“topa futbolli topin e ri”

1. Mbyllja vetem e aksesit te te luajturit on line me kompani jashte Shqiperise nuk e zgjidh aspak problemin e njerezve te varfer qe luajne kumar me buken e kalamojve, sepse ata nuk perdorin kete gjetje moderne bashkekohore. 

( Ka shume llogaritese online per te gjetur shumen e lekeve qe duhet te vendosim ne cdo bast,te rasti yne per shumen 100 euro e ndame ne 52.16-over dhe 47.84-under qe te kemi fitim cfaredo rezultati te vije)

Ndërsa deri më tani janë bllokuar mbi 400 lokale lojërash fati të paligjshme dhe janë sekuestruar disa mijëra pajisje dhe monitorë, kryeministri tha se dhe ata që janë të licensuar duhet të derdhin një orë e më parë detyrimet ndaj shtetit si dhe të respektojnë detyrimet e ligjit, që përcaktojnë se nuk mund të jenë pranë shkollave, spitaleve apo bankave. Sipas zotit Rama Shqipëria “është një vend i varfër, që ka nevojë për punësim e arsim dhe jo për plagë që shkatërrojnë jetë njerëzish e familjesh të thjeshta”.

Sistemi BFDS është në gjendje të dallojë kur një numër bastesh del nga probabiliteti, fjala vjen, kur shumë baste njëherësh vihen për një rezultat me probabilitet të ulët, të tillë si: fitorja e një skuadre me mbi 2 gola apo përmbysja e rezultatit në fushë të huaj të njohur si 1×2. UEFA e kryen këtë analizë në bashkëpunim me kompaninë zvicerane të basteve Sportradar.

Sipas kërkesave të vazhdueshme të abonentëve të mi, të cilët janë duke u përpjekur për të provuar veten në transaksionet Forex dhe opsione binare, por të jenë të kujdesshëm për të mos për të vepruar pa një “lojtar” me përvojë, kam vendosur për të dhënë sinjalet e tyre për të lira, për ju që të jetë në gjendje të tregtisë me mua online, kopjimi tregton mia , dhe të marrin të ardhura të besueshme.

Beluloooo qe transferta e parave behet nga bankat (e nivelit te dyte  i thone ne Shqiperi) , kjo dihet, se te gjithe njerzit kur blejne bileta avioni, rroba, sende, nepermjet internetit, paguajne me karta krediti, qe sot i ofrojne vete kompani te ndryshme dhe banka. Mirpo eksperti atje i duhej pergjigjur pyetjes se gazetarit, per te marre vesh delet e tjera

Policia e Shkodrës ka arrestuar një shtetas ditën e sotme që konsiderohej si super hajduti. Sipas informacioneve në pranga ka rënë Drilon Hila, i cili ishte kthyer në makthin e qytetarëve, pasi kishte vjedhur banesa, para, bizhuteri apo sende të…

Në kolonat e këtyre gazetave dhe përtej rreshtave, tek idetë e reja të botuesve dhe autorët artikullshkrues si, Branko Merxhani, Jorgji Meksi, Xhevat Kallajxhi, Vangjel Koça, Petro Marko, Nonda Bukla, Veli Hashorva, Petro Harito, Ismet Toto, Ibsan Libohova, Avni Rustemi, Ikbale e Nebil Çika, Sali Nivica, Lumo Skëndo, Mihal Grameno, Omer Nishani, Bajo Topulli, Mihal Zallari, Odise Paskali, etj., dallohej qartazi se një rrymë e re intelektuale po depërtonte në shoqërinë shqiptare në periudhën mes dy luftërave botërore. Për ideatorin e platformës ideologjike të “neoshqiptarizmës” Branko Merxhani, Shqipëria ishte një qenie e kufizuar së jashtmi dhe e pakufishme së brendshmi, përkufizim që përcjell shpresën se Shqipëria mund të bëhej, por me njerëz që sipas tij, citoj Merxhanin: “gjysma e ditës është e tyre dhe gjysma e shoqërisë”, ku qytetari, “jep më shumë dhe kërkon më shumë”. Merxhani dhe kolegët e tij intelektualë dhe idealistë, nisën fillimisht ta promovojnë formulën e tyre të “neoshqiptarizmit” nga Gjirokastra në vitin 1929 në gazetën lokale “Demokratia” dhe më pas në vitin 1936 e vijuan në revistat “Neo-Shqiptarizmi”, “Përpjekja Shqiptare”, Minerva”, etj., që nisën të botohen në Tiranë. Formulat e neoshqiptarizmit kishin për bazë filozofinë e nacionalizmit ideologjik me përmbajtje më shumë kulturore dhe më pak politike. “Politikë s’ka! Vetëm kulturë!”, shkruante Merxhani. “Me kohë, shkruan albanologu Robert Elsie, neoshqiptarizmi u bë një kundërpeshë e ideologjisë më të politizuar socialiste dhe internacionalizmit të majtë”.

Tema është diskutuar këto ditë edhe në komisionin e ligjeve: projektligji i Qeverisë parashikonte të transferonte lokalet në periferi brënda 31 janarit 2016, por Pandeli Majko në emër të shumicës propozoi për të spostuar këtë afat më 31 janar 2017.

Keni kujdes nga portalet, sepse ne shum raste parashikimet i nxjerrin te gabuara, sepse sipas mendimit tim atje parashikimet bazohen ne ne formen e ekipit, pastaj statistikat e lojrave dhe shpesh her rastit qe te gjitha te gabohen ose te dalin mbrapsht.

Ne futboll ekzistojne edhe handikape 0:1 (ose me tre menyra), te perdorura pergjithesisht ne ndeshjet ku ka nje favorit te dukshem. Fitohet me 1 nqs skuadra favorite fiton me me shume se 1 gol diference. Fitohet me X nqs skuadra favorite fiton vetem me nje gol diference. Fitohet me 2 nqs skuadra favorite barazon ose humbet.

Po mesa shoh une kjo me shume do lidhet me disa kufizime per kompani te huaja ilegale qe veprojne prej vitesh ne Shqiperi. Per pjesen tjeter , pra per bastet online nuk besoj se gjermanet jane aq budallenj qe nuk bejne kufizime te kesaj natyre. E kam fjalen qe eksperienca egziston per mire. Shteti te beje kontroll te rrepte. Zotesia eshte qe nga ky biznes te kete perfitim shoqeria.

Gjithe vlonjatet tek e tek, po i thone Rames ne keto momente “You broke my heart man,you broke my  heart” ,per shkek te Gjikes,kurse ti Belul,per Gjiken i jep te drejte,ama Ramen se shtin dot ne zemer.

Shumica dërrmuese e lojërave të kazinosë në internet janë të prera, të quajtura edhe lëkundje ose mëngë. Kazinotë në internet kanë zhvilluar vazhdimisht lojëra elektronike të reja për kazino që nga e tyre të para.

Një nga kryesore ngjarje ndërkombëtare sportive është Olimpiada Games. Ai mbulon të gjitha të mëdha sportive nga shumë vite. Ju nuk do të gjeni shumë faqet e internetit për live të Olimpiadës lojrave. Ndër disa nga sportet Universale është një vend i tillë që ju ofron jetojnë streaming të Olimpiadës. E themeluar në vitin 2006 si Kampionatit Botëror Sports Network (WCSN), ajo mbulon të gjitha Lojërat Olimpike vendore dhe ndërkombëtare. Ju do të gjeni më të mirë video të cilësisë dhe mbulimin e plotë të të gjitha ngjarjeve.

Nuk jane dege te kompanive te huaja.I kane shqiptaret,kokat e medhaja.Xhoilloto e ka Arben Frroku,Bet07 e ka pas Fidel Ylli.Ne janar behet licensimi i kompanive te reja,do shkrihen te gjitha dhe do krijohen vetem 2 kompani,te cilat eshte logjike qe do i marrin vet.

Por, kjo qe thua ti eshte militantizem komplet ekstrem. Nuk po i hy si dhe pse dikush fillon e krijon pikepamje te tilla, mbase ke arsyet e tua, po te thuash qe ne 8 vjet tjetri nuk ka bere asgje per mua do te thote te jetosh ne bubble mik. Nuk ka studim e statistike qe nuk tregon se te pakten ne 4 vjeteshin e pare me tatimet, por dhe shpenzimet kapitale, nuk u arrit sukses i madh. Ja dhe Zaloshnja, qe kuptohet i bi Tosit edhe per hater te Edit po nejse, http://respublica.al/opinion/2013/10/22/…

Paneli i ekspertëve doli në konkluzionin se ngjarje të tilla të pazakonta ndodhnin shpesh në ndeshjet e Skënderbeut. Në dy ndeshje, ajo kundër ‘Crusaders’ dhe ajo kundër ‘Sporting de Portugal,’ ecuria e ndeshjesh përshkruhet në këtë mënyrë:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *