“rezultatet e topave të futbollit parashikimet e aksioneve të basteve”

Këtu do gjeni faqet sportive më të mira online dhe faqet të basteve sportive që pranojnë lojtarë nga Kenia, çdo rishikim përmban informacion të plotë, përfshirë llojet e sporteve dhe ngjarjet që mund të bëhet basti.

Për një ndeshje të luajtur më 16 tetor 2011 mes Skënderbeut dhe Kastriotit, konkluzioni ishte akoma më drastik: “Tiparet e basteve të kombinuara me elementë të tjerë të përfshirë në këtë raport përmbajnë indikacione të qarta se bastvënësit kishin dijeni paraprake për rezultatin dhe për golavarazhin”.

Sepse duke përdorur paratë origjinale, atëherë duhet të luajë gjithnjë e më profesionale. Pra, nuk lejohet të luajë me neglizhencë, numëruar ato të drejta. Çdo gjë duhet të matet në mënyrë të vendosur, në mënyrë që të mos mbijetojë përmbytja. Sepse në qoftë se ndodh një rrethanë e tmerrshme, atëherë nuk ruhet paraja e pasur, por fatkeqësia vazhdon të ndodhë.

Po hajde thojua ketyre qe skane vendos nje bast ne jeten e vet.Kompanite online e kane payoutin 97% (pinnaclesports,marathonbet) ,cka do te thote se kompanite fitojne 3% nga pranimi i basteve (indirekt humbja klientit).Kurse kompanite shqiptare e kane payoutin 85% ,cka do te thote se ato fitojne 15% nga pranimi i basteve.

“Kriminelët ishin pjesë e trukimit profesional të ndeshjeve, të faktuara në Serbi, Maqedoni dhe Çeki. Atyre u garantohej nga tregu aziatik një fitim i majmë, pasi dinin rezultatet që para nisjes së ndeshjeve. Paratë investoheshin më pas në biznese të ligjshme”, tha Sergio D’Orsi, specialist i korrupsionit sportiv në EUROPOL.

Jo, nëse banka nuk ka ndonjë njoftim ose udhëzim, ajo është e detyruar që t’i japë klientit të saj paratë një më një. Nëse banka ka ndonjë njoftim, atëherë mban përqindjen. Deri tani nuk ka funksionuar kështu, pra bankat nuk mbajnë përqindjen e tatimit mbi fitimin.

Pikat e basteve kane license te vecante dhe leja qe jepet duhet justifikuar. Tjetra, ka nje debat edhe ne Evrope per bixhozin ka me dhjetra organizata dhe shoqata qe lobojne kunder bizhozit dhe mbrojne njerezit vulnerabel ndaj tyre. Keto llogje qe shkruani dhe sillni shembullin e Evropes prandaj jane qesharake.

Reshjet e dendura të shiut të orëve të fundit kanë shënuar përmbytjet e para në Shkodër, ku uji ka mbuluar hapësira të konsiderueshme. Sipas të dhënave nga Emergjencat Civile, në Ana Malit janë me prezencë uji rreth…

SLEVA ZA PŘEDPLATNÉ: V případě předplatby internetového připojení je po předplacenou dobu poskytována sleva z ceníkové ceny. Předplatné 1 rok = sleva 10%, 2 roky = sleva 20%, 3 roky = sleva 30%. Uvedenou nabídku lze využít kdykoliv po dobu trvání smlouvy. Tyto slevy se s jinými slevami nesčítají.

Përsa i përket numrit të sallave të lojrave të fatit Ministria e Financave sqaron se në krahasim me vitin 2014, “kur numri total i licensave të lëshuara nga autoritetet përgjegjëse ishte 56, në vitin në vijim janë në fuqi vetëm 26 licensa për lojra fati. Ulja e numrit të tyre është rrjedhojë e formalizimit dhe e detyrimit për respektimin e ligjit nga të gjithë poseduesit e këtyre licensave. Në krahasim me vitin 2013, në vitin 2015 është e vërtetë se është rritur numri i subjekteve me nipte sekondare të lëshuara për bizneset e licensuara, respektivisht nga 1271 në 3464 për kategorinë “baste sportive”, por nuk është rritur numri i kazinove dhe i kazinove elektronike (madje i këtyre të fundit është ulur). Rritje me vetëm tre nipte sekondare shënon edhe kategoria “bingo tradicionale””,përfundon deklarata. 

Dhe tjetra , per te gjithe te mencurit e Kumaritt per Kumar “Se europa zotrie ”  .Shqiperia duhet te MBYLLE cdo vater Krimi , te Krimit te Organizuar te Europes .Jo vetem qe nuk ka kellqe ta mbaje por te gjithe Kryendyresirat e Hjaduterise se Banditeve te Babasqapit qe u shporren , preken nga ky Vendim …tani mundet te dale e dhe ndonje argument ‘se Kina zotrie “…….. ose “Qveria ben Ligje , Populli gjen shtigje ” NN

Nuk te duket nje cike si shume kjo shifer? Shume them une, por ama une nuk eshte se nuk pranoj shifren. Thelbi i asaj qe dua te them eshte qe shteti e ka mekanizmin te kontrolloje se si jane bere transfertat jashte vendit, sepse ka nje ushtri me njerez qe duhet te merren me kete pune. Dhe kjo transferte mund te ndalohet , pra te kufizohet te themi nga 5000 per person ne 1000 qe e ul me ligj te pakten 5 here transferimin e qe njekohesisht dhe shifren qe luhet bast online.

Numrat janë në krah të Gennaro Gattusos te Milani. 12 rezultate pozitive radhazi, madje në 5 ndeshjet e fundit, Milani nuk ka pësuar asnjë gol. Që prej ardhjes së tij në pankinë, skuadra ka shënuar 23 gola në aksion, nga 26 në total. Cutrone e Calabria kanë shpërthyer me kosto zero dhe tani në sfond është gjysmëfinalja e kthimit në Kupën e Italisë, kundër Lazios.

Tani shumica e njerëzve mund të trajtojnë biznesin e tyre me telefonat e tyre celular (smartphones). Përdoruesit e telefonave celularë dhe tabletëve janë një pjesë e rëndësishme e numrit të përdoruesve në internet. E njëjta gjë vlen edhe për kazinotë online. Shumë kazinotë dhe të dashuruarit e basteve po luajnë kazino ose bast me celularët e tyre. Numri i lojtarëve celularë në faqet e kazinosë ka tejkaluar numrin e përdoruesve të kompjuterit. Prodhuesit e lojërave të kazinove gjithashtu nuk kanë qenë në gjendje të injorojnë këtë zhvillim dhe i kanë bërë lojrat e tyre të kazinove miqësore me celularin.

Shif kur te vijen sumat e zgjuara me e shpjegu se ‘taksat zotrie ” ..Europa nuk te takson po fitove etj etj .Tani nje gje eshte e qarte . Ky vendim nuk NDALON Lirite e Individt ..Vetem se sqaron dicka .Liri jashte Ligjeve ti nuk mund te gezosh ,,,ne se  guxon Okej .Perplasu me saksionet sate ta mbaje !

Ne futboll ekzistojne edhe handikape 0:1 (ose me tre menyra), te perdorura pergjithesisht ne ndeshjet ku ka nje favorit te dukshem. Fitohet me 1 nqs skuadra favorite fiton me me shume se 1 gol diference. Fitohet me X nqs skuadra favorite fiton vetem me nje gol diference. Fitohet me 2 nqs skuadra favorite barazon ose humbet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *