“rezultatin kampion topin lajmet”

Ky website kontrollohet dhe menaxhohet nga Media Works. Të gjitha materialet , përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me të drejta autoriale të Media Works. Materialet janë për shfrytëzimin personal tuajin dhe për qëllime jo-komerciale. Ato nuk mund të kopjohen, riprodhohen, ripublikohen, modifikohen, transmetohen, ose distribuohen në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të Gazetës Express. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë website ose medium tjetër, pa lejen e Gazetës Express, është shkelje e drejtave autoriale dhe është i ndaluar, sipas dispozitave ligjore në fuqi.

Një ndeshje mes Partizanit dhe Skënderbeut e luajtur më 11 shtator 2014 u kap nga sistemi statistikor i UEFA-s si dhe nga një sistem statistikor tjetër i njohur si Starlizard, si ndeshje me “Probabilitet të Lartë Manipulimi”.

Pas publikimit të raportit të premten në mëngjes, UEFA bëri edhe një deklaratë të jashtëzakonshme për shtyp, në të cilën njoftoi se inspektorët e saj patën marrë kërcënime me vdekje nga burime anonime.

1. Mbyllja vetem e aksesit te te luajturit on line me kompani jashte Shqiperise nuk e zgjidh aspak problemin e njerezve te varfer qe luajne kumar me buken e kalamojve, sepse ata nuk perdorin kete gjetje moderne bashkekohore. 

4. Duhet pasur parasysh qe avantazhi teorik i bookmakerit rritet mjaft ne nje bast me shume ndeshje (skedine). Per shembull: Nqs ne nje bast tek humb mesatarish 10,3%, ne nje bast me tre ndeshje do te humb mesatarisht 28%. Natyrisht qe flitet vetem per avantazh teorik.

Shifrat sportive të paraqitura në Bitcoinoddschecker janë vetëm për argëtim. Ju lutemi verifikoni rregulloret e pagimit në jurisdiksionin tuaj, pasi ato ndryshojnë nga vendi në shtet, nga shteti në shtet dhe krahina në krahinë. Përdorimi i këtij informacioni në kundërshtim me çdo ligj apo statut është i ndaluar. Bitcoinoddschecker nuk është i lidhur ose është miratuar nga ndonjë ligë profesionale ose kolegjiale. Shoqata ose Bitcoinoddschecker nuk synon një audiencë nën moshën 18. Për udhëzimet për lojëra të përgjegjshme, vizitoni GambleAware co UK ose GamCare.

Disa agjensi bastes ofrojnë shëebime perfekte, koefiçente të mira dhe pagesa të shpejta, ndërsa të tjëra agjensi komprometojnë kënaqësinë e basteve sportive duke zbatuar tarifa ose kufizime të kohës së pritjes për pagat që mund të keni fituar. Shanset e pakta të ofruara në tregjet e njohura mund të jetë gjithashtu një rënie, ashtu siç mundet të jetë edhe mbështetja nga konsumatorët e varfër, mungesa e tipareve, dhe kështu me radhë.

Eh mer Ron, kur te ka hyre ne gjak ajo pune e s’e kontrollon dot, jo ligj qe s’ka, por as ndjenje njerezore, pergjegjesie apo morale qe mund ta perdoresh per t’i bere keta njerez te heqin dore. Pervec rrenimit ekonomik, shikon se si shnderrohet tjetri e cfare nuk shpik e sajon genjeshtra pa fund per ta fshehur ate qe po ben. Prandaj them qe duhen hapur struktura kurimi, qe te merren seriozisht me ta, se vertet kane nevoje per t’u shpetuar nga vetja e tyre.

Në Itali disiplinimi është akoma më i ashpër. Edhe në qendrat e autorizuara të basteve online, përgjegjësit nuk mund të bëjnë baste për llogari të klientit: basti online edhe pse i ligjshëm, duhet të kryhet eksluzivisht në kompjuter nga vetë klienti. Qëndrat e internetit dhe kushdo ofron lidhje online për publikun, e kanë të ndaluar të lejojnë hyrjen në faqe online bastesh që nuk kanë licencë shtetërore.

Gëzojnë çdo sport në internet në VIPbox.tv. Lidhjet janë dhënë në faqen e internetit për streaming jetojnë. Ajo ka dy ngjarje të njohura dhe jo sportive kaq popullore. Ju do të jenë në gjendje të zgjedhin nga kategori të ndryshme sportive dhe gjeni më të mirë video të cilësisë. Ikonat e lojrave të ndryshme janë në dispozicion në faqen kryesore. Thjesht klikoni në ikonën për kullim të lirë dhe të shikojnë sportin tuaj të preferuar. Pra, gëzojnë sport jetojnë në VIPbox.tv. Ju mund të hyni VIPbox.tv nga çdo pajisje dhe të gëzojnë të shikuar futboll, kriket, basketboll, hokej dhe shumë më tepër.

Njësia e mbikëqyrjes së lojërave të fatit po harton listën e faqeve të konsideruara si të jashtëligjshme përmes të cilave shqiptarët vënë baste sportive me kompani të cilat nuk operojnë në Shqipëri ndërsa ende nuk dihet se si do të bëhet bllokimi i linqeve. Në deklaratën e tij, kryeministri Rama tha se shuma që shqiptarët harxhojnë për baste shkon nga 500 deri 700 million dollarë në vit.

Vijon momenti i mirë në kampionat për skuadrën e Lakers, që fitoi 123-104 ndaj Atlantës në fushën e kësaj të fundit. Një ndeshje e mirë e ekipit kalifornian, që pati epërsi gjatë gjithë kohës, duke e merituar…

Barcelona është e gatshme të sigurojë shërbimet e Adnan Januzaj nga Mançester Junajtid nëse kosovari refuzon kontratën e re që pritet t`i ofrohet nga Junajtid, shkruan sot gazeta britanike “Daily Mail”. Vlera e 18 vjeçarit erdhi në shprehje të shtunën kur ai me dy golat e shënuara kundër Sanderlendit ia siguroi fitoren Junajtid. Por gazeta thekson se Barça ka vrojtuar progresin e tinejxherit prejse ai iu bashkua “Djajve të kuq” nga Anderlehti në vitin 2011. Ndërsa besojnë se Januzaj do të transferohet në “Nou Camp” kur atij i skadon kontrata pas tetë muajve. Edhe pse kosovari ka thënë se është i lumtur në Junajtid, gazeta shkruan se ai nuk vlerësohet sa duhet në Junajtid ndërsa bisedimet për kontratën e re kanë ngecur kur Aleks Ferguson vendosi që të pensionohej ndërsa ato kanë filluar së fundmi. Agjenti Dirk de Vriese paralajmëroi javën e kaluar: “Nuk do t`u tregojë se cilat klube janë të interesuara për të por mund të them se disa klube evropiane janë duke vrojtuar situatën e tij”.

Kompanite shqiptare kane fitime marramendes jam dakord dhe ketu dalim tek ajo qe thote Rama krimi ekonomik sepse nje biznes bastesh qe luan brenda rregullave nuk ka fitim marremendes sepse praktikisht dhe matematikisht  eshte e pamundur!

Favoriții tăi au cele mari cote la Superbet! Fă-ți cont acum, încasează bonusul și pariază pe cea mai mare ofertă de pariuri sportive pentru meciurile din România și din cele mai tari competiții și turnee internaționale!

“Teknikisht është e pamundur se ti vërtet mund të bllokosh në bashkëpunim me ISP-të kryesore. Pra mund të bllokosh aksesin drejt këtyre ëebsite-ve, por ka zgjidhje të thjeshta me pagesë ose pa pagesë me të cilat bën një bypass të ISP-ve shqiptare. Mund të lidhesh direkt me ISP gjermane dhe nga ajo gjermane mund të lidhesh me çdolloj website”- tha Arbër Dervishi.

Autoritetet policore në Slloveni dhe Kroaci, kanë finalizuar një operacion të suksesshëm të përbashkët, ndaj një rrjeti kriminal që kishte në fokus sportin, dhe ishte bërë problem kohët e fundit me korrupsionin, bastet ilegale dhe tentativat për të manipuluar ndeshjet. Harta e veprimit të sindikatës kriminale ishte zgjeruar kohët e fundit edhe në Serbi, Maqedoni dhe Republikën Çeke. EUROPOL-i njoftoi se u realizuan kërkime në 13 banesa në vendndodhje të ndryshme, në Slloveni dhe në Kroaci, ndërsa u arrestuan 11 persona. Rrjeti kriminal kishte pjesë të veprimit edhe një platformë ilegale në internet, për të mbajtur baste në shuma të mëdha dhe për të shkëmbyer fondet me kompanitë e basteve aziatike. Hetimi kishte nisur në muajin mars, kur policia sllovene kishte rënë në gjurmët e grupit kriminal, që kishte tentuar të manipulonte disa gara sportive, ku fokus kryesor kishte ndeshjet e futbollit.

Kryesisht nëpërmjet bankave të nivelit të dytë. Ti vendos shumën që kërkon të luash në baste. Nëse humb, kompania e huaj tërheq paratë nga llogaria jote. Nëse fiton, të kalon shumën e parave në llogarinë tënde. 

Partia Demokratike ka reaguar dje lidhur me deklaratat e Kryeministrit Edi Rama në “Ditën e të Rënëve të Policisë së Shtetit”, ku nëpërmjet deputetit Gent Strazimiri i hodhi poshtë ato, duke theksuar se mbështetja ndaj familjarëve te të rënëve ka qenë prioritet ndër vite. “Tallazet dhe furtunat e jetës nuk parashikohen dot me ligj, dhe kësisoj përmirësimi i kuadrit ligjor dhe ndihmës ndaj tyre nuk do të njohë kurrë kufij, e vetmja gjë që zoti Rama duhet t’u kishte premtuar sot, do të duhej të ishte respektimi i ligjeve në fuqi të paktën për ta, dhe trajtimin e barabartë të martirëve, domethënë jo ndarjen e tyre si deri në vitin 2005 në “të vrarë në kohën e Berishës dhe të vrarë në kohën tonë”, – tha deputeti demokrat. Më tej ai denoncoi pushimin e 70 zyrtarëve të Ministrisë së Brendshme brenda natës së të premtes, duke shkelur sipas Strazimirit ligjin dhe nëpërkëmbur dinjitetin njerëzor të nëpunësve. Në këtë kontekst, Partia Demokratike kërkon ndërprerjen e menjëhershme të trajtimit të nëpunësve të administratës si “kolaboracioniste” dhe shkarkimin e tyre me lista të zeza të përpiluara në zyrat e Partisë Socialiste. “Mbrëmë vonë, 70 zyrtarë të Ministrisë së Brendshme janë thirrur, për të marrë fermanin e zi të shkarkimit nga puna, pa paraqitur asnjë motiv. Janë thirrur dhe shkarkuar natën, pa asnjë shpjegim. Administrata Publike, as nuk është plaçke lufte, e as stalla e kooperativës ku xhahilët vendosnin për “therje te detyruar” të gjësë së gjallë për t’i shtruar gostinë të deleguarit të Partisë” deklaroi deputeti i PD-së Gent Strazimiri. Ndaj deklaratave të deputeti demokrat ka reaguar dje ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili i ka hedhur poshtë ato, duke paraqitur në rrjetin social facebook një foto me disa punonjës të kësaj ministrie. “Këta janë 70 zyrtarët e lartë të policisë së shtetit që sipas deklaratës së sotme të PD-së janë shkarkuar dje natën. Ky rast është qesharak, për me tepër nga një opozite qe ka edhe mundësi te ngrihet ne nivelin e debatit te shëndoshë për reformat e vërteta në Policinë e Shtetit”, – shkruante Tahiri në rrjetin social.

Malësia e Madhe, me rreth 55 mijë banorë, është një nga bashkitë ku vitet e fundit janë kryer investime të rëndësishme në infrastrukturë, por që nuk kanë ndikuar sa duhet në përmirësimin e gjendjes ekonomike…

Tek shume bookmaker online, kuotat shpesh jane ne forma te ndryshme: evropiane (dhjetore), amerikane dhe thyesore. Per te ditur si te konvertosh kuotat nga nje forme ne nje tjeter mund te konsultosh temen perkatese “Formulat”.

Sipas atyre qe i kane dhene info Rames, me kufizimin qe nuk lejohen te nxirren jashte vendit shuma me te medha se 5000 usd pa justifikim, atehere i bie qe numri i transferimeve qe jane bere jashte vendit eshte 100 000. Pra jane 100 000 persona qe kane transferuar nga 5000 usd jashte vendit.

A jeni dikush me një interes të madh në sport? Ne të ju ndihmojë të gjeni vendet më të mira streaming të gjithë botën kështu që ju kurrë nuk humbas në lojë ose sportive tuaj të preferuar ngjarje. Të gjitha këto faqet e internetit të bëjnë streaming në dispozicion për ju për të lira dhe ju ofrojnë luksin për të parë lojra nga komoditetin e shtëpisë tuaj.

Intertops janë një nga vjetra-timers në biznes online sportsbook duke u themeluar në internet në 1996 dhe rrënjët që datojnë që 1983. Sportsbook e tyre paraqet një gamë të gjerë të bast për evenys sportive të tilla si sport ligë e madhe e SHBA, futboll, boks, golf, hendboll, tenis dhe më shumë, duke përfshirë bastet risi. Jetojnë bast është gjithashtu një tipar i sportsbook Intertops. Një seri e llojeve bast janë accep …

#90bola #agentpoker #agentsbobet #agentsportbook #betlic #livecasino #membersbobet #nowgoal #pokeronline #pokerstars #sbobetlivecasino #texasholdempoker agen casino agen live casino agen poker agent casino agent sbobet agent sportbook Altira Macau casino casino review City of Dreams Macau domino qq live casino macau Melco Resorts member sbobet MGM Resorts poker online qq poker review casino Sands China Limited Sands Macao Sanford C Bernstein Limited Studio City Macau technology casino The Parisian Macao The Plaza Macao The Venetian Macao Wynn Macau Wynn Palace Cotai Wynn Resorts Limited

Megjithatë, diferenca është se në shumë shtete të tjera ata që luajnë online, pjesa dërrmues e bastvënësve përdorin kompanitë e vendeve të tyre, pra për ta ilustruar, një anglez luan kryesisht te një kompani angleze që vepron në vendin e tij

muho.. nuk kame kohe te zgjerohem. Nuk i vjen as te maja e thoit   Rrumpalla  Tosit. C’lesh tatime thu ti e ndigjove se c’bonin me TVSH ?  Per rruget Nuk i ka paguar akoma kompanite qe kane bere punen.. Po ja kerkojne parate bashke me interesa – Edit 

O Liqeno shume dakort me ty, por nga sa kemi degjuar sot, qeveria do te mbylle vetem te luajturit online me jashte dhe jo pikat e basteve qe jane perhapur si kerpurdhat mbas shiut. Ja ketu do te jemi e do te shohim!

“Degjova kete lajmin e ketij zotnise ne Velipoje qe e kishin mbajt peng per borxhe. Jam nje nan e re me nje femije 3 vjec. Burrin e kam marr me dashni, por qe ne fejese e zbulova qe luante loto sporti. Si e re qe isha hajt thoja do e lajne se burr asht. Kaluan dy vitet e fejeses ai nuk asht I dhunshem, por kur humbet ne loto iken me dit prej shpiet sepse na vijne borxhlinjte. Kam duru se mka mbeshtet dhe vjehrra. Tesh ka shku ne fund gjaja. Pardje me erdhen me kerku leket dhe me thane do te marrim shpine. Burrin se kam ne shpi, vjehrren e kam te semure. Ca asht ky ves qe po shkaterron familjet? Pse shteti nuk i mbyll lojnat e fatit? A ka njaj institucion qe i shpeton meshkujt nga kjo varesi. Ka pas raste qe ka prish edhe leket e tamlit te djalit. Lene pastaj qe ne shpine ton pa shit kane mbet vec divanat. Un sdu me e prish familjen se shume here kam dasht me u nda, por nuk di kujt ti drejtohem per ndihme qe burri ta lajne kete ves. Faleminderit e kerkujt mos I ndodhte ajo e Velipojes”, rrëfën gruaja.

kompanive ju leverdis te mos kete sbobet, bet365, bwin, betfair etj sepse nuk kane ku luajne kto change-istat dhe bien rehat nga renia e koeficenteve gjate dites, dhe dicka ne shqiperi gjen koeficenta me te mire se ne vendet fqinje psh.

Sepse duke përdorur paratë origjinale, atëherë duhet të luajë gjithnjë e më profesionale. Pra, nuk lejohet të luajë me neglizhencë, pa numëruar ato të drejta. Çdo gjë duhet të matet në mënyrë të vendosur, në mënyrë që të mos mbijetojë përmbytja. Sepse në qoftë se ndodh një rrethanë e tmerrshme, atëherë nuk ruhet paraja e pasur, por fatkeqësia vazhdon të ndodhë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *