“parashikimet kampion lige lajmet më të fundit të futbollit botëror”

Ata na shkruan shumë recensione mbi zgjedhjet e tyre për bastexhinjtë, ku përfshiheshin gjëra si ofrohen merkatot e basteve, cilësi në shërbim, ofron bonusin dhe baste gratis, metodat e depozitimeve dhe tërheqjes së parave, gjithçka tjetër e këtij aspekti (traditë, histori, biseda, dhe ciladogjë) dhe vlerësimet personale të tyre të përgjitshme. Një i mirë për bastexhiun mund të ndihmojë bastëvënësin të vendosë të regjistrohet se tek cili nga bastexhinjtë e internetit në Shqipëri. Po aq të mira sa bisedat mes miqëve, ne kemi mbledhur këto recensione nga ekspertët tanë të basteve, në mënyrë që t’ju ndihmojmë të vendosni pa probleme. Për shkak se ka shumë  aspekte në shërbimet e basteve në internet, duhen eleminuar shumë informacione për të gjetur shërbimet më të mira që do t’u përshtaten nevojave tuaja mes basteve për futboll, gara kuajsh, shanse fikse bastesh, ndërtimi akulumatorve, baste live apo të shohësh ndeshjet live në internet.

Nën akuzë janë disa lojtarë, të cilët analiza statistikore dhe teknike i ka nxjerrë si përgjegjës për fiksimin e rezultateve të ndeshjeve. Portieri, Orges Shehi, ish lojtari Renato Arapi që luajti për gjashtë sezone me Skënderbeun, mbrojtësi Tefik Osmani e të tjerë akuzohen se kanë qenë pjesë e skemave për fiksimin e rezultateve bashkë me presidentin Takaj, bashkë me ish-trajnerin . Organi i UEFA-s ofron si argumente mbështetëse faktin që skuadrat e futbollit në Shqipëri drejtohen ose janë të lidhura ngushtë me biznesmenë me aktivitet në fushën e basteve sportive si dhe për faktin se presidentët e skuadrave të ndeshjeve të dyshuara si të manipuluara, janë gjithashtu të lidhur me njëri-tjetrin në biznes apo në politikë. Raporti rendit lidhjet e Takajt me gjashtë kompani bastesh, përfshirë EuroBest, Star Bet, Top-Bast, SBObet, Baste-Live dhe Super Bast. Raporti vëren se presidenti i Skënderbeut Takaj është bashkëaksioner në kompaninë e basteve Star Bet me presidentin e Partizanit, biznesmenin Gazmend Demi.

PARASHIKIMET E NDESHJEVE PER SOT. PARASHIKIME NDESHJESH FUTBOLLI. BASTE ONLINE. NDESHJET LOZEN NE KOMPANI BASTESH NE INTERNET. LOZNI NE 10BET DUKE PERFITUAR BONUS DERI 200 EURO 1) Milan vs Fiorentina – over […]

Në lidhje me këtë shtohet se ministria e Financave dhe institucioni në varësi të saj, Njësia Mbikqyrëse e Lojrave të Fatit (NJMLF), “do të vijojnë respektimin e ligjit aktual për organizimin dhe mbikqyrjen e lojrave të fatit dhe, në ndërkohë, janë duke punuar për të qenë të përgatitur për të gjitha ndryshimet që kërkon projekti i ri, sapo ai të miratohet nga Kuvendi i Shqipërisë”. Objektivi është mbyllja e kazinove në zonat e banuara dhe është fakt se, pas aksionit të sipërcituar nuk është hapur asnjë sallë e re në këtë kategori. Ndërsa kategoria “baste sportive” do të vijojë të jetë brenda qyteteve dhe vetëm formalizimi ka sjellë trefishim të numrit të tyre. “Ajo që është për t’u theksuar, në përgjigje të komenteve të media-s, është se formalizimi i këtij sektori tashmë është një realitet që shprehet në rritjen e të ardhurave dhe në një performancë më të mirë të vetë autoritetit shtetëror mbikëqyrës”, thuhet në deklaratë.

Problemi eshte se kumari nuk mund te ndalohet me ligj si ne komunizem. Eshte e drejta e njerzve te investojne paret ku te duan dhe si te duan. Nese dikush do ti humbe parate dikush tjeter do te fitoje. Kjo eshte shoqeria e tregut. Shteti duhet te kontrolloje dhe te kujdeset qe keto para te mos dalin nga Shqiperia.

Ende policia vendore e Shkodrës nuk ka asnjë person të dyshuar lidhur me atentatin ndaj biznesmenit Lulzim Kulla në Shkodër. Rreth 20 persona janë shoqëruar në polici, por autorët nuk kanë arritur që të identifikohen. As pamjet nga kamerat…

Një faqe e përkryer për të gjithë ata tifozët sportive që janë të interesuar në shikimin e ngjarjeve ndërkombëtare sportive. AllSportLive ju jep hollësi të plota mbi konkurrencën të ndryshme sportive në internet. Transmetimeve të drejtpërdrejta të sportit, rishikimi i ndeshjeve, dhe sërish i qëllimeve madje edhe sportive programit televiziv janë të gjitha në dispozicion në këtë faqe interneti Online Sport.

Sot meqe disave ju cenohen interesat e pastra personale hidhen perpjet dhe bejne moral.. te njejte njerez qe nuk paten as me te vogel meshire ndaj atyre njerezve qe e kane vuajtur mbi vete keto vite shkaterrimin moral dhe financiar.

Nena e Florenc Beqirit, Laureta Beqiri dhe gjyshja Fife Rexha reagojne pas ndarjes nga jeta te te riut ne France. Nena e tij mes lotesh ka dyshime se Florencin e ka vrare policia franceze ose te burgosurit. Ajo thote se Florenci ka qene rreth nje muaj ne burg. Hera e fundit kur ka folur me…

 Zonjusha Sufali, kryeministri Rama informoi për vendimin e Qeverisë për të bllokuar të gjitha bastet online nëpërmjet të cilave paratë e shqiptarëve transferohen jashtë vendit. Si po operohet për bllokimin e këtyre faqeve?

Inspektorët pranojnë se provat që ata kanë mbledhur për manipulimin e ndeshjeve janë të gjitha rrethanore dhe të marra veçmas, mund të ketë shpjegime të sinqerta për të gjitha rastësitë. “Por, të marra sëbashku, ato theksojnë fajësinë përtej çdo dyshimi të arsyeshëm”.

Të tre trajnerët analizuan ndeshjen përmes luhatjes në lojën e lojtarëve, para së gjithash, ritmin e lojës dhe ngadalësimin e saj, rastet e lejuara për të goditur portën në raport me mesataren e rasteve në ndeshje normale apo shpejtësinë me të cilin lojtarët qarkullojnë topin në rastin kur janë në disavantazh. Termi statistikor kyç në këtë analizë është outliers që do të thotë, një e dhënë statistikore që del shumë përtej të zakonshmes. Fjala vjen, nëse mesatarja e goditjeve në portë për një skuadër është 5 brenda një ndeshjeje ndërsa në një ndeshje të dyshuar goditet porta 10 herë brenda dhjetë minutave të fundit, atëherë kjo statistikë konsiderohet jashtë të zakonshmes ose outliers.

Këtu do gjeni faqet sportive më të mira online dhe faqet të basteve sportive që pranojnë lojtarë nga Kenia, çdo rishikim përmban informacion të plotë, përfshirë llojet e sporteve dhe ngjarjet që mund të bëhet basti.

Në fakt, në transferimin e pokerit në internet, ju nuk do të jeni të afërt dhe personal me lojtarë të tjerë të pokerit. Jetë ashtu siç mundet, edhe pse mund të lexojë vendin e rivalëve të saj, duke u përqendruar në gjestet e tij të argëtimit mes lëvizjeve të pokerit me ju. Lehtë të mbivendosen, të vendosen baste baticash, gjatësia në bazën e lidershipit, kështu që mund të konsiderohet si një tregues i stilit të lojës të çdo lojtari poker.

Për një ndeshje të luajtur më 16 tetor 2011 mes Skënderbeut dhe Kastriotit, konkluzioni ishte akoma më drastik: “Tiparet e basteve të kombinuara me elementë të tjerë të përfshirë në këtë raport përmbajnë indikacione të qarta se bastvënësit kishin dijeni paraprake për rezultatin dhe për golavarazhin”.

Kapo, degjoi ne ora 7.30 ke Ora per tu zgjuar.Ate popullin qe i marrin dhe ato te dy dhekare per lloto e baste dhe kazino.E vuajne ata qe s’kane o burre.E te tillet jane shumica Kapo!Degjoi degjoi se te iken cuditja!

Ngrohëset Tesy me 24 këste në Bau Market Dimri duket se nuk ka përfunduar ende dhe temperaturat e ftohta janë rikthyer përsëri. Natyrisht se askush nuk mund të ndikojë në ndryshimin e motit jashtë, mirëpo ju mund të kontrolloni temperaturat brenda shtëpisë tuaj. Artikull i Sponzorizuar

Një 23-vjeçar nga Shkodra, i cili prej dy vitesh ndodhej në Francë për azil, tashmë ndodhet i shtruar në spital në gjendje kome. I riu është Florenc Beqiraj i cili ndodhet në gjendje të rëndë për jetën në…

Prap ja ke futur kot o ekspert i leshit,keto qe thua ti jane hamendesimet e tua.Ai anglezi qe thua ti , ai hap accounte ne 15-20 komapni te ndryshme dhe e vendos bastin aty ku ofrohet cmimi me i mire per te.Dhe prap ta siguroj une o ekspert qe shumica e basteve vendosen tek kompanite aziatike ,sepse ofrojne koeficente me te mire.Kompanite aziatike jane per Punters profesionist qe luajne  baste TEKE.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *