“shkarkimet e futbollit orari i fundit i kampionatit të ligës”

Do te vije nje BLLOKIM me shenimin .. “Ju duhet te provoni qe keni ardhe me pushim dhe nuk banoni ne Usa dhe deri atehere Ju ndalohet te Luani ” Kane nje “Sbobet ” qe me shume me duket si pjese e Operacionit te Pergjimeve 

Megjithëse është shumë e angazhuar përmes të pokerit, ju mund ta bëni më tepër një mënyrë për të vlerësuar nivelin tuaj të aftësisë për të luajtur poker në internet. Getting so wrong përsëri për një nivel të palëkundur të cilësisë. Nuk ka dyshim se jo të gjitha, në raste që nuk fitojnë, atëherë madhësia e ngarkesës mund të jetë e kënaqur si një produkt i punës së zellshme.

Sipas të dhënave të UEFA-s nëntë nga dhjetë përpjekjet për të manipuluar ndeshjet bëhen nga Azia. Edhe gjatë hetimeve të tanishme gjurmët shkojnë në Malajzi dhe Hongong, ku sekserë dhe ndërmjetëses kanë pastruar paratë e nxjerra prej basteve.

Tani shumica e njerëzve mund të trajtojnë biznesin e tyre me telefonat e tyre celular (smartphones). Përdoruesit e telefonave celularë dhe tabletëve janë një pjesë e rëndësishme e numrit të përdoruesve në internet. E njëjta gjë vlen edhe për kazinotë online. Shumë kazinotë dhe të dashuruarit e basteve po luajnë kazino ose bast me celularët e tyre. Numri i lojtarëve celularë në faqet e kazinosë ka tejkaluar numrin e përdoruesve të kompjuterit. Prodhuesit e lojërave të kazinove gjithashtu nuk kanë qenë në gjendje të injorojnë këtë zhvillim dhe i kanë bërë lojrat e tyre të kazinove miqësore me celularin.

Në këtë fazë evidentimi është bërë nga vetë policia e cila e çon direkt dosjen në prokurori. Në momentin e dorëzimit të dosjes është organi i akuzës i cili kërkon informacion nga ne për të evidentuar nëse ai biznes është i regjistruar, pra ka një licencë të ligjshme apo jo. Në rast të mungesës së tij në regjistrin e e bizneseve të licencuara që ndodhet pranë një MLF-je, prokuroria vijon procedimin.

Pa dash me u fut shume ne kete debat, edhe sepse ndihem icik si pis kur bi dakort me Ronin per ndonje gje, ideja se ka arbitrazh sportiv me duket teorikisht e gabuar, me aq sa di une per ekonomine, bastet, hedging etij. 

Mos ke perafersisht nje perfytyrim qe jane si te themi Pune Firmash qe ofrojne % fitimi( koeficiente )  kundrejt nje Investimi ? Mos do te thush qe e kane fituar nje License te tille dhe si e drejte e Autorit ndeshkohesh po e perdori dikush  pa Ligj dhe pa Lejen e tyre ? Si kane mundur keto tonat ta realizojne njemardhenie te tille ekonomike pa lejen e tyre ?

Nena e Florenc Beqirit, Laureta Beqiri dhe gjyshja Fife Rexha reagojne pas ndarjes nga jeta te te riut ne France. Nena e tij mes lotesh ka dyshime se Florencin e ka vrare policia franceze ose te burgosurit. Ajo thote se Florenci ka qene rreth nje muaj ne burg. Hera e fundit kur ka folur me…

Pas operacionit të ndërmarrë në të gjithë vendin kundër të lojërave të fatit që ushtrohen pa licencë, qeveria synon të bllokojë edhe bastet online që vihen përmes faqeve të huaja të internetit. Kryeministri Edi Rama tha sot se është ngarkuar ministrja e inovacionit që “të kërkojmë bllokimin e të gjithë websiteve ku derdhen kursime të emigracionit për familjet shqiptare këtu në Shqipëri, apo derdhen paratë e fundit të familjeve në kushte të vështira, jashtë Shqipërisë. Shifra që Shqipëria dhe shoqëria jonë dhe familjet shqiptare humbasin në aventurën e basteve online, në destinacione jashtë Shqipërisë, brenda një viti varion nga 500 në 700 milionë dollarë”.

Në lidhje me ndeshjen Sporting – Skënderbeu të luajtur më 25 tetor 2015, ekspertët u shprehën të tmerruar nga mënyra se si skuadra shqiptare, pasi luajti shumë mirë për pjesën më të madhe të lojës, hëngrën tre gola në pjesën e dytë. Ekspertët shprehin çudinë se si ndodhi që, pasi hëngrën dhe golin e pestë, Skënderbeu duket se e mori veten në dhjetë minutat e fundit, duke u mbrojtur më mirë duke kufizuar topat e lartë të kundërshtarëve dhe duke shfrytëzuar raste për kundërsulm.

Për një ndeshje të luajtur më 16 tetor 2011 mes Skënderbeut dhe Kastriotit, konkluzioni ishte akoma më drastik: “Tiparet e basteve të kombinuara me elementë të tjerë të përfshirë në këtë raport përmbajnë indikacione të qarta se bastvënësit kishin dijeni paraprake për rezultatin dhe për golavarazhin”.

“Duke marrë shkas nga lajmi i publikuar së fundmi në portalin e UEFA-s, Klubi i Futbollit ‘Skënderbeu’ mohon kategorikisht dyshimet dhe akuzat se persona të lidhur me klubin kanë kërcënuar me jetë inspektorët e organizatës europiane të futbollit,” shkroi Skënderbeu në faqen e saj zyrtare në Facebook.

Lesh lesh. Ne rastin me te mire kto jane rezultatet e shkolles se Sales NMN, futi i muhabet per gjuhen kineze neper shkolla nket rast bizhozin onlajn sa per ta heq vemendjen nja dy jave nga gjonat e rendsishme. Ne ket rast, hapni syte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *