“rezultatet e rezultateve të topit të sotëm rezultatet e rezultateve të topit të sotëm”

Po adoleshentet qe i kane kazinote te dera e shkolles? Edhe ata duhen lene t’i lene paret e prinderve, nese duan? Jane ende te afte ata te vendosin nese e marrin dot apo jo nje semunje kaq shkaterruese? Nderkohe qe te gjithe kemi qene adoleshente e te gjithe kemi pare se sa luajne adoleshentet ne kazino, e si semuren qe ne ate moshe. Nese do te pije droge, te pije. Nese do te ushtroje prostitucion, te ushtroje. Nese do te mbaje arme, te mbaje. Kjo eshte logjika? Fundja, disa shtete ne Amerike dhe Europe i lejojne, apo jo? Dhe te mendosh qe te gjitha keto jane me pak te demshme se bixhozi, sidomos kur ky online na nxirrka 700 milion dollare ne vit, kur ti GDP e nje viti e ke 7 miliarde dollare. Une jam dakord me ate idene e perqendrimit te kazinove te gjitha ne nje vend jashte qytetit. Por jo te dale femija nga shkolla e te kete perballe nje kazino. 

ZVICERANI IA LË SHQIPTARIT TRASHËGIM FIRMËN ME TRADITË By xurxull | February 27, 2018 0 Comment “Malergeschäft Kuster” është firmë zvicerane e specializuar për fasada dhe lyerje tjera dekorative brenda dhe jashtë objekteve. Pak kush e di që firmën për 9 vite është duke e udhëhequ…

Vendimi është i juaji. Sigurisht, ju jeni të lirë për të përpiqen për të analizuar gjendjen e shkëmbimit të aksioneve, lajme udhë, për të “monitoruar” në treg, parashikojnë dhe për të përcaktuar kohën më të mirë për hapjen dhe mbylljen. Megjithatë, pse nuk keni marrë një shans, veçanërisht në qoftë se ju nuk jeni shumë kohë më parë “në këtë temë?” Unë sugjeroj që ju të besoni mua, si një profesionist, dhe për të kryer një analizë të tregut për ju duke sugjeruar ju pikën më të mirë të hyrjes në transaksion, dhe dinamika e normave të rritjes / rënie nëpërmjet sinjaleve. Të gjithë ju duhet të bëni është që të lidheni me të lirë VIP chat «sinjal në Plus” dhe këshilltarët.

“Jam në një lidhje, jam e dashuruar. Po e bëj sot për herë të parë publike”, u shpreh Anxhela teksa publiku brohoriti. “Po prisni, prisni. Ai është George Clooney”, tha këngëtarja duke i zhgënjyer të gjithë. “George të dua zemër”, u drejtua Anxhela nga kamera dhe dërgoi një puthje për aktorin e njohur amerikan i cili është i martuar dhe baba i dy fëmijëve.

Po,normale qe mund te regjistohesh.Rimbushja mund te behet edhe me karte,paypal,banke dhe shume metoda te tjera.Gjithsesi nga Shqiperia nuk e di nqs llogaria rimbushey me banke,paypal apo karte krediti/debit (Shqiperi hesapi).Gjithsesi per Shqiperine (dhe per gjithe boten normale) ekzistojne disa online payments ( Skrill.com ; Neteller.com) permes se cilave kryhet rimbushja e llogarive.

Per ta permbledhur,jane kompanite qe nuk pranojne kliente pasi ato respektojne cfaredo lloj ligji,po flasim per kompani qe jane te licensuara.NQS ti luan ne kompani te palicensuara,atehere kot qe luan se leket ske per ti marr ndo1 her.Aksesi ne faqen e kompanise nuk ka kurrfar rendesie perderisa ti nuk mund te regjistrohesh ne te.

Jo, nëse banka nuk ka ndonjë njoftim ose udhëzim, ajo është e detyruar që t’i japë klientit të saj paratë një më një. Nëse banka ka ndonjë njoftim, atëherë mban përqindjen. Deri tani nuk ka funksionuar kështu, pra bankat nuk mbajnë përqindjen e tatimit mbi fitimin.

PARASHIKIMET E NDESHJEVE PER SOT. PARASHIKIME NDESHJESH FUTBOLLI. BASTE ONLINE. NDESHJET LOZEN NE KOMPANI BASTESH NE INTERNET. LOZNI NE 10BET DUKE PERFITUAR BONUS DERI 200 EURO 1) Dijon vs Bourg Peronnas – […]

Një ditë pas atentatit me tritol që tronditi qytetin e Shkodrës, burime nga grupi hetimor konfirmojnë se kamerat e sigurisë së një biznesi mund të ofrojnë të dhëna të vlefshme, që do të mundësonin identifikimin e…

Vijon momenti i mirë në kampionat për skuadrën e Lakers, që fitoi 123-104 ndaj Atlantës në fushën e kësaj të fundit. Një ndeshje e mirë e ekipit kalifornian, që pati epërsi gjatë gjithë kohës, duke e merituar…

Cilado qoftë zgjedhja juaj për bastexhiun, mos harroni të siguroheni që po bëni zgjedhjen tuaj mes shumë të tjerëve dhe po shpenzoni fondet tuaja për investimin në sport. Zgjidhni ato bastexhinjë që rekomandohen nga të gjithë dhe që kanë shërbim të mirë, tarifa të ulta dhe informacion të pashterueshëm dhe mundësi që ju të bëni parashikimin më të mirë të mundshëm.

Po teorikisht per ty eshte e leverdishme nderhyrja e qeverise, sepse duke fuqizuar pozitat e kompanive te basteve ne Shqiperi dhe duke i taksuar me shume, kjo do te rrise akoma me teper diferencat ne koeficente me kompanite e huaja, tek te cilet mund te kesh akses?

Roli kryesor i këtyre faqeve është për të kapërcyer hendekun mes jush dhe CS: GO bast. Këto vende bëjnë të gjithë punën për ju që të jeni në gjendje të vendosni baste. Çdo gjë, nga toka lart, trajtohet nga faqja. Të gjithë ju duhet të bëni është të bëni një llogari, fondet e depozitave dhe të vendosni baste tuaja. CS: faqet GO e bëjnë të lehtë për të gjithë të gëzojnë të gjitha që ka rreth CS: GO dhe Bitcoin kumar. Në këtë faqe shfaqim vetëm të fundit Bitcoin CS: GO shanset Nga markat më të mira sportive.

Librat e sportit mund të duken të njëjta, por ato synojnë të jenë të ndryshme nga të gjithë të tjerët. Bastet e sporteve janë bërë aq të popullarizuara sa që faqet e basteve duhet të rritin lojën e tyre në mënyrë që të vërehen më shumë. Është e rëndësishme për ta që të tërheqin vëmendjen e vendeve të tyre për të tërhequr bartësit e mundshëm. Shumë nga faqet e internetit të basteve sportive Bitcoin kanë arritur ta bëjnë këtë, por është mjaft e vështirë të dalësh me të vërtetë për shkak të konkurrencës së ngushtë. Disa nga faqet më të mëdha të basteve sportive në internet janë Nitrogen Sports, 1xBit, Cloudbet, Betcoin Sports, Sportsbet.io, Directbet dhe Bovada. Një cilësi që të gjitha këto faqe kanë të përbashkëta është se ata të gjithë pranojnë Bitcoin si një opsion pagese.

PARASHIKIMET E NDESHJEVE PER SOT. PARASHIKIME NDESHJESH FUTBOLLI. BASTE ONLINE. NDESHJET LOZEN NE KOMPANI BASTESH NE INTERNET. LOZNI NE 10BET DUKE PERFITUAR BONUS DERI 200 EURO 1) Udinese vs Juventus — 2(-1) […]

Pas operacionit të ndërmarrë në të gjithë vendin kundër të lojërave të fatit që ushtrohen pa licencë, qeveria synon të bllokojë edhe bastet online që vihen përmes faqeve të huaja të internetit. Kryeministri Edi Rama tha sot se është ngarkuar ministrja e inovacionit që “të kërkojmë bllokimin e të gjithë websiteve ku derdhen kursime të emigracionit për familjet shqiptare këtu në Shqipëri, apo derdhen paratë e fundit të familjeve në kushte të vështira, jashtë Shqipërisë. Shifra që Shqipëria dhe shoqëria jonë dhe familjet shqiptare humbasin në aventurën e basteve online, në destinacione jashtë Shqipërisë, brenda një viti varion nga 500 në 700 milionë dollarë”.

Të tre trajnerët analizuan ndeshjen përmes luhatjes në lojën e lojtarëve, para së gjithash, ritmin e lojës dhe ngadalësimin e saj, rastet e lejuara për të goditur portën në raport me mesataren e rasteve në ndeshje normale apo shpejtësinë me të cilin lojtarët qarkullojnë topin në rastin kur janë në disavantazh. Termi statistikor kyç në këtë analizë është outliers që do të thotë, një e dhënë statistikore që del shumë përtej të zakonshmes. Fjala vjen, nëse mesatarja e goditjeve në portë për një skuadër është 5 brenda një ndeshjeje ndërsa në një ndeshje të dyshuar goditet porta 10 herë brenda dhjetë minutave të fundit, atëherë kjo statistikë konsiderohet jashtë zakonshmes ose outliers.

Mybet Malta bazuar ofrojmë disa baste sportive dhe baste 14,000 jetojnë online dhe mijëra të ngjarjeve sportive gjatë javës. Përzgjedhja e tyre sportive bast është mjaft e gjerë dhe mbulon futboll, tenis, hokej mbi akull, basketboll dhe madje përfshin politikën dhe jetese bast.

Shuma e ofruar do të varet nga performance e rezultatit në fjalë dhe mund të jetë me një vlerë më të madhe apo më të vogël nga shuma e luajtur. Kjo ju lejon që të përfitoni nëse parashikimi juaj është duke u realizuar, apo të zvogëloni ndonjë humbje të mundshme, nëse mendoni se rezultati përfundimtar nuk do të jetë në avantazhin tuaj.

Supozojmë se qeveria apo një strukturë tjetër përdor mekanizmat e saj për të mbyllur një uebsajt të një kompanie bastesh, ndërkohë kjo e fundit pas 10 minutash hap një adresë tjetër. Sepse aty janë të punësuar mijëra njerëz dhe duke qenë se qarkullojnë shumë parà, nuk e kanë problem të hapin adresë tjetër. Menjëherë pasi hap adresën e re njofton klientët e saj, në rastin tonë shqiptarët, duke iu çuar një e-mail ku i njofton për adresën e re. Ja ku rinisi gjithçka nga e para…. 

Kazinotë e parë në internet ishin në gjendje të shkarkonin dhe instalonin programe në kompjuter. Në atë kohë kapaciteti i kompjuterëve, shpejtësia e internetit dhe cilësia e shfletuesve nuk lejonin të luanin lojra kazino në shfletuesin.

Kohët e fundit kam krijuar një llogari të re në bet365. Si bastvenes dhe entuziast i teknologjise, isha kurioz te provoj platformen dhe te shoh si punon bet365 Kodi Bonus. Për të aktivizuar bonuset dhe promovimet (T&C Apliko), une hyra ne bet365 Kodi Bonus kur u regjistrova, e bera depoziten e pare, e gjeta nje kod unik te ofertes ne emailin tim, ngjitha ne bet365 dhe isha ne rrugen time per bonusin e klientave te rinje. Shume thjesht behesh fitues i bet365 Kodi Bonus.

E mbani mend operacionin “Marrëzia”? Ishte 14 tetori 2013 dhe në pak orë qindra policë u hodhën në sulmin e kazinove elektronike dhe pikave të basteve pa licencë. Më në fund qeveria dukej e vendosur të shtrëngonte shumëfishimin e lokaleve në të cilat digjen kursimet e shumë familjeve shqiptare. Për të dekurajuar lojrat elektronike dhe bastet u hodh edhe propozimi për të transferuar në periferi të gjitha ato pak lokale lojrash elektronike dhe bastesh që pas procesit të legalizimit do të mbijetonin pas pastrimit nga xhungla e informalitetit.

Njësia e mbikëqyrjes së lojërave të fatit po harton listën e faqeve të konsideruara si të jashtëligjshme përmes të cilave shqiptarët vënë baste sportive me kompani të cilat nuk operojnë në Shqipëri ndërsa ende nuk dihet se si do të bëhet bllokimi i linqeve. Në deklaratën e tij, kryeministri Rama tha se shuma që shqiptarët harxhojnë për baste shkon nga 500 deri 700 million dollarë në vit.

Si tregtarët profesionale, dhe duke u mbështetur në një përvojë të madhe të tregtisë në tregun e Forex, dhe në mënyrë të veçantë për të marrë të ardhurat nga transaksionet Forex / opsionet binare me teknikën e vet është zhvilluar, e ashtuquajtura “know-how”, që është e garantuar për të sjellë deri në 87% të të ardhurave . Kjo nuk është një strategji, është një tërësi veprimesh strategjike, të përdorura njëkohësisht, në kryerjen e analizave të tregut për të përcaktuar kohën më të mirë për të përfunduar një marrëveshje.

Malësia e Madhe, me rreth 55 mijë banorë, është një nga bashkitë ku vitet e fundit janë kryer investime të rëndësishme në infrastrukturë, por që nuk kanë ndikuar sa duhet në përmirësimin e gjendjes ekonomike…

 Denmark: Denmark is also opening its state run monopoly on internet gaming, liberalizing its internet gambling sector to allow outside operators. The downside for Danes is that a shocking 45% tax will be levied on internet gambling winnings.

Partia Demokratike ka reaguar dje lidhur me vendimin e qeverisë për shkarkimin e drejtorit të Teatrit të Operës dhe Baletit, maestro Zhani Cikos, duke e cilësuar të turpshëm trajtimin që Kryeministri i vendit i ka bërë maestros. Zëdhënësja e PD-së, Laura Vorpsi, tha se me shkarkimin pas krahëve të drejtorit të Teatrit të Operës dhe Baletit, maestro Zhani Cikos, Kryeministri i ka vënë kazmën kontributit të palodhshëm të një jete të tërë për operën, muzikën dhe artin. “Me një vendim të errët, me prepotencë të pashoqe, Edi Rama largoi nga detyra maestron e famshëm, pa pasur guximin t’i komunikonte atij as edhe dy fjalë. Asnjë falënderim për mundin e dhënë për artin dhe kulturën e vendit”, – u shpreh zëdhënësja e selisë blu. Vorpsi tha se “Zhani Ciko po përgatitej për koncertin e djeshëm të bamirësisë dhe nuk ishte në dijeni të vendimit që Kryeministri kishte marrë ndërkohë. Ai u lajmërua nga miqtë e tij në telefon, të cilët kishin dëgjuar në media për shkarkimin e tij”, – deklaroi Vorpsi. Ndërkohë, ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha ka shprehur vlerësimin e tij për figurën e Zhani Cikos, duke theksuar: “Faleminderit, mirënjohjen më të thellë maestro i madh Zhani Ciko, për kontributin tuaj madhor për kombin shqiptar në fushën më të fisshme, më të bukur, atë të kulturës dhe artit tonë, atë të Operas dhe Baletit, muzikës klasike. Mirënjohje, mirënjohje të thellë ndaj jush, shërbëtor fisnik i kombit tonë!” Lidhur me shkarkimin e Cikos, ka reaguar dy ditë më parë edhe tenori me famë botërore Saimir Pirgu, i cili kërkoi politikës brenda dhe jashtë sallës që të tregohen të kujdesshëm ndaj artit. “Do të doja të bëja dhe një apel tjetër. Do të bëja thirrje që komuniteti i artistëve të respektohet më shumë në Shqipëri. Sot, përpara koncertit ka ndodhur një ngjarje e turpshme, që më ka prekur shumë. Por nuk do të doja të zgjatesha, kushdo le ta kuptojë. Doja vetëm t’i thosha një Faleminderit maestro Zhani Cikos”, – tha Pirgu. Dy ditë më parë, Këshilli i Ministrave në mbledhjen e tij të radhës, vendosi për lirimin nga detyra të Zhani Cikos dhe emërimin e Ilir Kernit në detyrën e drejtorit të Përgjithshëm të Teatrit Kombëtar të Operës, Baletit dhe Ansamblit Popullor.

 EURUSD ▲1.2238|1.2241 : GBPUSD ▲1.3866|1.3869 : USDJPY ▼107.60|107.63 : USDCHF ▼0.9409|0.9412 : USDCAD ▼1.2750|1.2753 : EURJPY ▼131.64|131.67 : EURCHF ▼1.1514|1.1517 : GBPJPY ▼149.17|149.24 : GBPCHF ▼1.3046|1.3053 : GOLD ▲1317.79|1318.39    

Parashikimet e ndeshjeve të pesë kampionateve kryesorë europianë, si Seria A, Premier League, Primera Division, Bundesliga dhe Ligue 1. Parashikimet janë marrë nga faqet e specializuara italiane të basteve.

, Themeluar tani për mbi një dekadë dhe bazuar në Kosta Rika 5Dimes sportsbook dhe racebooks vazhdon të rritet bazën e tyre të konsumatorëve (sidomos në SHBA) për shkak të mbështetjes së tyre të shkëlqyer të konsumatorëve dhe varg e tyre të gjerë të opsioneve wagering.

BetAmerica.com është një racebook plotësisht e SHBA licencuar. Ajo ka provuar të jetë një vend i besueshëm, i themeluar, dhe legjitime të bast në SHBA kalë garash, gara parzmore SHBA dhe gara zagar SHBA. Shumica nga gjurmët më të lartë në Amerikën e Veriut janë në dispozicion për wagering në. Disa takime ndërkombëtare garë janë gjithashtu në dispozicion. Për …

1. Vendos bast vetem kur kuota eshte e larte duke e krahasuar me probabilitetin e mundshem te perfundimit te ndeshjes. Per shembull: Te luash nje skuader favorite ne fushen e vet, sado qofte kuota e ofruar, edhe shume e ulet, nuk eshte gjithmone nje ide e mire, edhe pse jemi shume te bindur qe skuadra do te fitoje.

O Deion tashti une dy opsione kam perpara: ose Federal Law ose fjalen tate. Mos ma mer per keq, but Im sticking with Federal Law per te vetmen arsye se po perfundova ne gjyq per bixhoz shancet jane qe gjyqtari do hapi per referim at kodosh Federal Law dhe jo komentet e Peshkupauje.com, megjithese un mund te insistoj ne mbrojtjen time se Deioni pat bere insinuata me pyetjen “ca eshte horse race betting?” dhe gjithashtu pat sjelle si argument nji kazino qe gjendet “2 min sa del nga Bronxi”!

Lumibet has the lowest Google pagerank and bad results in terms of Yandex topical citation index. We found that Lumibet.com is poorly ‘socialized’ in respect to any social network. According to Siteadvisor and Google safe browsing analytics, Lumibet.com is quite a safe domain with no visitor reviews.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *