“parashikimi i saktë i topit të futbollit lajmet e futbollit neto”

เราได้ชื่อว่าเป็นหนึ่งในผู้เชี่ยวชาญด้านการเดิมพันออนไลน์ในภูมิภาคนี้ โดยมียอดผู้เล่นที่ทำการเดิมพันกับเราเป็นจำนวนมากในแต่ละเดือน และเรายังมีเกมการเดิมพันเปิดให้เดิมพันมากกว่าหลายร้อยรายการในแต่ละวันตลอด 24 ชั่วโมง

Sipas kërkesave të vazhdueshme të abonentëve të mi, të cilët janë duke u përpjekur për të provuar veten në transaksionet Forex dhe opsione binare, por të jenë të kujdesshëm për të mos për të vepruar pa një “lojtar” me përvojë, kam vendosur për të dhënë sinjalet e tyre për të lira, për ju që të jetë në gjendje të tregtisë me mua online, kopjimi tregton mia , dhe të marrin të ardhura të besueshme.

BetAmerica.com është një racebook plotësisht e SHBA licencuar. Ajo ka provuar të jetë një vend i besueshëm, i themeluar, dhe legjitime të bast në SHBA kalë garash, gara parzmore SHBA dhe gara zagar SHBA. Shumica nga gjurmët më të lartë në Amerikën e Veriut janë në dispozicion për wagering në. Disa takime ndërkombëtare garë janë gjithashtu në dispozicion. Për …

Nën akuzë janë disa lojtarë, të cilët analiza statistikore dhe teknike i ka nxjerrë si përgjegjës për fiksimin e rezultateve të ndeshjeve. Portieri, Orges Shehi, ish lojtari Renato Arapi që luajti për gjashtë sezone me Skënderbeun, mbrojtësi Tefik Osmani e të tjerë akuzohen se kanë qenë pjesë e skemave për fiksimin e rezultateve bashkë me presidentin Takaj, bashkë me ish-trajnerin . Organi i UEFA-s ofron si argumente mbështetëse faktin që skuadrat e futbollit në Shqipëri drejtohen ose janë të lidhura ngushtë me biznesmenë me aktivitet në fushën e basteve sportive si dhe për faktin se presidentët e skuadrave të ndeshjeve të dyshuara si të manipuluara, janë gjithashtu të lidhur me njëri-tjetrin në biznes apo në politikë. Raporti rendit lidhjet e Takajt me gjashtë kompani bastesh, përfshirë EuroBest, Star Bet, Top-Bast, SBObet, Baste-Live dhe Super Bast. Raporti vëren se presidenti i Skënderbeut Takaj është bashkëaksioner në kompaninë e basteve Star Bet me presidentin e Partizanit, biznesmenin Gazmend Demi.

ma ndalon pra me dash, lidhjen time me VPN, sepse komunikimi qe bej kalon nga çentrali i kompanise time te telefonit.  pastaj ata serveret qe merren me transferten pra VPN nuk jane ne hene. makina fizike te vendosura diku (dmth kompani te rregjistruara) jane dhe ato. pra edhe ato i binden nje legjislacioni te caktuar.

Prolive-al.com is tracked by us since February, 2017. Over the time it has been ranked as high as 923 099 in the world, while most of its traffic comes from Albania, where it reached as high as 875 position. All this time it was owned by Gesi Gesti, it was hosted by Customer VPS services located in Falkenberg and Google LLC.

LAJMI I FUNDIT: Aktorja e njohur rrah burrin dhe tre policë, arrestohet më pas By xurxull | February 26, 2018 0 Comment LAJMI I FUNDIT: Aktorja e njohur rrah burrin dhe tre policë, arrestohet më pas Aktorja hollivudiane, Heather Locklear ka shkaktuar një skandal, pasi u arrestua nga policia në…

Dakort me cthua, por heqja e lojrave te fatit eshte nje fillim i mbare. A duhet te behet me teper per keta njerez? Sigurisht qe po! Ne te njejten kohe diku duhet filluar. Heqja e lojrave te fatit nga cdo sep rruge eshte nje tulle ne murin kunder vartesise nga bixhozi. 

Analiza e fluksit të basteve të vëna nga Shqipëria në kompaninë aziatike SBObet është kryer duke përdorur shërbimin Google Trend. Ky është një shërbim që tregon se për çfarë kërkojnë njerëzit më shumë në internet. Inspektorët vërejnë se megjithëse SBObet është një kompani bastesh në internet me bazë në Azi dhe aspak popullore në Europë, ajo është çuditërisht veçanërisht popullore në Shqipëri, dhe jo thjeshtë në Shqipëri, por veçanërisht popullore në Korçë, qyteti i Skënderbeut.

Në vend të instalimit të një programi në kompjuter, këto lojëra, të cilat mund të luajnë lehtë nga Shfletuesi, kanë filluar të shtohen në faqet e basteve. Kazinove më të lehta për shkarkimin e kazinove (kazino shkarko) janë më të lehta për t’u përdorur se sa kazinotë.

Aktualisht janë hapur një pjesë e kazinove sepse pasi është bërë verifikimi ato janë konsideruar në përputhje me ligjin në fuqi. Pra, ato janë duke funksionuar në përputhje me kriteret ligjore ku përfshihen kriteret e licencimit, kriteret për hapjen e pikave sekondare dhe aparaturat e regjistruara të lojërave të fatit.

Per website basteve, pyetja retorike, sepse ok, qeveria te bllokon aksesin tek tironsibet365.com, por ka pastaj tironsibet366, 367 etj etj. Teorikish cdo website mund te bllokohet, por te lindin 1000 tjera. Praktikisht sa je ne gjendje ti bllokosh te gjitha?

Superaksion kundër trukimeve dhe basteve, 11 të arrestuar në Slloveni e Kroaci. Policitë e dy vendeve ballkanike goditën një rrjet kriminal që kishte në fokus futbollin, ndërsa vepronte dhe në Serbi, Maqedoni e Çeki. Ky rrjet administronte dhe një platformë ilegale në internet, për të mbajtur baste në shuma të mëdha e shkëmbyer fondet me kompanitë e basteve aziatike. Hetimet nisën në mars të këtij viti, pas dyshimeve për trukim profesional të ndeshjeve, ndërsa fitimet e majme i siguronin nga tregu aziatik. Paratë investoheshin në biznese të paligjshme.

Spiritus, uroj qe cfare the me siper te jete e vertete. Pra, qe nuk do te kete me kompani te basteve sportive. Por nese nuk ndodh keshtu, por vetem i mbyllet mundesia lojtareve per te luajtur me kompani te huaja dhe qe ofrojne kuota bastesh me te larta, atehere kjo politike te con uje tek favorizimi i kompanive vendase te cilat tashme do te jene si zakonisht prone e pushtetareve te rinj. Dhe keta si me te zgjuar qe jane vaforizojne monopolin per klientet e tyre. Nejse te presim e te shohim se kush kja te drejte.   

Sipas tij te gjitha kompanite qe jane te licensuara duhet te derdhin detyrimet e prapambetura, por duhet te pergatiten per te vepruar konform ligjit ne fuqi, ligj i aprovuar me pare qe percakton edhe vendndodhjen e tyre ne nje distance te percaktuar nga shkollat, spitalet, bankat e cfare tjeter kushtezimesh ka. 

Kryetari i komisionit të ligjeve Fatmir Xhafaj të vetmen zgjidhje për disiplinimin e lojrave të fatit sheh mbylljen e tyre. Por zëvendësministrja e financave Beqiraj tha se nëse do të vendoset moratorium për lojrat e fatit do të ishte një goditje për mijëra të punësuar në këto biznese. Një shqetësim ky që duket të ketë lindur në këto dy vitet e fundit, pasi në tetor 2013 qeveria u kishte shpallur Luftë totale lojrave të fatit. Një luftë që në vend që të bllokojë fenomenin, e ka shumëfishuar.

StreamSports është një sport i lirë streaming website ku ju mund të shikojnë pikat kryesore, pasqyrë ndeshje, statistikat, dhe ndeshjet e juaj të preferuar. Nëse ju keni humbur pikat kryesore të një ndeshje jetojnë ju mund të arrijë këtu. Dhe për një gjë që ju do të donte këtë streaming sport faqe interneti është, ajo është ad-free që annoys të gjitha. Jo vetëm kjo ju do të gjeni të gjitha ngjarjet e mëdha sportive në një faqe.

Tani shumica e njerëzve mund të trajtojnë biznesin e tyre me telefonat e tyre celular (smartphones). Përdoruesit e telefonave celularë dhe tabletëve janë një pjesë e rëndësishme e numrit të përdoruesve në internet. E njëjta gjë vlen edhe për kazinotë online. Shumë kazinotë dhe të dashuruarit e basteve po luajnë kazino ose bast me celularët e tyre. Numri i lojtarëve celularë në faqet e kazinosë ka tejkaluar numrin e përdoruesve të kompjuterit. Prodhuesit e lojërave të kazinove gjithashtu nuk kanë qenë në gjendje të injorojnë këtë zhvillim dhe i kanë bërë lojrat e tyre të kazinove miqësore me celularin.

Pronari e vinte 1sh tek kompania e tij ,dhe nga ana tjeter e vinte x2 ne internet.Do thuash ti del humbje ? Nuk del humbje sepse koeficentet ndryshojne.Ai gjen ato baste qe del jek e jek nga vendosja e tyre,thjesht fiton komisionin e bastit qe vendosi tek kompania e vet.Me thjeshte nuk behet leku!!!

Ky është personi që ia dha Adelina Ismailit 100 mijë marka në dorë By xurxull | February 27, 2018 0 Comment Adelina Ismaili është yll i pa diskutueshëm. Kudo ku paraqitet, ajo shkëlqen dhe e bënë më të mirën, shkruan “Kosovarja”. Ndër vite këngëtarja ka bërë disa pauza në ka…

Infoarkiva është një projekt i mirëfilltë informatik. Sistemi ka si qëllim grumbullimin e informacionit mediatik shqiptar, përpunimin e tij bazuar mbi teknika auto-inteligjente dhe më tej prezantimin tek të gjithë përdoruesit. Aktualisht i gjithë ky informacion mblidhet nëpërmjet internetit me anë të agjentëve tanë të informacionit.

Ekzistojne lloje te ndryshme te handikapit aziatik. Ne vazhdim do te gjeni disa shembuj te sjella me qellim per te thjeshtesuar kuptimin ketyre lloj bastesh. Do t’i gjeni keto lloj bastesh ne nje numer te gjere bookmakerash si Pinnacle, Betfair apo 188Bet.

Kompanitë e basteve i monitorojnë edhe vetë në kohë reale flukset e basteve dhe zakonisht kur vërejnë flukse të pazakonta në një rezultat, fjala vjen, dikush vë një bast të majmë prej mijëra eurosh në rezultatin 1×2, atëherë kompania e basteve e ul menjëherë atë koeficient dhe koeficientë më të ulët për skuadrën e dyshuar në të ardhmen. Në këtë mënyrë kompanitë e basteve janë në gjendje të faktorizojnë të gjitha rreziqet, përfshirë edhe rrezikun e fiksimit të rezultateve në çmimet e shitjeve të basteve.

Sidoqoftë, krahas linjave dhe orientimit politik, filozofik dhe qytetërues, gazetat ndaleshin edhe në ndodhitë e ditës. Në kolonat e gazetës së Gjirokastrës “Demokratia”, pronë e botuesit Xhevat Kallajxhi, një nga më të parat dhe më jetëgjatat e kësaj periudhe, mund të lexosh me kërshëri e endje edhe sot krejt mozaikun e larmishëm të jetës së atëhershme. Kush u martua dhe kush u divorcua, kush u transferua, u shkarkua, apo u emërua, kush lindi fëmijën e parë dhe kush fëmijën e tetëmbëdhjetë, kush vdiq e kush u vra, kush hyri dhe kush dolli nga Shtatë Penxheret (burgu), kush emigroi dhe kush u atdhesua, kush shet dhe kush kërkon të blejë një kafshë dore. Kur u zhvillua ndeshja e parë e futbollit e ekipit të “Shqiponjës”, kur dr. Vasil Laboviti që ishte diplomuar për mjekësi në Vjenë zhvilloi operacionin e parë kirurgjikal, kur u shfaq filmi i parë në kinemanë e Qani Ficos, kur u hap Liceu Francez, kur Dino Çiço do të përfundonte dhe do niste fluturimin me aeroplanin e tij me krahë, por pa karburant, kur do nisej dhe do mbërrinte sata (autobusi i linjë Tiranë- Gjirokastër), kur do të nisej për në Amerikë pampori i ngarkuar me djathë të shoqërisë “Delja” të Karagjozatëve. Të “shtatë “Ë”- dabëllju-të” e teorisë së sotme të gazetarisë që ne i mësuam pas vitit 1990, do t’i gjesh në rubrika e kronika të shkurtra dhe konçize informative, shkruar dhe redaktuar me etikë dhe profesionalizëm të lartë nga kjo kastë e gazetarësh brilantë. Nga pena dhe gazetarë të dorës së parë në faqet dhe kolonat e këtij shtypi do të gjesh të lëvruara me mjeshtëri të gjitha gjinitë publicistike, si editoriali, eseja, fejtoni, artikulli, “trafileti”, reportazhi, vëzhgimi social dhe analiza politike, studimi dhe dijet shkencore, humori dhe satira, karikatura dhe fotografia, njoftimi dhe reklama, etj. Ajo publicistikë, në tërësinë e saj, përbën periudhën më të ndritur të medias shqiptare në 100 vitet e fundit, sepse shënoi fillimin e dialogut të shqiptarëve me vetveten, dialog që u ndërpre nga lufta dhe diktatura dhe që ende mungon në jetën politike dhe intelektuale shqiptare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *