“parashikimet e basteve buletinet e fundit të lajmeve”

Në mënyrë efektive pa asnjë dyshim, përkrahësit e sesioneve të pokerit, kanë nevojë për këtë devijim shumë të mirë. Pra, ai është shumë i suksesshëm nëse titulli është një ace ose sundimtar poker. Kështu që mund të jepet fenomenale sigurisht jo aq e thjeshtë sa ta kthesh pëllëmbën e dorës. Sepse kërkon punë të zellshme dhe detyra ekstra të gjera. Sidoqoftë, e cila është shumë e qëndrueshme në sesionin e pokerit për t’u kujdesur për këtë, një njeri në çdo rast mund të jetë shumë i fortë.

Mbajnë, por jo aq sa ndërkombëtarët. Kompanitë shqiptare shpesh ulin në mënyrë drastike koeficientet për të mbrojtur veten e tyre, ndërsa jashtë kjo ndodh më rrallë, sepse qarkullimi i parave është aq i madh, saqë edhe ndjeshmëria është më e ulët. 

Unë jap mendimin personal duke parë se si është gjendja, por ndoshta qeveria ka ndonjë plan shumë të detajuar që mund të na surprizojë. Unë jam i qartë se çfarë strategjie do të përdoret, por di të them se edhe disa shtete të tjera janë përpjekur ta frenojnë këtë lloj bastvënie, por kanë hasur në shumë vështirësi. 

Sipas atyre qe i kane dhene info Rames, me kufizimin qe nuk lejohen te nxirren jashte vendit shuma me te medha se 5000 usd pa justifikim, atehere i bie qe numri i transferimeve qe jane bere jashte vendit eshte 100 000. Pra jane 100 000 persona qe kane transferuar nga 5000 usd jashte vendit.

VPN rren serverin e peshkut ta zeme, dhe mua me del flamur kinez, magjithese shkruaj nga franca, por nuk rren dot operatorin tim, ai e di ne çdo moment qe une perdor VPN per  t’ja hedhur serverit te peshkut (ta zeme sikur te me bejne ban kete adresen IP timen). a kupton ?

Qeveria do mare borxhe nga FMN e BB – kjo pune mori dhe miratim ne parlament. Plus ca zemermire’ donatore te tjere qe u vjen keq per shqiptaret do hapin qeset tani. Ideja eshte qe te ndalohet bixhozi se nuk na prish pune qe zhytemi ne borxhe. Pra, e thene shqip; te jesh ne borxhe e te luash bixhoz sikur nuk shkon ! 

⚽️? Skuadra e vitit 2017 ?⚽️ ?? Gianluigi Buffon ?? Marcelo M12 ?? Giorgio Chiellini ?? Sergio Ramos ?? Dani Alves ?? Eden Hazard ?? Luka Modrić ?? Toni Kroos ?? Kevin De Bruyne ?? Leo Messi ?? Cristiano Ronaldo

Policia e Shkodrës ka arrestuar një shtetas ditën e sotme që konsiderohej si super hajduti. Sipas informacioneve në pranga ka rënë Drilon Hila, i cili ishte kthyer në makthin e qytetarëve, pasi kishte vjedhur banesa, para, bizhuteri apo sende të…

Pak qytetarë në veri paguajnë rrymën, kërkohet që t’u falet borxhi By xurxull | February 26, 2018 0 Comment Pak qytetarë në veri paguajnë rrymën, kërkohet që t’u falet borxhi Që nga viti 1999, në komunat e Mitrovicës së Veriut, Zveçanit, Zubin Potokut dhe Leposaviqit ekzistojnë…

Kujdesi ndaj klientit është i hapur 24 orë, tërë javën dhe është falas. Stafi në fjalë është kompetent dhe miqësor. Shumë probleme normalisht zgjidhen menjëherë, veçanërisht sepse William Hill është shumë i gjindshëm ndaj klientëve. Një mënyrë tjetër është t’i kontaktosh me email apo live-chat. Seksioni i asistencës në faqen e internetit është i dobishëm për disa nga pyetjet, por ky seksioni nuk është strukturuar qartazi. Veç kësaj, banka e të dhënave për FAQ (pyetjet e shpeshta) është shumë e vogël, ndaj për më të shumtën e pyetjeve duhet kontaktuar kujdesi ndaj klientit për të marrë një përgjigjë. Një seksion më i mirë për asistencën do të ishte shumë i dobishëm për klientët.

Lesh lesh. Ne rastin me te mire kto jane rezultatet e shkolles se Sales NMN, futi i muhabet per gjuhen kineze neper shkolla nket rast bizhozin onlajn sa per ta heq vemendjen nja dy jave nga gjonat e rendsishme. Ne ket rast, hapni syte.

Forumi Shqiptar është komuniteti shqiptar më i vjetër dhe i madh në Internet. Ai u hap për herë të parë në vitin 1998 si pjesë e projektit Albasoul. Forumi është një nismë private e një grupi emigrantësh shqiptarë që për qëllim t’iu ofrojë të gjithë shqiptarëve një platformë për të shprehur zërin e mendimin e tyre në liri të plotë. Forumi është një sipërmarrje jo-fitimprurëse dhe të gjitha shërbimet tona ofrohen falas e për të gjithë. Stafi i forumit është staf vullnetar dhe pa pagesë. Shpenzimet e forumit mbulohen nga nismëtarët, donacionet e anëtarëve dhe të ardhurat nga reklamat.

Disa nga ndeshjet e dyshuara si të manipuluara nga Skënderbeu ranë aq shumë në sy sa kjo skuadër u bë e famshme në Shqipëri dhe nëpër botë. Raporti i inspektorëve jep një pasqyrë të kësaj fame. Skënderbeu pati fituar 4 me 1 në ndeshjen në Shqipëri dhe humbi 2 me 3 në ndeshjen e dytë. Renato Arapi dyshohet se qëllimisht bëri një faull për të marrë një karton të kuq që në minutën e dhjetë. Sipas raportit, kompanitë e basteve ndryshuan koeficientët pas të kuqes së Arapit por asnjë bast i çuditshëm nuk u regjistrua. Përkundrazi, Skënderbeu luajti mirë dhe shënoi dy gola duke pasur rezultat të përgjithshëm 6 me 2. Vetëm në minutën e 78 bastet reaguan në mënyrë të dhunshme. Koeficientët që statistikisht duhet të ishin 6 (dhjetë euro bast baraz me 60 euro fitim), në kompaninë e basteve Maxbet ra në 2.09.

– Te premten (dje dmth), merret vesh se i kishte kerkuar ne konfidence shoferit te Institucionit “te jepte doreheqjen”, me motivacionin : “ke qene shoferi i parardhesit”. Shoferi, edhe pse shofer, dinte me teper se shefi yne provincial, i diplomuar me master week-end ne Universitetin prestigjoz “Diamanti” te rrethinave te Tiranes, dhe ja pret si pa teklif : “Une kam qene shofer i Institucionit, jo i ish-shefit, dhe s’kam ndermend te jape doreheqjen. Po deshe, me sill shkarkimin me shkrim”. Bukur.

Projektligji kufizon kompanitë në numrin e ambienteve që do të ushtrojë aktivitetin, pasi nuk mund të marrë më shumë se 500 adresa sekondare. Pra, nuk mund të ketë më shumë se 500 ambiente për zhvillimin e aktivitetit. Për të marrë licencën e basteve kompanitë do të paguajnë 200 milionë lekë. Ambientet e basteve nuk do të lejohen të jenë më pak se 200 metër pranë njëri tjetrit, në linjë ajrore. Një tjetër kush do të jetë të mos lejohen lojtarë që janë nën moshën 21 vjeç. Por ndryshe nga sa përcakton ligji, në relacionin e qeverisë përcaktohet se lojtarët nuk do të lejohet të jenë më pak se 18 vjeç.

Ky është personi që ia dha Adelina Ismailit 100 mijë marka në dorë By xurxull | February 27, 2018 0 Comment Adelina Ismaili është yll i pa diskutueshëm. Kudo ku paraqitet, ajo shkëlqen dhe e bënë më të mirën, shkruan “Kosovarja”. Ndër vite këngëtarja ka bërë disa pauza në ka…

Në lidhje me ndeshjen Sporting – Skënderbeu të luajtur më 25 tetor 2015, ekspertët u shprehën të tmerruar nga mënyra se si skuadra shqiptare, pasi luajti shumë mirë për pjesën më të madhe të lojës, hëngrën tre gola në pjesën e dytë. Ekspertët shprehin çudinë se si ndodhi që, pasi hëngrën dhe golin e pestë, Skënderbeu duket se e mori veten në dhjetë minutat e fundit, duke u mbrojtur më mirë duke kufizuar topat e lartë të kundërshtarëve dhe duke shfrytëzuar raste për kundërsulm.

Shumicen e kohës, unë gjithashtu mund të shikojë ata me përshkrim duke perdorur bet365 Kodi Bonus. Është gjithmonë fantastike të dihet se ende mund të shikosh një sport që nuk transmetohet në TV lokale thjesht duke parë këto përditësime!

Mesditën e sotme një shpërthim tritoli tronditi qytetin e Shkodrës. Ndonëse ende nuk ka një njoftim zyrtar nga ana e policisë, mësohet se një sasi e konsiderueshme tritoli u vendos tek një motoçikletë në lagjen Rus. Për…

Une e mbeshtes qeverine ne kte nisme – edhe pse po perpiqet te monopolizohet kjo industri; dmth – licensimi i mirefillte ne rruge shteterore i kompanive te interesuara. Kjo ne vetvete patjeter qe do sjelle ardhjen e ‘agallareve’ te rinj ne kete fushe, por prape une shpresoj qe ‘dora e fshehte’ e shtetit duhet te behet e ndjeshme ndaj liberalizimit total te cdo lloj industrie. Mendim personal gjithsesi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *