“si të luani futboll topin sindo”

Përvojat e para me William Hill janë zakonisht të dyzuara, duke qenë se bastëvënësi ka sakrifikuar qartësinë në favor të një informacioni me bollëk. Sapo mësoheni me platformën, atëherë do të mund të vëreni se shumë detaje janë me leverdi. Një pikëpamje që rezultoi positive ishte se ju mjafton veç një klikim për të vendosur një bast dhe si pasojë të regjistroheni për bastin tuaj. Pavarësisht se opsionet për shumë oferta bastesh janë të pafundme, klientët mund të orientohen vetë sepse organizimi i basteve është i logjikshëm.

BASTE SHQIP faqja me e mire shqiptare per parashikime, informacione dhe analiza rreth basteve sportive. Qe nga 03/04/09 deri 29/05/09 do te gjeni 29 SKEDINA FITUESE me nje mesatare 1 SKEDINE FITUESE çdo 1.96 DITE.

Sipas Sky Sport “ që hapi sondazhin në sajtin e saj në internet, Adnan Januzajn e dëshirojnë më shumë anglezët, duke nënkuptuar që në përqindjen më të madhe dëshira e të anketuarve është që ai të zgjedhë përfaqësuesen angleze (38%). Në vend të dytë janë belgët me 34% dhe më pas vjen Shqipëria me 22 %. Por sondazhi duhet pranuar se bëhet në Britaninë e Madhe dhe me lexues anglezë dhe është e kuptueshme që të ketë më shumë vota në favor të Anglisë. Kuptohet që sondazhi nuk shpreh drejtpërdrejt interesin e lojtarit, pasi zgjedhja që do të bëhet është praktike, e nisur nga interesi i vetë futbollistit në radhë të parë, ndikimet e tij nga familja dhe rrethi shoqëror si dhe

Kjo dhomë poker ka kufizuar oferta promovuese, por e saj të shkëlqyera offsets VIP programit se. Një promovim i madh në Bet365 Poker është drejtues turneu sfidë, e cila jep të holla çmim për lojtarët më të mirë turneut çdo muaj, si hyrja në një satelit në Freeroll Turneun Javor $ 250,000 të garantuara për 30 lojtarët e lartë. Kjo promo është e shkëlqyer për lojtarët e vërtetë të talentuar, por lojtarët mesatare kurrë nuk mund të shohin të mirat.

Do te vije nje BLLOKIM me shenimin .. “Ju duhet te provoni qe keni ardhe me pushim dhe nuk banoni ne Usa dhe deri atehere Ju ndalohet te Luani ” Kane nje “Sbobet ” qe me shume me duket si pjese e Operacionit te Pergjimeve 

Ndonje nga administrata ose me lidhje nga qendra di ndonje gje konkrete si do aplikohet censura e kompanive te huaja te basteve online? Me interesojne me teper menyrat teknike. Thjesht do bllokohen faqet e njohura te kompanive te huaja nga ISP-te? Do merren masa extreme dhe te bllokohen edhe transaksionet bankare drejt ketyre kompanive?

Unë jap mendimin personal duke parë se si është gjendja, por ndoshta qeveria ka ndonjë plan shumë të detajuar që mund të na surprizojë. Unë jam i qartë se çfarë strategjie do të përdoret, por di të them se edhe disa shtete të tjera janë përpjekur ta frenojnë këtë lloj bastvënie, por kanë hasur në shumë vështirësi. 

Ekzistojnë shumë bastexhinjë në rrjet, të gjithë duke kërkuar me deomos biznes me ju. Bazuar në preferencat personale dhe zakonet e juaja sportive, mund të përdorni bastexhinjë në internet apo jashtë tij. Disa nga bastexhinjtë më të njohur shqiptar, si p.sh. Betfair, William Hill dhe SBOBet, janë duke rivalizuar njëri tjetrin për vëndin e parë në internet apo jashtë tij, duke e bërë për ju shumë herë më të lehtë për të vendosur bastet tuaja.

Eshte pak e cuditshme kur lexon qe “asnje vende ne evrope nuk i pengon bastet online” por harrojne te theksojne dhe nuk duan te dine se cfare skemash kane keto vende evropiane per te mbrojtur njerezit e dobet dhe me vulnerabel ndaj bixhozit.

Shumica dërrmuese e lojërave të kazinosë në internet janë të prera, të quajtura edhe lëkundje ose mëngë. Kazinotë në internet kanë zhvilluar vazhdimisht lojëra elektronike të reja për kazino që nga ditët e tyre të para.

Egi Nuk e Kuptoj ku do ti hapi kompania 500 pika nqs ti e kufizon 200 m nga shkollat 200 m nga institucionet fetare 200 m pika nga njera tjetra.Me duket kot ti vesh skopinj ne rrota shteti nuk duhet te kufizoje por te jete I zoti ti marri te gjitheve tatimin dhe sikur njitur te jene ai qe nuk reziston dit e mbyll vete

Sidoqoftë, krahas linjave dhe orientimit politik, filozofik dhe qytetërues, gazetat ndaleshin edhe në ndodhitë e ditës. Në kolonat e gazetës së Gjirokastrës “Demokratia”, pronë e botuesit Xhevat Kallajxhi, një nga më të parat dhe më jetëgjatat e kësaj periudhe, mund të me kërshëri e endje edhe sot krejt mozaikun e larmishëm të jetës së atëhershme. Kush u martua dhe kush u divorcua, kush u transferua, u shkarkua, apo u emërua, kush lindi fëmijën e parë dhe kush fëmijën e tetëmbëdhjetë, kush vdiq e kush u vra, kush hyri dhe kush dolli nga Shtatë Penxheret (burgu), kush emigroi dhe kush u atdhesua, kush shet dhe kush kërkon të blejë një kafshë dore. Kur u zhvillua ndeshja e parë e futbollit e ekipit të “Shqiponjës”, kur dr. Vasil Laboviti që ishte diplomuar për mjekësi në Vjenë zhvilloi operacionin e parë kirurgjikal, kur u shfaq filmi i parë në kinemanë e Qani Ficos, kur u hap Liceu Francez, kur Dino Çiço do të përfundonte dhe do niste fluturimin me aeroplanin e tij me krahë, por pa karburant, kur do nisej dhe do mbërrinte sata (autobusi i linjë Tiranë- Gjirokastër), kur do të nisej për në Amerikë pampori i ngarkuar me djathë të shoqërisë “Delja” të Karagjozatëve. Të “shtatë “Ë”- dabëllju-të” e teorisë së sotme të gazetarisë që ne i mësuam pas vitit 1990, do t’i gjesh në rubrika e kronika të shkurtra dhe konçize informative, shkruar dhe redaktuar me etikë dhe profesionalizëm të lartë nga kjo kastë e gazetarësh brilantë. Nga pena dhe gazetarë të dorës së parë në faqet dhe kolonat e këtij shtypi do të gjesh të lëvruara me mjeshtëri të gjitha gjinitë publicistike, si editoriali, eseja, fejtoni, artikulli, “trafileti”, reportazhi, vëzhgimi social dhe analiza politike, studimi dhe dijet shkencore, humori dhe satira, karikatura dhe fotografia, njoftimi dhe reklama, etj. Ajo publicistikë, në tërësinë e saj, përbën periudhën më të ndritur të medias shqiptare në 100 vitet e fundit, sepse shënoi fillimin e dialogut të shqiptarëve me vetveten, dialog që u ndërpre nga lufta dhe diktatura dhe që ende mungon në jetën politike dhe intelektuale shqiptare.

– Te premten (dje dmth), merret vesh se i kishte kerkuar ne konfidence shoferit te Institucionit “te jepte doreheqjen”, me motivacionin : “ke qene shoferi i parardhesit”. Shoferi, edhe pse shofer, dinte me teper se shefi yne provincial, i diplomuar me master week-end ne Universitetin prestigjoz “Diamanti” te rrethinave te Tiranes, dhe ja pret si pa teklif : “Une kam qene shofer i Institucionit, jo i ish-shefit, dhe s’kam ndermend te jape doreheqjen. Po deshe, me sill shkarkimin me shkrim”. Bukur.

Shifrat sportive të paraqitura në Bitcoinoddschecker janë vetëm për argëtim. Ju lutemi verifikoni rregulloret e pagimit në jurisdiksionin tuaj, pasi ato ndryshojnë nga vendi në shtet, nga shteti në shtet dhe krahina në krahinë. Përdorimi i këtij informacioni në kundërshtim me çdo ligj apo statut është i ndaluar. Bitcoinoddschecker nuk është i lidhur ose është miratuar nga ndonjë ligë profesionale ose kolegjiale. Shoqata ose Bitcoinoddschecker nuk synon një audiencë nën moshën 18. Për udhëzimet për lojëra të përgjegjshme, vizitoni GambleAware co UK ose GamCare.

Nuk jane dege te kompanive te huaja.I kane shqiptaret,kokat e medhaja.Xhoilloto e ka Arben Frroku,Bet07 e ka pas Fidel Ylli.Ne janar behet licensimi i kompanive te reja,do shkrihen te gjitha dhe do krijohen vetem 2 kompani,te cilat eshte logjike qe do i marrin vet.

“Të dhjetë minutat e fundit të ndeshjes janë thjeshtë të pabesueshme, të tmerrshme, me kaq shumë mundësi për të shënuar dhe një skuadër që përfundimisht ndaloi së luajturi me disa lojtarë që kishin sjellje të turpshme, absolutisht të pashqetësuar nga loja, duke mos vrapuar, duke mos u mbrojtur dhe në disa raste, duke mos e parë fare ndeshjen.”

@Roni : Tregu i basteve online ne keto vende ka ekzistuar edhe me pare,por ishte i palegalizuar.Tashme ky treg thjesht eshte legalizuar.Ne disa vende si Itali,France,kompanite e huaja u mbyllen me ligj  (sic propozon dhe shefi yne rama) me qellim qe te favorizoheshin kompanite vendase.Me presion nga EU u rihapen serish. Opened doors after EU pressure

Hunter,nuk eshte kumar,eshte PUNE dhe quhet arbitrazh.Ekzistojne disa lloje arbitrazhezh dhe me tipiku,i cile studiohet edhe ne shkolle,eshte arbitrazhi valutor (currency arbitragge).Por ka edhe lloje te tjera arbitrazhesh ,nder te cilet eshte edhe arbitrazhi sportiv ( sports arbitragge)

Une nuk kam asnje problemme arbitrazhin e as me “matrapazllekun” sic e quajne. Biles e vleresoj pozitivisht. Arbitrazhi ekziston, sepse ekzistojne anomali tregu dhe kush di te lexoje anomalite e ti shfrytezoje, perfiton nga keto anomali dhe ne njefare menyre kontribuon ne anullimin e ketyre anomalive. Problemi im, eshte se ne kete rastin e basteve, ai qe luan, rrezikon te krijoje vartesi si nje droge, edhe i ben dem vetes. Nejse, se po e perseris, s’dua te bejmoral.

Acquis Communautaires…Cfare ke tu keqen …nuk je mire prap ? 40  dite kaluan …tha Babasqapi ..Prishnie vain zotrie  …  Po su ndjeve mire dhe te vazhdojne Oi Oi e  Hidhu dhenjehere andej nga ata te Pllakave se mos nuk ta kane shtruar mire dyshemene . Nje nga nje bien ato dreq Pllaka !

TIRANE- Numri i pikave të basteve është trefishuar, por të ardhurat nga formalizimi i tyre në vitin 2014 janë rritur me 42.6 për qind në krahasim me vitin 2014, megjithatë pas miratimit të ligjit të ri për lojrat e fatit do të ketë një reduktim të tyre. Pas denoncimit të “Shqiptarja.com” që ka treguar rritjen e fenomenit të basteve sportive nëpër qytete në dy vitet e fundit,  Ministria e Financave nënvizon se nga aksionet “Fundi i marrëzisë”, të ndërmarra në tetor të dy viteve më parë, janë arritur rezultat të rëndësishme duke bërë të regjistrohen të gjitha pikat e basteve sportive, çka ka sjellë dhe trefishimin e tyre. “Të ardhurat e siguruara, në respekt të ligjit aktual “Për Lojrat e Fatit në RSH” – thuhet në deklaratën e ministrisë –  janë 42,6% më të larta, vetëm në një vit, pra në krahasimin mes vitit 2013 dhe 2014. Kështu, të ardhurat në total për vitin 2013 kanë qenë rreth 3,6 miliardë lekë, ndërsa ato për vitin 2014 shënojnë 5,3 miliardë lekë”. 

Per website basteve, pyetja retorike, sepse ok, qeveria te bllokon aksesin tek tironsibet365.com, por ka pastaj tironsibet366, 367 etj etj. Teorikish cdo website mund te bllokohet, por te lindin 1000 tjera. Praktikisht sa je ne gjendje ti bllokosh te gjitha?

kuazimondo , besoj se duhet ta dish qe ne USA bankat nuk duhet te kryejne transaksione ne drejtim te bookmakersave online duke qene se online gambling eshte e ndaluar me ligj.Gjithsesi,amerikanet luajne online , thjesht nuk duhet te deklarojne ne banke se ku po i cojne parate apo nga po vijne.Pra, banka nuk e di destinacionin e parave.Se cfare i thone bankes  kur i pyesin,kete nuk e di.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *