“si për të bastat e topa lajmet e reja sot”

Eshte pak e cuditshme kur lexon qe “asnje vende ne evrope nuk i pengon bastet online” por harrojne te theksojne dhe nuk duan te dine se cfare skemash kane keto vende evropiane per te mbrojtur njerezit e dobet dhe me vulnerabel ndaj bixhozit.

Në datë 6 qershor 2017, në Gjykatën Kushtetuese u dorëzua një kërkesë nga Shoqata e Shoqërive që Operojnë në Fushën e Lotove dhe Basteve Sportive. Në objekt të kërkesës qëndronin tri pika që në linja të përgjithshme japin qartë kundërshtimin e vendimit të qeverisë, që industria e lojërave të fatit të paguajë tarifë shtesë që do shkojnë për ndërtimin dhe mirëmbajtjen e sistemit të monitorimit. Por cilat janë tri pikat që përmblidhen në objekt të çështjes:

turqit luajne duke ndryshuar adresen IP te tyre, pra per t’ja hedhur serverit te faqes ku behen bastet, se nuk jane operatoret e tyre qe bllokojne por vetem faqet e huaja te basteve qe ndalojne IP, pra adresat turke, te marrin pjese ne baste. tek turqit ndodh pra ajo teoria tende, qe kompanite e huaja te basteve i jane bindur ligjit turk dhe qe Turqia vete eshte mjaftuar me kaq megjithese ka dijeni qe ka persona (sigurisht te pakte) qe nepermjet marifeteve (VPN per kete sherbim duhet gjithashtu paguar) luajne gjithnje baste ne linje, pra thyejne ligjin. 

O njerez, kjo qeveri duhet shkaterruar sa nuk eshte vone. Kjo qe po ben eshte vetem nje plan biznesi mafioz. Ne Shqiperi ka nje treg ose ta themi me mire kumari dhe lojrat e fatit e kane te garantuar suksesin, Rama dhe biznesmenet e tij po duan te nxjerrin jashte loje te tjeret, qe te kene monopolin, ndryshe cka qeveria se ku zgjedh une ti shpenzoj parate e mia?

Kategoria e dytë që do të paguajë tarifë për sistemin e monitorimit është ajo e kazinove elektronike që do të jetë 1.25 euro për çdo aparaturë apo makinë loje. Kjo do të thotë që për një aparaturë në muaj do të paguhet 37.5 euro, çka në një vit e çon detyrimin për t’u paguar në 450 euro. Deri në vitin 2013, zyrtarisht rezultonin në treg 2200 aparate të instaluara brenda kazinove elektronike. Me këtë shifër, detyrimi total që ky segment do paguajë është 990 mijë euro nëse do të kemi të njëjtën sasi makinash.

Një faqe e përkryer për të gjithë ata tifozët sportive që janë të interesuar në shikimin e ngjarjeve ndërkombëtare sportive. AllSportLive ju jep hollësi të plota mbi konkurrencën të ndryshme sportive në internet. Transmetimeve të drejtpërdrejta të sportit, rishikimi i ndeshjeve, dhe sërish i qëllimeve madje edhe sportive programit televiziv janë të gjitha në dispozicion në këtë faqe interneti Online Sport.

Pra psh në qoftë se 20 veta kanë luajtur një ndeshje over 2.5 gol dhe 20 të tjerë under 2.5 gol, kompanisë nuk i intereson si do vi ndeshja sepse ka siguruar fitim para ndeshjes. Çbëhet tani sikur një ndeshje 30 veta kanë lozur over 2.5 dhe vetëm 10 under 2.5? Atëherë kompania rritë kofiçentin e under 2.5 që të afrojë lojtarë për ta luajtur këtë bast në mënyrë që lekët e lojtarëve që kanë lozur over të jenë njësojë me lekët e lojtarëve që kanë lozur under. Pra ofrohet mundësia për Sure Bet -Baste të Sigurta.

Per Shqiperine problemi me i madh eshte se ne Teresi eshte kategorizuar tek Lavatricet e Parave te Pista nga Krimi i Organizuar . Qeveria e Babasqapit dhe e Nanos ne “pelena ” ishin Favorizueset me te medha te kesaj psikologjie marramendese te krahasuar me Firmat Piramidale …”Fut nje dhe merr dhjete ” .Ajo Kohe  VDIQ . Eshte Maisur ku s’ mba me ! Kush e kupton Qeverine Rama do kuptoje shume mire se o te bente te njejten gje vete ne se do ishte Shqiptar ! Eshte ne Fazen e ” Frenimit te Marrezive ” te nje Qeverie te Papergjegjeshme me Berihaj e Urrja Burja “se Mirakelli Fridomiut zotrie ” qe Ulerinte skota e sqeperve per te fshehur VJEDHJET e Grabitjet si dhe per te Mbuluar Veprimtarite Kriminale te “miqve te miqve” Pertej detit e Oqeaneve.

LAJMI I FUNDIT: Aktorja e njohur rrah burrin dhe tre policë, arrestohet më pas By xurxull | February 26, 2018 0 Comment LAJMI I FUNDIT: Aktorja e njohur rrah burrin dhe tre policë, arrestohet më pas Aktorja hollivudiane, Heather Locklear ka shkaktuar një skandal, pasi u arrestua nga policia në…

Informacion mbi të ardhurat personale të faqes pronari është autentike. Por kjo nuk është garanci e të ardhurave të tilla secili. Rezultatet mund të ndryshojnë në varësi të aftësive fizike dhe mendore. Që nga opsionet binare tregtare përfshin rreziqe të larta.

Shif kur te vijen sumat e zgjuara me e shpjegu se ‘taksat zotrie ” ..Europa nuk te takson po fitove etj etj .Tani nje gje eshte e qarte . Ky vendim nuk NDALON Lirite e Individt ..Vetem se sqaron dicka .Liri jashte Ligjeve ti nuk mund te gezosh ,,,ne se  guxon Okej .Perplasu me saksionet sate ta mbaje !

Me thuaj ti,nqs nje 20 vjecar del nga dera e shpise dhe ka 500 lek ne xhep,do e vendose nje 200 lekesh tek llotoja lagjes ? PO , do e vendos.Po online do e vendos ate 200 lekshin ??? 20-25 euro eshte vetem komisioni qe te transferosh parate me llogari bankare dhe kta ordinerat thon me mire kte 20-25 euroshin po e ve tek lagjja dhe nuk ja jap bankes

Pika Fokusuese Duke luajtur Poker në internet Krahasuar Poker Texas. Çdo entuziast poker online ka më shumë gjasa sesa të mos njihet me seancat e pokerit texas. Ju mund ta luani atë pa shkuar nëpër distanca të gjata të disa llogarive informale të komunikimit. Si një mënyrë për të mprehur dhe devijim të arsyeshëm. Megjithatë, nuk ia vlen që kjo të jetë një burim i dobishëm pagash. Për biznesin e përmendur më lart, mund të merrni pas sesionit të pokerit ekspert, i cili si tani po përdor baste origjinale të parave. Në ditët e sotme, cilat janë avantazhet e argëtimit online të pokerit? Pra, kjo është e justifikuar, pavarësisht nga të gjitha vështirësitë për ju për të luajtur. Pika Fokusuese Duke luajtur Poker në internet Krahasuar Poker Texas

Nuk eshte e paligjshme. Te gjitha konventat per tregtine e lire (ofrimin e sherbimeve hy hyn dhe kumari elekronik) lejojne shmangie, apo moszbatim per ruajtjen e shendetit public, sigurise kombetare, moralit public dhe ca mrrokllave te tjera.

Haradinaj ndan 5 mijë euro për çertifikata të veteranëve By xurxull | February 26, 2018 0 Comment Haradinaj ndan 5 mijë euro për çertifikata të veteranëve Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj asesi nuk po mund t’i “rehatojë “ veteranët. Përveç ankesave që kishin për pensio…

Cilado qoftë zgjedhja juaj për bastexhiun, mos harroni të siguroheni që po bëni zgjedhjen tuaj mes shumë të tjerëve dhe po shpenzoni fondet tuaja për investimin në sport. Zgjidhni ato bastexhinjë që rekomandohen nga të gjithë dhe që kanë shërbim të mirë, tarifa të ulta dhe informacion të pashterueshëm dhe mundësi që ju të bëni parashikimin më të mirë të mundshëm.

Me te vertet pra. Trafiku nga Vlora per shembull ne pergjithesi u ndalua. Buxheti u rrite fal punes me te mire ne lidhje me tatimet. Harrova dhe kauzen tjeter te Berishes… rruget… ku perseri pati me shume sukses se Nanoja.

Analiza e fluksit të basteve të vëna nga Shqipëria në kompaninë aziatike SBObet është kryer duke përdorur shërbimin Google Trend. Ky është një shërbim që tregon se për çfarë kërkojnë njerëzit më shumë në internet. Inspektorët vërejnë se megjithëse SBObet është një kompani bastesh në internet me bazë në Azi dhe aspak popullore në Europë, ajo është çuditërisht veçanërisht popullore në Shqipëri, dhe jo thjeshtë në Shqipëri, por veçanërisht popullore në Korçë, qyteti i Skënderbeut.

Lumibet has the lowest Google pagerank and bad results in terms of Yandex topical citation index. We found that Lumibet.com is poorly ‘socialized’ in respect to any social network. According to Siteadvisor and Google safe browsing analytics, Lumibet.com is quite a safe domain with no visitor reviews.

Është e vërtetë që shanset e garave në ligat kryesore të futbollit janë fantastike. E njëjta gjë vihet në zbatim edhe për sported e tjera, me fare pak ndryshim. Për sa kohë ka të bëjë me zonën e mbulimit në merkato të ndryshme, ne vëmë që ju mund të gjeni gjithçka, që nga skitë me lëvizje të shpejtë deri në ato alpine. Paneli i tyre për parashikimet në internet, kombinuar me shërbimin ekzemplar të live streaming, është më i miri aktualisht në industry, një eksperiencë fantastike për parashikimet e lojërave me top. Vini re se nuk ka një opsion për ta parë live streaming me ekran të plotë- e vetmja zgjidhje mbetet të ulni rezolucionin e monitorit për të pasur një dritare më të madhe për stream-in. Mund të përdorni celularin tuaj për detajet e llogarisë tuaj aktuale. Bet365 ofron të njëjtën gamë madhore merkatosh dhe eventesh, përfshirë këtu shërbimin e tyre fantastic të lojës live dhe ti mund të shfletosh dhe shikosh çmimet pa qënë nevoja të kyçeni. Ky shërbim mund të përdoret edhe në plataformat për iPhone, iPad dhe Andriod. Ata punojnë me një sistem kuletë të thjeshtë, që do të thotë ke të njëjtin emër përdoruesi, fjalëkalimi dhe metodë pagese për të vënë bast në gara, kazino, lojëra, poker dhe dhoma bingos me një vlerë minimale.

Enjoy ndeshjen e fundit të basketbollit për të lira në NBA live streaming për të lira. Site transmeton të gjitha ngjarjet e mëdha basketboll. Ju mund të shikojnë NBA, NCABB dhe ligën e basketbollit për të lira. Ajo ju ofron me të mirë video të cilësisë. Ju do të gjeni lidhje të shumta dhe gjithashtu përfshin thekson, në luan lojë dhe dramave të lartë. Ju gjithashtu mund të merrni paguar abonim në qoftë se ju jeni një tifoz i vërtetë i basketbollit.

Në mënyrë tipike, Bitcoin CS: GO bast Platformat duhet të jenë në gjendje t’ju japin të gjitha të domosdoshme. Ju duhet të keni qasje në një listë të shanseve, llojeve të ndryshme të basteve, seksionin e pagesave dhe mbështetjen e mjaftueshme të klientëve.

William Hill është një nga ofruesit e basteve britanik më të mëdhenj. Kompania ekziston që nga viti 1934 dhe është pjesë e bursës së Londrës. William Hill ofron baste sportive, pokeri dhe shumë lojëra të tjera kazinoje. Veçmas prezencës në internet, bastëvënësi punon edhe me një numër të madh agjensish bastesh në Britaninë e Madhe, Irland dhe SH.B.A. (Nevada). William Hill ka punësuar më shumë se 15,000 punonjës.

Kjo dhomë poker ka kufizuar oferta promovuese, por e saj të shkëlqyera offsets VIP programit se. Një promovim i madh në Bet365 Poker është drejtues turneu sfidë, e cila jep të holla çmim për lojtarët më të mirë turneut çdo muaj, si hyrja në një satelit në Freeroll Turneun Javor $ 250,000 të garantuara për 30 lojtarët e lartë. Kjo promo është e shkëlqyer për lojtarët e vërtetë të talentuar, por lojtarët mesatare kurrë nuk mund të shohin të mirat.

PARASHIKIMET E NDESHJEVE PER SOT. PARASHIKIME NDESHJESH FUTBOLLI. BASTE ONLINE. NDESHJET LOZEN NE KOMPANI BASTESH NE INTERNET. LOZNI NE 10BET DUKE PERFITUAR BONUS DERI 200 EURO 1) Atlas vs Club America – […]

Disa nga bastexhinjtë shqiptar ofrojnë gjithashtu një sërë shërbimesh të nevojshme si shtojcë për të lejuar bastet minimale. Mund të gjeni lajmet më të fundit sportive, reportazh të drejtpërdrejtë audio dhe video mbi ngjarjet sportive, shërbime për parashikimet e garave dhe raporte të brëndshme. Këto artikuj janë duke u bërë akoma dhe më shumë të njohur përbri disa prej bastexhinjve të internetit, për shembull ata që u dedikohen futbollit skadinav ose tenisit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *