“topa dragon online bolasport”

Qeveria nis zbatimin e nismës së bërë publike dy ditë më parë nga Kryeministri Rama për bllokimin e faqeve online të basteve. Ministria për Inovacionin dhe Administratën Publike, përmes ekspertëve të saj, ka bllokuar dje disa prej adresave të kompanive të basteve të cilët nuk operojnë në Shqipëri. Adresa të kompanive ndërkombëtare si “Bet 365” dhe “William Hill”, të cilat janë ndër më të përdorurat edhe nga bastvënësit shqiptarë ishin të pamundura për tu hapur dje online. Po ashtu edhe sitet e basteve “unibet.com” dhe “youwin.com” ishin bllokuar. Në ditët në vijim, pas raportimit të plotë nga ana e njësisë së Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit, e cila po harton listën e faqeve online përmes të cilave shqiptarët vënë baste sportive me kompani të cilat nuk operojnë në Shqipëri, Ministria e Inovacionit, përmes Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare do të nisë bllokimin e të gjitha linqeve.

Partia Demokratike ka reaguar dje lidhur me vendimin e qeverisë për shkarkimin e drejtorit të Teatrit të Operës dhe Baletit, maestro Zhani Cikos, duke e cilësuar të turpshëm trajtimin që Kryeministri i vendit i ka bërë maestros. Zëdhënësja e PD-së, Laura Vorpsi, tha se me shkarkimin pas krahëve të drejtorit të Teatrit të Operës dhe Baletit, maestro Zhani Cikos, Kryeministri i ka vënë kazmën kontributit të palodhshëm të një jete të tërë për operën, muzikën dhe artin. “Me një vendim të errët, me prepotencë të pashoqe, Edi largoi nga detyra maestron e famshëm, pa pasur guximin t’i komunikonte atij as edhe dy fjalë. Asnjë falënderim për mundin e dhënë për artin dhe kulturën e vendit”, – u shpreh zëdhënësja e selisë blu. Vorpsi tha se “Zhani Ciko po përgatitej për koncertin e djeshëm të bamirësisë dhe nuk ishte në dijeni të vendimit që Kryeministri kishte marrë ndërkohë. Ai u lajmërua nga miqtë e tij në telefon, të cilët kishin dëgjuar në media për shkarkimin e tij”, – deklaroi Vorpsi. Ndërkohë, ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha ka shprehur vlerësimin e tij për figurën e Zhani Cikos, duke theksuar: “Faleminderit, mirënjohjen më të thellë maestro i madh Zhani Ciko, për kontributin tuaj madhor për kombin shqiptar në fushën më të fisshme, më të bukur, atë të kulturës dhe artit tonë, atë të Operas dhe Baletit, muzikës klasike. Mirënjohje, mirënjohje të thellë ndaj jush, shërbëtor fisnik i kombit tonë!” Lidhur me shkarkimin e Cikos, ka reaguar dy ditë më parë edhe tenori me famë botërore Saimir Pirgu, i cili kërkoi politikës brenda dhe jashtë sallës që të tregohen të kujdesshëm ndaj artit. “Do të doja të bëja dhe një apel tjetër. Do të bëja thirrje që komuniteti i artistëve të respektohet më shumë në Shqipëri. Sot, përpara koncertit ka ndodhur një ngjarje e turpshme, që më ka prekur shumë. Por nuk do të doja të zgjatesha, kushdo le ta kuptojë. Doja vetëm t’i thosha një Faleminderit maestro Zhani Cikos”, – tha Pirgu. Dy ditë më parë, Këshilli i Ministrave në mbledhjen e tij të radhës, vendosi për lirimin nga detyra të Zhani Cikos dhe emërimin e Ilir Kernit në detyrën e drejtorit të Përgjithshëm të Teatrit Kombëtar të Operës, Baletit dhe Ansamblit Popullor.

Fotoalbum: Na ishte njëherë Radio Televizioni i Prishtinës –RTP By xurxull | February 26, 2018 0 Comment Fotoalbum: Na ishte njëherë Radio Televizioni i Prishtinës –RTP Tashmë i është shuar edhe emri. Por ende jetojnë kujtimet për RTP-në, një televizin që i ka dhënë infrmacion, k…

PSH For sports betting, Bet365 is licensed and regulated by the UK Gambling Commission. Bet365’s casino, games and poker operations are licensed and regulated by the Government of Gibraltar http://en.wikipedia.org/wiki/Bet365

O Grave po nuk kane per te mbyllur pikat e basteve sportive. Por vetem pikat e kazinove dhe te makinetave te fatit. Pra jane dy gjera te ndryshme. Perkundrazi me veprimn qe duan te ndermarin per ti mbyllur aksesin shqipetareve per te vendosur on line baste futbolli me kompani jo vendase, thjesht kerkojne ti shtojne klientelen kompanive vendase, pra tju risin xhiron dhe tregun. Pra nuk po mendojne per familjet e varfera, por po mendojne si tju risin klientelen bisnesit te basteve sportive ne Shqiperi. 

Po,normale qe mund te regjistohesh.Rimbushja mund te behet edhe me karte,paypal,banke dhe shume metoda te tjera.Gjithsesi nga Shqiperia nuk e di nqs llogaria rimbushey me banke,paypal apo karte krediti/debit (Shqiperi hesapi).Gjithsesi per Shqiperine (dhe per gjithe boten normale) ekzistojne disa online payments ( Skrill.com ; Neteller.com) permes se cilave kryhet rimbushja e llogarive.

Prolive-al has the lowest Google pagerank and bad results in terms of Yandex topical citation index. We found that Prolive-al.com is poorly ‘socialized’ in respect to any social network. According to Google safe browsing analytics, Prolive-al.com is quite a safe domain with no visitor reviews.

Prezantohen zyrtarisht Samsung Galaxy S9 dhe S9+ By xurxull | February 26, 2018 0 Comment Samsung Electronics Co., Ltd. prezanton Samsung Galaxy S9 dhe S9+, smartphonët që transformojnë mënyrën se si njerëzit komunikojnë, ndajnë dhe përjetojnë botën. Të krijuar për një epokë në të c…

“Ridvan Bode raportohet se ka gjithashtu marrëdhënie të ngushta me klube të tjera në Shqipëri. Ai është mik i mirë dhe donator kryesor i KS Shkumbinit, Dashnor Sula. Që të dy janë anëtarë të Partisë Demokratike”, thuhet në raport.

“Rolls-Royce Motor Cars” dhe “Bentley Motors”, dy brende prestigjioze britanike të lidhura me njëra-tjetrën për disa dekada, po rikthehen fuqishëm, tani në rrugë të ndara e të pavarura prej njëra-tjetrës. Ishte…

Futbolli është fokusi i këtij libralidhës, me një pirg e basteve të futbollit tregjeve në dispozicion për leagues në mbarë botën. Sportet e tjera për të bast më janë të kufizuara në mënyrë të drejtë në krahasim me kumarxhinj tjera. Disa karakteristika e madhe e kësaj faqe interneti Bookmakers të përfshijë një seksion të shkëlqyer sportive stats, ku ju mund të marrë një pasuri të informacionit mbi tavolina, skuadrat, lojtarët etj, të gjalla Sportive dhe një kazino në internet me live …

KJo eshte gabim, pasi ai tha qe shqipetaret lene 500-700 milion dollare cdo vit nga keto baste dhe qe perfundojne ne duart e kompanive te huaja te basteve sportive. Gjithashtu kur tha se do te mbyllim apo nuk do te lejojme luajtjen on line me bastet sportive (pra kryesisht ndeshjet e futbollit dhe me pak te basketbollit apo tenisit), me duket se e kishte fjalen per rastet kur luhet me kompanite e huaja nepermjet internetit on line dhe jo per kompanite vendase. Nese eshte keshtu atehere i bie qe ai te kujdeset thjesht per mos largimin e parase/valutes nga vendi dhe jo se merakoset per shqipetaret qe varferohen. Megjithate te shohim si do ti shkoje filli. Nese merakoset vertete per popullin, duhet te mbylle te gjitha kompanite vendase te basteve (sigurisht edhe te atyre te lojrave te fatit dhe kazinote), por nese mbyll vetem aksesin per te luajtur on line me kompani nderkombetare, i bie qe kerkon te ndihmoje fuqizimin e kompanive vendase, pasi e gjithe ajo shume prej miliona eurosh qe shkon jashte do ti drejtohet rjetit te kompanive vendase, ose me mire te themi te atyre kompanive qe do tu riperterihet licenca. Apo jo? Le te shikojme sesa i sinqerte eshte ne ato qe thote.

Kompanite shqiptare kane fitim marramendes ,sepse TE GJITHE humbasin.Pse humbasin ? Sepse pothuajse te gjithe  vendosin baste   per qef 200-300 lek me koeficent 200,vendosin ndeshje qe sja kane haberin dhe skan shans ta kapin.Tek kompanite online 80% luajne baste TEKE ,nje pjese shume e vogel luan per qef 2-3 euro per 100 euro dhe keta te fundit jane humbesa te sigurte ne periudhe afatgjate.

“Askush dhe per asnje arsye nuk do te mundet dot ta ndale kete nisme qe nuk eshte aksion, as sezon, po nisme qe do te quhet e kryer kur vendi dhe shqiptaret nuk do te lene me asnje qindarke ne kumar’- tha ai.

Infoarkiva është një projekt i mirëfilltë informatik. Sistemi ka si qëllim grumbullimin e informacionit mediatik shqiptar, përpunimin e tij bazuar mbi teknika auto-inteligjente dhe më tej prezantimin tek të gjithë përdoruesit. Aktualisht i gjithë ky informacion mblidhet nëpërmjet internetit me anë të agjentëve tanë të informacionit.

NDODHITE TOP1X2Sot18:30Akhisar Bld SporGallatasaray LIVE+51Sot19:00HorsensArhursLIVE+51Sot19:30MatersburgHartberg LIVE+47Sot20:00RCD EspanyolReal MadridLIVE+62Sot20:15Joung Bojs Bazel LIVE+51Sot21:00Les HerbiersRC Lens LIVE+54Sot21:05SuonseaShefild Uensdej LIVE+60Sot21:30Girona CFCelta de VigoLIVE+61Nesër17:30JuventusAtalanta B.C. LIVE+61Nesër19:30CF Malaga FC SevillaLIVE+61NGJARJET E LAST MINUTE 1X2Sot16:55Lu, Ju-DeKasëll, Billi Xho Sot17:00AK Bars KazanTorpedo NovgorodLIVE+11Sot17:00Neftekimik Nizhn.Lada TogliatiLIVE+11Sot17:00Skif KrasnodarSpartak MoscowLIVE+3Sot17:00Dinamo Kazan (F)Maritsa Plovdiv (F)LIVE+1Sot17:00Dinamo Moskë (F)Budovlani Lodz (F)LIVESot17:00MontanaMalije Milli Pijango LIVE+1Sot17:00Minçanka Minsk (F)Uralohka (F) LIVE+1Sot17:00Arda KardzhaliMinyor PernikLIVE+1Sot17:00Zorkij Krasnog.Kuzbas Kemerovo

Personalisht nuk i pelqej dhe as nuk i luaj lojrat e fatit dhe bixhozin, e nese Rama ka hallin e qytetareve qe lene leket, athere ti ndaloje me ligj per fare bizhozin dhe lojrat e fatit dhe e mbeshtes deri ne fund, por ky nuk do kete,ky fatkeqesi e shoqerise sone dhe rrezik permanent per kete shoqeri dhe shtetin, kerkon te vendose monopolin e ketyre lojrave, jo se shqetesohet shume per parate qe lene mileti.

Po hajde thojua ketyre qe skane vendos nje bast ne jeten e vet.Kompanite online e kane payoutin 97% (pinnaclesports,marathonbet) ,cka do te thote se kompanite fitojne 3% nga pranimi i basteve (indirekt humbja klientit).Kurse kompanite shqiptare e kane payoutin 85% ,cka do te thote se ato fitojne 15% nga pranimi i basteve.

Ne kete lloj basti skuadra favorite penalizohet me nje numer te caktuar pikesh. Per shembull, ne basketboll nqs favoritja ka nje handikap prej 5,5 pikesh, basti do te rezultoje fitues nqs do te fitoje me nje diference prej 6 pikesh. Keshtu nqs handikapi per skuadren AAA eshte 5,5 pike dhe rezultati final eshte 60-55 ne favor te AAA, basti handikap ne favor te AAA eshte humbes, nderkohe qe eshte fitues nqs rezultati ne fund eshte 61-55 ne favor te AAA.

Në bet365, unë u impresionova me paraqitjen dhe hartën e platformës në desktop. Nuk ka nevojë për shkarkim dhe unë kam qenë në gjendje për të hyrë në të gjitha lojrat përmes shfletuesit të internetit. Çdo lojë është ngarkuar shpejt dhe ka siguruar luatje lojerash të shkëlqyer dhe grafikë të shquar. Ekziston edhe një opsion i shkarkimit, dhe megjithëse nuk e kam zgjedhur atë rrugë, bet365 është i njohur për të ofruar shkarkime të sigurta dhe softuer të besueshëm që do të instalohen në kompjuter si dhe bonusin marramendes bet65 Kodi Bonus. Platforma është e lehtë për t’u përdorur dhe ka meny të shumta që ofrojnë qasje në lojërat dhe seksionet e ndryshme të kazinosë online. Një nga gjërat që më pëlqen në lidhje me platformën bet365 është se llogaria ime mund të përdoret gjithashtu për të vendosur bastet sportive dhe për të hyrë në dhomën e pokerit bet365.

Vendet e kazinove mobile janë pika e fundit e kazinove online. Zhvillimet në botën e kazinove online kanë shkuar përtej ëndrrave tona, si shumë zhvillime teknologjike. Ne mund të luajmë lojëra kazino në rrugë duke udhëtuar në rrugë sot ose në ndonjë dhomë pritjeje duke nxjerrë telefonin tonë celular, ndërsa është e çuditshme për ata që luajnë kazino nga kompjuteri në vitet 2000 90 dhe duket sikur një ngjarje e pabesueshme na.

BETEJA MES JASHARIT DHE LUSHTAKUT ZHVENDOSET NË TENDERË – SI E HUMBËN KONTRATËN KUSHËRINJTË E LUSHTAKUT By xurxull | February 26, 2018 0 Comment BETEJA MES JASHARIT DHE LUSHTAKUT ZHVENDOSET NË TENDERË – SI E HUMBËN KONTRATËN KUSHËRINJTË E LUSHTAKUT Kompania që u themelua nga kushër…

Gabim gjembi, ligjet anti-monopoli te EU i mohojne te drejten nje shteti ti mbylli duart kompanive te huaja europiane. Gjermania u mundua para disa vitesh te bllokoje te gjitha websitet e huaja por u detyrua nga Gjykata Europiane e Drejtesise te liberalizoje tregun e online gambling. Eshte njesoj sikur te vendoshesh tarifa apo bllokada, dicka e paligjshme ne EU.

Egi Nuk e Kuptoj ku do ti hapi kompania 500 pika nqs ti e kufizon 200 m nga shkollat 200 m nga institucionet fetare 200 m pika nga njera tjetra.Me duket kot ti vesh skopinj ne rrota shteti nuk duhet te kufizoje por te jete I zoti ti marri te gjitheve tatimin dhe sikur njitur te jene ai qe nuk reziston dit e mbyll vete

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *