“royalpangkas lajmet më të fundit të futbollit anglez”

Futbolli është fokusi i këtij libralidhës, me një pirg e basteve të futbollit tregjeve në dispozicion për leagues në mbarë botën. Sportet e tjera për të bast më janë të kufizuara në mënyrë të drejtë në krahasim me kumarxhinj tjera. Disa karakteristika e madhe e kësaj faqe interneti Bookmakers të përfshijë një seksion të shkëlqyer sportive stats, ku ju mund të marrë një pasuri të informacionit mbi tavolina, skuadrat, lojtarët etj, të gjalla Sportive dhe një kazino në internet me live …

Nuk duhet të harroni edhe diçka. Përveç analizës së hollësishme një faqe për parashikime futbolli serioze, përveç analizave të hollësishme,  të tregon edhe kompanitë e basteve ku ju mund të gjeni koeficientë të lartë, që do ta rrisë edhe më shumë fitimin tuaj.

Po,normale qe mund te regjistohesh.Rimbushja mund te behet edhe me karte,paypal,banke dhe shume metoda te tjera.Gjithsesi nga Shqiperia nuk e di nqs llogaria rimbushey me banke,paypal apo karte krediti/debit (Shqiperi hesapi).Gjithsesi per Shqiperine (dhe per gjithe boten normale) ekzistojne disa online payments ( Skrill.com ; Neteller.com) permes se cilave kryhet rimbushja e llogarive.

Tani ti biem shkurt, ka kush mendimin se kjo qeveri synon ta beje kete problem me keq se c’ ishte apo me mire ? Sigurisht me mire se per keq nuk kish ku shkonte me…Mjafton dhe fare pake …me mire.Dhe e mbyllim debatin, them une.

Me rastin e 27 janarit, ditës së Holokaustit, në Muzeun Kombëtar të Fotografisë “Marubi” në Shkodër u promovua libri “Jeta ime nën pushtimin nazist”, kushtuar gruas hebreje Mimi Kamhi Ergas Faraxhi. Libri i autorit Skënder…

Nuk eshte rreklame, thjesht nje njoftim per lojtaret e basteve te “Forumit Shqiptar”. Ke te drjete per sa i perket rregjistrimit. Duhet te jesh antar i BASTE SHQIP per te lexuar postimet dhe infont ne kete forum bastesh. Kjo eshte bere per qellimin e vetem qe te shtohet diskutimi dhe debati rreth basteve, per asnje arsye tjeter. Rregjistrimi dhe konsultimi i forumit eshte FALAS. Kontributi yt eshte vetem pjesmarrja ne diskutim. Keshtu te gjithe mund te perfitojne prej infove te tua. Do t’a krahasoja me rrjetin P2P. Por tek BASTE SHQIP qellimi eshte “Te mundim bookmakerat”.

Ende policia vendore e Shkodrës nuk ka asnjë person të dyshuar lidhur me atentatin ndaj biznesmenit Lulzim Kulla në Shkodër. 20 persona janë shoqëruar në polici, por autorët nuk kanë arritur që të identifikohen. As pamjet nga kamerat…

ZVICERANI IA LË SHQIPTARIT TRASHËGIM FIRMËN ME TRADITË By xurxull | February 27, 2018 0 Comment “Malergeschäft Kuster” është firmë zvicerane e specializuar për fasada dhe lyerje tjera dekorative brenda dhe jashtë objekteve. Pak kush e di që firmën për 9 vite është duke e udhëhequ…

Italy: Similar to France, Italy has a state run internet gaming monopoly that finally opened its doors after EU pressure. Online sports betting is legal and Italian citizens pay no tax on their winnings.

2. Vendosja e basteve vetem per zbavitje eshte OK, por duet te jemi te vetedijshem qe ne periudha afatgjata nuk sjell fisime. Per shembull: Te vesh bast nje ndeshje qe transmetohet ne mbremje ne TV, sigurisht qe nuk do te shtoje fitimet tuaja.

O Deion tashti une dy opsione kam perpara: ose Federal Law ose fjalen tate. Mos ma mer per keq, but Im sticking with Federal Law per te vetmen arsye se po perfundova ne gjyq per bixhoz shancet jane qe gjyqtari do hapi per referim at kodosh Federal Law dhe jo komentet e Peshkupauje.com, megjithese un mund te insistoj ne mbrojtjen time se Deioni pat bere insinuata me pyetjen “ca eshte horse race betting?” dhe gjithashtu pat sjelle si argument nji kazino qe gjendet “2 min sa del nga Bronxi”!

Po me kompanite shqiptare çfare do ndodh valle? Meqe dashka te mbroje shqiptaret qeveria, pse po aplikon diktature ne ato kompani te huaja, ku luajne profesionistet dhe jetojne me ate pune shume njerez nga Shqiperia? Apo shqiptaret nuk mund t’i censuroje se i kane Fidelrat, Metat e Doshet, Frroket qe i ka fort per zemer KM?

Rasti i tretë flagrant ishte ‘Sporting’ kundër Skënderbeut. Në minutën e 24 të lojës, Hamdi Salihi, i cili është gjithashtu futbollist i kombëtares, doli nga loja pasi mori një të verdhë të dytë për shkak të prekjes së një topi me dorë. Inspektorët e konsideruan episodin një shembull tjetër të neverisë që Skënderbeu ka për sportin e pastër.

“Nuk vjen për surprizë që BFDS ka përshkallëzuar shumë ndeshje të Skënderbeut me një shkallë të lartë gjasash për manipulim ku përfshihen klube që kanë qenë ose nën presion nga z. Bode (Dinamo e Tiranës) ose të kontrolluar nga miqtë dhe kolegët e tij (KS Shkumbini). Kjo, bashkë me perceptimin tashmë famëkeq publik si fiksues ndeshjesh provon se ai është pjesë integrale e skemës së Skënderbeut,” vijon më tej raporti.

1. Mbyllja vetem e aksesit te te luajturit on line me kompani jashte Shqiperise nuk e zgjidh aspak problemin e njerezve te varfer qe luajne kumar me buken e kalamojve, sepse ata nuk perdorin kete gjetje moderne bashkekohore. 

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shkodër sot ku do të zhvillohet mbledhja e Këshillit Kombëtar të Territorit. Të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike në Shkodër janë ngritur në protestë kundër qeverisë….

เราได้ชื่อว่าเป็นหนึ่งในผู้เชี่ยวชาญด้านการเดิมพันออนไลน์ในภูมิภาคนี้ โดยมียอดผู้เล่นที่ทำการเดิมพันกับเราเป็นจำนวนมากในแต่ละเดือน และเรายังมีเกมการเดิมพันเปิดให้เดิมพันมากกว่าหลายร้อยรายการในแต่ละวันตลอด 24 ชั่วโมง

Ekzistojne lloje te ndryshme te handikapit aziatik. Ne vazhdim do te gjeni disa shembuj te sjella me qellim per te thjeshtesuar kuptimin ketyre lloj bastesh. Do t’i gjeni keto lloj bastesh ne nje numer te gjere bookmakerash si Pinnacle, Betfair apo 188Bet.

Në këtë mënyrë ndryshe nga sa u premtua për largimin e shqiptarëve nga vesi i lënies së rrogës në baste, propozohet të miratohet licenca e basteve online. Në nenin 19 të projektligj është përcaktuar se një kompani që do të kërkojë licencën për baste on-line, do të duhet të paguajë 200 milionë lekë për ta fituar dhe, menjëherë pas kësaj të drejte, do të ketë mundësinë t’i ofrojë në çdo moment shqiptarëve shansin për të vënë bast rrogën. Përsa i përket pikave të basteve, parashikohet se ambientet nuk do të lejohen të jenë 200 metër nga institucionet fetare, institucionet e arsimit parauniversitar dhe institucionet e arsimit të lartë. Por nuk ka asnjë kufizim për vendosjen e pikave në zona të populluara.

Një nga kryesore ngjarje ndërkombëtare sportive është Olimpiada Games. Ai mbulon të gjitha të mëdha sportive nga shumë vite. Ju nuk do të gjeni shumë faqet e internetit për live të Olimpiadës lojrave. Ndër disa nga sportet Universale është një vend i tillë që ju ofron jetojnë streaming të Olimpiadës. E themeluar në vitin 2006 si Kampionatit Botëror Sports Network (WCSN), ajo mbulon të gjitha Lojërat Olimpike vendore dhe ndërkombëtare. Ju do të gjeni më të mirë video të cilësisë dhe mbulimin e plotë të të gjitha ngjarjeve.

 EURUSD ▲1.2238|1.2241 : GBPUSD ▲1.3866|1.3869 : USDJPY ▼107.60|107.63 : USDCHF ▼0.9409|0.9412 : USDCAD ▼1.2750|1.2753 : EURJPY ▼131.64|131.67 : EURCHF ▼1.1514|1.1517 : GBPJPY ▼149.17|149.24 : GBPCHF ▼1.3046|1.3053 : GOLD ▲1317.79|1318.39    

E ke gabim. Cdo vend ka te drejte te vendose ligjet e veta. Nese nje kompani lejohet te funksionoje ne Britani apo France, kjo s’do te thote qe e njejta kompani automatikisht duhet te lejohet edhe ne Shqiperi. Jo te gjitha vendet evropjane lejojne bixhozin ne internet. Psh Gjermania s’e lejon. Keto thjesht per sqarim, jo per debat nese duhet te lejohet apo jo.

Projektligji kufizon kompanitë në numrin e ambienteve që do të ushtrojë aktivitetin, pasi nuk mund të marrë më shumë se 500 adresa sekondare. Pra, nuk mund të ketë më shumë se 500 ambiente për zhvillimin e aktivitetit. Për të marrë licencën e basteve kompanitë do të paguajnë 200 milionë lekë. Ambientet e basteve nuk do të lejohen të jenë më pak se 200 metër pranë njëri tjetrit, në linjë ajrore. Një tjetër kush do të jetë të mos lejohen lojtarë që janë nën moshën 21 vjeç. Por ndryshe nga sa përcakton ligji, në relacionin e qeverisë përcaktohet se lojtarët nuk do të lejohet të jenë më pak se 18 vjeç.

“Në 33 nga 5349 ndeshje UEFA ka identifikuar se SBObet ka qenë bastvënësi i parë që ka lëvizur koeficientet në një ndeshje të përshkallëzuar. Kjo tregon se ata që kanë akses te informacioni mbi ndeshjen e fiksuar dhe janë në gjendje të vendosin bastet e tyre e bëjnë këtë kryesisht përmes SBObet. Një kompani tjetër e quajtur 188bet ishte ajo që ‘lëvizi e para’ në 18 nga 21 ndeshjet e mbetura të përshkallëzuara, megjithëse në 9 nga këto ndeshje SBObet nuk po ofronte baste në kohë reale”.

Librat e sportit mund të duken të njëjta, por ato synojnë të jenë të ndryshme nga të gjithë të tjerët. Bastet e sporteve janë bërë aq të popullarizuara sa që faqet e basteve duhet të rritin lojën e tyre në mënyrë që të vërehen më shumë. Është e rëndësishme për ta që të tërheqin vëmendjen e vendeve të tyre për të tërhequr bartësit e mundshëm. Shumë nga faqet e internetit të basteve sportive Bitcoin kanë arritur ta bëjnë këtë, por është mjaft e vështirë të dalësh me të vërtetë për shkak të konkurrencës së ngushtë. Disa nga faqet më të mëdha të basteve sportive në internet janë Nitrogen Sports, 1xBit, Cloudbet, Betcoin Sports, Sportsbet.io, Directbet dhe Bovada. Një cilësi që të gjitha këto faqe kanë të përbashkëta është se ata të gjithë pranojnë Bitcoin si një opsion pagese.

Shumë mesazhe po marrim çdo ditë ku na pyesin për të dërguar ndonjë ndeshje të sigurtë! !! Në çdo artikull theksojë se kjo faqe nuk merret me vjedhje dhe se ne japim parashikime pra ndeshje që ne lozim vetë. Në qoftë se na ndiqni atëherë me siguri do të jeni të fituar deri tani. Për ata që nuk duan mund të blejnë ndeshje të sigurta me informacion nga Singapuri tek ato faqet që premtojnë të tilla gjëra! !!!!!

Kjo është faqe e cila fokusohet në sportet më popullore dhe leagues. Laola.tv ka të gjitha të drejtat ligjore për transmetimin e ngjarjeve sportive. Ajo ju ofron përmbajtje pafund videos si dhe Video Live. Ju do të gjeni një përmbajtje ekskluzive në shumëllojshmëri të ngjarjeve sportive. Ju mund Live-lumë në Apps dhe të gjitha videot janë në dispozicion në cilësi HD. Ju do të gjeni hokej mbi akull, snowboard, hendboll, pikat kryesore të drejtpërdrejta të ditës dhe mund të shikojnë leagues jetojnë dhe në kërkesë.

Pse ? Kompanite te kerkojne nje dokument i cili identifikon vendbanimin tend.Ky dokument mund te jete utility bill ( fature uji,gazi,telefoni) apo bank statement.Pra,ky dokument duhet te jete ne emrin tend dhe te kete adresen e shtepise tende.Adresa ne dokument duhet te perputhe me adresen tek accounti qe ke krijuar tek kompania.

Rusët e serbët bashkojnë forcat propaganduese kundër UÇK’së By xurxull | February 27, 2018 0 Comment Rusët e serbët bashkojnë forcat propaganduese kundër UÇK’së Në një fshat të Serbisë afër Zllatiborit, po përgatitet një film për ngjarjet e vitit 1999, gjatë bombardimeve të…

Shiko more ekspert,ASNJE kompani e licensuar nderkombetare nuk i ben keto k**lliqe qe thua ti.Ne momentin qe nje shtet ndalon bastet online,atehere kompania online mbyll te gjitha accountet ekzistuese   dhe  njofton te gjithe klientet ekzistues (shqiptare ne rastin konkret) permes nje e-maili qe kshu kshu ligji dhe te le nje afat te caktuar kohor per terheqjen e parave qe ke ne account.Nga ky moment,nuk ekziston me opsioni ALBANIA pergjate regjistrimit.Ketu mbyllet gjithcka,nuk behet fjale qe kompania te merret me tej me shqiptaret ,bye bye !!! Zgjidhja e vetme eshte VPN ,per ata qe e dine cfare eshte.Dmth,te them une ty o pjerthomas : do hap nje account me te dhenat e tua (emer ,mbiemer,datlindje,adrese shpie,postal code,qytet,shtet) dhe do e perdor une accountin tend.Problemi eshte se kompanite online bllokojne IP-te shqiptare ?! Atehere permes nje VPN-je une zgjedh IP belge dhe ja ku u zgjedh gjithcka !!! Me demek une jam pjerthomas nga belgjika ,por realisht jam filanfisteku nga shqiperia.Te pjerdhsha ne vesh o ekspert !!!

Në Shqipëri kryeministri Rama njoftoi sot se ka vendosur të kërkojë bllokimin e të gjithë faqeve të huaja të internetit ku vihen baste online. Sipas kryeministrit mendohet se shuma që shqiptarët harxhojnë për baste shkon nga 500 deri 700 million dollarë në vit. Ai gjithashtu paralajmëroi synimin e qeverisë për të mbyllur aktivitetin e lojrave të fatit në Shqipëri.

“Sot, Inspektorët Disiplinarë të UEFA-s që punojnë mbi këtë rast kanë marrë kërcënime anonime me vdekje, të cilat supozohet se synojnë t’i frikësojnë ata që të ndalojnë të kryejnë punën e tyre,” thuhet në njoftimin e publikuar mbrëmjen e së premtes. “Këto kërcënime nuk do t’ia dalin dhe policia është informuar,” vijon deklarata e UEFA-s.

Top Bet janë një sportsbook kryesor në det të hapur dhe kazino. Bazuar në Ishujt e Virgjër Britanike dhe në dispozicion për banorët e SHBA, TopBet.eu ofron basteve sportive mbi sportet amerikane si dhe sportive ‘të mëdha’ të njohura ndërkombëtare. Një bonus bujare signup është në dispozicion për të bettors reja. Shanset më të mira – linja, arrin dhe përhapet – janë në dispozicion për ngjarjet sportive të lartë gjatë gjithë vitit. Bet në kolegj f …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *