“parashikimet e sbobet topin sportive lajme”

Me duket se qeveria po vepron emocionalisht ne kto ditet e para te qeverisjes – ne fakt – kjo eshte karakteristike e shume qeverive te reja. Por une nuk bie dakort kur psh zgjerohet qeveria me disa ministri me shume kur ne te njejten kohe ne kemi me pak se 3 milion njerez ne Shqiperi dhe shumica e puneve administrative nuk ka nevoje per zgjerim te forces puntore. Plus, miratohet buxheti qe ne krahasim eshte me i madhi ne historine e qeverive te meparshme. Kjo lloj llogari ekonomike thjesht te shtyn te maresh me shume borxh sesa e kishe parashikuar para zgjdhjeve. 

Forum-AL u formua në fund të vitit 2008. Me përpjekjet e një grupi nismëtar që në 2005, u hodh idea e një rrjeti shqiptar me servera shqiptarë. Qëllimi ynë kryesor është të kemi një Forum ku të mblidhen të gjithë shqiptarët nga të gjitha trojet tona dhe bashkatdhetarët të shpërndarë në të gjithë botën.

Një faqe e përkryer për të gjithë ata tifozët sportive që janë të interesuar në shikimin e ngjarjeve ndërkombëtare sportive. AllSportLive ju jep hollësi të plota mbi konkurrencën të ndryshme sportive në internet. Transmetimeve të drejtpërdrejta të sportit, rishikimi i ndeshjeve, dhe sërish i qëllimeve madje edhe sportive programit televiziv janë të gjitha në dispozicion në këtë faqe interneti Online Sport.

Tema është diskutuar këto ditë edhe në komisionin e ligjeve: projektligji i Qeverisë parashikonte të transferonte lokalet në periferi brënda 31 janarit 2016, por Pandeli Majko në emër të shumicës propozoi për të spostuar këtë afat më 31 janar 2017.

Ne Shqiperi industria e kumarit eshte e kioskezuar kjo nuk ka nevoje per konstatim. Bllokimi i makinave elektronike eshte nje hap i mire..sa per qendrim moral apo fetar as ma ndjell fare se ne radhe te pare ka te beje me zgjedhje personale. PS: SHBA qe e ndaloi kumarin asojkohe mendon se e kishte gabim?(heqim menjane ketu dogmen moralo-fetare) u konstatua qe rritja drastike e kriminalitetit i atribuoesh kumarit. Ne Shqiper sot po ndodhin mbi 200 krime cdo dite dhe kjo eshte alarmuese

Teksa teknologjia evoluon me shpejtësi, interesi i njerëzve ndryshon gjithashtu shpejt. Bastet sportive janë pa dyshim në sezonin. Shumica e vendeve të basteve tani ofrojnë libra sportive për shkak të kërkesës së saj të lartë. Disa sportsbooks kanë vetëm një përzgjedhje të lojrave më popullore, por liderët kryesorë të sporteve përfshijnë shumë lojëra të tjera si futboll amerikan, baseball, basketboll, rugby, futboll, pingpong, tenis dhe volejboll, boks, kriket, çiklizëm, shigjetat, golf, hendboll, hokej në akull dhe sport motor. Sport bast është bërë një aktivitet rekreativ për bettors në të gjithë botën. Në vend që të shikojnë ekipin e tyre të preferuar, ata mund të ndjehen më të përfshirë në lojë duke bastur. Dhe kur ekipi që ata po rrënjos për fitore, ata fitojnë gjithashtu – në aspektin e bitcoins. Duke përdorur Bitcoin, ata bujar veten me të gjitha faqet e internetit privilegj Bitcoin basteve ofrojnë faqet e internetit.

Të gjithë e dimë se nëse bëhemi të varur nga lojërat e fatit, bastet sportive dhe bixhozi shumë shpejt mund ta gjesh veten të mbytur me borxhe, duke shkatërruar edhe të ardhmen e personave që ke pranë.

Top Bast, një nga kompanitë më të mëdha të basteve sportive në Shqipëri me mbi 1 mijë pika bastesh në një vend me vetëm 2.8 milionë banorë, konsiderohet si kompania kyç në skemë. “Top-Bast është një kompani bastesh në Shqipëri dhe sponsor i Skënderbeut,” shkruhet në raport. Top-Bast ka shumë gjasa të jetë “maskë” për bastvënësin aziatik SBObet. Bastet e vëna në internet me Top-Bast mund të kanalizohen në tregun Aziatik të basteve përmes SBObet, rrjedhimisht duke krijuar të ardhura më të mëdha,” vijon raporti.

Po ata do te humbin qe do te humbin. Qe kur u fituaka ne bixhoz? Dhe kompanite tona pse te mos legalizohen e te mos pasurohen, ne vend te pasurohen te huajt qe s’kthejne kokerr leku ne Shqiperi? Me mire te pasurohen ata te oborri i saliut, se ndonje anglez qe s’heq vizat e qe habitet qe kur shkel ne Shqiperi sheh plazhe normale e jo lypesa qe i qepen nga pas. Boll e kane vjedhur boten ata. Edhe ne kuroren e mbretereshes kane diamante te vjedhura nga india.

Hunter, ki parasysh se kompanite e basteve on line dhe offshore nuk hapen e mbyllen si kerpurdhat mbas shiut. Pra jane te mirenjohura dhe me kredibilitet. Keshtu qe nuk eshte ndonje pune e mundimshme per ti evidentuar dhe per ti mbyllur aksesin kur klikohen nga Shqiperia. Ceshtja shtrohet se duke mbyllur aksesin per keto kompani dhe nga ana tjeter duke mos mbyllur kompanite vendase, nuk i ke bere ndonje politike per frenimin e ketij vesi, perkundrazi thjesht i krijon mundesi kompanive vendase per me shume te ardhura dhe i pakeson mundesite e fitimit lojtareve.

Per ta permbledhur,jane kompanite qe nuk pranojne kliente pasi ato respektojne cfaredo lloj ligji,po flasim per kompani qe jane te licensuara.NQS ti luan ne kompani te palicensuara,atehere kot qe luan se leket ske per ti marr ndo1 her.Aksesi ne faqen e kompanise nuk ka kurrfar rendesie perderisa ti nuk mund te regjistrohesh ne te.

Siç kemi përmendur në thelbin e shkrimit tonë, teknologjia e sotme dhe platformat e avancuara dhe fleksibël të kazinove dhe faqet e kazinosë mund të integrojnë shumë shërbime të ndryshme dhe të ofrojnë më shumë opsione për lojë dhe një shërbim më të mirë për lojtarët.

Wow, si e gjete? Mbreme me ishte futur gruaja tek PPU-ja dhe kishte zhgaravitur vetem budallalleqe. I futa nje te rrafme, por pa lene shenja, se ndryshe te denoncon. Hap mi llogari vete – i thashe nese do te shkrush tek PPU-ja, por nuk ke te drejte te demsakosh emrin e mire qe une kam ketu.  

Në çdo sallë kirurgjie në spitalin Rajonal të Shkodrës ka nisur përdorimi i instrumenteve të rinj kirurgjikalë, përmes programit modern të sterilizimit, i cili sapo ka nisur funksionimin në këtë spital, duke rritur…

Eshte pak e cuditshme kur lexon qe “asnje vende ne evrope nuk i pengon bastet online” por harrojne te theksojne dhe nuk duan te dine se cfare skemash kane keto vende evropiane per te mbrojtur njerezit e dobet dhe me vulnerabel ndaj bixhozit.

Portfolio i basteve sportive të William Hill është padyshim i bindshëm. Nëse doni të vendosni një bast në gara me kuaj, gara me qen çdo sport tjetër të famshëm në Britaninë e Madhe, atëherë William Hill është një vend i sigurtë. Ky bastëvënës është i mirëpozicionuar edhe për sportet ndërkombëtare. Eksperienca e parë me faqen e internetit mund të jetë paksa e vështirë për klientët e rinj për shkak të disa të metave. Megjithatë, William Hill ka bonuse tërheqëse edhe për klientët e përhershëm. Gjithashtu, veç kushteve të dyzuara për bonuset, ky reçension nuk mundi të gjejë asnjë provë për një mashtrim të mundshëm nga William Hill, ndaj ky reçension për bastëvënësit është në përgjithësi pozitiv, veçanërisht sepse kujdesi ndaj klientit është miqësor, kompetent dhe i gjindshëm.

Si tregtarët profesionale, dhe duke u mbështetur në një përvojë të madhe të tregtisë në tregun e Forex, dhe në mënyrë të veçantë për të marrë të ardhurat nga transaksionet Forex / opsionet binare me teknikën e vet është zhvilluar, e ashtuquajtura “know-how”, që është e garantuar për të sjellë deri në 87% të të ardhurave . Kjo nuk është një strategji, është një tërësi veprimesh strategjike, të përdorura njëkohësisht, në kryerjen e analizave të tregut për të përcaktuar kohën më të mirë për të përfunduar një marrëveshje.

Ky website kontrollohet dhe menaxhohet nga Media Works. Të gjitha materialet , përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me të drejta autoriale të Media Works. Materialet janë për shfrytëzimin personal tuajin dhe për qëllime jo-komerciale. Ato nuk mund të kopjohen, riprodhohen, ripublikohen, modifikohen, transmetohen, ose distribuohen në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të Gazetës Express. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë website ose medium tjetër, pa lejen e Gazetës Express, është shkelje e drejtave autoriale dhe është i ndaluar, sipas dispozitave ligjore në fuqi.

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar se ne mbledhjen e qeverise është vendosur qe Ministrja e Inovacionit, Milena Harto, te ketë nen mbikëqyrje procesin për bllokimin e te gjitha faqeve te huaja te basteve ku për vite me radhe kane përfunduar kursimet e shqiptareve. Rama është ndalur edhe tek aksioni për bllokimin e lojërave te fatit një biznes i cili sipas tij ka lulëzuar fale lidhjeve me politikanet. Sipas Rames pas mbylljes se bizneseve te palicensuara edhe bizneset brenda kornizave te ligjit, duhet te përgatiten për rregulla te reja me te forta. 10 dite me pare policia e shtetit nisi bllokimin e bizneseve te paligjshme te lojërave te fatit dhe deri me tani janë bllokuar 2500 makineri.

EUROPOL-i njoftoi se u realizuan kërkime në 13 banesa në vendndodhje të ndryshme, në Slloveni dhe në Kroaci, ndërsa u arrestuan 11 persona. Rrjeti kriminal kishte pjesë të veprimit edhe një platformë ilegale në internet, për të mbajtur baste në shuma të mëdha dhe për të shkëmbyer fondet me kompanitë e basteve aziatike.

Sipas kërkesave të vazhdueshme të abonentëve të mi, të cilët janë duke u përpjekur për të provuar veten në transaksionet Forex dhe opsione binare, por të jenë të kujdesshëm për të mos për të vepruar pa një “lojtar” me përvojë, kam vendosur për të dhënë sinjalet e tyre për të lira, për ju që të jetë në gjendje të tregtisë me mua online, kopjimi tregton mia , dhe të marrin të ardhura të besueshme.

“Siç do ta demonstrojnë ekspertët në seancë para organeve disiplinore të UEFA, modelet statistikore dhe matematike të BFDS-së janë të sakta dhe do të konfirmojnë, në masë të konsiderueshme për panelin, se skuadra shqiptare Skënderbeu ka qenë vazhdimisht e përfshirë në aktivitete të fiksimit të ndeshjeve në nivel kombëtar dhe ndërkombëtar përgjatë shtatë viteve të fundit,” shkruhet në raport.

Përsa i përket numrit të sallave të lojrave të fatit Ministria e Financave sqaron se në krahasim me vitin 2014, “kur numri total i licensave të lëshuara nga autoritetet përgjegjëse ishte 56, në vitin në vijim janë në fuqi vetëm 26 licensa për lojra fati. Ulja e numrit të tyre është rrjedhojë e formalizimit dhe e detyrimit për respektimin e ligjit nga të gjithë poseduesit e këtyre licensave. Në krahasim me vitin 2013, në vitin 2015 është e vërtetë se është rritur numri i subjekteve me nipte sekondare të lëshuara për bizneset e licensuara, respektivisht nga 1271 në 3464 për kategorinë “baste sportive”, por nuk është rritur numri i kazinove dhe i kazinove elektronike (madje i këtyre të fundit është ulur). Rritje me vetëm tre nipte sekondare shënon edhe kategoria “bingo tradicionale””,përfundon deklarata. 

Kompanite shqiptare kane fitim marramendes ,sepse TE GJITHE humbasin.Pse humbasin ? Sepse pothuajse te gjithe  vendosin baste   per qef 200-300 lek me koeficent 200,vendosin ndeshje qe sja kane haberin dhe skan shans ta kapin.Tek kompanite online 80% luajne baste TEKE ,nje pjese shume e vogel luan per qef 2-3 euro per 100 euro dhe keta te fundit jane humbesa te sigurte ne periudhe afatgjate.

o Art, ti e lexon titullin t’pakten? ku thote aty se do mbyllen kjoskat e kumarit etj etj? dhe po, per t’ju pergjigj pytjes tende, gjeneron vende pune dhe persa kohe kto kjoska paguajne taksa e jane ne rregull me ligjin, qendrimi moral apo fetar per kumarin nuk hyn fare

Ndonje nga administrata ose me lidhje nga qendra di ndonje gje konkrete si do aplikohet censura e kompanive te huaja te basteve online? Me interesojne me teper menyrat teknike. Thjesht do bllokohen faqet e njohura te kompanive te huaja nga ISP-te? Do merren masa extreme dhe te bllokohen edhe transaksionet bankare drejt ketyre kompanive?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *