“sbobet e internetit lajmet e futbollit evropian”

Eccobet.com përdor kukit(cookie) e saj si dhe kukit e palëve të treta për të përmirësuar shërbimin, për të analizuar dhe personalizuar preferencat tuaja. Në qoftë se ju vazhdoni të lundroni në websitin tonë, ne do të konsiderojmë që ju i pranoni kukit. Ju mund të ndryshoni konfigurimet në rast se nuk i pranoni. Aksesi në lojrat e fatit online në disa shtete është e ndaluar me ligj. Është në përgjegjësinë e lojtarit për tu siguruar që po vepron sipas ligjit kur ndërvepron në websitin eccobet.com.

Nëse e doni Counter-Strike: Global Offensive dhe bast, CS: GO faqet e basteve Do të shërbejë si porta juaj për të gjitha veprimet dhe përfitimet që ka. Me bastin e bërë më të lehtë nga Bitcoin, kjo listë vazhdon të rritet me shtimin e vendeve që ofrojnë marrëveshje fitimprurëse.

Barcelona është e gatshme të sigurojë shërbimet e Adnan Januzaj nga Mançester Junajtid nëse kosovari refuzon kontratën e re që pritet t`i ofrohet nga Junajtid, shkruan sot gazeta britanike “Daily Mail”. Vlera e 18 vjeçarit erdhi në shprehje të shtunën kur ai me dy golat e shënuara kundër Sanderlendit ia siguroi fitoren Junajtid. Por gazeta thekson se Barça ka vrojtuar progresin e tinejxherit prejse ai iu bashkua “Djajve të kuq” nga Anderlehti në vitin 2011. Ndërsa besojnë se Januzaj do të transferohet në “Nou Camp” kur atij i skadon kontrata pas tetë muajve. Edhe pse kosovari ka thënë se është i lumtur në Junajtid, gazeta shkruan se ai nuk vlerësohet sa duhet në Junajtid ndërsa bisedimet për kontratën e re kanë ngecur kur Aleks Ferguson vendosi që të pensionohej ndërsa ato kanë filluar së fundmi. Agjenti Dirk de Vriese paralajmëroi javën e kaluar: “Nuk do t`u tregojë se cilat klube janë të interesuara për të por mund të them se disa klube evropiane janë duke vrojtuar situatën e tij”.

Ky website kontrollohet dhe menaxhohet nga Media Works. Të gjitha materialet , përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me të drejta autoriale të Media Works. Materialet janë për shfrytëzimin personal tuajin dhe për qëllime jo-komerciale. Ato nuk mund të kopjohen, riprodhohen, ripublikohen, modifikohen, transmetohen, ose distribuohen në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të Gazetës Express. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë website ose medium tjetër, pa lejen e Gazetës Express, është shkelje e drejtave autoriale dhe është i ndaluar, sipas dispozitave ligjore në fuqi.

3. Duke vepruar ne menyre arbitrare, mua me shtohet dyshimi se kjo behet qellimisht per ti detyruar lojtaret e regullt qe te detyrohen te luajne me kompanite vendase duke favorizuar keshtu padrejtesisht monopolin ne kundershtim me aspiratat per ne BE. 

Sistemi i UEFA-s për Bastet dhe Mashtrimin, njohur në akronimin në anglisht BFDS, u krijua në vitin 2009 në përgjigje të rritjes së kërcënimit nga manipulimi i ndeshjeve si në ligat europiane ashtu edhe në ato kombëtare. Sistemi monitoron rreth 32 mijë ndeshje për sezon dhe është në gjendje të raportojë aktivitete të pazakonta në vënien e basteve sportive të një profili të caktuar në tregjet kryesore. Kompanitë e basteve ofrojnë koeficientë me të cilin gjetja e një rezultati shpërblen bastin fitues. Koeficientët janë në thelb një probabilitet matematikor nga i cili kompanitë e basteve fitojnë në shumicën dërrmuese të rasteve ndërsa lojtarët humbasin. Sa më i vogël të jetë probabiliteti për të fituar, aq më i lartë është koeficienti i ofruar dhe anasjelltas.

Ky proces zbatohet në bashkëpunim të ngushtë me Autoritetin e Komunikimeve Elektronike dhe Postare i cili na ndihmon të evidentojmë adresat (domain) të cilat përdoren në mënyrë të paligjshme. Më tej për të mbajtur në kontroll të vazhdueshëm këtë proces do të ngrihet një drejtori e posaçme për monitorimin e faqeve online.

1. Vendos bast vetem kur kuota eshte e larte duke e krahasuar me probabilitetin e mundshem te perfundimit te ndeshjes. Per shembull: Te luash nje skuader favorite ne fushen e vet, sado qofte kuota e ofruar, edhe shume e ulet, nuk eshte gjithmone nje ide e mire, edhe pse jemi shume te bindur qe skuadra do te fitoje.

Gjembo, nga sa kam informacion deri me tani, per fat te keq keta duan qe ne te mos lozim on line me kompani psh nga Singapori si Sbobet ose Gjermania si Bwin, por te luajme me kompanite vendase si Xhoilloto, Eccobet, Lotosport etj, Ndryshimi ne fakt per mua eshte i madh pasi per 100 Euro bast psh per fitoren e X skuadre me Sbobet-in (off shore compani) newe fitoja merrja ta zenme 2.5 here me shume, ndersa me nje kompani shqipetare fitoja 2.3 here ose 20 Euro me pak. Tani nese kete mundesi ma mbyll qeveria une do te luaj me kompanine vendase e cila duke mos pasur konkurence do ma ule akoma me shume koeficientin ne vetem 2 here. 

@kuazo qeveria nuk ka ndermend te mbylle pikat e basteve por ka ndermend ti rregulloje me ligj. Edhe kjo do te thote qe jo mbylljen e tyre por medoemos reduktimin e tyre ne mase. Pra ato pika bastesh qe jetonin ne te zeze dhe qe ishin hapur pa zbatuar ligjin do mbyllen. 

qenke kumarxhi i thekur o berber biznesi lojrave te fatit, basteve , llotove, bingove e cfare permbledh bixhozi (se nuk i njof hic fare) eshte nje nga bizneset me fitimprures ne vende si Shqiperia sepse ..paradoksalisht lulezon mbi skalmjen, varferine, mungesen e shpreses, papunesisne.Qendrat e bastit jane kthyer ne tempujt ku falen te deshperuarit, dipedentet, te depresuarit.Kapja e bastit eshte kthyer ne Zotin e vetem te ketyre kategorive. Duhen pastruar qytetet nga keto vatra te krimit, vjedhjes, veseve  dhe ti vendosin ne periferi, te kete taksim te larte dhe rregulla te forta per mbykqyrjen e tyre. Evazioni fiskal ne kete biznes eshte marramanedes.Prandaj mos u deshpero berber. Gje nje pale domino dhe vur dicka si stimul

Është e vërtetë që shanset e garave në ligat kryesore të futbollit janë fantastike. E njëjta gjë vihet në zbatim edhe për sported e tjera, me fare pak ndryshim. Për sa kohë ka të bëjë me zonën e mbulimit në merkato të ndryshme, ne vëmë bast që ju mund të gjeni gjithçka, që nga skitë me lëvizje të shpejtë deri në ato alpine. Paneli i tyre për parashikimet në internet, kombinuar me shërbimin ekzemplar të live streaming, është më i miri aktualisht në industry, një eksperiencë fantastike për parashikimet e lojërave me top. Vini re se nuk ka një opsion për ta parë live streaming me ekran të plotë- e vetmja zgjidhje mbetet të ulni rezolucionin e monitorit për të pasur një dritare më të madhe për stream-in. Mund të përdorni celularin tuaj për detajet e llogarisë tuaj aktuale. Bet365 ofron të njëjtën gamë madhore merkatosh dhe eventesh, përfshirë këtu shërbimin e tyre fantastic të lojës live dhe ti mund të shfletosh dhe shikosh çmimet pa qënë nevoja të kyçeni. Ky shërbim mund të përdoret edhe në plataformat për iPhone, iPad dhe Andriod. Ata punojnë me një sistem kuletë të thjeshtë, që do të thotë ke të njëjtin emër përdoruesi, fjalëkalimi dhe metodë pagese për të vënë bast në gara, kazino, lojëra, poker dhe dhoma bingos me një vlerë minimale.

PoP Kam votuar Lulezim Bashen per kryetar bashkie. Jam 100% Tirons. Dhe me ke keqkuptuar shume, nuk jam fare dakort me bastoret dhe kazinote. Thashe thjeshte qe ato qe ishin pa letra, tani jane me letra. Lexoje mire pastaj me trego mua nese jam mavi apo blu!

Shtatë persona të tjerë janë arrestuar në lidhje me atentatin ndaj Lulzim Kullës të ndodhur në janar të këtij viti. Arrestimet janë kryer në kuadër të operacionit blic, i cili nisi prej mbrëmjes së djeshme në…

Kompanitë e basteve i monitorojnë edhe vetë në kohë reale flukset e basteve dhe zakonisht kur vërejnë flukse të pazakonta në një rezultat, fjala vjen, dikush vë një bast të majmë prej mijëra eurosh në rezultatin 1×2, atëherë kompania e basteve e ul menjëherë atë koeficient dhe ofron koeficientë më të ulët për skuadrën e dyshuar në të ardhmen. Në këtë mënyrë kompanitë e basteve janë në gjendje të faktorizojnë të gjitha rreziqet, përfshirë edhe rrezikun e fiksimit të rezultateve në çmimet e shitjeve të basteve.

Nena e Florenc Beqirit, Laureta Beqiri dhe gjyshja Fife Rexha reagojne pas ndarjes nga jeta te te riut ne France. Nena e tij mes lotesh ka dyshime se Florencin e ka vrare policia franceze ose te burgosurit. Ajo thote se Florenci ka qene rreth nje muaj ne burg. Hera e fundit kur ka folur me…

Diçka e rrallë ka nisur në internet, një duel shifrash, komentesh, faktesh e gjëra të tilla në lidhje me Adnan Januzajn dhe zgjedhjen e tij ende të padeklaruar në lidhje me një përfaqësuese. një zgjedhje që i kërkohet të paktën midis tre vendeve, Shqipërisë, Belgjikës dhe Anglisë. Mediumi britanik “SkySport” ka nisur një sondazh në rrjetin e tij në internet dhe ka mijëra klikime për atë se si votuesit dëshirojnë që Januzaj të zgjedhë. në të vërtetë pyetja është ndërtuar me hile që në fillim, konkretisht: “Si do të dëshironit të zgjidhte Adnan Januzaj, pra cilën përfaqësuese” dhe këtu menjëherë të shkon në mendje se anglezët janë lexues të rregullt të sajtit në fjalë dhe duke qenë dhe vend më i madh do të triumfojë verdikt i tyre për të zgjedhur Anglinë. Pavarësisht kësaj, ka të tjerë që i kanë dhënë shumë shanse Shqipërisë. Ndërsa menaxheri i kompanisë së basteve Sky Bet, Chris Spicer thotë se: “Pavarësisht interesimit që ai të luaj për Anglinë, ne jemi skeptikë për shanset e Januzajt, sepse ai duhet të pres 5 vite të plota”. Në thelb anglezët e shohin si një betejë mes Belgjikës dhe Shqipërisë.

Një dritare e veçantë ngarkon faqen e regjistrimit në bet365. Këtu kam shkruajtur detajet e mia personale si vendi i banimit, emri dhe adresa. Duke perfshire dhe bet365 Kodi Bonus. Është e rëndësishme që të gjitha informatat e shkruara të jenë të sakta, kështu që unë kontrolloj dy herë në rast se kam bërë një gabim përgjatë rrugës – shpesh ndodh tek unë!

Thyen masën e sigurisë në arrest shtëpie për kanabis, dhënë nga Gjykata e Apelit, ekzekutohet në atentat 32-vjeçari nga Shkodra. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Golem të Shkodrës ku mëngjesin e kësaj të…

Tek shume bookmaker online, kuotat shpesh jane ne forma te ndryshme: evropiane (dhjetore), amerikane dhe thyesore. Per te ditur si te konvertosh kuotat nga nje forme ne nje tjeter mund te konsultosh temen perkatese “Formulat”.

Megjithatë, diferenca është se në shumë shtete të tjera ata që luajnë online, pjesa dërrmues e bastvënësve përdorin kompanitë e vendeve të tyre, pra për ta ilustruar, një anglez luan kryesisht te një kompani angleze që vepron në vendin e tij

 Faktikisht e DREJTA e te luajturit kumar eshte e fituar me djerese dhe mund dhe nuk mund te lejohet te shkelet keshtu tak fak.. ashtu sic eshte e drejtja me dal pa Breke, e drejta per te 10re ne c’do cep pallati,dhe e drejta per te peshty nga ballkoni,

“Beteje pa kompromis dhe ne cdo kend rruge te Republikes se Shqiperise per t’i dhene fund ketij aktiviteti te zhvilluar ne menyre ilegale, por paralelisht do te ecim perpara shume shpejt me nje reforme qe do te percaktoje kufij shume te qarte edhe per pjesen legale te ketij aktiviteti, nderkohe qe po punojme per nje strategji daljeje per ata qe jane te licensuar dhe e ushtrojne brenda kufijve te ligjit ekzistues. Ky nuk mund te jete as legalisht aktivitet i se ardhmes se vendit. e ardhmja e vendit nuk mund te kete asgje te perbashket me bizhozin”- tha Rama.

Mesditën e sotme një ngjarje e rëndë tronditi Shkodrën. Një person u qëllua për vdekje me armë zjarri në fshatin Stom Golem. Viktima është Angjelin Shkambi, ndërsa mësohet se ai është ekzekutuar me tre plumba…

@Roni : Tregu i basteve online ne keto vende ka ekzistuar edhe me pare,por ishte i palegalizuar.Tashme ky treg thjesht eshte legalizuar.Ne disa vende si Itali,France,kompanite e huaja u mbyllen me ligj  (sic propozon dhe shefi yne rama) me qellim qe te favorizoheshin kompanite vendase.Me presion nga EU u rihapen serish. Opened doors after EU pressure

Mybet Malta bazuar ofrojmë disa baste sportive dhe baste 14,000 jetojnë online dhe mijëra të ngjarjeve sportive gjatë javës. Përzgjedhja e tyre sportive bast është mjaft e gjerë dhe mbulon futboll, tenis, hokej mbi akull, basketboll dhe madje përfshin politikën dhe jetese bast.

“Sot, Inspektorët Disiplinarë të UEFA-s që punojnë mbi këtë rast kanë marrë kërcënime anonime me vdekje, të cilat supozohet se synojnë t’i frikësojnë ata që të ndalojnë të kryejnë punën e tyre,” thuhet në njoftimin e publikuar mbrëmjen e së premtes. “Këto kërcënime nuk do t’ia dalin dhe policia është informuar,” vijon deklarata e UEFA-s.

keshtu si duket ka vendosur dhe qeveria e re socialiste shqiptare. ajo kerkon te rregulloje nepermjet ligjit, kete veprimtarine e lojrave te fatit dhe bashke me te edhe te tere leket qe kjo permbledh.

Qe do te shtrengoje kumarin, shume mire e ben. Po kjo mbyllja e web siteve, nuk e di sa mund te arrihet, se Kina bllokon site te caktuar dhe s’ia arrin dot plotesisht. Gjthashtu venia dore mbi Internetin hap rrugica te tjera …   

Gëzojnë çdo sport në internet në VIPbox.tv. Lidhjet janë dhënë në faqen e internetit për streaming jetojnë. Ajo ka dy ngjarje të njohura dhe jo sportive kaq popullore. Ju do të jenë në gjendje të zgjedhin nga kategori të ndryshme sportive dhe gjeni më të mirë video të cilësisë. Ikonat e lojrave të ndryshme janë në dispozicion në faqen kryesore. Thjesht klikoni në ikonën për kullim të lirë dhe të shikojnë sportin tuaj të preferuar. Pra, gëzojnë jetojnë në VIPbox.tv. Ju mund të hyni VIPbox.tv nga çdo pajisje dhe të gëzojnë të shikuar futboll, kriket, basketboll, hokej dhe shumë më tepër.

Megjithëse është shumë e angazhuar përmes devijimit të pokerit, ju mund ta bëni më tepër një mënyrë për të vlerësuar nivelin tuaj të aftësisë për të luajtur poker në internet. Getting so wrong përsëri për një nivel të palëkundur të cilësisë. Nuk ka dyshim se jo të gjitha, në raste që nuk fitojnë, atëherë madhësia e ngarkesës mund të jetë e kënaqur si një produkt i punës së zellshme.

Me thuaj ti,nqs nje 20 vjecar del nga dera e shpise dhe ka 500 lek ne xhep,do e vendose nje 200 lekesh tek llotoja lagjes ? PO , do e vendos.Po online do e vendos ate 200 lekshin ??? 20-25 euro eshte vetem komisioni qe te transferosh parate me llogari bankare dhe kta ordinerat thon me mire kte 20-25 euroshin po e ve tek lagjja dhe nuk ja jap bankes

Lotus ka prezantuar makinën e re me një dizajn që, ndryshe nga herët e tjera, është shumë sportiv. Vetëm 20 ekzemplarë janë prodhuar nga Lotus 3-Eleven, mjeti që peshon pak më shumë se 900 kg dhe që arrin…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *