“rezultati i parashikimit parashikimet e sakta të futbollit”

E sdq, ncuk, nuk behet kshu leku, jo. Sdua te bej moral, une nje anonim interneti, por me sa me rezulton, pjesa me e madhe njerezve lekun e bejne me pune, dhe pjesa me e madhe e atyre qe mendojne se behet me kumar, perfundojne mo, mos u thuaj ketyre te jashtmeve qe fiton me shume se ata ne Shqiperi, se mblidhen si grup e te qepen pas. S’durojne dot kshu gjerash ata, ca thua ti. Ata iken nga nje vend skandaloz. Mos ua prish humorin tani. Shqiperia duhet te jete gjithnje skandaloze. C’i ke keto qe thua.

Ja kaq eshte puna per te kuptuar per cfare Flitet qe te vish pastaj  tek te “varferit ‘ e denger vengeret e Grande Kakes .Dhe qe eshte shtyre ne Bote Iluzore Shqiperia , patjeter e kupton sepse Ky ishte perfytyrimi kapitalizmit per pasurimin e shqiptareve nga kryemashtrusit e Hajdutet e Sqaperise qe i krijuan kushte krimit Nderkombetar te krijonte Parajsa te “Miraklliut te fridomiut ”

Enjoy ndeshjen e fundit të basketbollit për të lira në NBA live streaming për të lira. Site transmeton të gjitha ngjarjet e mëdha basketboll. Ju mund të shikojnë NBA, NCABB dhe ligën e basketbollit për të lira. Ajo ju ofron me të mirë video të cilësisë. Ju do të gjeni lidhje të shumta dhe gjithashtu përfshin thekson, në luan lojë dhe dramave të lartë. Ju gjithashtu mund të merrni paguar abonim në qoftë se ju jeni një tifoz i vërtetë i basketbollit.

Në fakt në Gjermani bastet përmes internetit nuk lejohen. Dhe Gjermania është i vetmi vend i BE-së, ku ekziston një monopol shtetëror për bastet sportive. Për këtë arsye firmat që ofrojnë baste përmes internetit i kanë selitë e tyre jashtë Gjermanisë. Shumica në Angli, por edhe në disa të ashtuquajtura oaze fiskale si Malta apo Gjibraltari. Në portalet e basteve në internet nuk janë të ralla edhe baste që shkojnë deri në 50 mijë euro për ndeshje.

Lajmi Para1946/ “Përgatitni parulla të shkruara dhe të thirret “Enver-Tito!”, publikohet telegrami i Enver Hoxhës nga BeogradiLajmi PasEmri surprizë, ja kush emërohet drejtor i Galerisë Kombëtare të Arteve

Bet365 ka një histori të gjatë në internet, fillimisht duke filluar nga vetëm si një sportsbook. Që nga ato fillimet përulur, ai e ka zgjeruar në çdo fushë të madhe të kumar online, duke përfshirë një kazino online, një dhomë bingo, lojra aftësi, dhe dhomë Bet365 Poker. Kjo është një prej emrave më të besuar në kumar online për lojtarët në Mbretërinë e Bashkuar.

Jo vetëm që ata ofrojnë një listë masiv të sportit për të bast më, por ata gjithashtu ofrojnë lloje të ndryshme të basteve. Sigurisht ka moneylines dhe pikat gjithsej. Ka edhe konkurse, shanset fikse, mbi / nën, combos, të jetojnë në të luajnë bast, rezultati i saktë, Speciale, Drejtperdrejte, dhe të ardhmes. Dhe, për lehtësi shtuar, të gjitha këto mosmarrëveshje mund të shfaqet në stilin decimal, i pjesshëm, ose amerikan.

Manipuluesit e ndeshjeve nuk mund të thuhet se kanë absolutisht çdo gjë në dorë. Në disa raste, pavarësisht manipulimit, rezultati zhgënjen ndërsa manipuluesit kanë nevojë të llogarisin edhe ata probabilitetet e rrezikut. Kështu, ndonëse një ndeshje është më e lehtë të manipulohet me një rezultat të thjeshtë, koeficientët për rezultate të tilla janë më të ulëta dhe përfitimet e manipuluesve janë gjithashtu të ulëta. Për të nxjerrë fitime të mëdha, rezultati duhet të manipulohet në mënyrë precize, fjala vjen, duke përcaktuar se njëra skuadër humbet me më shumë se sa dy gola. Por në këtë rast, bastet bien akoma më shumë në sy dhe mund të kapen nga sistemi.

Forumi Shqiptar është komuniteti shqiptar më i vjetër dhe i madh në Internet. Ai u hap për herë të parë në vitin 1998 si pjesë e projektit Albasoul. Forumi është një nismë private e një grupi emigrantësh shqiptarë që ka për qëllim t’iu ofrojë të gjithë shqiptarëve një platformë për të shprehur zërin e mendimin e tyre në liri të plotë. Forumi është një sipërmarrje jo-fitimprurëse dhe të gjitha shërbimet tona ofrohen falas e për të gjithë. Stafi i forumit është staf vullnetar dhe pa pagesë. Shpenzimet e forumit mbulohen nga nismëtarët, donacionet e anëtarëve dhe të ardhurat nga reklamat.

Ndërsa çdo platformë më parë prodhoi lojën e vet, lejon platforma të reja për të integruar lojëra nga ofruesit e lojërave të ndryshme në një vend të kazinosë. Si rezultat, Netent, Microgaming dhe Novomatic tani janë duke u fokusuar në krijimin e lojërave të reja dhe më të mira të kazinosë, dhe kompanitë e reja të lojërave të lojës janë vazhdimisht duke u instaluar.

Të tre trajnerët analizuan ndeshjen përmes luhatjes në lojën e lojtarëve, para së gjithash, ritmin e lojës dhe ngadalësimin e saj, rastet e lejuara për të goditur portën në raport me mesataren e rasteve në ndeshje normale apo shpejtësinë me të cilin lojtarët qarkullojnë topin në rastin kur janë në disavantazh. Termi statistikor kyç në këtë analizë është outliers që do të thotë, një e dhënë statistikore që del shumë përtej të zakonshmes. Fjala vjen, nëse mesatarja e goditjeve në portë për një skuadër është 5 brenda një ndeshjeje ndërsa në një ndeshje të dyshuar goditet porta 10 herë brenda dhjetë minutave të fundit, atëherë kjo statistikë konsiderohet jashtë të zakonshmes ose outliers.

“Beteje pa kompromis dhe ne cdo kend rruge te Republikes se Shqiperise per t’i dhene fund ketij aktiviteti te zhvilluar ne menyre ilegale, por paralelisht do te ecim perpara shume shpejt me nje reforme qe do te percaktoje kufij shume te qarte edhe per pjesen legale te ketij aktiviteti, nderkohe qe po punojme per nje strategji daljeje per ata qe jane te licensuar dhe e ushtrojne brenda kufijve te ligjit ekzistues. Ky nuk mund te jete as legalisht aktivitet i se ardhmes se vendit. e ardhmja e vendit nuk mund te kete asgje te perbashket me bizhozin”- tha Rama.

4. Duhet pasur parasysh qe avantazhi teorik i bookmakerit rritet mjaft ne nje bast me shume ndeshje (skedine). Per shembull: Nqs ne nje bast tek humb mesatarish 10,3%, ne nje bast me tre ndeshje do te humb mesatarisht 28%. Natyrisht qe flitet vetem per avantazh teorik.

Është e kuptueshme fakti që jeni paksa nervoz që të provoni të vendosni bast online. Në fund të fundit bëhet fjalë për paratë tuaja dhe kërkoni siguri. Por me avantazhet e mësipërme do ta kuptoni se ia vlen që ta bëni diçka të tillë.

Tarifa ditore për çdo pikë bastesh në vend është 0.70 euro, ose 21 euro në muaj. Kjo e çon totalin që do të paguajë një pikë basti në 252 euro në vit. Aktualisht sipas shifrave të deklaruara nga Shoqata e Shoqërive që operojnë në fushën e Lotove dhe Basteve Sportive në treg janë rreth 3 mijë pika. Kjo do të thotë që totali që do të paguajnë pikat e bastit te konceisonari është 756 mijë euro.

Nese qeveria merr hapa te tille dhe aplikon censure pa pyetur shumicen dhe per me teper qe s’ka te beje aspak me ato qe na shet, nje dite te bukur mund te zgjohesh dhe te shohesh te censuruara me urdher qeverie blogjet qe kane fryme kritike ndaj qeverise. Mendo vendet si Irani, Kina, Arabia Saudite.

Gjembo, nga sa kam informacion deri me tani, per fat te keq keta duan qe ne te mos lozim on line me kompani psh nga Singapori si Sbobet ose Gjermania si Bwin, por te luajme me kompanite vendase si Xhoilloto, Eccobet, Lotosport etj, Ndryshimi ne fakt per mua eshte i madh pasi per 100 Euro bast psh per fitoren e X skuadre me Sbobet-in (off shore compani) newe fitoja merrja ta zenme 2.5 here me shume, ndersa me nje kompani shqipetare fitoja 2.3 here ose 20 Euro me pak. Tani nese kete mundesi ma mbyll qeveria une do te luaj me kompanine vendase e cila duke mos pasur konkurence do ma ule akoma me shume koeficientin ne vetem 2 here. 

Së fundi, duke kërkuar në opsionet wagering në dispozicion mund të japin baste tuaj më shumë diversitet. Të kesh më shumë CS: GO faqet e basteve Zgjedh nga mund të të afrohesh me mosmarrëveshje konkuruese dhe më shumë ditë pagese. tonë bitcoin CS: GO shanset Janë përditësuar me të gjitha ndeshjet më të fundit dhe më të mëdha që ndodhin së shpejti.

Eshte pak e cuditshme kur lexon qe “asnje vende ne evrope nuk i pengon bastet online” por harrojne te theksojne dhe nuk duan te dine se cfare skemash kane keto vende evropiane per te mbrojtur njerezit e dobet dhe me vulnerabel ndaj bixhozit.

Kuvendi i Kosovës do të provojë të mërkurën sërish ta ratifikojë marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi, në ditën kur në Prishtinë do të jenë krerët e BE-së, Jean-Claude Juncker, Federika Mogherini dhe Johanes Hahn.

1) Zakonisht janë 3 kompani të mëdha bastesh që nxjerrin të parat kofiçentët e një ndeshjeje. Kompanitë më të vogla që nuk kanë eksperiencë apo logjistikën e duhur presin këto 3 kompani dhe atëherë   japin kofiçentët. Tani këto kompani për të tërhequr lojtarë në faqet e tyre japin kofiçentë më të lartë se mesatarja duke krijuar kështu mundësi për arbitrage!

Ne fakt ne sot po flasim, por vetem mbi bazen e atyre qe kemi degjuar deri me tani. Dhe kjo qe po na serviret per mua nuk ben sens sepse mos lejimi i te luajturit on line nuk e zgjidh problemin e shqipetareve te varfer qe humbsain leket e bukes. Perkundrazi thjesht i shton klientelen kompanive vendase. Por le te mos ngutemi dhe te presim ndonje info me te detajuar.

We use cookies and third party cookies to improve our services, analyse and personalise your preferences and to show you advertisements. If you continue the navigation, we consider that you are accepting its use. You can modify the settings and obtain further information in our Cookie Policy. Access to online money game sites is forbidden under some national laws. It is the responsibility of the individual player to ensure that they are acting within the law when accessing the Eurolloto site. Gambling carries financial risk and a risk of dependency. Play responsibly.

Ky proces zbatohet në bashkëpunim të ngushtë me Autoritetin e Komunikimeve Elektronike dhe Postare i cili na ndihmon të evidentojmë adresat (domain) të cilat përdoren në mënyrë të paligjshme. Më tej për të mbajtur në kontroll të vazhdueshëm këtë proces do të ngrihet një drejtori e posaçme për monitorimin e faqeve online.

Bode akuzohet gjithashtu se ka kërcënuar ish-trajnerin Dinamos Luis Manuel Blanco gjatë një ndeshjeje mes Skënderbeut dhe Dinamos më 2011. Blanco ka dëshmuar para inspektorëve duke thënë se Bode i është drejtuar atij me këto fjalë: “Nëse ti na prish pushimet, unë do të të shkatërroj. Ai më kërkoi kur u ktheva për pjesën e dytë, skuadra jonë duhej të humbte. Unë nuk i besoja syve. Ishte e tmerrshme.”

“Në 33 nga 5349 ndeshje UEFA ka identifikuar se SBObet ka qenë bastvënësi i parë që ka lëvizur koeficientet në një ndeshje të përshkallëzuar. Kjo tregon se ata që kanë akses te informacioni mbi ndeshjen e fiksuar dhe janë në gjendje të vendosin bastet e tyre e bëjnë këtë kryesisht përmes SBObet. Një kompani tjetër e quajtur 188bet ishte ajo që ‘lëvizi e para’ në 18 nga 21 ndeshjet e mbetura të përshkallëzuara, megjithëse në 9 nga këto ndeshje SBObet nuk po ofronte baste në kohë reale”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *