“parashikimi i saktë i topit të futbollit atm vs parashikim për barca”

Keni kujdes nga portalet, sepse ne shum raste parashikimet i nxjerrin te gabuara, sepse sipas mendimit tim atje parashikimet bazohen ne ne formen e ekipit, pastaj statistikat e lojrave dhe shpesh her rastit qe te gjitha te gabohen ose te dalin mbrapsht.

Sa per dijeni,s’kam nevoje per ato shkolla sepse sapo kam mbaruar ekonomikun tek UT.Dhe se dyti,jam shume mire me punen qe bej aktualisht ku dhe fitoj 1.5k EUR ne muaj…jo keq per nivelin e Shqiperise  dhe per nje 22 vjecar eee?! Jepi nje her google “surebetting” ose “sports arbitragge”…po te ndihmoj shume me kte qe te thash,te shohim sa i zoti je ti tani.

Nëse keni pak kohë që keni nisur të luani baste, atëherë ju mund të josheni shumë lehtë nga këshilltarë të ndryshëm në rrjetet sociale apo internet, të cilët ofrojnë baste të sigurta nga blogjet, falas.

Thyen masën e sigurisë në arrest shtëpie për kanabis, dhënë nga Gjykata e Apelit, ekzekutohet në atentat 32-vjeçari nga Shkodra. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Golem të Shkodrës ku mëngjesin e kësaj të…

Betin janë një libralidhës relativisht e re në internet, e themeluar në 2010. Kjo libralidhës është e qartë duke u përqendruar në klientët evropiane gjykuar nga gjuhët dhe monedhave në dispozicion. Ata kanë një vend shumë të qartë dhe tërheqës duke ofruar mbulim të plotë sportive dhe të jetojnë në-play bast.

⚽️? Skuadra e vitit 2017 ?⚽️ ?? Gianluigi Buffon ?? Marcelo M12 ?? Giorgio Chiellini ?? Sergio Ramos ?? Dani Alves ?? Eden Hazard ?? Luka Modrić ?? Toni Kroos ?? Kevin De Bruyne ?? Leo Messi ?? Cristiano Ronaldo

LEFTI! Tani le te flasim sipas gjendjes ketu.Mbushur gjithe lokale bastesh dhe pokeri.Puno jo pare jo ceshte kjo gjeme xhanem qe po e vuakne familjet e varfera? Nuk e di si do ecet me tutje por vetem per kete nisma qeveria po merr urata nga populli.Degjoi njerzit si flasin ke ” Ora per tu zgjuar” !

Per Shqiperine problemi me i madh eshte se ne Teresi eshte kategorizuar tek Lavatricet e Parave te Pista nga Krimi i Organizuar . Qeveria e Babasqapit dhe e Nanos ne “pelena ” ishin Favorizueset me te medha te kesaj psikologjie marramendese te krahasuar me Firmat Piramidale …”Fut nje dhe merr dhjete ” .Ajo Kohe  VDIQ . Eshte Maisur ku s’ mba me ! Kush e kupton Qeverine Rama do kuptoje shume mire se o te bente te njejten gje vete ne se do ishte Shqiptar ! Eshte ne Fazen e ” Frenimit te Marrezive ” te nje Qeverie te Papergjegjeshme me Berihaj e Urrja Burja “se Mirakelli Fridomiut zotrie ” qe Ulerinte skota e sqeperve per te fshehur VJEDHJET e Grabitjet si dhe per te Mbuluar Veprimtarite Kriminale te “miqve te miqve” Pertej detit e Oqeaneve.

Një pjesë e mirë e ekspertëve të fushës së teknologjisë theksojnë se pavarësisht masës që do të ndërmerret nga qeveria për bllokimin e faqeve online të basteve, ekziston rreziku i rifutjes së tyre në sistem. Po ashtu një tjetër problematikë që shfaqet në këtë kuadër janë edhe lojërat online të fatit që gjenden në rrjetet sociale si Facebook-u. Ndërkohë, nga ana e saj, Ministria e Inovacionit pritet të marrë masa për të parandaluar rifutjen e faqeve online të basteve të bllokuara më para, përmes krijimit të një strukturë të re që do të mbajë në vëzhgim të gjitha këto site. Dy ditë më parë, Kryeministri i vendit Edi Rama, bëri të ditur se qeveria do të bllokojë uebsajtet e basteve, duke theksuar se shqiptarët nuk mund të humbasin më para që derdhen jashtë shtetit me baste online në uebsajte të huaja. “Kemi marrë vendim që përmes Ministrisë së Inovacionit të kërkojmë bllokimin e uebsajteve ku derdhen kursime të emigracionit për familje shqiptare në Shqipëri. Shifra që Shqipëria dhe shoqëria jonë humbasin në aventurën e basteve online në destinacione jashtë Shqipërisë brenda 1 viti varion nga 500 deri në 700 milionë dollarë. Shifër e papranueshme dhe formë e papranueshme për një vend evropian”, – deklaroi Rama. Ndërkohë lidhur me mënyrën se si do të bëhet i mundur ndalimi i faqeve online të basteve, Kryeministri theksoi: “Në asnjë vend të BE-së ku duam të integrohemi nuk ekziston në asnjë lloj proporcioni të krahasueshëm ajo që ekzistonte në Shqipëri. Shqipëria nuk ka nevojë për plagë dhe dhimbje krejtësisht të evitueshme. Plagë dhe dhimbje që krijohen nga një grusht njerëzish, duke thithur në mënyrë marramendëse në labirintet e këtij aktiviteti djem të rinj, adoleshentë, nxënës, studentë që në vend të shkojnë në shkollë, dergjen dyerve këtyre kazinove. Kjo do të shkojë deri në fund, jo vetëm me bllokimin e pikave të paligjshme, por edhe me hartimin e një strategjie dalëse për të licencuarit. Shqipëria nuk mund të jetë vendi ku të luhet kumar”. Disiplinimi i lojërave të fatit online është një problem jo vetëm për Shqipërinë, por edhe për shumë vende në Bashkimin Evropian. Të gjitha këto vende synojnë të kufizojnë aksesin uebsajtet e basteve të paautorizuara jo vetëm për të kufizuar largimin e kapitaleve jashtë shtetit, por edhe për të mbrojtur qytetarët e vet nga faqe bastesh online false.

Ky website kontrollohet dhe menaxhohet nga Media Works. Të gjitha materialet , përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me të drejta autoriale të Media Works. Materialet janë për shfrytëzimin personal tuajin dhe për qëllime jo-komerciale. Ato nuk mund të kopjohen, riprodhohen, ripublikohen, modifikohen, transmetohen, ose distribuohen në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të Gazetës Express. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë website ose medium tjetër, pa lejen e Gazetës Express, është shkelje e drejtave autoriale dhe është i ndaluar, sipas dispozitave ligjore në fuqi.

Sipas tij te gjitha kompanite qe jane te licensuara duhet te derdhin detyrimet e prapambetura, por duhet te pergatiten per te vepruar konform ligjit ne fuqi, ligj i aprovuar me pare qe percakton edhe vendndodhjen e tyre ne nje distance te percaktuar nga shkollat, spitalet, bankat e cfare tjeter kushtezimesh ka. 

Tek shume bookmaker online, kuotat shpesh jane ne forma te ndryshme: evropiane (dhjetore), amerikane dhe thyesore. Per te ditur si te konvertosh kuotat nga nje forme ne nje tjeter mund te konsultosh temen perkatese “Formulat”.

EUROPOL-i njoftoi se u realizuan kërkime në 13 banesa në vendndodhje të ndryshme, në Slloveni dhe në Kroaci, ndërsa u arrestuan 11 persona. Rrjeti kriminal kishte pjesë të veprimit edhe një platformë ilegale në internet, për të mbajtur baste në shuma të mëdha dhe për të shkëmbyer fondet me kompanitë e basteve aziatike.

1) shfuqizimin si të papajtueshëm me Kushtetutën të nenit 48, pika 2 shprehja “si dhe tarifën e mirëmbajtjes së Sistemit Qendror të Monitorimit Online që duhet të paguajnë shoqëritë e licencuara” të nenit 70 pika 12 shprehja “tarifa e mirëmbajtjes së tij që duhet të paguajnë shoqëritë e licencuara e ligjit nr.155, datë 21.12.2015 “Për lojërat e fatit në Republikën e Shqipërisë” të ndryshuar.

O fnatic, ligji ka fuqi nqs permbushen dy kushte. E para, ka nje ndeshkim ne rast moszbatimi. E dyta, nqs ka nje strukture qe zbaton ndeshkimin. Nese kompania filipinase nuk zbaton ligjin shqiptar atehere:

Analiza e fluksit të basteve të vëna nga Shqipëria në kompaninë aziatike SBObet është kryer duke përdorur shërbimin Google Trend. Ky është një shërbim që tregon se për çfarë kërkojnë njerëzit më shumë në internet. Inspektorët vërejnë se megjithëse SBObet është një kompani bastesh në internet me bazë në Azi dhe aspak popullore në Europë, ajo është çuditërisht veçanërisht popullore në Shqipëri, dhe jo thjeshtë në Shqipëri, por veçanërisht popullore në Korçë, qyteti i Skënderbeut.

Qyteti i Shkodrës dhe rrethinat e saj përreth, kohët e fundit janë prekur nga grabitjet me armë. Policia e Shkodrës nuk ka dhënë më shumë hollësi rreth grabitjes së fundit që ndodhi në fshatin Dobraç i Ri, megjithatë…

Kryetari i komisionit të ligjeve Fatmir Xhafaj të vetmen zgjidhje për disiplinimin e lojrave të fatit sheh mbylljen e tyre. Por zëvendësministrja e financave Beqiraj tha se nëse do të vendoset moratorium për lojrat e fatit do të ishte një goditje për mijëra të punësuar në këto biznese. Një shqetësim ky që duket të ketë lindur në këto dy vitet e fundit, pasi në tetor 2013 qeveria u kishte shpallur Luftë totale lojrave të fatit. Një luftë që në vend që të bllokojë fenomenin, e ka shumëfishuar.

I riu  shkodran Florenc Beqiraj është rrahur barbarisht në burg dhe dergjet në një spital të Francës, ndërsa familjarët e tij në Shkodër janë të dëshpëruar dhe luten për ndihmë. Ato thonë se ambasada…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *