“rezultatet e topit live lajmet më të fundit të futbollit botëror”

Galile, zor se ka ketu ne forum njeri tjeter qe ka pikepamje me te mira ndaj Tosit dhe trashegimise politike se une, biles e konsideroj nje nga mekatet e medha te ketyre 8 viteve qe pjeset e mira te tija jane harruar komplet. 

Disa nga ndeshjet e dyshuara si të manipuluara nga Skënderbeu ranë aq shumë në sy sa kjo skuadër u bë e famshme në Shqipëri dhe nëpër botë. Raporti i inspektorëve jep një pasqyrë të kësaj fame. Skënderbeu pati fituar 4 me 1 në ndeshjen në Shqipëri dhe humbi 2 me 3 në ndeshjen e dytë. Renato Arapi dyshohet se qëllimisht bëri një faull për të marrë një karton të kuq që në minutën e dhjetë. Sipas raportit, kompanitë e basteve ndryshuan koeficientët pas të kuqes së Arapit por asnjë bast i çuditshëm nuk u regjistrua. Përkundrazi, Skënderbeu luajti mirë dhe shënoi dy gola duke pasur rezultat të përgjithshëm 6 me 2. Vetëm në minutën e 78 bastet reaguan në mënyrë të dhunshme. Koeficientët që statistikisht duhet të ishin 6 (dhjetë euro bast baraz me 60 euro fitim), në kompaninë e basteve Maxbet ra në 2.09.

Qeveria nis zbatimin e nismës së bërë publike dy ditë më parë nga Kryeministri Rama për bllokimin e faqeve online të basteve. Ministria për Inovacionin dhe Administratën Publike, përmes ekspertëve të saj, ka bllokuar dje disa prej adresave të kompanive të basteve të cilët nuk operojnë në Shqipëri. Adresa të kompanive ndërkombëtare si “Bet 365” dhe “William Hill”, të cilat janë ndër më të përdorurat edhe nga bastvënësit shqiptarë ishin të pamundura për tu hapur dje online. Po ashtu edhe sitet e basteve “unibet.com” dhe “youwin.com” ishin bllokuar. Në ditët në vijim, pas raportimit të plotë nga ana e njësisë së Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit, e cila po harton listën e faqeve online përmes të cilave shqiptarët vënë baste sportive me kompani të cilat nuk operojnë në Shqipëri, Ministria e Inovacionit, përmes Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare do të nisë bllokimin e të gjitha linqeve.

Paris Saint Germain është i shqetësuar për dëmtimin që pësoi sulmuesi kryesor i skuadrës, braziliani Nejmar, në fund të ndeshjes me Marsejën të dielën në mbrëmje, takim i mbyllur me fitoren e parizienëve 3-0.

Rama thot qe pastrohen leket ne bastet online ? Si mund te pastrohen parate kur ti je i regjistruar me emer,mbiemer,datlindje,adrese shpie.Ata e dine shume mire kush je dhe ku rri ,mjafton nje denoncim nqs dyshohesh.Po tek llotoja lagjesh ? Nuk pyet njeri kush je,ku rri apo sa vjec je.Tani me thuaj ti,ku pastrohen leket,online apo te llotoja ordinere e lagjes tu ngren fara ??? Ku luan ai 10 vjecari,online apo tek llotoja llagjes ?

Eshte precedenti i pare ne politike,Belul, dhe kjo nuk eshte pak.Plasa t’u ju than se ky ne gjithe jeten e tij publike,ka qan perhere e pergjithmone ndryshe,po s’te mer qe s’te mer vesh ajo koke. (po te kisha afer do te bija me gishtin tregus ke temthat ) 

Pak njohuri të akumuluar nga ekspertët tanë mund t’ju vijë shumë në ndihmë në pikëpyetjet e juaja për bastet në internet. Këtu mund të lexoni recensionet e plota për bastexhinjtë në Shqipëri dhe mund të shikoni se cili pëmbush nevojat tuaja për t’u regjistruar tek ndonjë apo disa të tillë. Këto recensione vijnë për t’ju ndihmuar dhe janë shkruar nga eksperienca personale dhe shpjegojnë mënyrën si disa faqe interneti preferohen më shumë ndaj të tjerave dhe cilat janë karakteristikat që ju do të gjeni në këto portale.

Po mesa shoh une kjo me shume do lidhet me disa kufizime per kompani te huaja ilegale qe veprojne prej vitesh ne Shqiperi. Per pjesen tjeter , pra per bastet online nuk besoj se gjermanet jane aq budallenj qe nuk bejne kufizime te kesaj natyre. E kam fjalen qe eksperienca egziston per mire. Shteti te beje kontroll te rrepte. Zotesia eshte qe nga ky biznes te kete perfitim shoqeria.

Gazeta online www.shkodrasport.com prej një viti është kthyer në burimin kryesor të informacionit për sportdashësit shkodranë por edhe më gjerë. Ajo është bërë burim informacioni edhe për shumë media qendrore, me lajmet, opinionet dhe analizat plot profesionalizëm të bëra në faqet e saj. Klikimet e shumta, komentet dhe diskutimet e bëra, na motivojnë për të bërë më të mirën edhe në ardhmen. Ajo që premtojmë ne si redaksi është të ju informojë në kohë rekord, me profesionalizëm të lartë dhe me objektivitet. E kemi bërë deri tash një gjë të tillë në mënyrën më të mirë të mundshme dhe premtojmë se do ta bëjmë edhe në të ardhmen. Na ndiqni në çdo moment, çdo minutë dhe çdo orë të ditës.

Enjoy ndeshjen e fundit të basketbollit për të lira në NBA live streaming për të lira. Site transmeton të gjitha ngjarjet e mëdha basketboll. Ju mund të shikojnë NBA, NCABB dhe ligën e basketbollit për të lira. Ajo ju ofron me të mirë video të cilësisë. Ju do të gjeni lidhje të shumta dhe gjithashtu përfshin thekson, në luan lojë dhe dramave të lartë. Ju gjithashtu mund të merrni paguar abonim në qoftë se ju jeni një tifoz i vërtetë i basketbollit.

Zgjidhjet jane qe kjo te mos jete plage sociale. E kam fjalen per bastet sportive, sepse per kazinote gjithshka eshte evdiente. Atje as fiton e as zbavites, ndersa ndryshon puna kur ke vene nje bast sportiv.

Kazinotë e parë në internet ishin në gjendje të shkarkonin dhe instalonin programe në kompjuter. Në atë kohë kapaciteti i kompjuterëve, shpejtësia e internetit dhe cilësia e shfletuesve nuk lejonin të luanin lojra kazino në shfletuesin.

Të gjithë e dimë se nëse bëhemi të varur nga lojërat e fatit, bastet sportive dhe bixhozi shumë shpejt mund ta gjesh veten të mbytur me borxhe, duke shkatërruar edhe të ardhmen e personave që ke pranë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *