qofte dhe ato sociale .Hap pas Hapi drejt shtetit Ligjor ! Keshtu e kuptoj dhe do Beja dhe Une !

Sipas Sky Sport “ që hapi sondazhin në sajtin e saj në internet, Adnan Januzajn e dëshirojnë më shumë anglezët, duke nënkuptuar që në përqindjen më të madhe dëshira e të anketuarve është që ai të zgjedhë përfaqësuesen angleze (38%). Në vend të dytë janë belgët me 34% dhe më pas vjen Shqipëria me 22 %. Por sondazhi duhet pranuar se bëhet në Britaninë e Madhe dhe me lexues anglezë dhe është e kuptueshme që të ketë më shumë vota në favor të Anglisë. Kuptohet që sondazhi nuk shpreh drejtpërdrejt interesin e lojtarit, pasi zgjedhja që do të bëhet është praktike, e nisur nga interesi i vetë futbollistit në radhë të parë, ndikimet e tij nga familja dhe rrethi shoqëror si dhe

Keshtu ka deklaruar kreu i qeverise Edi Rama, ne nje dalje per mediat, ne mbyllje te mbledhjes se sotme te qeverise. Ai ka perseritur angazhimin e tij dhe qeverise qe drejton per lufte pa kompromis ndaj krimit ekonomik. 

SLEVY: Invalidé s průkazem ZTP a senioři v domech s pečovatelskou službou obdrží 50% slevu z uvedených cen. Veřejné instituce a neziskové organizace mají po dohodě připojení zdarma. Restauračním zařízením nabízíme po dohodě bezplatné internetové pokrytí veřejných prostor wifi signálem.

Me dhunuan Serbet seksualisht: Shikoni ndëgjoni hjekat e femrave Kosovare…(VIDEO) By xurxull | February 27, 2018 0 Comment Me dhunuan Serbet seksualisht: Shikoni ndëgjoni hjekat e femrave Kosovare…(VIDEO) Hajdari nga rrethina e Klinës, dy herë në muaj udhëton mbi 60 kilometra deri në Gjak…

Galile, zor se ka ketu ne forum njeri tjeter qe ka pikepamje me te mira ndaj Tosit dhe trashegimise politike se une, biles e konsideroj nje nga mekatet e medha te ketyre 8 viteve qe pjeset e mira te tija jane harruar komplet. 

Të gjithë vendet e Bashkimit Europian synojnë të kufizojnë aksesin në websitet e basteve të paautorizuara jo vetëm për të kufizuar largimin e kapitaleve jashtë shtetit, por edhe për të mbrojtur qytetarët e vet nga mijëra faqe bastesh online që janë në të vërtetë qëndra mashtrimi. Vetëm në Itali janë aktualisht të bllokuara nga Shteti (domethënë nuk mund të arrihen përmes internetit) 4597 website bastesh që jo vetëm nuk kanë licencë në Itali, por që edhe janë të konsideruara potencialisht të rrezikshme për qytetarët.

Sidoqoftë, krahas linjave dhe orientimit politik, filozofik dhe qytetërues, gazetat ndaleshin edhe në ndodhitë e ditës. Në kolonat e gazetës së Gjirokastrës “Demokratia”, pronë e botuesit Xhevat Kallajxhi, një nga më të parat dhe më jetëgjatat e kësaj periudhe, mund të lexosh me kërshëri e endje edhe sot krejt mozaikun e larmishëm të jetës së atëhershme. Kush u martua dhe kush u divorcua, kush u transferua, u shkarkua, apo u emërua, kush lindi fëmijën e parë dhe kush fëmijën e tetëmbëdhjetë, kush vdiq e kush u vra, kush hyri dhe kush dolli nga Shtatë Penxheret (burgu), kush emigroi dhe kush u atdhesua, kush shet dhe kush kërkon të blejë një kafshë dore. Kur u zhvillua ndeshja e parë e futbollit e ekipit të “Shqiponjës”, kur dr. Vasil Laboviti që ishte diplomuar për mjekësi në Vjenë zhvilloi operacionin e parë kirurgjikal, kur u shfaq filmi i parë në kinemanë e Qani Ficos, kur u hap Liceu Francez, kur Dino Çiço do të përfundonte dhe do niste fluturimin me aeroplanin e tij me krahë, por pa karburant, kur do nisej dhe do mbërrinte sata (autobusi i linjë Tiranë- Gjirokastër), kur do të nisej për në Amerikë pampori i ngarkuar me djathë të shoqërisë “Delja” të Karagjozatëve. Të “shtatë “Ë”- dabëllju-të” e teorisë së sotme të gazetarisë që ne i mësuam pas vitit 1990, do t’i gjesh në rubrika e kronika të shkurtra dhe konçize informative, shkruar dhe redaktuar me etikë dhe profesionalizëm të lartë nga kjo kastë e gazetarësh brilantë. Nga pena dhe gazetarë të dorës së parë në faqet dhe kolonat e këtij shtypi do të gjesh të lëvruara me mjeshtëri të gjitha gjinitë publicistike, si editoriali, eseja, fejtoni, artikulli, “trafileti”, reportazhi, vëzhgimi social dhe analiza politike, studimi dhe dijet shkencore, humori dhe satira, karikatura dhe fotografia, njoftimi dhe reklama, etj. Ajo publicistikë, në tërësinë e saj, përbën periudhën më të ndritur të medias shqiptare në 100 vitet e fundit, sepse shënoi fillimin e dialogut të shqiptarëve me vetveten, dialog që u ndërpre nga lufta dhe diktatura dhe që ende mungon në jetën politike dhe intelektuale shqiptare.

Kuazo, sa here do ta perseris, shif mua qe nuk di te loz poker, qe nuk di te loz ne internet me keto firmat qe flitet ketu, qe nuk dua t’ia dij a lozin a s’lozin te tjeret, shif ore ketu pi nje gote vere a raki, siç po pi une tani nje gote raki manaferre. Marova pune me byrekun dhe veren e 1999, dhe tani po engledisem me pak sallat me lule-laker, limon, qepe, ullinj djegs, ohhh ç’a te hash e raki manaferre te ftohte nga frigoriferi, ooohhhh 

Na všechny tarify je uplatňován tzv. burst, kdy na začátku stahování je rychlost linky až 100/100 Mbps a po nastavené době klesne na rychlost dle tarifu, což umožňuje rychlé načítání webových stránek a stahování menších souborů.

Shif kur te vijen sumat e zgjuara me e shpjegu se ‘taksat zotrie ” ..Europa nuk te takson po fitove etj etj .Tani nje gje eshte e qarte . Ky vendim nuk NDALON Lirite e Individt ..Vetem se sqaron dicka .Liri jashte Ligjeve ti nuk mund te gezosh ,,,ne se  guxon Okej .Perplasu me saksionet sate ta mbaje !

NDODHITE TOP1X2Sot18:30Akhisar Bld SporGallatasaray LIVE+51Sot19:00HorsensArhursLIVE+51Sot19:30MatersburgHartberg LIVE+47Sot20:00RCD EspanyolReal MadridLIVE+62Sot20:15Joung Bojs Bazel LIVE+51Sot21:00Les HerbiersRC Lens LIVE+54Sot21:05SuonseaShefild Uensdej LIVE+60Sot21:30Girona CFCelta de VigoLIVE+61Nesër17:30JuventusAtalanta B.C. LIVE+61Nesër19:30CF Malaga FC SevillaLIVE+61NGJARJET E LAST MINUTE 1X2Sot16:55Lu, Ju-DeKasëll, Billi Xho Sot17:00AK Bars KazanTorpedo NovgorodLIVE+11Sot17:00Neftekimik Nizhn.Lada TogliatiLIVE+11Sot17:00Skif KrasnodarSpartak MoscowLIVE+3Sot17:00Dinamo Kazan (F)Maritsa Plovdiv (F)LIVE+1Sot17:00Dinamo Moskë (F)Budovlani Lodz (F)LIVESot17:00MontanaMalije Milli Pijango LIVE+1Sot17:00Minçanka Minsk (F)Uralohka (F) LIVE+1Sot17:00Arda KardzhaliMinyor PernikLIVE+1Sot17:00Zorkij Krasnog.Kuzbas Kemerovo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *