“tangkasnet mbretërore futbolli më i fundit”

Bixhozxhi profesionist ne Shqiperi ka shume pak.Kur them bixhozxhi profesionist , i referohem dikujt qe luan baste TEKE ,me shuma te konsiderueshme,qe gjen informacion lart e posht neper internet rreth ndeshjes qe po ve bast.Keta ordineret shqiptaret rrine gjth diten tek lloto lagjes si te papune qe jane,hane fara,ven 200-300 leke per 1 milion leke ,vendosin ndeshje qe as ja kane idene fare dhe ne fund kapin te mesit si perher.Per nje Punter profesionist koeficenti eshte shume i rendesishem ,ndersa per keta ordinerat e lagjes nuk ka rendesi fare koeficenti,atyre ju mjafton qe po vendosin ate 200 lekshin dhe koeficenti qe shkon 100 ,kshuqe atyre ju jep kenaqesi thjesht fitimi potencial prej 20.000 lekesh.

Të gjithë vendet e Bashkimit Europian synojnë të kufizojnë aksesin në websitet e basteve të paautorizuara jo vetëm për të kufizuar largimin e kapitaleve jashtë shtetit, por edhe për të mbrojtur qytetarët e vet nga mijëra faqe bastesh online që janë në të vërtetë qëndra mashtrimi. Vetëm në Itali janë aktualisht të bllokuara nga Shteti (domethënë nuk mund të arrihen përmes internetit) 4597 website bastesh që jo vetëm nuk kanë licencë në Itali, por që edhe janë të konsideruara potencialisht të rrezikshme për qytetarët.

Ku regjistrohet kjo llogari bankare ? Ne cilat Banka ? Dmth ne kete Bote pa kufij ? etj etj Dmth sikur te sqarojme njeri tjetrin per te kuptu C’eshte ky Aktivitet per te mbrite ne Vendim ” I zbatushen  apo JO !

Portfolio i basteve sportive të William Hill është padyshim i bindshëm. Nëse doni të vendosni një bast në gara me kuaj, gara me qen apo çdo sport tjetër të famshëm në Britaninë e Madhe, atëherë William Hill është një vend i sigurtë. Ky bastëvënës është i mirëpozicionuar edhe për sportet ndërkombëtare. Eksperienca e parë me faqen e internetit mund të jetë paksa e vështirë për klientët e rinj për shkak të disa të metave. Megjithatë, William Hill ka bonuse tërheqëse edhe për klientët e përhershëm. Gjithashtu, veç kushteve të dyzuara për bonuset, ky reçension nuk mundi të gjejë asnjë provë për një mashtrim të mundshëm nga William Hill, ndaj ky reçension për bastëvënësit është në përgjithësi pozitiv, veçanërisht sepse kujdesi ndaj klientit është miqësor, kompetent dhe i gjindshëm.

Ndërfaqja e madhe, përzgjedhja e pasur e basteve, gamë e gjerë e karakteristikave, përditesime me ze dhe video gjatë ngjarjeve të drejtperdrejta, shërbimi i shkëlqyer ndaj klientit, qasja në statistikat e thelluara të ekipit dhe shërbimi i jashtëzakonshëm i basteve janë disa nga karakteristikat që më kanë bërë të besoj se bet365 me të vërtetë po ia vlen të provohet. Më pëlqeu duke provuar platformën dhe duke klikuar përreth. Mbi të gjitha, një përvojë shumë e mirë që unë rekomandoj atë për bastvenesit e rinje dhe ata me përvoje.

O Tit,po i thosha nje shoku,ke 100 mije leke ne xhep dhe ke dy alternativa – o t’ja cosh djalit tan dy vjec ke shpia,o ti lejsh ne kompiutra -ti zgjedh qe t’i lejsh ne kompiutra – e kupton ca idjoti qe je apo jo?

Beluloooo qe transferta e parave behet nga bankat (e nivelit te dyte  i thone ne Shqiperi) , kjo dihet, se te gjithe njerzit kur blejne bileta avioni, rroba, sende, nepermjet internetit, paguajne me karta krediti, qe sot i ofrojne vete kompani te ndryshme dhe banka. Mirpo eksperti atje i duhej pergjigjur pyetjes se gazetarit, per te marre vesh delet e tjera

Filloi në 2002 nga një grup i sipërmarrësit suedeze, programues kompjuteri dhe sportive bast profesionistë – të gjithë me përvojë të gjerë në industrinë e sportive bast Redbet ka evoluar në një shërbim kryesor sportive online bast dhe kazino. Redbet Sport bast ju sjell më të mirë në mosmarrëveshje pregame dhe bast jetojnë, me qindra e tregjeve për të zgjedhur nga dhe një gamë të madh të bast të shumëfishtë …

“Teknikisht është e pamundur se ti vërtet mund të bllokosh në bashkëpunim ISP-të kryesore. Pra mund të bllokosh aksesin drejt këtyre ëebsite-ve, por ka zgjidhje të thjeshta me pagesë ose pa pagesë me të cilat bën një bypass të ISP-ve shqiptare. Mund të lidhesh direkt me ISP gjermane dhe nga ajo gjermane mund të lidhesh me çdolloj website”- tha Arbër Dervishi.

“Gjykata vlerëson se detyrimi për të paguar tarifat e shërbimeve publike nuk nënkupton se jemi para kufizimeve, të cilat cenojnë lirinë e veprimtarisë ekonomike. Normat objekt gjykimi nuk përbëjnë rregullime materiale në fushën e lojërave të fatit, por përcaktojnë detyrimin për ngritjen e një sistemi monitorimi, i cili do të shërbejë për të kontrolluar veprimtarinë e subjekteve që ushtrojnë aktivitetin e tyre në këtë fushë” thuhet në vendimin e Gjykatës.

Në lidhje me këtë shtohet se ministria e Financave dhe institucioni në varësi të saj, Njësia Mbikqyrëse e Lojrave të Fatit (NJMLF), “do të vijojnë respektimin e ligjit aktual për organizimin dhe mbikqyrjen e lojrave të fatit dhe, në ndërkohë, janë duke punuar për të qenë të përgatitur për të gjitha ndryshimet që kërkon projekti i ri, sapo ai të miratohet nga Kuvendi i Shqipërisë”. Objektivi është mbyllja e kazinove në zonat e banuara dhe është fakt se, pas aksionit të sipërcituar nuk është hapur asnjë sallë e re në këtë kategori. Ndërsa kategoria “baste sportive” do të vijojë të jetë brenda qyteteve dhe vetëm formalizimi ka sjellë trefishim të numrit të tyre. “Ajo që është për t’u theksuar, në përgjigje të komenteve të media-s, është se formalizimi i këtij sektori tashmë është një realitet që shprehet në rritjen e të ardhurave dhe në një performancë më të mirë të vetë autoritetit shtetëror mbikëqyrës”, thuhet në deklaratë.

p.s kjo nuk do te thote as Tosi nuk duhet te ikte, as qe Berisha nuk duhet te ikte, qe te jemi te qarte. Eshte me shume nje konfirmim i asaj qe thote muho, se nje qeveri e re gjithmone vjen me energji te reja e me nje lloj deshire pozitive. Degradimi fillon e vjen pak me vone.  

Pjesa më e madhe ka ndryshuar dhe përmirësuar nga faqet e para të kazinove në vitet ’90 deri në faqet e tanishme të kazinosë 2017. Qindra vende kazino online dhe më shumë se një lojë kazino ka dalë. Nuk është e vështirë të thuhet se numri i lojtarëve që luajnë në kazinotë online ka kaluar numrin e lojtarëve që luajtën në kazinotë reale.

Këngëtarja e njohur Anxhela Peristeri ishte e ftuar sot në mbrëmje në emisionin “Xing me Ermalin”. Para se të transmetohej emisioni në “Tv Klan”, artistja ishte e pranishme në eventin e Mektrin motors për lançimin e modelit të ri të markës Jaguar: Jaguar E-Pace. Gjatë party-t të organizuar tek dyqani “Jardin De Paris”, Anxhela u shkëput për të bërë një telefonatë. Pak minuta më vonë paparazzi i “Story.al”, e fotografoi tek dera e një lokali bastesh sportive. Nuk dihet se kush e hutoi Anxhelën kaq shumë sa të poziciohej me këtë sfond pas saj. Mbase kjo telefonatë e gjatë mund të ishte dhe me të dashurin (gjithmonë nëse Anxhela e ka një të tillë). Në programin “Xing me Ermalin” ajo pyetjes nëse është e dashuruar iu përgjigj me shaka duke e lënë pa përgjigje.

Sepse duke përdorur paratë origjinale, atëherë duhet të luajë gjithnjë e më profesionale. Pra, nuk lejohet të luajë me neglizhencë, pa numëruar ato të drejta. Çdo gjë duhet të matet në mënyrë të vendosur, në mënyrë që të mos mbijetojë përmbytja. Sepse në qoftë se ndodh një rrethanë e tmerrshme, atëherë nuk ruhet paraja e pasur, por fatkeqësia vazhdon të ndodhë.

Rama thot qe po i mbyll bastet online per te mbrojtur shqiptaret ? Nqs ti vertet do te mbrosh shqiptaret atehere duhet te reduktosh (jo ti mbyllesh komplet)  llotot ordinere neper lagje.Me thuaj ti,sa shqiptar njeh qe luajne tek llotoja lagjes dhe sa shqiptar qe luajne online ? Nga te gjithe ata qe njoh une,vetem nje shoku im luan online qe eshte Punter profesionist,gjithe pjesa tjeter tek llotoja lagjes.Shqiptaret nuk e kane as idene me te vogel se si luhet online (perjashto nje pjese shume te vogel) ,nuk kane idene as cfare eshte karta kreditit ,si dhe gjithashtu qe te luash online duhet minimumi llogari bankare (llogari rrjedhese), qe pothuajse nuk ka asnje.Pra,shqiptaret ato 500-700 milion $ i len tek llotoja lagjes dhe jo online.

oblasti Praha – Miškovice, Čakovice, Třeboradice, Březiněves, Kbely, Přezletice, Horní Počernice, Ďáblice, Vinoř, Satalice a dále obce Veleň, Mírovice, Líbeznice, Hovorčovice, Bášť, Měšice, Nová Ves, Jirny, Zlonín, Kostelec nad Labem a Brázdim – viz Přístupové body

Meqe po na e tregon per te vertete, po te them se ja fu kot. Pasi shoferi eshte kollaj fare qe ta heqesh, mjafton qe te shkurtosh/heqesh nga invesntari i mjeteve kryesore makinen dhe automatikisht shoferi largohet se quhet ristrukturim institucioni. Ndersa persa i perket Nafijes nuk ka pse te hiqet, vetem nese paraardhesi ka qene katunar e nuk ka pas hic fare shije per femna. Perndryshe, Nafija duhet te ri se eshte edhe me eksperience tashme.

SLEVY: Invalidé s průkazem ZTP a senioři v domech s pečovatelskou službou obdrží 50% slevu z uvedených cen. Veřejné instituce a neziskové organizace mají po dohodě připojení zdarma. Restauračním zařízením nabízíme po dohodě bezplatné internetové pokrytí veřejných prostor wifi signálem.

1. Vendos bast vetem kur kuota eshte e larte duke e krahasuar me probabilitetin e mundshem te perfundimit te ndeshjes. Per shembull: Te luash nje skuader favorite ne fushen e vet, sado qofte kuota e ofruar, edhe shume e ulet, nuk eshte gjithmone nje ide e mire, edhe pse jemi shume te bindur qe skuadra do te fitoje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *