“tokat e lojërave të fatit të paktën 5000 bast rezultatet e parashikueshme”

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar se ne mbledhjen e qeverise është vendosur qe Ministrja e Inovacionit, Milena Harto, te ketë nen mbikëqyrje procesin për bllokimin e te gjitha faqeve te huaja te basteve ku për vite me radhe kane përfunduar kursimet e shqiptareve. Rama është ndalur edhe tek aksioni për bllokimin e lojërave te fatit një biznes i cili sipas tij ka lulëzuar fale lidhjeve me politikanet. Sipas Rames pas mbylljes se bizneseve te palicensuara edhe bizneset brenda kornizave te ligjit, duhet te përgatiten për rregulla te reja me te forta. 10 dite me pare policia e shtetit nisi bllokimin e bizneseve te paligjshme te lojërave te fatit dhe deri me tani janë bllokuar 2500 makineri.

 Faktikisht e DREJTA e te luajturit kumar eshte e fituar me djerese dhe mund dhe nuk mund te lejohet te shkelet keshtu tak fak.. ashtu sic eshte e drejtja me dal pa Breke, e drejta per te 10re ne c’do cep pallati,dhe e drejta te peshty nga ballkoni,

S’jam kunder kufizimit, por me mire do te ishte qe ato para te rrinin ne Shqiperi, s’kane pse dalin. Po de po dolen 10 here me pak, prape arritje eshte. E kam me shume me te drejtat qe permend ai komentuesi tjeter.

Pika Fokusuese Duke luajtur Poker në internet Krahasuar Poker Texas. Çdo entuziast poker online ka më shumë gjasa sesa të mos njihet me seancat e pokerit texas. Ju mund ta luani atë pa shkuar nëpër distanca të gjata të disa llogarive informale të komunikimit. Si një mënyrë për të mprehur dhe devijim të arsyeshëm. Megjithatë, nuk ia vlen që kjo të jetë një burim i dobishëm pagash. Për biznesin e përmendur më lart, mund të merrni pas sesionit të pokerit ekspert, i cili si tani po përdor baste origjinale të parave. Në ditët e sotme, cilat janë avantazhet e argëtimit online të pokerit? Pra, kjo është e justifikuar, pavarësisht nga të gjitha vështirësitë për ju për të luajtur. Pika Fokusuese Duke luajtur Poker në internet Krahasuar Poker Texas

Partia Demokratike ka reaguar dje lidhur me deklaratat e Kryeministrit Edi Rama në “Ditën e të Rënëve të Policisë së Shtetit”, ku nëpërmjet deputetit Gent Strazimiri i hodhi poshtë ato, duke theksuar se mbështetja ndaj familjarëve te të rënëve ka qenë prioritet ndër vite. “Tallazet dhe furtunat e jetës nuk parashikohen dot me ligj, dhe kësisoj përmirësimi i kuadrit ligjor dhe ndihmës ndaj tyre nuk do të njohë kurrë kufij, e vetmja gjë që zoti Rama duhet t’u kishte premtuar sot, do të duhej të ishte respektimi i ligjeve në fuqi të paktën për ta, dhe trajtimin e barabartë të martirëve, domethënë jo ndarjen e tyre si deri në vitin 2005 në “të vrarë në kohën e Berishës dhe të vrarë në kohën tonë”, – tha deputeti demokrat. Më tej ai denoncoi pushimin e 70 zyrtarëve të Ministrisë së Brendshme brenda natës së të premtes, duke shkelur sipas Strazimirit ligjin dhe nëpërkëmbur dinjitetin njerëzor të nëpunësve. Në këtë kontekst, Partia Demokratike kërkon ndërprerjen e menjëhershme të trajtimit të nëpunësve të administratës si “kolaboracioniste” dhe shkarkimin e tyre me lista të zeza të përpiluara në zyrat e Partisë Socialiste. “Mbrëmë vonë, 70 zyrtarë të Ministrisë së Brendshme janë thirrur, për të marrë fermanin e zi të shkarkimit nga puna, pa paraqitur asnjë motiv. Janë thirrur dhe shkarkuar natën, pa asnjë shpjegim. Administrata Publike, as nuk është plaçke lufte, e as stalla e kooperativës ku xhahilët vendosnin për “therje te detyruar” të gjësë së gjallë për t’i shtruar gostinë të deleguarit të Partisë” deklaroi deputeti i PD-së Gent Strazimiri. Ndaj deklaratave të deputeti demokrat ka reaguar dje ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili i ka hedhur poshtë ato, duke paraqitur në rrjetin social facebook një foto me disa punonjës të kësaj ministrie. “Këta janë 70 zyrtarët e lartë të policisë së shtetit që sipas deklaratës së sotme të PD-së janë shkarkuar dje natën. Ky rast është qesharak, për me tepër nga një opozite qe ka edhe mundësi te ngrihet ne nivelin e debatit te shëndoshë për reformat e vërteta në Policinë e Shtetit”, – shkruante Tahiri në rrjetin social.

Po hajde thojua ketyre qe skane vendos nje bast ne jeten e vet.Kompanite online e kane payoutin 97% (pinnaclesports,marathonbet) ,cka do te thote se kompanite fitojne 3% nga pranimi i basteve (indirekt humbja klientit).Kurse kompanite shqiptare e kane payoutin 85% ,cka do te thote se ato fitojne 15% nga pranimi i basteve.

Le te themi se  une dua te luaj nje ndeshje 3+ , online koeficenti eshte 1.97 kurse tek shqiptaret koeficenti eshte 1.85 ,cka do te thote se humbja ime potenciale nga fitimi i bastit eshte 0.12 per cdo 1 EUR.

Dhe  pa Inat . Problem Financiar jo Individual . Kush ehte ai qe nuk do qe nje Shqipta te Fitoje ? Dhe per Kuazin .Vetem nje dallim te besh qe Sbobet ka Koeficiente te Kufizuar .Dhe lexo me vemendje nje si pa adshje …Ne vlerat 1 Milj .Dollar pervec disa vendeve , te gjithe te tjerat ne Europe Ndalohen pervecse ne Ttoto -Gol . Perse kjo kur i ljohet nje Milioneri Malaizian tte mos lejohet TY !

Natyrisht që cilido bastexhi i ndryshëm ofron një shërbim paksa ndryshe. Ata do të ofrojnë oferta për baste të ndryshme dhe sigurisht, merkato dhe çmime të ndryshme. Nuk duhen vëzhguar vetëm karakteristikat e një bastexhiu të mirë përpara regjistrimit, por gjithashtu edhe një shërbim klienti për llogarinë tënde pasi t’i jesh bashkuar atyre. Është mirë të përforconi informacionet tuaja me largëpamësi mbi mënyrën e të punuarit të atyre, si për shembull kur dhe si mund të depozitoni apo tërhiqni para nga llogaria juaj. Këto janë disa vogëlsira që ndonjëherë kanë shumë rëndësi, veçanërisht sepse ka shumë mirëseardhje tunduese nga bastexhinjë të ndryshëm në internet për t’ju fituar si klient.

-Evazioni fiskal me lojërat e fatit i ka kushtuar buxhetit të shtetit 900 milionë lekë në muaj dhe rreth 8.1 miliardë lekë brenda këtij viti. Mungesa e të ardhurave është rezultat i mungesës së kontrollit nga autoritetet fiskale dhe shmangia e bizneseve nga detyrimet. Lojërat e fatit që kanë operuar online dhe ‘kumaret’ që kishin pushuar Tiranën tani do të kalojnë në sitën e Njësia e Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit. Drejtoresha e këtij institucioni, Luneda Sufali zbardh skemën sipas të cilës do të vihen nën kontroll kumari, bastet sportive dhe online.

1) shfuqizimin si të papajtueshëm me Kushtetutën të nenit 48, pika 2 shprehja “si dhe tarifën e mirëmbajtjes së Sistemit Qendror të Monitorimit Online që duhet të paguajnë shoqëritë e licencuara” të nenit 70 pika 12 shprehja “tarifa e mirëmbajtjes së tij që duhet të paguajnë shoqëritë e licencuara e ligjit nr.155, datë 21.12.2015 “Për lojërat e fatit në Republikën e Shqipërisë” të ndryshuar.

Bastet më të mëdha vihen për futbollin dhe numri i atyre që vënë baste përmes internetit po shtohet gjithnjë e më tepër. Gjemanët kanë mundësi të vënë baste në mbi 3000 faqe interneti. Se sa para janë në qarkullim për baste nuk e di njeri me siguri. Eksperti për ekonominë ilegale, prof. Friedrich Schneider, nga Universiteti i Linz-it mendon se gjermanët shpenzojnë vit për vit rreth tre miliardë euro për baste, që i vënë përmes internetit. Nga kjo shumë mendohet se rreth 1,5 miliardë janë baste për ndeshjet e futbollit. Bastet e zakonshme janë pesë deri në dhjetë euro për kombinim, por kufiri për lart është i hapur.

PoP Kam votuar Lulezim Bashen per kryetar bashkie. Jam 100% Tirons. Dhe me ke keqkuptuar shume, nuk jam fare dakort me bastoret dhe kazinote. Thashe thjeshte qe ato qe ishin pa letra, tani jane me letra. Lexoje mire pastaj me trego mua nese jam mavi apo blu!

Pronari e vinte 1sh tek kompania e tij ,dhe nga ana tjeter e vinte x2 ne internet.Do thuash ti del humbje ? Nuk del humbje sepse koeficentet ndryshojne.Ai gjen ato baste qe del jek e jek nga vendosja e tyre,thjesht fiton komisionin e bastit qe vendosi tek kompania e vet.Me thjeshte nuk behet leku!!!

Basteve me shuma te medha, Rama me nder u ha mutin sepse ato vendosen ne menyre ilegale dhe eshte beteje qe e ka humbur dhe Kina qe nese te kap me organizim bastesh ilegale, te pushkaton ne nje stadium me 100 000 spektatore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *