“rezultate të drejtpërdrejta të topit parashikimin e topit me të vërtetë”

Faqet e sotme moderne të kazinosë nuk shkarkohen. Ju mund të hapni anëtarësinë në faqen e internetit të drejtpërdrejtë dhe të luani kazino përsëri përmes shfletuesve si kromi, mozilla firefox, safari. Sot, faqet e kazinosë përdorin platformat më të avancuara për kazino. Këto platforma punojnë me ofruesit e shërbimeve të shumta (si prodhuesit e lojërave dhe metodat e pagesave) në faqet e kazinosë dhe mund të ofrojnë qindra apo edhe mijëra lojëra nga markat e ndryshme në botë. Lojëra të reja ose lojëra të reja janë gjithashtu të integruara në këto vende kazino. Nëse po i referohemi vetëm kazinove në faqet e kazinosë, tani ekzistojnë lojëra të drejtpërdrejta në pothuajse të gjitha faqet e kazinosë.

ComeOn ofron tifozë mosmarrëveshje të mëdha me vlerë në një gamë të gjerë të sportit në mbarë botën dhe ngjarjet me bast tregjet e ofruara nga më shumë se 90 vende. Shumë nga tregjet e tyre paraqitet më herët se kumarxhinj tjera. Ata kanë një përzgjedhje gjithnjë e në rritje të mundësive Bast Live, një zgjedhje të gjerë të metodave të pagesës dhe limitet e basteve të larta. Rregullohet në Maltë, Comeon gjithashtu kanë një shtet-e-artit-internet Casi …

Tucson N do të jetë rivali direkt i SEAT, i cili në panairin e automobilave në Gjenevë do të debutojë me emrin Cupra Ateca. Drejtori i shitjeve globale të Hyundait, Bjung Kvon Rim, tha se Tucson N është në fazën e…

p.s kjo nuk do te thote as Tosi nuk duhet te ikte, as qe Berisha nuk duhet te ikte, qe te jemi te qarte. Eshte me shume nje konfirmim i asaj qe thote muho, se nje qeveri e re gjithmone vjen me energji te reja e me nje lloj deshire pozitive. Degradimi fillon e vjen pak me vone.  

Keni kujdes nga portalet, sepse ne shum raste parashikimet i nxjerrin te gabuara, sepse sipas mendimit tim atje parashikimet bazohen ne ne formen e ekipit, pastaj statistikat e lojrave dhe shpesh her rastit qe te gjitha te gabohen ose te dalin mbrapsht.

Për dy motive shumë të thjeshta: së pari sepse pranojnë shumë të mëdha, dhe së dyti, sepse kanë koeficient më të mirë se kompanitë vendëse dhe në disa raste luhet me dopio shans. Pra luhet e njëjta ndeshje në forma të ndryshme edhe në Shqipëri, edhe jashtë, dhe diferenca e koeficienteve përbën fitimin. Në gjuhën e bastexhinjve quhet “çejnxh”.  

BETnGO.com software është mundësuar nga: Tain (sportsbook dhe Kazino), Microgaming (Casino), Betsoft (Casino 3D), dhe Playtech (poker) i cili është i njohur si i madh katër në çdo fushë përkatëse të lojrave online.

Në dhjetë minutat e fundit, Skënderbeu duket sikur humbi çdo interes për lojën. Ndërsa bastet rridhnin lumë, mbrojtja e Skënderbeut lejoi dy gola, ndërsa dy herë të tjera skuadra kundërshtare u zu në pozicion jashtë loje. Megjithëse lejoi të humbiste në mënyrën më të çuditshme të mundshme, Skënderbeu u kualifikua falë fitores 4 me 1 në ndeshjen e parë. Por ndërkohë për të gjithë u bë e qartë se ndeshja ishte e manipuluar.

Per ta permbledhur,jane kompanite qe nuk pranojne kliente pasi ato respektojne cfaredo lloj ligji,po flasim per kompani qe jane te licensuara.NQS ti luan ne kompani te palicensuara,atehere kot qe luan se leket ske per ti marr ndo1 her.Aksesi ne faqen e kompanise nuk ka kurrfar rendesie perderisa ti nuk mund te regjistrohesh ne te.

Në periudhën midis viteve 1920-1940, një falangë e shquar gazetarësh dhe mendimtarësh brilantë shqiptarë, të organizuar rreth gazetave dhe revistave më të rëndësishme të kohës si: “Demokratia” e Gjirokastrës, “Përpjekja shqiptare”, “Neoshqiptarizma”, “Hylli i Dritës”, “Leka”, “Minerva”, “Koha”, etj., u përpoqën që përmes përkushtimit të tyre intelektual të realizonin një ripërtëritje apo një Rilindje të Re Kombëtare të orientuar për nga kultura, mendimi dhe Perëndimi. Idetë progresive, kurajoja dhe bota e tyre krejt e veçantë mendore, në kontrast me gjendjen ekonomike dhe sociale të asaj kohe në Shqipëri, solli në mjedisin shqiptar një erë të re, që pa më të voglin dyshim mund të konsiderohet si periudha më e artë në krejt historinë e shtypit shqiptar të të gjitha kohërave. Gazetaria dhe publicistët e asaj periudhe të artë publicistike, janë shembulli më origjinal i kristalizimit në Shqipëri të një tendence të pastër intelektuale që synonte analizën e aktualitetit të asaj periudhe, rindërtimin historik të së shkuarës dhe një orvajtje e guximshme për të vendosur bazat e zhvillimit në të ardhmen. Albanologu i njohur dr. Robert Elsie, duke marrë parasysh konsolidimin e vonuar të Shqipërisë si shtet dhe në zhvillimin e saj të ngadalshëm politik, kulturor dhe ekonomik, pikërisht këtë periudhë historike dhe kulturore e përkufizon thjesht dhe qartë, si: “koha e artë” dhe “rruga e modernitetit” në historinë shqiptare. Nëse kjo lëvizje e “zhurnalistëve” të rinj shqiptarë, me kreativitetin dhe inovacionin e tyre, sa modernist aq edhe tradicional, që në atë kohë mori pamjen e një shpërthimi mediatik, duhet pranuar se publicistika e lëvruar në rajonin jugor të Shqipërisë, gazeta “Demokratia” e Gjirokastrës dhe kontributet e disa prej publicistëve që e nisën “përpjekjen e tyre shqiptare” në organet që u botuan në këtë rajon, mund t’i konsiderojmë pa hezitim si “kapsula donatore” e këtij shpërthimi intelektual. Është befasuese për çdo studiues dhe hulumtues që shfleton faqet zverdhura nga koha të koleksioneve të gazetave që janë botuar në Jug të Shqipërisë në periudhën 1920-1940, si: “Drita” e Veli Hashorvës (doli në Gjirokastër 1920-1924), “Demokratia” e Xhevat Kallajxhiut (doli Gjirokastër më 28 Nëntor 1925 dhe vijoi deri më 1939, “Labëria” dhe “Ideja kombëtare” (që dolën në periudhat kur censura ndërpreu botimin e gazetës “Demokratia”), “Fletore Popullore e Politike Kombëtare”, (doli në Gjirokastër për herë të parë më 27 mars 1920-1924), “Epoka e re” e Halit Tuqit (doli më 23 prill 1939, në gjuhën shqipe dhe pjesërisht në italisht), e përjavshmja “Bisedë e lirë” dhe gazeta politiko-shoqërore “Fletore popullore” e Petro M. Haritos (doli në Gjirokastër me dy dhe katër faqe më 3 nëntor 1923), “Neoshqiptarizma”, dhe “Përpjekja Shqiptare” të Branko Merxhanit, “Liceisti”, e shumë gazeta të tjera lokale që dolën në Delvinë, Përmet, Labëri, Libohovë, Himarë e gjetkë. Këto janë dëshmitë e para të një gazetarie ndryshe nga tradita e deriatëhershme romantike dhe e mitizuar e Rilindjes Kombëtare.

Është e kuptueshme fakti që jeni paksa nervoz që të provoni të vendosni bast online. Në fund të fundit bëhet fjalë për paratë tuaja dhe kërkoni siguri. Por me avantazhet e mësipërme do ta kuptoni se ia vlen që ta bëni diçka të tillë.

Ne kete lloj basti skuadra favorite penalizohet me nje numer te caktuar pikesh. Per shembull, ne basketboll nqs favoritja ka nje handikap prej 5,5 pikesh, basti do te rezultoje fitues nqs do te fitoje me nje diference prej 6 pikesh. Keshtu nqs handikapi per skuadren AAA eshte 5,5 pike dhe rezultati final eshte 60-55 ne favor te AAA, basti handikap ne favor te AAA eshte humbes, nderkohe qe eshte fitues nqs rezultati ne fund eshte 61-55 ne favor te AAA.

Atehere, t’i ndryshoje rregullat perbrenda. S’kane pse te dalin parate. Bixhozcinjte jane idiote, dihet qe do t’i lene parate, e dihet qe do te luajne, sado t’i kene perqindjet. Per te lene qe per t’i lene i kane, te pakten te qarkullojne ketu brenda. Nese s’u pelqejne perqindjet, te mos luajne. Aq me mire. Sic rrisin cmimin per duhanin nga nje dyqindlekesh cdo vit pa pyetur njeri, meqe demton, dhe per kete duhen marre masa dhe per bixhozin. Hall i madh se shkoi perqindja nga 85 ne 97. Prape do luajne. Njesoj si me duhanin. Hall i madh se shkoi paketa 2500 leke. Prape do pine.

PARASHIKIMET E NDESHJEVE PER SOT. PARASHIKIME NDESHJESH FUTBOLLI. BASTE ONLINE. NDESHJET LOZEN NE KOMPANI BASTESH NE INTERNET. LOZNI NE 10BET DUKE PERFITUAR BONUS DERI 200 EURO 1) Stoke vs Arsenal – over […]

Paneli i ekspertëve doli në konkluzionin se ngjarje të tilla të pazakonta ndodhnin shpesh në ndeshjet e Skënderbeut. Në dy ndeshje, ajo kundër ‘Crusaders’ dhe ajo kundër ‘Sporting de Portugal,’ ecuria e ndeshjesh përshkruhet në këtë mënyrë:

Ndërkohë, në renditjen e Serisë A, vendi i katërt që të kualifikon në Champions dhe që mbahet aktualisht nga Interi, është vetëm 7 pikë larg. Nëse kjo arritje shoqërohet dhe me kalimin në finalen e Kupës së Italisë, pas barazimit 0-0 në San Siro, sezoni i Gattusos do të jetë më shumë sesa i suksesshëm.

Gjergj Erebara është gazetar për BIRN në Tiranë. Ai ka mbaruar studimet për gazetari në Universitetin e Tiranës dhe ka master shkencor (MSC) për Histori Ekonomike nga Universiteti i Lundit. I specializuar për gazetari ekonomike. Erebara ka punuar që nga viti 1998 në disa media të shkruara dhe vizive Shqiptare, si gazetar, redaktor dhe kryeredaktor.

Një vendim i tillë vjen në kohën kur deklarohet kufizimi i pikave të basteve. Dhënia e licencës për lojërat on-line është i parashikuar në projektligji për Lojërat e Fatit, i cili është duke u diskutuar në Parlament, ka të parashikuar ndër të tjera dhe licencimin e basteve në distancë, nëpërmjet internetit. “’Lojëra elektronike në distancë”, lojërat e fatit on-line ku lojtarët marrin pjesë nëpërmjet përdorimit të komunikimit në distancë, internetit, telefonit por pa u kufizuar vetëm në to. Lojërat luhen në faqet zyrtare të internetit (web) të subjekteve të licencuara për kategorinë “Loja elektronike në distancë’”, përcaktohet në nenin 4 të projektligji. Në këtë mënyrë, çdo kush që do të ketë akces në një kompjuter dhe internet në banesë, por dhe nëpërmjet telefonit, mund të vendosë të hapë një llogari personale në kompaninë që do të ketë të drejtën e basteve on-line, dhe aty të vërë baste, duke u bërë kështu një mënyrë tjetër ku shqiptarët të boshatisin xhepat e tyre duke shpresuar nga fati.

Kjo per arsye se shkel 2 nga 4 lirite themelore te BE-se, lirine e qarkullit te sherbimeve dhe te kapitalit, ai vend qe vendos barriera ligjore ose jo per pengesen e ketij aktiviteti (si çdo aktivitet tjeter fitimprures).

Nën akuzë janë disa lojtarë, të cilët analiza statistikore dhe teknike i ka nxjerrë si përgjegjës për fiksimin e rezultateve të ndeshjeve. Portieri, Orges Shehi, ish lojtari Renato Arapi që luajti për gjashtë sezone me Skënderbeun, mbrojtësi Tefik Osmani e të tjerë akuzohen se kanë qenë pjesë e skemave për fiksimin e rezultateve bashkë me presidentin Takaj, bashkë me ish-trajnerin . Organi i UEFA-s ofron si argumente mbështetëse faktin që skuadrat e futbollit në Shqipëri drejtohen ose janë të lidhura ngushtë me biznesmenë me aktivitet në fushën e basteve sportive si dhe për faktin se presidentët e skuadrave të ndeshjeve të dyshuara si të manipuluara, janë gjithashtu të lidhur me njëri-tjetrin në biznes apo në politikë. Raporti rendit lidhjet e Takajt me gjashtë kompani bastesh, përfshirë EuroBest, Star Bet, Top-Bast, SBObet, Baste-Live dhe Super Bast. Raporti vëren se presidenti i Skënderbeut Takaj është bashkëaksioner në kompaninë e basteve Star Bet me presidentin e Partizanit, biznesmenin Gazmend Demi.

Eshte pak e cuditshme kur lexon qe “asnje vende ne evrope nuk i pengon bastet online” por harrojne te theksojne dhe nuk duan te dine se cfare skemash kane keto vende evropiane per te mbrojtur njerezit e dobet dhe me vulnerabel ndaj bixhozit.

Duke kërkuar për cilësinë mbi CS: GO Faqet mund të kërkojë tani që ka më shumë platforma për të zgjedhur, prandaj shërbimet tona janë të orientuara për të prezantuar faqet me reputacion që mund të përmbushin nevojat dhe dëshirat tuaja. Kemi mbuluar markat kryesore që ofrojnë Bitcoin CS: GO bast dhe nxjerr në pah tiparet e secilit në detaje.

Karakteristika “Cash Out” (nxjerrja e pagesës) ju jep më shumë kontroll mbi bastet e juaja dhe ju lejon të tërhiqni shumën e luajtur përpara se evenimenti të mbarojë. Zakonisht, kur bëni një parashikim duhet të uleni dhe të prisni që ndeshja të mbarojë. Tani keni butonin “cashout” (nxirrni pagesën), tani keni mundësinë të monitoroni bastet e juaja dhe të tërhiqni shumën e luajtur në një pikë të ngjarjes.

fnatic, kam pas lujt vete online dhe e kam pas ndjek me nga afer ceshtjen sidomos pasi pata nje sasi te konsiderueshme fondesh te konfiskuara nga Feds. Tregu ama po shkon drejt liberalizimit edhe ktu. Te siguroj qe mbas NJ dhe Nevadas, do kete shume shtete te tjera te cilat do legalizojne online gambling, pak a shume si me martesat gay apo medical marijuana. 

Este responsabilitatea fiecărui jucător să acționeze în conformitate cu reglementările în vigoare precum și a termenilor și condițiilor noastre. Jocurile de noroc implică risc financiar, jucați cu grijă.

32Red Sporti është pjesë e 32Red Plc, të listuara në Londër Stock Exchange qeverisur Tregut Alternativa Investimeve (AIM) në 2005. 32Red është licencuar dhe rregullohet nga Qeveria e Gjibraltarit, ku gjithë operacionet e kompanisë janë të vendosura. 32Red Sport Site bast është një add-on produkt për gamën e tyre të fituar çmimin e produkteve të lojrave të tilla si Lexoni Shqyrtim Complete

Filloi në 2002 nga një grup i sipërmarrësit suedeze, programues kompjuteri dhe sportive bast profesionistë – të gjithë me përvojë të gjerë në industrinë e sportive bast Redbet ka evoluar në një shërbim kryesor sportive online bast dhe kazino. Redbet Sport bast ju sjell më të mirë në mosmarrëveshje pregame dhe bast jetojnë, me qindra e tregjeve për të zgjedhur nga dhe një gamë të madh të bast të shumëfishtë …

“Ridvan Bode raportohet se ka gjithashtu marrëdhënie të ngushta me klube të tjera në Shqipëri. Ai është mik i mirë dhe donator kryesor i KS Shkumbinit, Dashnor Sula. Që të dy janë anëtarë të Partisë Demokratike”, thuhet në raport.

“Duke marrë parasysh se Skënderbeu normalisht përballet me 4.59 goditje në portë mesatarisht brenda 90 minutave, atëherë përballja me 10 goditje brenda 6 minutave të fundit në ndeshjen kundër Crusaders është një fakt tërësisht i pazakontë.”

3. Duke vepruar ne menyre arbitrare, mua me shtohet dyshimi se kjo behet qellimisht per ti detyruar lojtaret e regullt qe te detyrohen te luajne me kompanite vendase duke favorizuar keshtu padrejtesisht monopolin ne kundershtim me aspiratat per ne BE. 

PARASHIKIMET E NDESHJEVE PER SOT. PARASHIKIME NDESHJESH FUTBOLLI. BASTE ONLINE. NDESHJET LOZEN NE KOMPANI BASTESH NE INTERNET. LOZNI NE 10BET DUKE PERFITUAR BONUS DERI 200 EURO 1) Bastia vs Montpellier — gol/gol […]

PARASHIKIMET E NDESHJEVE PER SOT. PARASHIKIME NDESHJESH FUTBOLLI. BASTE ONLINE. NDESHJET LOZEN NE KOMPANI BASTESH NE INTERNET. LOZNI NE 10BET DUKE PERFITUAR BONUS DERI 200 EURO 1) Wolverhampton Wanderers vs […]

Live Streaming sport është shumë më e thjeshtë me Stream gjuetar. The interface ofron përdoruesit fleksibilitet për të zgjedhur nga një gamë të gjerë të opsioneve. Me streaming të qëndrueshme, rezultatet jetoj, dhe të gjitha përditësimet e rëndësishmja kanë të bëjnë me ligat tuaj të preferuar dhe lojra. Pjesa më e mirë është se lumë gjuetar gjithashtu do të punojnë edhe në telefonat tuaj celular.

Ka një larmi të madhe të basteve në ofertë në këtë sportsbook. Ata kanë të gjitha sportet më të mëdha të mbuluara me mosmarrëveshje në amerikan futboll, hokej mbi akull, basketboll, bejsboll, futboll, golf dhe tenis. Ata gjithashtu ofrojnë shanset për gara të tilla si kuaj, Futboll dhe sportet motorike. Plus, shanset për të gjetur, e shigjetat çiklizmit, të Gaelic futbollit, Rugby League / Bashkimi, Snooker, volejboll, vaterpol, sportet dimërore dhe gjithçka në mes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *