“rezultati i parashikimit atm vs barca rezultati i kampionëve të ligës”

Që nuk bëhet gjithçka vetëm nëpërmjet bankave. Sot, përveçse ka agjenci bastesh, ka edhe agjenci të huaja që veprojnë si banka dhe janë në funksion të basteve. Që do të thotë: derdh një shumë parash në këto agjenci, ato të pajisin me një kartë, që është e ngjashme me një kartë krediti, dhe ti mund të luash sërish në baste, pa kaluar fare nga sistemi bankar. Këto në shumicën e rasteve nuk janë të ligjshme, por gjithsesi ndodh edhe kështu.

Policia thotë se “Krasniqi në momentin që Policia po hynte për kontroll në lokalin e marrë me qera prej tij, ka hedhur armën e zjarrit në sheshpushimin e lokalit dhe ka tentuar të largohet me vrap, por është kapur nga FNSH-ja dhe Policia lokale”.

300 familje janë izoluar tërësisht nga bora në Dukagjin, nga Mali i Shoshit deri në Qagë Thore. Ndërkaq, janë bllokuar edhe dy rrugët që lidhin Shkodrën dhe Dukagjinin. Rreth 60 cm borë ka rënë në aksin Qafë…

Dihet se kazinoja e parë në internet u zhvillua nga Microgaming në vitin 1994. Faqja e parë e kazinosë online që zhvilloi punën e Microgaming, por sot në internet nuk ishte aq e lehtë. Platforma e kazinosë online duhej të zhvillohej dhe lojtarët duhej të prodhonin lojëra të kazinove online për të luajtur.

Nën akuzë janë disa lojtarë, të cilët analiza statistikore dhe teknike i ka nxjerrë si përgjegjës për fiksimin e rezultateve të ndeshjeve. Portieri, Orges Shehi, ish lojtari Renato Arapi që luajti për gjashtë sezone me Skënderbeun, mbrojtësi Tefik Osmani e të tjerë akuzohen se kanë qenë pjesë e skemave për fiksimin e rezultateve bashkë me presidentin Takaj, bashkë me ish-trajnerin . Organi i UEFA-s ofron si argumente mbështetëse faktin që skuadrat e futbollit në Shqipëri drejtohen ose janë të lidhura ngushtë me biznesmenë me aktivitet në fushën e basteve sportive si dhe për faktin se presidentët e skuadrave të ndeshjeve të dyshuara si të manipuluara, janë gjithashtu të lidhur me njëri-tjetrin në biznes apo në politikë. Raporti rendit lidhjet e Takajt me gjashtë kompani bastesh, përfshirë EuroBest, Star Bet, Top-Bast, SBObet, Baste-Live dhe Super Bast. Raporti vëren se presidenti i Skënderbeut Takaj është bashkëaksioner në kompaninë e basteve Star Bet me presidentin e Partizanit, biznesmenin Gazmend Demi.

Protestat për vdekjen e Florenc Beqiraj u zhvilluan sot edhe në qytetin e Shkodrës, aty ku banon familja e tij. “Duam drejtësi për shokun tonë”, “E vrau qeveria”, “E vrau policia” ishin pankartat e ngritura në Shkodër,…

Partia Demokratike ka reaguar dje lidhur me vendimin e qeverisë për shkarkimin e drejtorit të Teatrit të Operës dhe Baletit, maestro Zhani Cikos, duke e cilësuar të turpshëm trajtimin që Kryeministri i vendit i ka bërë maestros. Zëdhënësja e PD-së, Laura Vorpsi, tha se me shkarkimin pas krahëve të drejtorit të Teatrit të Operës dhe Baletit, maestro Zhani Cikos, Kryeministri i ka vënë kazmën kontributit të palodhshëm të një jete të tërë për operën, muzikën dhe artin. “Me një vendim të errët, me prepotencë të pashoqe, Edi Rama largoi nga detyra maestron e famshëm, pa pasur guximin t’i komunikonte atij as edhe dy fjalë. Asnjë falënderim për mundin e dhënë për artin dhe kulturën e vendit”, – u shpreh zëdhënësja e selisë blu. Vorpsi tha se “Zhani Ciko po përgatitej për koncertin e djeshëm të bamirësisë dhe nuk ishte në dijeni të vendimit që Kryeministri kishte marrë ndërkohë. Ai u lajmërua nga miqtë e tij në telefon, të cilët kishin dëgjuar në media për shkarkimin e tij”, – deklaroi Vorpsi. Ndërkohë, ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha ka shprehur vlerësimin e tij për figurën e Zhani Cikos, duke theksuar: “Faleminderit, mirënjohjen më të thellë maestro i madh Zhani Ciko, për kontributin tuaj madhor për kombin shqiptar në fushën më të fisshme, më të bukur, atë të kulturës dhe artit tonë, atë të Operas dhe Baletit, muzikës klasike. Mirënjohje, mirënjohje të thellë ndaj jush, shërbëtor fisnik i kombit tonë!” Lidhur me shkarkimin e Cikos, ka reaguar dy ditë më parë edhe tenori me famë botërore Saimir Pirgu, i cili kërkoi politikës brenda dhe jashtë sallës që të tregohen të kujdesshëm ndaj artit. “Do të doja të bëja dhe një apel tjetër. Do të bëja thirrje që komuniteti i artistëve të respektohet më shumë në Shqipëri. Sot, përpara koncertit ka ndodhur një ngjarje e turpshme, që më ka prekur shumë. Por nuk do të doja të zgjatesha, kushdo le ta kuptojë. Doja vetëm t’i thosha një Faleminderit maestro Zhani Cikos”, – tha Pirgu. Dy ditë më parë, Këshilli i Ministrave në mbledhjen e tij të radhës, vendosi për lirimin nga detyra të Zhani Cikos dhe emërimin e Ilir Kernit në detyrën e drejtorit të Përgjithshëm të Teatrit Kombëtar të Operës, Baletit dhe Ansamblit Popullor.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shkruar këtë të diel në darkë se Policia e Shkodrës drejtohet nga një trafikant droge dhe një kriminel i njohur. Ai nënvizon se Policia e Shkodrës udhëhiqet nga Bardhok Pllanaj, një trafikant i…

3. Vendos baste rralle tek evenimentet sportive qe kane shume rezultate te mundshme (rezultati sakte, skuadra kampione, fituesi i gares tek F1, etj). Ne keto evenimente avantazhi i Bookmaker-ve eshte shume i larte.

Gazeta “Panorama” bisedoi me njërin prej tyre për të kuptuar më mirë se si funksionon sistemi i basteve online, sa i përhapur është ai dhe pse është kaq e vështirë për ta frenuar. Personi me inicialet A. D., që është marrë prej më shumë se 7 vitesh me këtë punë, pohon se në Shqipëri luhen shumë baste online dhe se një pjesë e “lojtarëve” janë bërë tashmë ekspertë. 

Si tregtarët profesionale, dhe duke u mbështetur në një përvojë të madhe të tregtisë në tregun e Forex, dhe në mënyrë të veçantë për të marrë të ardhurat nga transaksionet Forex / opsionet binare me teknikën e vet është zhvilluar, e ashtuquajtura “know-how”, që është e garantuar për të sjellë deri në 87% të të ardhurave . Kjo nuk është një strategji, është një tërësi veprimesh strategjike, të përdorura njëkohësisht, në kryerjen e analizave të tregut për të përcaktuar kohën më të mirë për të përfunduar një marrëveshje.

StreamSports është një sport i lirë streaming website ku ju mund të shikojnë pikat kryesore, pasqyrë ndeshje, statistikat, dhe ndeshjet e juaj të preferuar. Nëse ju keni humbur pikat kryesore të një ndeshje jetojnë ju mund të arrijë këtu. Dhe për një gjë që ju do të donte këtë streaming sport faqe interneti është, ajo është ad-free që annoys të gjitha. Jo vetëm kjo ju do të gjeni të gjitha ngjarjet e mëdha sportive në një faqe.

Dhe  pa Inat . Problem Financiar jo Individual . Kush ehte ai qe nuk do qe nje Shqipta te Fitoje ? Dhe per Kuazin .Vetem nje dallim te besh qe Sbobet ka Koeficiente te Kufizuar .Dhe lexo me vemendje nje si pa adshje …Ne vlerat 1 Milj .Dollar pervec disa vendeve , te gjithe te tjerat ne Europe Ndalohen pervecse ne Ttoto -Gol . Perse kjo kur i ljohet nje Milioneri Malaizian tte mos lejohet TY !

– Te premten (dje dmth), merret vesh se i kishte kerkuar ne konfidence shoferit te Institucionit “te jepte doreheqjen”, me motivacionin : “ke qene shoferi i parardhesit”. Shoferi, edhe pse shofer, dinte me teper se shefi yne provincial, i diplomuar me master week-end ne Universitetin prestigjoz “Diamanti” te rrethinave te Tiranes, dhe ja pret si pa teklif : “Une kam qene shofer i Institucionit, jo i ish-shefit, dhe s’kam ndermend te jape doreheqjen. Po deshe, me sill shkarkimin me shkrim”. Bukur.

Atehere, t’i ndryshoje rregullat perbrenda. S’kane pse te dalin parate. Bixhozcinjte jane idiote, dihet qe do t’i lene parate, e dihet qe do te luajne, sado t’i kene perqindjet. Per te lene qe per t’i lene i kane, te pakten te qarkullojne ketu brenda. Nese s’u pelqejne perqindjet, te mos luajne. Aq me mire. Sic rrisin cmimin per duhanin nga nje dyqindlekesh cdo vit pa pyetur njeri, meqe demton, dhe per kete duhen marre masa dhe per bixhozin. Hall i madh se shkoi perqindja nga 85 ne 97. Prape do luajne. Njesoj si duhanin. Hall i madh se shkoi paketa 2500 leke. Prape do pine.

PoP Kam votuar Lulezim Bashen per kryetar bashkie. Jam 100% Tirons. Dhe me ke keqkuptuar shume, nuk jam fare dakort me bastoret dhe kazinote. Thashe thjeshte qe ato qe ishin pa letra, tani jane me letra. Lexoje mire pastaj me trego mua nese jam mavi apo blu!

Me seriozisht, lojerat e fatit ne Europe jane te liberalizuara vitet e fundit qysh nga Direktiva e 2006-es per lojrat online dhe ne asnje Shtet te BE-se nuk ndalohet dot ne ASNJE MENYRE kumari online !

Është e vërtetë që shanset e garave në ligat kryesore të futbollit janë fantastike. E njëjta gjë vihet në zbatim edhe për sported e tjera, me fare pak ndryshim. Për sa kohë ka të bëjë me zonën e mbulimit në merkato të ndryshme, ne vëmë bast që ju mund të gjeni gjithçka, që nga skitë me lëvizje të shpejtë deri në ato alpine. Paneli i tyre për parashikimet në internet, kombinuar me shërbimin ekzemplar të live streaming, është më i miri aktualisht në industry, një eksperiencë fantastike për parashikimet e lojërave me top. Vini re se nuk ka një opsion për ta parë live streaming me ekran të plotë- e vetmja zgjidhje mbetet të ulni rezolucionin e monitorit për të pasur një dritare më të madhe për stream-in. Mund të përdorni celularin tuaj për detajet e llogarisë tuaj aktuale. Bet365 ofron të njëjtën gamë madhore merkatosh dhe eventesh, përfshirë këtu shërbimin e tyre fantastic të lojës live dhe ti mund të shfletosh dhe shikosh çmimet pa qënë nevoja të kyçeni. Ky shërbim mund të përdoret edhe në plataformat për iPhone, iPad dhe Andriod. Ata punojnë me një sistem kuletë të thjeshtë, që do të thotë ke të njëjtin emër përdoruesi, fjalëkalimi dhe metodë pagese për të vënë bast në gara, kazino, lojëra, poker dhe dhoma bingos me një vlerë minimale.

Elona Prroj është një e re, misionare e pajtimit, e cila eshte ngritur kunder fenomenit të gjakmarrjes, që vazhdon të marrë ende jetë te pafajshme njerëzish në Shqipëri. Ajo është bashkëshortja e ish pastorit 28 vjeçar nga…

Kompanite shqiptare kane fitim marramendes ,sepse TE GJITHE humbasin.Pse humbasin ? Sepse pothuajse te gjithe  vendosin baste   per qef 200-300 lek me koeficent 200,vendosin ndeshje qe sja kane haberin dhe skan shans ta kapin.Tek kompanite online 80% luajne baste TEKE ,nje pjese shume e vogel luan per qef 2-3 euro per 100 euro dhe keta te fundit jane humbesa te sigurte ne periudhe afatgjate.

LiveTv.sx është një nga vendet e mahnitshme streaming sport. Ajo është projektuar mirë dhe mbulon të gjitha ngjarjet kryesore sportive dhe lojra. Ndryshe tjetër funksion më të mirë të faqes është komentuesit e ndryshme që flasin gjuhë të ndryshme. Kjo është një vend i mirë për streaming dhe shikuar sportive si hokej, futboll, kriket dhe sportet e tjera për të jetojnë.

Mesditën e sotme një ngjarje e rëndë tronditi Shkodrën. Një person u qëllua për vdekje me armë zjarri në fshatin Stom Golem. Viktima është Angjelin Shkambi, ndërsa mësohet se ai është ekzekutuar me tre plumba…

Kartat shqiptare nuk do mund te kreditohen me. Po ashtu mund te arrihet dhe qe llogarite te regjistruara me adrese shqiptare te mos pranohen (nese agjensite ligjzbatuese te vendeve ku jane regjistru kompanite online e pranojne), po kaq. Nese nje alvanos shqipnie hap je llogari si grek, apo malazes, eshte e pamundur ta kapesh. Shteti jone, mund thjesht ta deklaroje te jashteligjshme e te te denoje ty si shtetas (juridiksion bazuar ne parimin e shtetesise) po nuk mund ta ndaloje si aktivitet. 

Në çdo sallë kirurgjie në spitalin Rajonal të Shkodrës ka nisur përdorimi i instrumenteve të rinj kirurgjikalë, përmes programit modern të sterilizimit, i cili sapo ka nisur funksionimin në këtë spital, duke rritur…

PARASHIKIMET E NDESHJEVE PER SOT. PARASHIKIME NDESHJESH FUTBOLLI. BASTE ONLINE. NDESHJET LOZEN NE KOMPANI BASTESH NE INTERNET. LOZNI NE 10BET DUKE PERFITUAR BONUS DERI 200 EURO 1) Milan vs Fiorentina – over […]

Po teorikisht per ty eshte e leverdishme nderhyrja e qeverise, sepse duke fuqizuar pozitat e kompanive te basteve ne Shqiperi dhe duke i taksuar me shume, kjo do te rrise akoma me teper diferencat ne koeficente me kompanite e huaja, tek te cilet mund te kesh akses?

O Liqeno shume dakort me ty, por nga sa kemi degjuar sot, qeveria do te mbylle vetem te luajturit online me jashte dhe jo pikat e basteve qe jane perhapur si kerpurdhat mbas shiut. Ja ketu do te jemi e do te shohim!

Nuk e di nese me mire do te jete thjesht limitimi i licensave legale per bastet dhe bixhozin. Ne kete menyre edhe nuk ka arsye pse dikush te shkoj e te luaj ne vende “underground”, edhe kontrolli ndaj tyre eshte me i lehte. 

Vendimi është i juaji. Sigurisht, ju jeni të lirë për të përpiqen për të analizuar gjendjen e shkëmbimit të aksioneve, lajme udhë, për të “monitoruar” në treg, parashikojnë dhe për të përcaktuar kohën më të mirë për hapjen dhe mbylljen. Megjithatë, pse nuk keni marrë një shans, veçanërisht në qoftë se ju nuk jeni shumë kohë më parë “në këtë temë?” Unë sugjeroj që ju të besoni mua, si një profesionist, dhe për të kryer një analizë të tregut për ju duke sugjeruar ju pikën më të mirë të hyrjes në transaksion, dhe dinamika e normave të rritjes / rënie nëpërmjet sinjaleve. Të gjithë ju duhet të bëni është që të lidheni me të lirë VIP chat «sinjal në Plus” dhe këshilltarët.

Zjarrfikësja e stacionit nr.3 të Kodër Kamzës u bllokua sot në Valias në thellësinë 1.5 metra me ujë, pasi kishte shkuar të evakuonte 10 banorë, 5 prej të cilëve fëmijë. Në videon më poshtë tegohet momenti…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *