“palë topa bolasport”

1) shfuqizimin si të papajtueshëm me Kushtetutën të nenit 48, pika 2 shprehja “si dhe tarifën e mirëmbajtjes së Sistemit Qendror të Monitorimit Online që duhet të paguajnë shoqëritë e licencuara” të nenit 70 pika 12 shprehja “tarifa e mirëmbajtjes së tij që duhet të paguajnë shoqëritë e licencuara e ligjit nr.155, datë 21.12.2015 “Për lojërat e fatit në Republikën e Shqipërisë” të ndryshuar.

e shoh qe s’ja paske fare haberin  sports betting,nuk e ke idene as se cfare eshte payout,as hedging,as trading dhe as surebetting.eshte e kot te diskutosh me njerez te tille qe pretendojne te dine gjithcka kur ne fakt nuk dine asgje.

Qeveria nis zbatimin e nismës së bërë publike dy ditë më parë nga Kryeministri Rama për bllokimin e faqeve online të basteve. Ministria për Inovacionin dhe Administratën Publike, përmes ekspertëve të saj, ka bllokuar dje disa prej adresave të kompanive të basteve të cilët nuk operojnë në Shqipëri. Adresa të kompanive ndërkombëtare si “Bet 365” dhe “William Hill”, të cilat janë ndër më të përdorurat edhe nga bastvënësit shqiptarë ishin të pamundura për tu hapur dje online. Po ashtu edhe sitet e basteve “unibet.com” dhe “youwin.com” ishin bllokuar. Në ditët në vijim, pas raportimit të plotë nga ana e njësisë së Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit, e cila po harton listën e faqeve online përmes të cilave shqiptarët vënë baste sportive me kompani të cilat nuk operojnë në Shqipëri, Ministria e Inovacionit, përmes Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare do të nisë bllokimin e të gjitha linqeve.

Ju do të gjeni lumë jetojnë sportive, video sportive, rezultat jetojnë që ju mund të shikojnë online falas. Të gjitha ngjarjet janë planifikuar mbuluar sportive si futboll, kriket, hokej dhe kështu me radhë në Eastern Standard Time. Faqja e internetit është e lehtë për t’u përdorur dhe nuk përmban asgjë tjetër përveç streaming sportive.

3. Vendos baste rralle tek evenimentet sportive qe kane shume rezultate te mundshme (rezultati sakte, skuadra kampione, fituesi i gares tek F1, etj). Ne keto evenimente avantazhi i Bookmaker-ve eshte shume i larte.

Elona Prroj është një e re, misionare e pajtimit, e cila eshte ngritur kunder fenomenit të gjakmarrjes, që vazhdon të marrë ende jetë te pafajshme njerëzish në Shqipëri. Ajo është bashkëshortja e ish pastorit 28 vjeçar nga…

BINGO: Ky shqiptar nga Gjilani i fitoi 30 mijë euro në bastore By xurxull | February 26, 2018 0 Comment BINGO: Ky shqiptar nga Gjilani i fitoi 30 mijë euro në bastore Një qytetar i Gjilinait me 11 euro ka luajtur dy tiketa në bastore, duke fituar rreth 30 mijë euro Dita e djeshme ishet fantas…

Ju lutemi të kini parasysh se ne do t’ju rekomandojmë vetëm me agjensitë e basteve që kanë standardet më të larta të cilësisë (në aspektin e madhësisë, kujdesit ndaj klientit, tarifave,…). Mund t’ju ofrojmë miratimin e agjensive më të mira, falë eksperiencës sonë teksa kemi bashkëvepruar dhe i kemi testuar më parë vetë ato. Lista e bastexhinjve është e plotë më poshtë falë njohurive të ekspertëve tanë.

STORY mbetet lajm! sepse ju tregon personazhet e vërtetë VIP nga politika deri tek arti me të rejat e tyre, me anët e forta por dhe të dobëta që nga profesioni e deri tek performaca, stili, apo pamja e tyre. STORY ju tregon protagonistët e eventeve dhe ngjarjeve më të bujshme në vend përmes vlerësimeve, komenteve, por edhe kritikave. Te gjithë e kemi një STORY! Të gjithë e duam një STORY!

Ky është personi që ia dha Adelina Ismailit 100 mijë marka në dorë By xurxull | February 27, 2018 0 Comment Adelina Ismaili është yll i pa diskutueshëm. Kudo ku paraqitet, ajo shkëlqen dhe e bënë më të mirën, shkruan “Kosovarja”. Ndër vite këngëtarja ka bërë disa pauza në ka…

“Casinos Live”, e cila filloi të përhapet pas vitit 2010, paraqiti një eksitim të ri ndaj lojtarëve të kazinove dhe u bë e domosdoshme për faqet e kazinosë. Me Casinos Live, ne mund të luajmë lojëra kazino në të njëjtën kohë me tregtarët e vërtetë duke u lidhur me një kazino të vërtetë ose studio në një vend në internet kazino.

Vetura rrokulliset në magjistralen Kaçanik-Han i Elezit, nuk ka të lënduar By xurxull | February 26, 2018 0 Comment Një veturë është rrokullisur dhe ka dalë nga rruga, si pasojë e reshjeve të borës, në magjistralen Kaçanik-Han i Elezit. Policia e rajonit të Ferizajt ka njoftuar se aks…

Shtatë persona të tjerë janë arrestuar në lidhje me atentatin ndaj Lulzim Kullës të ndodhur në janar të këtij viti. Arrestimet janë kryer në kuadër të operacionit blic, i cili nisi prej mbrëmjes së djeshme në…

Eshte nje ze i rendomte Biznesi si ne te gjithe Boten . Shqiperise nuk i duhet Kumari qe Luajne Kumarxhijte Politike te babasqapit per te Pastruar parate e Vjedhura ne mos edhe te Krimit Nderkombetar  .

Mendohet arrivisti yne provincial, dhe kerkon ndihmen e sekretares se institucionit, qe logjikisht (sipas llogjikes ngjitese te shefit) duhet te hiqet nga puna pasi te hiqet shoferi ne fjale…”Na sill ti Nafije pak ato kontratat e punes, ti kqyrim pak”… Ja sjell “Nafija” kontratat, dhe per habi, shikon Shefi qe te gjithe ate punonjes ishin me kontrate pune me afat te papercaktuar, dmth pa limit.

Në lidhje me këtë shtohet se ministria e Financave dhe institucioni në varësi të saj, Njësia Mbikqyrëse e Lojrave të Fatit (NJMLF), “do të vijojnë respektimin e ligjit aktual për organizimin dhe mbikqyrjen e lojrave të fatit dhe, në ndërkohë, janë duke punuar për të qenë të përgatitur për të gjitha ndryshimet që kërkon projekti i ri, sapo ai të miratohet nga Kuvendi i Shqipërisë”. Objektivi është mbyllja e kazinove në zonat e banuara dhe është fakt se, pas aksionit të sipërcituar nuk është hapur asnjë sallë e re në këtë kategori. Ndërsa kategoria “baste sportive” do të vijojë të jetë brenda qyteteve dhe vetëm formalizimi ka sjellë trefishim të numrit të tyre. “Ajo që është për t’u theksuar, në përgjigje të komenteve të media-s, është se formalizimi i këtij sektori tashmë është një realitet që shprehet në rritjen e të ardhurave dhe në një performancë më të mirë të vetë autoritetit shtetëror mbikëqyrës”, thuhet në deklaratë.

Ore, axhensite e lajmeve si “Top -chanel” po e trumpetojme si “vendim historik” . Dhe kush na qenkerka ky vendim historik- mbyllja e kanaleve online per kompanite basteve sportive qe jane offshore, dhe qe ne fakt ofrojne edhe koeficiente me te mire per bastet sportive si futbolli psh. Pra, jo se do te ndalohet loja e basteve sportive por thjesht luftohen kompanite e huaja per te favorizuar ato vendase. Pra nje vendim per fuqizimin e monopolit ne kete biznes. Por menyra sesi justifikohet eshte e turpeshme sepse thuhet se cdo gje behet per te mbrojtur qytetarin. 

E sdq, ncuk, nuk behet kshu leku, jo. Sdua te bej moral, une nje anonim interneti, por me sa me rezulton, pjesa me e madhe njerezve lekun e bejne me pune, dhe pjesa me e madhe e atyre qe mendojne se behet me kumar, perfundojne keq. 

Ca je tu thone o Liqeno? Po pse po ti lush keto para tek kompanite brenda vendit nuk je duke pastru para nese me te vertete jane te pista? Nese do te qe te luftosh krimin ekonomik dhe je serioz ne kete lufte duhet ti mbyllesh te gjitha shtigjet ketij fenomeni. Dhe kjo arrihet kur i mbyll te gjitha dhe jo vetem nje shteg. Se pastaj te gjithe turren tek shtegu tjeter, e ky shteg te con tek kompanite vendase qe shume shpejt do te ndrojne duart nga oborri i saliut tek ai i Edit. Nga ana tjeter, prape qe ti ta kuptosh, kur luan on line luan me emer e mbiemer numri karte krediti dhe numer llogarie bankare, pra je komplet lakuriq perpara ndonj hetimi potencial. Ndersa kur luan me kompanite vendase je komplet i panjohur dhe ne pergjithesi boset e krimit preferojne te luajne me kompanite vendase se keto nuk te kerkojne as nje mjet identifikimi. Te japin bilten dhe nese eshte fituese ti shkon e merr parate ne cash. Nese nuk do te shkosh vete dergo komshiun dhe me bileten fituese ne dore merr automatikisht parate. Pra i dashur Liqen argumentet e t’uaja ne kete rast nuk qendrojne. 

Imazhi prej vitesh i Digitalb-it, Jonida Vokshi, tani i ka hyrë jetës akademike si profesoreshë e Dramës pranë Universitetit të Arteve, në Tiranë. E ftuar në “6 ditë pa Ermalin”, Jonida ka treguar se jeta e saj jashtë televizionit u dedikohet studentëve dhe auditorëve të Universitetit të Arteve. Kjo eksperiencë e re po i jep shumë kënaqësi moderatores, edhe për faktin se studentët e duan shumë: “Pas përfundimit të orëve të leksionit, ata më kërkojnë të vazhdoj të qëndroj me ta, nëse nuk kam ndonjë gjë për të bërë”,- ka thënë Jonida pa e fshehur entuziazmin.

kompanive ju leverdis te mos kete sbobet, bet365, bwin, betfair etj sepse nuk kane ku luajne kto change-istat dhe bien rehat nga renia e koeficenteve gjate dites, dhe dicka ne shqiperi gjen koeficenta me te mire se ne vendet fqinje psh.

Policia lokale e mbështetur dhe nga Forcat e Policisë së Repartit të Ndërhyrjes së Shpejtë Tiranë ka ushtruar gjatë natës kontrolle të befasishme në akset rrugore, lokale e ambiente të ndryshme, për kapjen e personave në kërkim apo të atyre që qarkullojnë me armë zjarri.

Shiko hunter,tregu nderkombetar i online sports betting eshte i rregulluar.Kjo qe po thua ti ,une po te them qe : thjesht nuk ndodh !!! Drejtoria dergon emailin/faksin , kompanite terhiqen dhe ketu mbyllet muhabeti !!! Ne rast se ndodh ajo qe thua ti (probabiliteti eshte 0.0001 %) ,atehere shteti shqiptar mund ta hedh ne gjyq per mosrespektim te ligjislacionit vendas.Pastaj nqs drejtoret nqs jane aq te merakosur ,edhe mund ta provojne njeher vete : te klikojne nje kompani cfare tju doj zemra atyre dhe te shohin nqs ekziston opsioni shqiperi.Nqs ekziston,kjo do te thote qe kompania po vazhdon te pranoj shqiptar ,cka eshte e jashteligjshme ,pra kompania spo e pjerdh shtetitn shqiptar.Zgjidhja,hidhe ne gjyq.Si perfundim,ky supozimi yt nuk ka ndodhur qofte edhe nje here ne asnje shtet dhe me asnje kompani.

12bast 12sheng 36ajo ishte 36BOL Call Center 138 138 sungame Bodog bodog88 caza7 CAZA7 Call Center fun88 fun788 lotto8888 rb88 Verajohn คาสิโน Kazino Casino online 12bet kazino online Casino Bodog Casino fun88 Baccarat top të drejtuar Nga 88 shkon Si për të tërhequr Bodog Si për të tërhequr rb88 Si për të depozituar 12bet Si për të depozituar 36bol Si për të depozituar Bodog Si për të depozituar fun88 Si për të depozituar rb88 Si të Regjistrohu 12bet Regjistrohu për Bodog Regjistrohu për fun88 Për t’u regjistruar rb88 Regjistrohu 36bol Luaj lotari Mirë se vini në Malajzi Llotaria Laos lotari Hereford tjetër artikull 12bet internet Bodog online fun88 online

Per ta thjeshtesuar, Skuadra qe ka – 0,75 duhet domosdoshmerisht te fitoje, fitimi juaj do te varet nga diferenca e golave. Skuadra qe ka + 0,75 mund te fitoje ose barazoje. Nqs humb me me pak se dy gola diference humbisni vetem gjysmen e shumes qe keni luajtur.

Hunter, ki parasysh se kompanite e basteve on line dhe offshore nuk hapen e mbyllen si kerpurdhat mbas shiut. Pra jane te mirenjohura dhe me kredibilitet. Keshtu qe nuk eshte ndonje pune e mundimshme per ti evidentuar dhe per ti mbyllur aksesin kur klikohen nga Shqiperia. Ceshtja shtrohet se duke mbyllur aksesin per keto kompani dhe nga ana tjeter duke mos mbyllur kompanite vendase, nuk i ke bere ndonje politike per frenimin e ketij vesi, perkundrazi thjesht i krijon mundesi kompanive vendase per me shume te ardhura dhe i pakeson mundesite e fitimit lojtareve.

32Red Sporti është pjesë e 32Red Plc, të listuara në Londër Stock Exchange qeverisur Tregut Alternativa Investimeve (AIM) në 2005. 32Red është licencuar dhe rregullohet nga Qeveria e Gjibraltarit, ku gjithë operacionet e kompanisë janë të vendosura. 32Red Sport Site bast është një add-on produkt për gamën e tyre të fituar çmimin e produkteve të lojrave të tilla si Lexoni Shqyrtim Complete

Dera e apartamentit të Kreshnik Mihjas, 29-vjeçarit nga Shkoza që iu vu tritol në orët e para të ditës së sotme është shkatërruar plotësisht pas shpërthimit. Dëmtimet kanë marrë edhe dyert e apartamenteve të…

E mbani mend operacionin “Marrëzia”? Ishte 14 tetori 2013 dhe në pak orë qindra policë u hodhën në sulmin e kazinove elektronike dhe pikave të basteve pa licencë. Më në fund qeveria dukej e vendosur të shtrëngonte shumëfishimin e lokaleve në të cilat digjen kursimet e shumë familjeve shqiptare. Për të dekurajuar lojrat elektronike dhe bastet u hodh edhe propozimi për të transferuar në periferi të gjitha ato pak lokale lojrash elektronike dhe bastesh që pas procesit të legalizimit do të mbijetonin pas pastrimit nga xhungla e informalitetit.

Një familje me gra e fëmijë janë terrorizuar nga katër persona të armatosur e maskuar. Ngjarja ndodhi në fshatin Dobraç i Ri të njësisë Rrethina në Shkodër. Grabitësit rreth orës 7:15 kanë pritur sapo dy…

Diçka e rrallë ka nisur në internet, një duel shifrash, komentesh, faktesh e gjëra të tilla në lidhje me Adnan Januzajn dhe zgjedhjen e tij ende të padeklaruar në lidhje me një përfaqësuese. një që i kërkohet të paktën midis tre vendeve, Shqipërisë, Belgjikës dhe Anglisë. Mediumi britanik “SkySport” ka nisur një sondazh në rrjetin e tij në internet dhe ka mijëra klikime për atë se si votuesit dëshirojnë që Januzaj të zgjedhë. në të vërtetë pyetja është ndërtuar me hile që në fillim, konkretisht: “Si do të dëshironit të zgjidhte Adnan Januzaj, pra cilën përfaqësuese” dhe këtu menjëherë të shkon në mendje se anglezët janë lexues të rregullt të sajtit në fjalë dhe duke qenë dhe vend më i madh do të triumfojë verdikt i tyre për të zgjedhur Anglinë. Pavarësisht kësaj, ka të tjerë që i kanë dhënë shumë shanse Shqipërisë. Ndërsa menaxheri i kompanisë së basteve Sky Bet, Chris Spicer thotë se: “Pavarësisht interesimit që ai të luaj për Anglinë, ne jemi skeptikë për shanset e Januzajt, sepse ai duhet të pres 5 vite të plota”. Në thelb anglezët e shohin si një betejë mes Belgjikës dhe Shqipërisë.

muho.. nuk kame kohe te zgjerohem. Nuk i vjen as te maja e thoit   Rrumpalla  Tosit. C’lesh tatime thu ti e ndigjove se c’bonin me TVSH ?  Per rruget Nuk i ka paguar akoma kompanite qe kane bere punen.. Po ja kerkojne parate bashke me interesa – Edit 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *