“qqdewa lajmet për topin”

Po teorikisht per ty eshte e leverdishme nderhyrja e qeverise, sepse duke fuqizuar pozitat e kompanive te basteve ne Shqiperi dhe duke i taksuar me shume, kjo do te rrise akoma me teper diferencat ne koeficente me kompanite e huaja, tek te cilet mund te kesh akses?

Une ,si fshatar Lezhe,po te them qe i bllokon vete kompania ne fjale.Pra,ne momentin qe ti do regjistrohesh teh kompania tironsibet5000.com , aty nuk ekziston opsioni ALBANIA ne momentin qe do zgjedh COUNTRY.Do thuash ti,po zgjedh Greece,Austri cfare problemi ka ? Pergjigjen e ke me siper,ose DEIONI mund ta sqaroj me sakte

PARASHIKIMET E NDESHJEVE PER SOT. PARASHIKIME NDESHJESH FUTBOLLI. BASTE ONLINE. NDESHJET LOZEN NE KOMPANI BASTESH NE INTERNET. LOZNI NE 10BET DUKE PERFITUAR BONUS DERI 200 EURO 1) Udinese vs Juventus — 2(-1) […]

Ka pasur një gamë të madhe te ligave dhe sportesh nga e gjithë bota, duke përfshirë turnetë kryesore të tenisit, kriketit ndërkombëtar, baste me bejzball, dhe turne të shumta të ligave të basketbollit, ndër të tjera përdora bet365 Kodi Saint Germain është i shqetësuar për dëmtimin që pësoi sulmuesi kryesor i skuadrës, braziliani Nejmar, në fund të ndeshjes me Marsejën të dielën në mbrëmje, takim i mbyllur me fitoren e parizienëve 3-0.

Intertops janë një nga vjetra-timers në biznes online sportsbook duke u themeluar në internet në 1996 dhe rrënjët që datojnë që 1983. Sportsbook e tyre paraqet një gamë të gjerë të bast për evenys sportive të tilla si sport ligë e madhe e SHBA, futboll, boks, golf, hendboll, tenis dhe më shumë, duke përfshirë bastet risi. Jetojnë bast është gjithashtu një tipar i sportsbook Intertops. Një seri e llojeve bast janë accep …

“Shpërthime aktiviteti në kontekstin e tregut të basteve mund të kuptohen duke vrojtuar ndryshimet e pazakonta të probabiliteteve (njohur në shqip si koeficientë). Ndryshime të tilla shpesh sinjalizojnë flukse të larta të pazakonta parash, të cilat reflektojnë se bastvënës të caktuar besojnë se koeficientët e mëparshëm janë favorizues për ta; në disa raste kjo do të ndodhë për shkak se ata vetë kanë rregulluar që ndeshja të marrë një rrjedhë të caktuar. Ndryshimet (e koeficientëve) mund të vërehen gjithashtu në rastet kur organizuesit e basteve krijojnë opinionin se një ndeshje është subjekt manipulimi, për shembull ata mund të përgjigjen duke caktuar koeficientë në një nivel jotipik jokonkurrues. Për rrjedhojë, ndryshimet e koeficientëve tregojnë njëkohësisht diturinë si të bastvënësve ashtu edhe të kompanive dhe algoritmet që identifikojnë baste anormale të shtyjnë të mendosh se ka nevojë për hetime të mëtejshme”.

Aktualisht janë hapur një pjesë e kazinove sepse pasi është bërë verifikimi ato janë konsideruar në përputhje me ligjin në fuqi. Pra, ato janë duke funksionuar në përputhje me kriteret ligjore ku përfshihen kriteret e licencimit, kriteret për hapjen e pikave sekondare dhe aparaturat e regjistruara të lojërave të fatit.

Po nuk i kam te treja tek shpija o Magus. Tek shpija kam veytem njecke, tek puna kam njecke dhe perpermjet vodafone 3 G kam njecke. Ja ku u bene tre. Ah se harova kam kater. E katerta eshte e komshiut ngjitur. Kam edhe aty akses pasi paswordin e rjetit e kishte 123456789. lol

“Rolls-Royce Motor Cars” dhe “Bentley Motors”, dy brende prestigjioze britanike të lidhura me njëra-tjetrën për disa dekada, po rikthehen fuqishëm, tani në rrugë të ndara e të pavarura prej njëra-tjetrës. Ishte…

Një nga aspektet e para që duhet të mbani në mend është besueshmëria e seksionit të pagesave. Jo të gjitha faqet i kthejnë fitimet tuaja në kohë. Nëse dëshironi të kontrolloni shpejtësinë e sistemit të pagesave të një faqeje, atë që mund të bëni është të depozitoni një shumë të vogël dhe ta tërheqni menjëherë. Kjo ju jep një ide të kohës që ju nevojitet për të arkëtuar fondet tuaja.

kompanive ju leverdis te mos kete sbobet, bet365, bwin, betfair etj sepse nuk kane ku luajne kto change-istat dhe bien rehat nga renia e koeficenteve gjate dites, dhe dicka ne shqiperi gjen koeficenta me te mire se ne vendet fqinje psh.

Në kolonat e këtyre gazetave dhe përtej rreshtave, tek idetë e reja të botuesve dhe autorët artikullshkrues si, Branko Merxhani, Jorgji Meksi, Xhevat Kallajxhi, Vangjel Koça, Petro Marko, Nonda Bukla, Veli Hashorva, Petro Harito, Ismet Toto, Ibsan Libohova, Avni Rustemi, Ikbale e Nebil Çika, Sali Nivica, Lumo Skëndo, Mihal Grameno, Omer Nishani, Bajo Topulli, Mihal Zallari, Odise Paskali, etj., dallohej qartazi se një rrymë e re intelektuale po depërtonte në shoqërinë shqiptare në periudhën mes dy luftërave botërore. Për ideatorin e platformës ideologjike të “neoshqiptarizmës” Branko Merxhani, Shqipëria ishte një qenie e kufizuar së jashtmi dhe e pakufishme së brendshmi, përkufizim që përcjell shpresën se Shqipëria mund të bëhej, por me njerëz që sipas tij, citoj Merxhanin: “gjysma e ditës është e tyre dhe gjysma e shoqërisë”, ku qytetari, “jep më shumë dhe kërkon më shumë”. Merxhani dhe kolegët e tij intelektualë dhe idealistë, nisën fillimisht ta promovojnë formulën e tyre të “neoshqiptarizmit” nga Gjirokastra në vitin 1929 në gazetën lokale “Demokratia” dhe më pas në vitin 1936 e vijuan në revistat “Neo-Shqiptarizmi”, “Përpjekja Shqiptare”, Minerva”, etj., që nisën të botohen në Tiranë. Formulat e neoshqiptarizmit kishin për bazë filozofinë e nacionalizmit ideologjik me përmbajtje më shumë kulturore dhe më pak politike. “Politikë s’ka! Vetëm kulturë!”, shkruante Merxhani. “Me kohë, shkruan albanologu Robert Elsie, neoshqiptarizmi u bë një kundërpeshë e ideologjisë më të politizuar socialiste dhe internacionalizmit të majtë”.

Ne fakt ne sot po flasim, por vetem mbi bazen e atyre qe kemi degjuar deri me tani. Dhe kjo qe po na serviret per mua nuk ben sens sepse mos lejimi i te luajturit on line nuk e zgjidh problemin e shqipetareve te varfer qe humbsain leket e bukes. Perkundrazi thjesht i shton klientelen kompanive vendase. Por le te mos ngutemi dhe te presim ndonje info me te detajuar.

Sportbet.com është pjesë e grupit 5Dimes e sportsbooks, të cilët ishin të vendosur përsëri në 1996. Sportbet.com ofrojmë një përzgjedhje gjigand i linjave, disa nga shanset më të mira, 24-orë shërbim të konsumatorëve, payouts besueshme dhe transaksione të sigurta. Mjaft e mundësive bonus janë në dispozicion këtu për llogaritë e reja. Shënim, megjithatë, se në qoftë se ju jeni tashmë një anëtar sportsbook 5Dimes.com se ju nuk mund të hapë një Sportbe …

Gazeta “Panorama” bisedoi me njërin prej tyre për të kuptuar më mirë se si funksionon sistemi i basteve online, sa i përhapur është ai dhe pse është kaq e vështirë për ta frenuar. Personi me inicialet A. D., që është marrë prej më shumë se 7 vitesh me këtë punë, pohon se në Shqipëri luhen shumë baste online dhe se një pjesë e “lojtarëve” janë bërë tashmë ekspertë. 

Po hic mer Endrit bohet nje show se gjoja qeveria do te mbroje shqipetarin e varfer nga vesi i bixhozit dhe i basteve. Nese eshte keshtu duhet te nxjerrin nje ligj qe te ndalohen keto biznese dhe pike. POr jo duan vetem te ndalojne daljen e parave jashte Shqiperise kur luhet online me kompani bastesh offshore. Pra duan qe ti detyrojne ata qe kane leke e llogari bankare dhe qe ne fakt luajne per pasion dhe adrenaline qe keto para ti shpenzojne tek kompanite e basteve Shqipetare. Pra ky vendim qeverie nuk ka te beje fare po fare ama me merakun se gjoja kryefamiljaret e varfer po i bejne edhe ato pak para rrush e kumbulla duke i humbur neper baste. Ata do te vazhdojne te luajne si deri me sot dhe sigurisht qe do te humbasin se kerkojne qe me 100 apo 200 leke te fitojne 100 apo 200 mije me nje dore. Megjithate une qofsha i gabuar ne keto qe po them dhe uroj qe me te vertete qeveria ne nje te ardhme te afert ti mbylle qe te gjitha ose tua veshtiresoje lojen ketyre kumarxhive pabuksa. Por vendimi i sotem nuk eshte ne drejtimin e duhur, perkundrazi fuqizon monopolin e disa kompanive te basteve vendase. Dhe kjo nuk eshte rilindje, por mban ere felliqesire ose salire. 

Hetuesit e Skënderbeut nuk janë mjaftuar me marrjen e të dhënave nga sistemi i kontrollit. Ata ia dërguan këto të dhëna një paneli me tre ekspertë, profesorë të ekonomiksit dhe statistikës, për të vlerësuar secilin rezultat të kapur.

Gabim gjembi, ligjet anti-monopoli te EU i mohojne te drejten nje shteti ti mbylli duart kompanive te huaja europiane. Gjermania u mundua para disa vitesh te bllokoje te gjitha websitet e huaja por u detyrua nga Gjykata Europiane e Drejtesise te liberalizoje tregun e online gambling. Eshte njesoj sikur te vendoshesh tarifa apo bllokada, dicka e paligjshme ne EU.

Licensuesi/rregullatori/mbikqyresi quaje si te duash  eshte vetem nje ,per me teper kliko linqet me siper.Sigurisht qe duhet te “licensohet” (nqs mund ta quajme ashtu) edhe ne Shqiperi me qellim pagimin e taksave.

O Grave po nuk kane per te mbyllur pikat e basteve sportive. Por vetem pikat e kazinove dhe te makinetave te fatit. Pra jane dy gjera te ndryshme. Perkundrazi me veprimn qe duan te ndermarin per ti mbyllur aksesin shqipetareve per te vendosur on line baste futbolli me kompani jo vendase, thjesht kerkojne ti shtojne klientelen kompanive vendase, pra tju risin xhiron dhe tregun. Pra nuk po mendojne per familjet e varfera, por po mendojne si tju risin klientelen bisnesit te basteve sportive ne Shqiperi. 

NDODHITE TOP1X2Sot18:30Akhisar Bld SporGallatasaray LIVE+51Sot19:00HorsensArhursLIVE+51Sot19:30MatersburgHartberg LIVE+47Sot20:00RCD EspanyolReal MadridLIVE+62Sot20:15Joung Bojs Bazel LIVE+51Sot21:00Les HerbiersRC Lens LIVE+54Sot21:05SuonseaShefild Uensdej LIVE+60Sot21:30Girona CFCelta de VigoLIVE+61Nesër17:30JuventusAtalanta B.C. LIVE+61Nesër19:30CF Malaga FC SevillaLIVE+61NGJARJET E LAST MINUTE 1X2Sot16:55Lu, Ju-DeKasëll, Billi Xho Sot17:00AK Bars KazanTorpedo NovgorodLIVE+11Sot17:00Neftekimik Nizhn.Lada TogliatiLIVE+11Sot17:00Skif KrasnodarSpartak MoscowLIVE+3Sot17:00Dinamo Kazan (F)Maritsa Plovdiv (F)LIVE+1Sot17:00Dinamo Moskë (F)Budovlani Lodz (F)LIVESot17:00MontanaMalije Milli Pijango LIVE+1Sot17:00Minçanka Minsk (F)Uralohka (F) LIVE+1Sot17:00Arda KardzhaliMinyor PernikLIVE+1Sot17:00Zorkij Krasnog.Kuzbas Kemerovo

TIRANE- Lajmi i kryeministrit Edi Rama për të bllokuar websitet e huaja të basteve online, ndjek një praktikë tashmë të përhapur në të gjitha vendet e Bashkimit Europian. Disiplinimi i lojrave të fatit online (bastet, por edhe pokeri apo të tjera lojra fati që mundësojnë fitimin e parave, por që në të shumtën e rasteve shkaktojnë vetëm humbje të mëdha) është akoma i mangët edhe për vetë Bashkimin Europian: e megjithatë, është i përhapur në Europë principi se një shoqëri bastesh online që të ekzistojë në një vend të caktuar, duhet të ketë në atë vend një liçencë nga Shteti të cilit duhet t’i paguajë padyshim taksat. Pra, sipas këtij principi një shoqëri bastesh angleze për të pranuar baste nga Shqipëria, duhet të autorizohet nga Ministria e Financave e Shqipërisë. Kështu ndodh dhe në Itali.

Pikat e basteve kane license te vecante dhe leja qe jepet duhet justifikuar. Tjetra, ka nje debat edhe ne Evrope per bixhozin ka me dhjetra organizata dhe shoqata qe lobojne kunder bizhozit dhe mbrojne njerezit vulnerabel ndaj tyre. Keto llogje qe shkruani dhe sillni shembullin e Evropes prandaj jane qesharake.

2. Nese Qeveria kerkon ti taksoje keto kompani duhet te beje perpjekje administrative qe ato te regjistrohen edhe ne Shqiperi dhe te paguajne taksa ne baze te xhirove qe do te bejne lojtaret Shqipetare. Nese ato nuk pranojne, atehere mund te marre nje mase te tille.

HMD Global vazhdon të ringjallë telefonat legjendar të Nokias, dhe këtë herë erdhi modeli Nokia 8110. Telefoni Nokia 8110 ka fituar statusin e tij të kultit në Matrix (të gjithë kujtojmë skenën ku Neo përdor Nokia 8110 dhe kërkon “Armë – Shumë Armë”). Nokia 8110…Read more

300 familje janë izoluar tërësisht nga bora në Dukagjin, nga Mali i Shoshit deri në Qagë Thore. Ndërkaq, janë bllokuar edhe dy rrugët që lidhin Shkodrën dhe Dukagjinin. Rreth 60 cm borë ka rënë në aksin Qafë…

2. Vendosja e basteve vetem per zbavitje eshte OK, por duet te jemi te vetedijshem qe ne periudha afatgjata nuk sjell fisime. Per shembull: Te vesh bast nje ndeshje qe transmetohet ne mbremje ne TV, sigurisht qe nuk do te shtoje fitimet tuaja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *