“orën e drejtpërdrejtë të topit rezultatet e fundit të topit”

Favoriții tăi au cele mai mari cote la Superbet! Fă-ți cont acum, încasează bonusul și pariază pe cea mai mare ofertă de pariuri sportive pentru meciurile din România și din cele mai tari competiții și turnee internaționale!

Me seriozisht, lojerat e fatit ne Europe jane te liberalizuara vitet e fundit qysh nga Direktiva e 2006-es per lojrat online dhe ne asnje Shtet te BE-se nuk ndalohet dot ne ASNJE MENYRE kumari online !

Përsa i përket numrit të sallave të lojrave të fatit Ministria e Financave sqaron se në krahasim me vitin 2014, “kur numri total i licensave të lëshuara nga autoritetet përgjegjëse ishte 56, në vitin në vijim janë në fuqi vetëm 26 licensa për lojra fati. Ulja e numrit të tyre është rrjedhojë e formalizimit dhe e detyrimit për respektimin e ligjit nga të gjithë poseduesit e këtyre licensave. Në krahasim me vitin 2013, në vitin 2015 është e vërtetë se është rritur numri i subjekteve me nipte sekondare të lëshuara për bizneset e licensuara, respektivisht nga 1271 në 3464 për kategorinë “baste sportive”, por nuk është rritur numri i kazinove dhe i kazinove elektronike (madje i këtyre të fundit është ulur). Rritje me vetëm tre nipte sekondare shënon edhe kategoria “bingo tradicionale””,përfundon deklarata. 

“Gjykata vlerëson se detyrimi për të paguar tarifat e shërbimeve publike nuk nënkupton se jemi para kufizimeve, të cilat cenojnë lirinë e veprimtarisë ekonomike. Normat objekt gjykimi nuk përbëjnë rregullime materiale në fushën e lojërave të fatit, por përcaktojnë detyrimin për ngritjen e një sistemi monitorimi, i cili do të shërbejë për të kontrolluar veprimtarinë e subjekteve që ushtrojnë aktivitetin e tyre në këtë fushë” thuhet në vendimin e Gjykatës.

Po nuk i kam te treja tek shpija o Magus. Tek shpija kam veytem njecke, tek puna kam njecke dhe perpermjet vodafone 3 G kam njecke. Ja ku u bene tre. Ah se harova kam kater. E katerta eshte e komshiut ngjitur. Kam edhe aty akses pasi paswordin e rjetit e kishte 123456789. lol

Për të marrë bonus, unë duhet të shkoj në faqen kryesore, dhe të zgjedh Anëtarët> Oferta> Oferta në dispozicion. Më pas, mora një email me bet365 Kodi Bonus. Përdoret ky kod për të hapur bonusin (T & C Apliko).

Me duket se qeveria po vepron emocionalisht ne kto ditet e para te qeverisjes – ne fakt – kjo eshte karakteristike e shume qeverive te reja. Por une nuk bie dakort kur psh zgjerohet qeveria me disa ministri me shume kur ne te njejten kohe ne kemi me pak se 3 milion njerez ne Shqiperi dhe shumica e puneve administrative nuk ka nevoje per zgjerim te forces puntore. Plus, miratohet buxheti qe ne krahasim eshte me i madhi ne historine e qeverive te meparshme. Kjo lloj llogari ekonomike thjesht te shtyn te maresh me shume borxh sesa e kishe parashikuar para zgjdhjeve. 

Eto’o rrëfen historinë e rrallë: I dhashë 4.500 euro një personi në rrugë dhe kur u ktheva… Samuel Eto’o ka zbarkuar prej pak ditësh në Turqi për të veshur fanellën e skuadrës së tij të 12-të (Konyaspor) dhe ka qenë protagonist i një interviste shumë interesante, që është publikuar në faqen e internetit “Abidianshoë”. Gjatë bashkëbisedimit me portalin e Bregut të Fildishtë, ish-sulmuesi i Inter dhe Sampdoria-s ka zbuluar një anekdotë të veçantë të dhjetë vitev…e më parë. “Në atë periudhë kam qenë në Bregun e Fildishtë dhe një ditë, pasi kisha bërë shopping me gruan time, një person kërceu sipër taksisë ku isha unë, – ka rrëfyer Eto’o. – Mendova se donte të më sulmonte dhe u tremba, por ai më qetësoi me mirësjelljen e tij. Dua të të pyes vetëm për një gjë, – më tha, – më pas do të jesh i lirë të thërrasësh policinë, por nuk jam këtu për të të sulmuar”. “Më shpjegoi se parkonte makinat, se kishte disa projekte dhe ëndrra, por se askush nuk donte ta ndihmonte ekonomikisht, – ka kujtuar Eto’o. – Pasi e dëgjova, i dhashë një cek prej 4.500 eurosh dhe i thashë të këmbenim numrat e telefonit sepse do të kthehesha në Abidjan pas 12 muajsh dhe nëse do ta kishte shumëfishuar shumë që i dhashë do ta ndihmoja me të vërtetë”. “Dy muaj para se të kthehesha në Bregun e Fildishtë, në 2008-ën, më telefonoi dhe më tha se i kishte shumëfishuar paratë. E takova përsëri në Abidjan dhe më tregoi dyqanin që kishte hapur me vegla pune dhe që e drejtonte vetë. U ndjeva krenar për të, njerëz të tillë të shtyjnë t’i ndihmosh. E ndihmova përsëri dhe ai punësoi 25 të rinj aty”.

Top Bast, një nga kompanitë më të mëdha të basteve sportive në Shqipëri me mbi 1 mijë pika bastesh në një vend me vetëm 2.8 milionë banorë, konsiderohet si kompania kyç në skemë. “Top-Bast është një kompani bastesh në Shqipëri dhe sponsor i Skënderbeut,” shkruhet në raport. Top-Bast ka shumë gjasa të jetë “maskë” për bastvënësin aziatik SBObet. Bastet e vëna në internet me Top-Bast mund të kanalizohen në tregun Aziatik të basteve përmes SBObet, rrjedhimisht duke krijuar të ardhura më të mëdha,” vijon raporti.

Kompanite online nderkombetare jane te licensuara ne nje shtet te caktuar,pra ekziston nje operator/rregullator qe i mbikqyr dhe i kontrollon  keto kompani.Kur them i mbikqyr,hyn edhe kjo pjesa se sa i respektojne ligjet e nje shteti te caktuar ( pergjigja e pyetjes se dyte njekohesisht).Qeveria nuk e detyron kompanine,thjesht e njeh me ligjin.Me pas ,kompania e heq vete opsionin.Nqs nuk e heq, atehere ka probleme te medha me licensuesin.Gjithashtu,nqs nje klient i caktuar ka nje problem me kompanine,atehere ai i drejtohet licensuesit per ta zgjidhur.Supozojme se bet365 nuk me jep leket mua,si do e zgjidh une ? I drejtohem licensuesit dhe e detyron ai te mi japi,duke i terhequr dhe veshin njekohesisht.

Nena e Florenc Beqirit, Laureta Beqiri dhe gjyshja Fife Rexha reagojne pas ndarjes nga jeta te te riut ne France. Nena e tij mes lotesh ka dyshime se Florencin e ka vrare policia franceze ose te burgosurit. Ajo thote se Florenci ka qene rreth nje muaj ne burg. Hera e fundit kur ka folur me…

Nëse e doni Counter-Strike: Global Offensive dhe bast, CS: GO faqet e basteve Do të shërbejë si porta juaj për të gjitha veprimet dhe përfitimet që ka. Me bastin e bërë më të lehtë nga Bitcoin, kjo listë vazhdon të rritet me shtimin e vendeve që ofrojnë marrëveshje fitimprurëse.

Deputetja e Partisë Demokratike, Majlinda Bregu, ka spikatur gjithmonë për sharmin dhe elegancën. Përgjatë gjithë karrierës politike është konsideruar si një prej femrave më simpatike. Megjithatë, ajo që kishte mbetur pa u parë ishte edhe e bija e deputetes së selisë blu. Ditët e fundit, Majlinda ka postuar një foto ku shihet së bashku me të bijën. Nuk kishte si të mungonte në foto pamja e freskët e adoleshentes, gjenetike në fakt.

Duke kërkuar për cilësinë Bast mbi CS: GO Faqet mund të kërkojë tani që ka më shumë platforma për të zgjedhur, prandaj shërbimet tona janë të orientuara për të prezantuar faqet me reputacion që mund të përmbushin nevojat dhe dëshirat tuaja. Kemi mbuluar markat kryesore që ofrojnë Bitcoin CS: GO bast dhe nxjerr në pah tiparet e secilit në detaje.

“Casinos Live”, e cila filloi të përhapet pas vitit 2010, paraqiti një eksitim të ri ndaj lojtarëve të kazinove dhe u bë e domosdoshme për faqet e kazinosë. Me Casinos Live, ne mund të luajmë lojëra kazino në të njëjtën kohë me tregtarët e vërtetë duke u lidhur me një kazino të vërtetë ose studio në një vend në internet kazino.

Partia Demokratike ka reaguar dje lidhur me deklaratat e Kryeministrit Edi Rama në “Ditën e të Rënëve të Policisë së Shtetit”, ku nëpërmjet deputetit Gent Strazimiri i hodhi poshtë ato, duke theksuar se mbështetja ndaj familjarëve te të rënëve ka qenë prioritet ndër vite. “Tallazet dhe furtunat e jetës nuk parashikohen dot me ligj, dhe kësisoj përmirësimi i kuadrit ligjor dhe ndihmës ndaj tyre nuk do të njohë kurrë kufij, e vetmja gjë që zoti Rama duhet t’u kishte premtuar sot, do të duhej të ishte respektimi i ligjeve në fuqi të paktën për ta, dhe trajtimin e barabartë të martirëve, domethënë jo ndarjen e tyre si deri në vitin 2005 në “të vrarë në kohën e Berishës dhe të vrarë në kohën tonë”, – tha deputeti demokrat. Më tej ai denoncoi pushimin e 70 zyrtarëve të Ministrisë së Brendshme brenda natës së të premtes, duke shkelur sipas Strazimirit ligjin dhe nëpërkëmbur dinjitetin njerëzor të nëpunësve. Në këtë kontekst, Partia Demokratike kërkon ndërprerjen e menjëhershme të trajtimit të nëpunësve të administratës si “kolaboracioniste” dhe shkarkimin e tyre me lista të zeza të përpiluara në zyrat e Partisë Socialiste. “Mbrëmë vonë, 70 zyrtarë të Ministrisë së Brendshme janë thirrur, për të marrë fermanin e zi të shkarkimit nga puna, pa paraqitur asnjë motiv. Janë thirrur dhe shkarkuar natën, pa asnjë shpjegim. Administrata Publike, as nuk është plaçke lufte, e as stalla e kooperativës ku xhahilët vendosnin për “therje te detyruar” të gjësë së gjallë për t’i shtruar gostinë të deleguarit të Partisë” deklaroi deputeti i PD-së Gent Strazimiri. Ndaj deklaratave të deputeti demokrat ka reaguar dje ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili i ka hedhur poshtë ato, duke paraqitur në rrjetin social facebook një foto me disa punonjës të kësaj ministrie. “Këta janë 70 zyrtarët e lartë të policisë së shtetit që sipas deklaratës së sotme të PD-së janë shkarkuar dje natën. Ky rast është qesharak, për me tepër nga një opozite qe ka edhe mundësi te ngrihet ne nivelin e debatit te shëndoshë për reformat e vërteta në Policinë e Shtetit”, – shkruante Tahiri në rrjetin social.

Nën akuzë janë disa lojtarë, të cilët analiza statistikore dhe teknike i ka nxjerrë si përgjegjës për fiksimin e rezultateve të ndeshjeve. Portieri, Orges Shehi, ish lojtari Renato Arapi që luajti për gjashtë sezone me Skënderbeun, mbrojtësi Tefik Osmani e të tjerë akuzohen se kanë qenë pjesë e skemave për fiksimin e rezultateve bashkë me presidentin Takaj, bashkë me ish-trajnerin . Organi i UEFA-s ofron si argumente mbështetëse faktin që skuadrat e futbollit në Shqipëri drejtohen ose janë të lidhura ngushtë me biznesmenë me aktivitet në fushën e basteve sportive si dhe për faktin se presidentët e skuadrave të ndeshjeve të dyshuara si të manipuluara, janë gjithashtu të lidhur me njëri-tjetrin në biznes apo në politikë. Raporti rendit lidhjet e Takajt me gjashtë kompani bastesh, përfshirë EuroBest, Star Bet, Top-Bast, SBObet, Baste-Live dhe Super Bast. Raporti vëren se presidenti i Skënderbeut Takaj është bashkëaksioner në kompaninë e basteve Star Bet me presidentin e Partizanit, biznesmenin Gazmend Demi.

{{_(‘bet’)}} {{_(“bet”)}} 2 {{_(“bet”)}} Multi Asian View {{_(“quick_bet”)}} {{store_tournaments[test].name}} {{filters_date_object.date[filter_date_status].day}} {{filters_date_object.date[filter_date_status].view}} {{ _(‘time’)}}↓

Mesditën e sotme një shpërthim tritoli tronditi qytetin e Shkodrës. Ndonëse ende nuk ka një njoftim zyrtar nga ana e policisë, mësohet se një sasi e konsiderueshme tritoli u vendos tek një motoçikletë në lagjen Rus. Për…

Policia e Shtetit njoftoi përmes një konference për mediat goditjen e një grupi kriminal që vepronte në Shkodër në fushën e trafikut të kokainës. Drejtori i Policisë së Shkodrës bëri të ditur se nga operacioni i…

Në Shkodër u godit sot një grup kriminal prej 8 anëtarësh, që vepronin në fushën e shpërndarjes së drogave te forta. Në një komunikim me mediat, drejtori i Policisë së Shkodrës, Gjovalin Loka, bëri të ditur se…

Ndeshja tjetër shumë e dyshimtë ishte ajo e luajtur nga Skënderbeu kundër Dinamos së Zagrebit më 25 gusht 2015. Dinamo e kishte fituar praktikisht kualifikimin pasi kishte fituar ndeshjen e parë 1 me 2 në fushë kundërshtare ndërsa shënoi një gol në pjesën e parë. Papritur, nga mesi i pjesës së dytë, kur rezultati i përgjithshëm ishte 3 me 1 për Dinamon dhe Skënderbeu nuk kishte shanse reale për kualifikim, bastet shpërthyen në opsionin se në ndeshje do të kishte akoma më shumë gola. Dinamo e Zagrebit po luante ndërkohë me një lojtar më pak dhe e kishte siguruar kualifikimin. Një lojë e ngadaltë ishte ajo që pritej. Sistemi BFDS identifikoi mundësinë që bastvënësit e dinin se së paku një gol tjetër do të shënohej.

Gjembo, nga sa kam informacion deri me tani, per fat te keq keta duan qe ne te mos lozim on line me kompani psh nga Singapori si Sbobet ose Gjermania si Bwin, por te luajme me kompanite vendase si Xhoilloto, Eccobet, Lotosport etj, Ndryshimi ne fakt per mua eshte i madh pasi per 100 Euro bast psh per fitoren e X skuadre me Sbobet-in (off shore compani) newe fitoja merrja ta zenme 2.5 here me shume, ndersa me nje kompani shqipetare fitoja 2.3 here ose 20 Euro me pak. Tani nese kete mundesi ma mbyll qeveria une do te luaj me kompanine vendase e cila duke mos pasur konkurence do ma ule akoma me shume koeficientin ne vetem 2 here. 

Çelësi i një bastexhiu është të sigurohet se ju keni besim të ai dhe ta shikoni atë si një partner të besueshëm për sa  i përket basteve tuaja të vazhdueshëm. Ne mund t’ju rekomandojmë me bastexhinjtë më të mirë të internetit, por pas një arsyetimi të mëtejshëm, mund të ketë të tjerë që janë gjithashtu shumë të mirë. Për pjesën më të madhe të përdoruesve, Bet365 është agjensia e basteve më e mirë në internet.

@kuazo qeveria nuk ka ndermend te mbylle pikat e basteve por ka ndermend ti rregulloje me ligj. Edhe kjo do te thote qe jo mbylljen e tyre por medoemos reduktimin e tyre ne mase. Pra ato pika bastesh qe jetonin ne te zeze dhe qe ishin hapur pa zbatuar ligjin do mbyllen. 

Hetuesit e Skënderbeut nuk janë mjaftuar me marrjen e të dhënave nga sistemi i kontrollit. Ata ia dërguan këto të dhëna një paneli me tre ekspertë, profesorë të ekonomiksit dhe statistikës, për të vlerësuar secilin rezultat të kapur.

Arsyeja  qe nuk me kupton eshte Gabimi Im Kuazi .. Une nuk Flas per Durale ne katin e dhjete pa ndertuar Konkretisht pallatin .Ketu shumica GRIN per Bastet ne Honkong , Angli , Honolulu dhe Kuala Limpur e me rradhe , biles dikush i propozonte dhe Blerit  .Gje qe eshte jo vetem e tepert por edhe Muallisje kot se koti .dmth Ton Km Bosh .Me te vetmin shpjegim qe

Në mënyrë efektive pa asnjë dyshim, përkrahësit e sesioneve të pokerit, kanë nevojë për këtë devijim shumë të mirë. Pra, ai është shumë i suksesshëm nëse titulli është një ace ose sundimtar poker. Kështu që mund të jepet fenomenale sigurisht jo aq e thjeshtë sa ta kthesh pëllëmbën e dorës. Sepse kërkon punë të zellshme dhe detyra ekstra të gjera. Sidoqoftë, e cila është shumë e qëndrueshme në sesionin e pokerit për t’u kujdesur për këtë, një njeri në çdo rast mund të jetë shumë i fortë.

1) Zakonisht janë 3 kompani të mëdha bastesh që nxjerrin të parat kofiçentët e një ndeshjeje. Kompanitë më të vogla që nuk kanë eksperiencë apo logjistikën e duhur presin këto 3 kompani dhe atëherë   japin kofiçentët. Tani këto kompani për të tërhequr lojtarë në faqet e tyre japin kofiçentë më të lartë se mesatarja duke krijuar kështu mundësi për arbitrage!

SBOBET.com is an online bookmaker. The website has operations in Asia licensed by the Philippines[1] and operations in Europe licensed by the Isle of Man[2] to operate as an international sports bookmaker.http://en.wikipedia.org/wiki/SBOBET

“Jam në një lidhje, jam e dashuruar. Po e bëj sot për herë të parë publike”, u shpreh Anxhela teksa publiku brohoriti. “Po prisni, prisni. Ai është George Clooney”, tha këngëtarja duke i zhgënjyer të gjithë. “George të dua zemër”, u drejtua Anxhela nga kamera dhe dërgoi një puthje për aktorin e njohur amerikan i cili është i martuar dhe baba i dy fëmijëve.

Mybet Malta bazuar ofrojmë disa baste sportive dhe baste 14,000 jetojnë online dhe mijëra të ngjarjeve sportive gjatë javës. Përzgjedhja e tyre sportive bast është mjaft e gjerë dhe mbulon futboll, tenis, hokej mbi akull, basketboll dhe madje përfshin politikën dhe jetese bast.

BINGO: Ky shqiptar nga Gjilani i fitoi 30 mijë euro në bastore By xurxull | February 26, 2018 0 Comment BINGO: Ky shqiptar nga Gjilani i fitoi 30 mijë euro në bastore Një qytetar i Gjilinait me 11 euro ka luajtur dy tiketa në bastore, duke fituar rreth 30 mijë euro Dita e djeshme ishet fantas…

Kapo, degjoi ne ora 7.30 ke Ora per tu zgjuar.Ate popullin qe i marrin dhe ato te dy dhekare per lloto e baste dhe kazino.E vuajne ata qe s’kane o burre.E te tillet jane shumica Kapo!Degjoi degjoi se te iken cuditja!

Një 23-vjeçar nga Shkodra, i cili prej dy vitesh ndodhej në Francë për azil, tashmë ndodhet i shtruar në spital në gjendje kome. I riu është Florenc Beqiraj i cili ndodhet në gjendje të rëndë për jetën në…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *