“topa bd lifecore më të rinj”

Nje hap i drejte i qeverise Rama sepse shume pak ishin ata qe paguanin taksa shtetit , tani ky do e beje si Italia , kush do te operoje ne Shqiperi duhet te bleje lishencen ose ti paguaje detyrimet shtetit nje me nje . 

Mbase nuk jam shprehur qarte, por desha te thoja se kur luan online je person i identifikuar pasi je i detyruar te regjistrohesh tek kompania e basteve me identitetin tend si dhe te gjitha veprimet dergesat e parave ose terheqjet kur ti fiton psh behen nepermjet llogarise bankare. Pra nese je nje kriminel dhe posedon para te pista nuk te leverdis te luash me identitet te vertete se mjafton nje urdher gjykate per te te monitoruar llogarine bankare dhe do te shikojne sesa para psh ke derguar jashte neper kompanite e basteve etj. Ndersa metoda qe perdorin kompanite e basteve vendase/ketu eshte komplet jashte cdo sistemi kontrolli dhe pikerisht ketu pastrohen edhe parate e pista pasi nuk ka mundesi identifikimi. Pra ne vend qe te kerkohet modernizimi i sistemit te ketij biznesi ne menyre qe ne cdo kohe organet kopetente te dine xhirot e kompanive te basteve dhe ne raste te investigimit te krimeve te kene mundesi edhe te kontrollojne llogarite e personave nen hetim, behet e kunderta. Prandaj une dyshoj ne keto veprime te deritanishme. 

Jo vetëm që ata ofrojnë një listë masiv të sportit për të bast më, por ata gjithashtu ofrojnë lloje të ndryshme të basteve. Sigurisht ka moneylines dhe pikat gjithsej. Ka edhe konkurse, shanset fikse, mbi / nën, combos, të jetojnë në të luajnë bast, rezultati i saktë, Speciale, Drejtperdrejte, dhe të ardhmes. Dhe, për lehtësi shtuar, të gjitha këto mosmarrëveshje mund të shfaqet në stilin decimal, i pjesshëm, ose amerikan.

Haradinaj ndan 5 mijë euro për çertifikata të veteranëve By xurxull | February 26, 2018 0 Comment Haradinaj ndan 5 mijë euro për çertifikata të veteranëve Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj asesi nuk po mund t’i “rehatojë “ veteranët. Përveç ankesave që kishin për pensio…

“Nuk mundim të mbyllim internetin që të mos aksesojmë më website. Nëse bëhet një ligj i ri që mund të përdoret censura, kjo përdoret për qëllime të mira, por ka raste që nuk përdoret për qëllime të mira, nuk mund t’i besohet një enti të caktuar. Mënyra më e mirë është të bashkëpunohet me bankat. Ky është shembulli i Amerikës. Amerika e ka aplikuar bllokimin e të gjitha këtyre transaksioneve në bashkëpunim me bankat. Pra banka nuk autorizon asnjë transaksion me kartë krediti drejt kompanive që nuk lejohet”- u shpreh Dervishi.

A jeni dikush me një interes të madh në sport? Ne të ju ndihmojë të gjeni vendet më të mira streaming të gjithë botën kështu që ju kurrë nuk humbas në lojë ose sportive tuaj të preferuar ngjarje. Të gjitha këto faqet e internetit të bëjnë streaming në dispozicion për ju për të lira dhe ju ofrojnë luksin për të parë lojra nga komoditetin e shtëpisë tuaj.

NDODHITE TOP1X2Sot18:30Akhisar Bld SporGallatasaray LIVE+51Sot19:00HorsensArhursLIVE+51Sot19:30MatersburgHartberg LIVE+47Sot20:00RCD EspanyolReal MadridLIVE+62Sot20:15Joung Bojs Bazel LIVE+51Sot21:00Les HerbiersRC Lens LIVE+54Sot21:05SuonseaShefild Uensdej LIVE+60Sot21:30Girona CFCelta de VigoLIVE+61Nesër17:30JuventusAtalanta B.C. LIVE+61Nesër19:30CF Malaga FC SevillaLIVE+61NGJARJET E LAST MINUTE 1X2Sot16:55Lu, Ju-DeKasëll, Billi Xho Sot17:00AK Bars KazanTorpedo NovgorodLIVE+11Sot17:00Neftekimik Nizhn.Lada TogliatiLIVE+11Sot17:00Skif KrasnodarSpartak MoscowLIVE+3Sot17:00Dinamo Kazan (F)Maritsa Plovdiv (F)LIVE+1Sot17:00Dinamo Moskë (F)Budovlani Lodz (F)LIVESot17:00MontanaMalije Milli Pijango LIVE+1Sot17:00Minçanka Minsk (F)Uralohka (F) LIVE+1Sot17:00Arda KardzhaliMinyor PernikLIVE+1Sot17:00Zorkij Krasnog.Kuzbas Kemerovo

Kazinotë e parë në internet ishin në gjendje të shkarkonin dhe instalonin programe në kompjuter. Në atë kohë kapaciteti i kompjuterëve, shpejtësia e internetit dhe cilësia e shfletuesve nuk lejonin të luanin lojra kazino në shfletuesin.

1)Per sa kohe qe Shqiperia eshte jashte EU,besoj se qeveria ka te drejte te bej cfare te doje.Ne momentin qe do futet ne EU,atehere do ta detyroj EU qe te rikthej kompanite e huaja duke i licensuar ato dhe duke marre taksa.Dhashe rastin e Gjermanise,Italise dhe Frances ,ku keto vende i hoqen me ligj kompanite e huaja dhe me pas u detyruan nga EU t’i rikthenin ato.

Sot do të luhen 8 ndeshjet e tjera në grupe të Champions League, përktaësisht në grupet E, F, G dhe H. Nuk do të luhet Barça-Juve, por gjithsesi nuk mungojnë përballje të forta, si Liverpool-Sevilla apo Tottenham-Dortmund. Real Madrid do ta nisë me marsh të parë, teksa pret modestët qipriotë të APOEL, që rikthehen në të njëjtin grup me kampionët në fuqi të Europës. Rikthehet në fushë edhe Cristiano Ronaldo.

Folosim cookies pentru a-ți oferi cea mai bună experiență pe site-ul nostru. Cookies sunt fișiere stocate în browser și sunt folosite de majoritatea site-urilor și ajută la personalizarea experienței tale de navigare. Prin continuarea pe site, îți exprimi acordul pentru Utilizarea fișierelor de tip “Cookie” și stocarea altor informații.

Qeveria nis zbatimin e nismës së bërë publike dy ditë më parë nga Kryeministri Rama për bllokimin e faqeve online të basteve. Ministria për Inovacionin dhe Administratën Publike, përmes ekspertëve të saj, ka bllokuar dje disa prej adresave të kompanive të basteve të cilët nuk operojnë në Shqipëri. Adresa të kompanive ndërkombëtare si “Bet 365” dhe “William Hill”, të cilat janë ndër më të përdorurat edhe nga bastvënësit shqiptarë ishin të pamundura për tu hapur dje online. Po ashtu edhe sitet e basteve “unibet.com” dhe “youwin.com” ishin bllokuar. Në ditët në vijim, pas raportimit të plotë nga ana e njësisë së Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit, e cila po harton listën e faqeve online përmes të cilave shqiptarët vënë baste sportive me kompani të cilat nuk operojnë në Shqipëri, Ministria e Inovacionit, përmes Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare do të nisë bllokimin e të gjitha linqeve.

Po me kompanite shqiptare çfare do ndodh valle? Meqe dashka te mbroje shqiptaret qeveria, pse po aplikon diktature ne ato kompani te huaja, ku luajne profesionistet dhe jetojne me ate pune shume njerez nga Shqiperia? Apo shqiptaret nuk mund t’i censuroje se i kane Fidelrat, Metat e Doshet, Frroket qe i ka fort per zemer KM?

Kompanite shqiptare kane fitime marramendes jam dakord dhe ketu dalim tek ajo qe thote Rama krimi ekonomik sepse nje biznes bastesh qe luan brenda rregullave nuk ka fitim marremendes sepse praktikisht dhe matematikisht  eshte e pamundur!

“Kriminelët ishin pjesë e trukimit profesional të ndeshjeve, të faktuara në Serbi, Maqedoni dhe Çeki. Atyre u garantohej nga tregu aziatik një fitim i majmë, pasi dinin rezultatet që para nisjes së ndeshjeve. Paratë investoheshin më pas në biznese të ligjshme”, tha Sergio D’Orsi, specialist i korrupsionit sportiv në EUROPOL.

Ne kete lloj basti skuadra favorite penalizohet me nje numer te caktuar pikesh. Per shembull, ne basketboll nqs favoritja ka nje handikap prej 5,5 pikesh, basti do te rezultoje fitues nqs do te fitoje me nje diference prej 6 pikesh. Keshtu nqs handikapi per skuadren AAA eshte 5,5 pike dhe rezultati final eshte 60-55 ne favor te AAA, basti handikap ne favor te AAA eshte humbes, nderkohe qe eshte fitues nqs rezultati ne fund eshte 61-55 ne favor te AAA.

E pra ju e dini emrin e kur vjen puna për të parë tenis online. Sigurisht, e saj Wimbledon, ju do të gjeni të gjitha informatat e ndeshjeve dhe sportistët tuaj të preferuar të. Live @ wimbeldon gjurmët të gjitha videot e fundit të ndeshjes tenisit. Jo vetëm këtë, ju do të gjeni edhe radio jetojnë me-top nga-top komenteve. Pra, për të përjetojnë të gjitha videot e fundit e me cilësi të lartë nga të kampionatit të shikojnë Wimbledon.

PSH For sports betting, Bet365 is licensed and regulated by the UK Gambling Commission. Bet365’s casino, games and poker operations are licensed and regulated by the Government of Gibraltar http://en.wikipedia.org/wiki/Bet365

Me seriozisht, lojerat e fatit ne Europe jane te liberalizuara vitet e fundit qysh nga Direktiva e 2006-es per lojrat online dhe ne asnje Shtet te BE-se nuk ndalohet dot ne ASNJE MENYRE kumari online !

Një tjetër skandal është denoncuar sot në lidhje me gjobat që bizneset kanë marrë nga tatimorët në këtë fundvit. Një qytetar ka denoncuar atë çfarë ka ndodhur me kontrollet nga tatimorët në Shkodër,…

Në mënyrë efektive pa asnjë dyshim, përkrahësit e sesioneve të pokerit, kanë nevojë për këtë devijim shumë të mirë. Pra, ai është shumë i suksesshëm nëse titulli është një ace ose sundimtar poker. Kështu që mund të jepet fenomenale sigurisht jo aq e thjeshtë sa ta kthesh pëllëmbën e dorës. Sepse kërkon punë të zellshme dhe detyra ekstra të gjera. Sidoqoftë, e cila është shumë e qëndrueshme në sesionin e pokerit për t’u kujdesur për këtë, një njeri në çdo rast mund të jetë shumë i fortë.

“Duke marrë parasysh se Skënderbeu normalisht përballet me 4.59 goditje në portë mesatarisht brenda 90 minutave, atëherë përballja me 10 goditje brenda 6 minutave të fundit në ndeshjen kundër Crusaders është një fakt tërësisht i pazakontë.”

Dhe ke dhe nje sqarim te Grande Kakes se si nje Doci mund te jete jashte Trustit te Geshtenjave … Po pse para nje muaji ka qene badiguard e jo me …O u pshurte lefKOPEJA nje nga nje , se e turperuat te gjithe si Filloriste ! Mjafton vetem ai handikapati mendor Poeti  Ju te tjeret pak me me kursim !

ComeOn ofron tifozë mosmarrëveshje të mëdha me vlerë në një gamë të gjerë të sportit në mbarë botën dhe ngjarjet me bast tregjet e ofruara nga më shumë se 90 vende. Shumë nga tregjet e tyre paraqitet më herët se kumarxhinj tjera. Ata kanë një përzgjedhje gjithnjë e në rritje të mundësive Bast Live, një zgjedhje të gjerë të metodave të pagesës dhe limitet e basteve të larta. Rregullohet në Maltë, Comeon gjithashtu kanë një shtet-e-artit-internet Casi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *