“parashikimet e basteve lexoni lajmet e topit”

Kompanitë online ofrojnë një gamë të gjerë për të zgjedhur bastin që do të të japë më shumë shanse për të fituar në një ndeshje apo lojë tjetër. Ju mund të luani ndeshje tek, të luani live gjatë zhvillimit të ndeshjes, të luani kudo që të jeni nga kompjuteri apo telefoni. Kompanitë online japin vazhdimisht bonuse të ndryshme që nuk i ofrojnë dyqanet e basteve të cilat kanë dhe kofiçentë më të ulët dhe fitim më të madh duke ndikuar në uljen e fitimeve të lojtarëve.

Policia lokale e mbështetur dhe nga Forcat e Policisë së Repartit të Ndërhyrjes së Shpejtë Tiranë ka ushtruar gjatë natës kontrolle të befasishme në akset rrugore, lokale e ambiente të ndryshme, për kapjen e personave në kërkim apo të atyre që qarkullojnë me armë zjarri.

Ky portal mirëmbahet nga kompania “Telegrafi”. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të “Telegrafit”. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t’i pranoni Kushtet e përdorimit.


Shif kur te vijen sumat e zgjuara me e shpjegu se ‘taksat zotrie ” ..Europa nuk te takson po fitove etj etj .Tani nje gje eshte e qarte . Ky vendim nuk NDALON Lirite e Individt ..Vetem se sqaron dicka .Liri jashte Ligjeve ti nuk mund te gezosh ,,,ne se  guxon Okej .Perplasu me saksionet sate ta mbaje !

Pikat e basteve kane license te vecante dhe leja qe jepet duhet justifikuar. Tjetra, ka nje debat edhe ne Evrope per bixhozin ka me dhjetra organizata dhe shoqata qe lobojne kunder bizhozit dhe mbrojne njerezit vulnerabel ndaj tyre. Keto llogje qe shkruani dhe sillni shembullin e Evropes prandaj jane qesharake.

Nisur në 2009 GR88.com është një Sportive kombinuar, Kazino dhe Poker faqe. Përderisa relativisht e re në biznesin faqe ofron një platformë të pastër dhe të lehtë të lundrueshëm me një gamë të gjerë të sportit ndërkombëtar me mosmarrëveshje konkurruese dhe të jetojnë bast.

 Maskarai ! EDVIN – ENVER-KRISTAQ-RAMA  ,  Si guxon AI te shkeli te  DREJTEN e njeriut per te lujt kumar, se pastaj vijne me rradhe shkeljet  e te Drejtave THELBESORE  te njeriut, ku me e rendesishmja eshte ajo e “Futja pOrdhes ” ku te doje dhe si te doje qejfi,

Hunter , qeveria njofton kompanite per ligjin e ri dhe ato terhiqen vet,mbyllin accountet ekzistuese dhe nuk pranojne me regjistrime te reja (heqin opsionin albania pergjate regjistrimit).Persa i perket aksesit , varet nga shteti.Nje shoku im ka qene ne Itali me studime ,ne kohen qe Italia i kishte ber ban kompanite e huaja,ai as nuk i hapte dot fare si faqe.I njejti shok,tashme ka ikur ne USA.Duke qene se ne USA nuk lejohet online sports betting ,i dhash une nje account timin ne bwin ta provonte nje her kot per kuriozitet.Ai mund ta hapte faqen,mund ta bente logg in accountin  ,por ne momentin qe vendoste bastin del nje mesazh “you bet can not be place because your country has been restricted” ,pra ceshtje IP-je pasi kompanite e dine nga cfare shteti vendos bastet ti.

shume mire qe te mbyllen,se ne kemi nje inclinazione natrale per kete lloj vesi.Yxhym tane shqipnia me shite shpia e pasuni e me fut paret nder piramida,po keshtu shoh burra shqiptare te shkaterruar nga loja …te mabruar…nuk ka beg me kumare,nuk bahet pare me rrena…parja don pune…

Për fat të mirë, nuk ekziston asnjë shorte për bastexhiun sportive të mirë për nevojat tuaja, pasi mund të eksploroni botën e basteve sportive. Nuk keni pse të kufizoni veten me bastexhinjtë anglez; ata nga Irlanda kanë gjithashtu një reputacion të mirë, në lidhje me koefiçentat e leverdisshëm dhe për shërbimet më të mira në internet. Numri i bastexhinjve të gatshëm është kaq i madh sa mund të gjeni bastexhinjë të ndryeshëm për cilindo sport që ndiqni. Përdorni guidën tonë për bastexhinjtë e internetit për të gjetur dhe zgjedhur mes bastexhinjve të internetit, që të arrini ekzatësisht atë që doni.

fnatic, kam pas lujt vete online dhe e kam pas ndjek me nga afer ceshtjen sidomos pasi pata nje sasi te konsiderueshme fondesh te konfiskuara nga Feds. Tregu ama po shkon drejt liberalizimit edhe ktu. Te siguroj qe mbas NJ dhe Nevadas, do kete shume shtete te tjera te cilat do legalizojne online gambling, pak a shume si me martesat gay apo medical marijuana. 

KLSH kallëzon në prokurori ish drejtorin, 3 ish përgjegjës të sektorit legalizimit dhe juristin e drejtorisë rajonale të ALUIZIN –t, qarku Shkodër KLSH akuzon se “Kanë kryer legalizime të jashtëligjshme me sipërfaqe 15 661 m2…

Beba.tv ju ofron LIVE STREAMING në internet për ndeshjet hokej. Ajo është ruajtur në baza të rregullta dhe ju jep informacion të plotë në lidhje me të gjitha ndeshjet e fundit hokej. Nëse ju jeni i mërzitur me lumë mbetur apo buffering se ju duhet të kaloni në beba.tv si ju do të gjeni lumë jetojnë të qetë të jetojnë hokej ndeshjes. Pra, nëse ju nuk doni të humbasë ndeshjen tuaj të preferuar hokej se shfletoni beba.tv dhe bookmark hokej butonin për të qëndrimit të përditësuar.

Filloi fillimisht me aksionin masiv te bllokimit te shume kompjuterave te kumarit….Kumari online eshte nje hap tjeter positiv per momentin megjithate besoj se prek nje perqindje te vogel kur e dime qe flasim per nje ekonomi informale ku gjithcka qarkullon kryesisht ne cash. po e fus ne totale kete aksjonin kundrejt kioskave te kumarit mos me keqkupto

Por, kjo qe thua ti eshte militantizem komplet ekstrem. Nuk po i hy si dhe pse dikush fillon e krijon pikepamje te tilla, mbase ke arsyet e tua, po te thuash qe ne 8 vjet tjetri nuk ka bere asgje per mua do te thote te jetosh ne bubble mik. Nuk ka studim e statistike qe nuk tregon se te pakten ne 4 vjeteshin e pare me tatimet, por dhe shpenzimet kapitale, nuk u arrit sukses i madh. Ja dhe Zaloshnja, qe kuptohet i bi Tosit edhe per hater te Edit po nejse, http://respublica.al/opinion/2013/10/22/…

 Zonjusha Sufali, kryeministri Rama informoi për vendimin e Qeverisë të bllokuar të gjitha bastet online nëpërmjet të cilave paratë e shqiptarëve transferohen jashtë vendit. Si po operohet për bllokimin e këtyre faqeve?

Partia Demokratike ka reaguar dje lidhur me vendimin e qeverisë për shkarkimin e drejtorit të Teatrit të Operës dhe Baletit, maestro Zhani Cikos, duke e cilësuar të turpshëm trajtimin që Kryeministri i vendit i ka bërë maestros. Zëdhënësja e PD-së, Laura Vorpsi, tha se me shkarkimin pas krahëve të drejtorit të Teatrit të Operës dhe Baletit, maestro Zhani Cikos, Kryeministri i ka vënë kazmën kontributit të palodhshëm të një jete të tërë për operën, muzikën dhe artin. “Me një vendim të errët, me prepotencë të pashoqe, Edi Rama largoi nga detyra maestron e famshëm, pa pasur guximin t’i komunikonte atij as edhe dy fjalë. Asnjë falënderim për mundin e dhënë për artin dhe kulturën e vendit”, – u shpreh zëdhënësja e selisë blu. Vorpsi tha se “Zhani Ciko po përgatitej për koncertin e djeshëm të bamirësisë dhe nuk ishte në dijeni të vendimit që Kryeministri kishte marrë ndërkohë. Ai u lajmërua nga miqtë e tij në telefon, të cilët kishin dëgjuar në media për shkarkimin e tij”, – deklaroi Vorpsi. Ndërkohë, ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha ka shprehur vlerësimin e tij për figurën e Zhani Cikos, duke theksuar: “Faleminderit, mirënjohjen më të thellë maestro i madh Zhani Ciko, për kontributin tuaj madhor për kombin shqiptar në fushën më të fisshme, më të bukur, atë të kulturës dhe artit tonë, atë të Operas dhe Baletit, muzikës klasike. Mirënjohje, mirënjohje të thellë ndaj jush, shërbëtor fisnik i kombit tonë!” Lidhur me shkarkimin e Cikos, ka reaguar dy ditë më parë edhe tenori me famë botërore Saimir Pirgu, i cili kërkoi politikës brenda dhe jashtë sallës që të tregohen të kujdesshëm ndaj artit. “Do të doja të bëja dhe një apel tjetër. Do të bëja thirrje që komuniteti i artistëve të respektohet më shumë në Shqipëri. Sot, përpara koncertit ka ndodhur një ngjarje e turpshme, që më ka prekur shumë. Por nuk do të doja të zgjatesha, kushdo le ta kuptojë. Doja vetëm t’i thosha një Faleminderit maestro Zhani Cikos”, – tha Pirgu. Dy ditë më parë, Këshilli i Ministrave në mbledhjen e tij të radhës, vendosi për lirimin nga detyra të Zhani Cikos dhe emërimin e Ilir Kernit në detyrën e drejtorit të Përgjithshëm të Teatrit Kombëtar të Operës, Baletit dhe Ansamblit Popullor.

“Kriminelët ishin pjesë e trukimit profesional të ndeshjeve, të faktuara në Serbi, Maqedoni dhe Çeki. Atyre u garantohej nga tregu aziatik një fitim i majmë, pasi dinin rezultatet që para nisjes së ndeshjeve. Paratë investoheshin më pas në biznese të ligjshme”, tha Sergio D’Orsi, specialist i korrupsionit sportiv në EUROPOL.

Folosim cookies pentru a-ți oferi cea mai bună experiență pe site-ul nostru. Cookies sunt fișiere stocate în browser și sunt folosite de majoritatea site-urilor și ajută la personalizarea experienței tale de navigare. Prin continuarea pe site, îți exprimi acordul pentru Utilizarea fișierelor de tip “Cookie” și stocarea altor informații.

Bode akuzohet gjithashtu se ka kërcënuar ish-trajnerin Dinamos Luis Manuel Blanco gjatë një ndeshjeje mes Skënderbeut dhe Dinamos më 2011. Blanco ka dëshmuar para inspektorëve duke thënë se Bode i është drejtuar atij me këto fjalë: “Nëse ti na prish pushimet, unë do të të shkatërroj. Ai më kërkoi kur u ktheva për pjesën e dytë, skuadra jonë duhej të humbte. Unë nuk i besoja syve. Ishte e tmerrshme.”

Në teatrin “Migjeni” të Shkodrës u festua sot 85 vjetori i lindjes së aktores së madhe shqiptare Tinka Kurti, “Nderi i Kombit”. Aktorja Kurti u ngjit për herë të parë në skenën e teatrit në moshën 15 vjeçare…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *