“parashikimet e sotme të lojës rezultatet e fundit të topit”

A jeni dikush me një interes të madh në sport? Ne të ju ndihmojë të gjeni vendet më të mira streaming të gjithë botën kështu që ju kurrë nuk humbas në lojë ose sportive tuaj të preferuar ngjarje. Të gjitha këto faqet e internetit të bëjnë streaming në dispozicion për ju për të lira dhe ju ofrojnë luksin për të parë lojra nga komoditetin e shtëpisë tuaj.

SLEVA ZA PŘEDPLATNÉ: V případě předplatby internetového připojení je po předplacenou dobu poskytována sleva z ceníkové ceny. Předplatné 1 rok = sleva 10%, 2 roky = sleva 20%, 3 roky = sleva 30%. Uvedenou nabídku lze využít kdykoliv po dobu trvání smlouvy. Tyto slevy se s jinými slevami nesčítají.

Tek shume bookmaker online, kuotat shpesh jane ne forma te ndryshme: evropiane (dhjetore), amerikane dhe thyesore. Per te ditur si te konvertosh kuotat nga nje forme ne nje tjeter mund te konsultosh temen perkatese “Formulat”.

Bastet më të mëdha vihen për futbollin dhe numri i atyre që vënë baste përmes internetit po shtohet gjithnjë e më tepër. Gjemanët kanë mundësi të vënë baste në mbi 3000 faqe interneti. Se sa para janë në qarkullim për baste nuk e di njeri me siguri. Eksperti për ekonominë ilegale, prof. Friedrich Schneider, nga Universiteti i Linz-it mendon se gjermanët shpenzojnë vit për vit rreth tre miliardë euro për baste, që i vënë përmes internetit. Nga kjo shumë mendohet se rreth 1,5 miliardë janë baste për ndeshjet e futbollit. Bastet e zakonshme janë pesë deri në dhjetë euro për kombinim, por kufiri për lart është i hapur.

 Maskarai ! EDVIN – ENVER-KRISTAQ-RAMA  ,  Si guxon AI te shkeli te  DREJTEN e njeriut per te lujt kumar, se pastaj vijne me rradhe shkeljet  e te Drejtave THELBESORE  te njeriut, ku me e rendesishmja eshte ajo e “Futja pOrdhes ” ku te doje dhe si te doje qejfi,

OSHEE ka denoncuar 14 qytetarë shkodranë për vjedhjen e energjisë elektrike përmes skemës: Furnizim me linje te dyte, rlidhje e paligjshme, pa kontrate, vjedhje. Abonentët e proceduar jane kryesisht nga Shkodra, pjesa e ish-komunave, si dhe dy raste…

qenke kumarxhi i thekur o berber biznesi lojrave te fatit, basteve , llotove, bingove e cfare permbledh bixhozi (se nuk i njof hic fare) eshte nje nga bizneset me fitimprures ne vende si Shqiperia sepse ..paradoksalisht lulezon mbi skalmjen, varferine, mungesen e shpreses, papunesisne.Qendrat e bastit jane kthyer ne tempujt ku falen te deshperuarit, dipedentet, te depresuarit.Kapja e bastit eshte kthyer ne Zotin e vetem te ketyre kategorive. Duhen pastruar qytetet nga keto vatra te krimit, vjedhjes, veseve  dhe ti vendosin ne periferi, te kete taksim te larte dhe rregulla te forta per mbykqyrjen e tyre. Evazioni fiskal ne kete biznes eshte marramanedes.Prandaj mos u deshpero berber. Gje nje pale domino dhe vur dicka si stimul

Licensuesi/rregullatori/mbikqyresi quaje si te duash  eshte vetem nje ,per me teper kliko linqet me siper.Sigurisht qe duhet te “licensohet” (nqs mund ta quajme ashtu) edhe ne Shqiperi me qellim pagimin e taksave.

Nuk jane dege te kompanive te huaja.I kane shqiptaret,kokat e medhaja.Xhoilloto e ka Arben Frroku,Bet07 e ka pas Fidel Ylli.Ne janar behet licensimi i kompanive te reja,do shkrihen te gjitha dhe do krijohen vetem 2 kompani,te cilat eshte logjike qe do i marrin vet.

Ndryshe nga sa deklarohet për kufizimin e pikave të basteve ku shqiptarët të lënë bast paratë e tyre, qeveria ka propozuar hapjen në Shqipëri të licencës për bastet on-line. Nëpërmjet kësaj loje, çdo person nëpërmjet telefonit apo kompjuterit në shtëpi mund të provojë fatin me rrogën e tij, duke vënë në rrezik dhe ekonominë familjare. Në tetor të vitit 2013, u deklarua se shqiptarët lënë 700 milionë euro nëpërmjet basteve on-line jashtë vendit. Ndaj dhe u deklarua se ky fenomen do të bllokohet. Por në vend të kësaj ofrohet hapja e licencës në Shqipëri.

Ata na shkruan shumë recensione mbi zgjedhjet e tyre për bastexhinjtë, ku përfshiheshin gjëra si ofrohen merkatot e basteve, cilësi në shërbim, ofron bonusin dhe baste gratis, metodat e depozitimeve dhe tërheqjes së parave, gjithçka tjetër e këtij aspekti (traditë, histori, biseda, dhe ciladogjë) dhe vlerësimet personale të tyre të përgjitshme. Një recension i mirë për bastexhiun mund të ndihmojë bastëvënësin të vendosë të regjistrohet se tek cili nga bastexhinjtë e internetit në Shqipëri. Po aq të mira sa bisedat mes miqëve, ne kemi mbledhur këto recensione nga ekspertët tanë të basteve, në mënyrë që t’ju ndihmojmë të vendosni pa probleme. Për shkak se ka shumë  aspekte në shërbimet e basteve në internet, duhen eleminuar shumë informacione për të gjetur shërbimet më të mira që do t’u përshtaten nevojave tuaja mes basteve për futboll, gara kuajsh, shanse fikse bastesh, ndërtimi akulumatorve, baste live apo të shohësh ndeshjet live në internet.

Duke pasur Bitcoin si pagesë është shumë më e lehtë se sa të duhet të paguani përmes telit bankar për bastet sportive. Duke përdorur atë do të thotë depozita të menjëhershme dhe tërheqje për bastuesit. Bitcoin faqet e internetit të basteve sportive nuk kërkojnë ndonjë konfirmim kur paguajnë në Bitcoin, që do të thotë që bilanci juaj përditësohet menjëherë. Tarifat janë gjithashtu shumë më të ulëta, pa fare pak pagesa. Librat sportive mund të japin shanse më të larta, sepse munden gjithashtu të kursejnë veten nga akuzat bankare. Për shkak të kësaj, disa uebfaqe të basteve sportive kufizojnë mundësitë e tyre të pagesave vetëm për Bitcoin. Në këtë shkallë, Bastet sportive Bitcoin kurrë nuk do të dalë në stilin.

Raporti në tërësi akuzon një pjesë të lojtarëve, të trajnerëve dhe financuesve të Skënderbeut se kanë manipuluar së paku 53 ndeshje të kampionatit shqiptar, të garave europiane si dhe ndeshje të ndryshme miqësore, me synimin për të fiksuar paraprakisht rezultatet dhe për të vënë baste mbi rezultate të sigurta.

oblasti Praha – Miškovice, Čakovice, Třeboradice, Březiněves, Kbely, Přezletice, Horní Počernice, Ďáblice, Vinoř, Satalice a dále obce Veleň, Mírovice, Líbeznice, Hovorčovice, Bášť, Měšice, Nová Ves, Jirny, Zlonín, Kostelec nad Labem a Brázdim – viz Přístupové body

Nisur në 2009 GR88.com është një Sportive kombinuar, Kazino dhe Poker faqe. Përderisa relativisht e re në biznesin faqe ofron një platformë të pastër dhe të lehtë të lundrueshëm me një gamë të gjerë të sportit ndërkombëtar me mosmarrëveshje konkurruese dhe të jetojnë bast.

3. Duke vepruar ne menyre arbitrare, mua me shtohet dyshimi se kjo behet qellimisht per ti detyruar lojtaret e regullt qe te detyrohen te luajne me kompanite vendase duke favorizuar keshtu padrejtesisht monopolin ne kundershtim me aspiratat per ne BE. 

Kumari ka qenë një nga mënyrat më të këndshme të njerëzve për të kaluar kohën përgjatë historisë. Për më tepër që në ditët e sotme ka më shumë persona se kurrë që dëfrehen me lojëra të ndryshme online.

Nja tre cuna ne shkoder po i ndicte sigurimsi sepse ishin kumarxhinj.Hyjne ne nje lokal – dhe sigurimsi mrapa – e porosisin nga nje paste.Nje mize rrotullohej rreth pastave te tyne. – Cuna,kujt ti ulet miza ne paste fiton 1000leke,- thote njani prej tyne.

Kuvendi i Kosovës do të provojë të mërkurën sërish ta ratifikojë marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi, në ditën kur në Prishtinë do të jenë krerët e BE-së, Jean-Claude Juncker, Federika Mogherini dhe Johanes Hahn.

Nje pronar pike basti me pati treguar dicka per kete. Se c’me ngaterronte, une fitoj % te bastet e atyre qe luajne te une dhe njekohesisht i luante kunder apo dicka te tille online ne disa website aziatike, qe kishin koeficente te ndryshem. Pastaj me shume, mqs s’me interesonte, nuk u informova.

Tani mbase nuk ka vend te ta shpjegosh se cfare eshte raeaksioni “zonxhir ” ne lojrat psikologjike , por nuk eshte ai axhamilleku Yt qe fiton 5 euro …Ka bete qe te dhurojne 100 dollar e me shume QYL dmth te lush ti 200 here me  Yrysh  me 0-2 Gola e ..ordhi Kali . Dhe mbete ti ta vesh RE ne Internet … 

Ku regjistrohet kjo llogari bankare ? Ne cilat Banka ? Dmth ne kete Bote pa kufij ? etj etj Dmth sikur te sqarojme tjetrin per te kuptu C’eshte ky Aktivitet per te mbrite ne Vendim ” I zbatushen  apo JO !

berbero,  po nderhyj se me beri pershtypje kjo qe citova,  jo per argumentat e tua ne pergjithsi , sepse ato qendrojne!     po kur thua qe:  luan  online me ”nr karte krediti”  dhe ”nr llogarie bankare”   e ke fjalen qe kompania e bastit qe ti loz, i zoteron keto  te dyja??     te kompania qe loz une  nuk  ka nevoje  per tu dhene nr e kartes se kreditit  apo llogarise bankare,  por ata te hapin nje llogari te  accaunti  jot, dhe atje ti hedh nje sasi lekesh  dhe ato i luan si te duash  dhe ne sasine qe do ti…  nese humbet, kuptohet qe duhet te hedhesh leke ne llogari e accountit, nese fiton, leket shkojne automatikisht atje.. pra ne kete menyre,  kontrollon ti vet  kete llogari kur, sa dhe nese deshiron te hedhesh leke  aty.. sepse nese kompania e bastit  do te kishte nr e tu te kartave  krdit/banke,  me gjasa do fusnin  duart sa here te donin ata…     edhe leket  e fituara  nga llogaria e accauntit  ne llogarine bankare time personale,  i kryej vete…  kur behet kjo, po, ata duan nje fotokopje te pasaportes apo karte identiteti/patente, natyrisht  per te vertetuar qe ti je i zoti llogarise qe po kryen veprimet,  por edhe per  datat qe i duhen shtetit  ne menyre qe te kontrolloje  ”pastrimin e parave”..

Sipas policisë, persona ende të paidentifikuar nga uniformat blu, kanë vjedhur lokalin e basteve sportive në pronësi të E.N, vjeç 37, banues në Tiranë. Ata mësohet se kanë marrë një sasi lekësh, por pa e specifikuar vlerën e saktë.

เราได้ชื่อว่าเป็นหนึ่งในผู้เชี่ยวชาญด้านการเดิมพันออนไลน์ในภูมิภาคนี้ โดยมียอดผู้เล่นที่ทำการเดิมพันกับเราเป็นจำนวนมากในแต่ละเดือน และเรายังมีเกมการเดิมพันเปิดให้เดิมพันมากกว่าหลายร้อยรายการในแต่ละวันตลอด 24 ชั่วโมง

Pra ne gjithe kete penetrim te te Huajve nuk eshte Fare poblem dalja e Lekut jashte .Po qene te zote le te krijojne Kushte per Investim bixnesit Vendes .Gjithshka ka te beje me Financat …evazionin Fiskal ose Parajsen e Zhvillimit te Sqaperise se Berishes . Dhe evaziom Fiskal quhet Krim ! 

Pak qytetarë në veri paguajnë rrymën, kërkohet që t’u falet borxhi By xurxull | February 26, 2018 0 Comment Pak qytetarë në veri paguajnë rrymën, kërkohet që t’u falet borxhi Që nga viti 1999, në komunat e Mitrovicës së Veriut, Zveçanit, Zubin Potokut dhe Leposaviqit ekzistojnë…

Le te themi se  une dua te luaj nje ndeshje 3+ , online koeficenti eshte 1.97 kurse tek shqiptaret koeficenti eshte 1.85 ,cka do te thote se humbja ime potenciale nga fitimi i bastit eshte 0.12 per cdo 1 EUR.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *