“orarin e fundit të kampioneve rezultati final”

Mos ke perafersisht nje perfytyrim qe jane si te themi Pune Firmash qe ofrojne % fitimi( koeficiente )  kundrejt nje Investimi ? Mos do te thush qe e kane fituar nje License te tille dhe si e drejte e Autorit ndeshkohesh po e perdori dikush  pa Ligj dhe pa Lejen e tyre ? Si kane mundur keto tonat ta realizojne njemardhenie te tille ekonomike pa lejen e tyre ?

Mbetet monopol, siç e parashikon ligji, llotaria kombëtare që në të gjithë vendin ka 648 pika në të cilat mund të luhet, ndërsa lokalet e bingos tradicionale janë 16 të kontrolluara nga 5 shoqëri. Pavarësisht lajmërimeve të dy viteve më parë, vazhdojnë të frekuentohen nga Shqipëria edhe qëndrat e basteve online. Pra në Shqipëri, pavarësisht vullnetit të shprehur nga qeveria për të reduktuar fenomenin e lojrave të fatit dhe të basteve, ekzistojnë në këtë moment 3979 lokale publike në të cilat shqiptarët – pjesa më e madhe burra – djegin rrogat e tyre, të ardhurat e tyre në kërkim të një ëndrre milionere. Në 2013 ishin më pak se 1500.

Aksesin nuk e pengon qeveria ,por vete kompanite.Mbyllin komlet accountet ekzistuese dhe heqin opsionin Shqiperi pergjate regjistrimit.Gjithashtu bllokojne IP-te shqiptare,nuk hapen fare faqet kur i klikon.

Per Shqiperine problemi me i madh eshte se ne Teresi eshte kategorizuar tek Lavatricet e Parave te Pista nga Krimi i Organizuar . Qeveria e Babasqapit dhe e Nanos ne “pelena ” ishin Favorizueset me te medha te kesaj psikologjie marramendese te krahasuar me Firmat Piramidale …”Fut nje dhe merr dhjete ” .Ajo Kohe  VDIQ . Eshte Maisur ku s’ mba me ! Kush e kupton Qeverine Rama do kuptoje shume mire se o te bente te njejten gje vete ne se do ishte Shqiptar ! Eshte ne Fazen e ” Frenimit te Marrezive ” te nje Qeverie te Papergjegjeshme me Berihaj e Urrja Burja “se Mirakelli Fridomiut zotrie ” qe Ulerinte skota e sqeperve per te fshehur VJEDHJET e Grabitjet si dhe per te Mbuluar Veprimtarite Kriminale te “miqve te miqve” Pertej detit e Oqeaneve.

O Tit,po i thosha nje shoku,ke 100 mije leke ne xhep dhe ke dy alternativa – o t’ja cosh djalit tan dy vjec ke shpia,o ti lejsh ne kompiutra -ti zgjedh qe t’i lejsh ne kompiutra – e kupton ca idjoti qe je apo jo?

PARASHIKIMET E NDESHJEVE PER SOT. PARASHIKIME NDESHJESH FUTBOLLI. BASTE ONLINE. NDESHJET LOZEN NE KOMPANI BASTESH NE INTERNET. LOZNI NE 10BET DUKE PERFITUAR BONUS DERI 200 EURO 1) Dijon vs Bourg Peronnas – […]

Në Shkodër u godit sot një grup kriminal prej 8 anëtarësh, që vepronin në fushën e shpërndarjes së drogave te forta. Në një komunikim me mediat, drejtori i Policisë së Shkodrës, Gjovalin Loka, bëri të ditur se…

StreamSports është një sport i lirë streaming website ku ju mund të shikojnë pikat kryesore, pasqyrë ndeshje, statistikat, dhe ndeshjet e juaj të preferuar. Nëse ju keni humbur pikat kryesore të një ndeshje jetojnë ju mund të arrijë këtu. Dhe për një gjë që ju do të donte këtë streaming sport faqe interneti është, ajo është ad-free që annoys të gjitha. Jo vetëm kjo ju do të gjeni të gjitha ngjarjet e mëdha sportive në një faqe.

Per website basteve, pyetja retorike, sepse ok, qeveria te bllokon aksesin tek tironsibet365.com, por ka pastaj tironsibet366, 367 etj etj. Teorikish cdo website mund te bllokohet, por te lindin 1000 tjera. Praktikisht sa je ne gjendje ti bllokosh te gjitha?

Po, luhet shumë. Nuk mund të bëj krahasime me Shqipërinë, por mund të them se luhet shumë. Megjithatë, diferenca është se në shumë shtete të tjera ata që luajnë online, pjesa dërrmues e bastvënësve përdorin kompanitë e vendeve të tyre, pra për ta ilustruar, një anglez luan kryesisht te një kompani angleze që vepron në vendin e tij. Jo si shqiptarët, ku pjesa më e madhe luajnë online me kompani që veprojnë jashtë Shqipërisë.   

do kishe pare sa fito Mileti neper Bote  … Qe eshte nje shprirtmadh si Rrapush Xhaferi ne kete Blog dihet qe eshte kryetari partise te te Tredhurve Mendore , po qe te kete Shpirtmadh edhe ne Bote qe bojne Miletin me vrapu per te fitu neper Baste Online …Ja kjo eshte Cudia e  ” Miraklliut te Fridomiut ”

Ndryshe nga sa deklarohet për kufizimin e pikave të basteve ku shqiptarët të lënë bast paratë e tyre, qeveria ka propozuar hapjen në Shqipëri të licencës për bastet on-line. Nëpërmjet kësaj loje, çdo person nëpërmjet telefonit apo kompjuterit në shtëpi mund të provojë fatin me rrogën e tij, duke vënë në rrezik dhe ekonominë familjare. Në tetor të vitit 2013, u deklarua se shqiptarët lënë 700 milionë euro nëpërmjet basteve on-line jashtë vendit. Ndaj dhe u deklarua se ky fenomen do të bllokohet. Por në vend të kësaj ofrohet hapja e licencës në Shqipëri.

Ngrohëset Tesy me 24 këste në Bau Market Dimri duket se nuk ka përfunduar ende dhe temperaturat e ftohta janë rikthyer përsëri. Natyrisht se askush nuk mund të ndikojë në ndryshimin e motit jashtë, mirëpo ju mund të kontrolloni temperaturat brenda shtëpisë tuaj. Artikull i Sponzorizuar

Beba.tv ju ofron LIVE STREAMING në internet për ndeshjet hokej. Ajo është ruajtur në baza të rregullta dhe ju jep informacion të plotë në lidhje me të gjitha ndeshjet e fundit hokej. Nëse ju jeni i mërzitur me lumë mbetur apo buffering se ju duhet të kaloni në beba.tv si ju do të gjeni lumë jetojnë të qetë të jetojnë hokej ndeshjes. Pra, nëse ju nuk doni të humbasë ndeshjen tuaj të preferuar hokej se shfletoni beba.tv dhe bookmark hokej butonin për të qëndrimit të përditësuar.

Kumari ka qenë një nga mënyrat më të këndshme të njerëzve për të kaluar kohën përgjatë historisë. Për më tepër që në ditët e sotme ka më shumë persona se kurrë që dëfrehen me lojëra të ndryshme online.

Vijon momenti i mirë në kampionat për skuadrën e Lakers, që fitoi 123-104 ndaj Atlantës në fushën e kësaj të fundit. Një ndeshje e mirë e ekipit kalifornian, që pati epërsi gjatë gjithë kohës, duke e merituar…

STORY mbetet lajm! sepse ju tregon personazhet e vërtetë VIP nga politika deri tek arti me të rejat e tyre, me anët e forta por dhe të dobëta që nga profesioni e deri tek performaca, stili, apo pamja e tyre. STORY ju tregon protagonistët e eventeve dhe ngjarjeve më të bujshme në vend përmes vlerësimeve, komenteve, por edhe kritikave. Te gjithë e kemi një STORY! Të gjithë e duam një STORY!

Pika Fokusuese Duke luajtur Poker në internet Krahasuar Poker Texas. Në pikën kur poker kumar online kumar para, ju nuk mund të merrni vetëm eksitim dhe provë gjigante. Sidoqoftë, ai ka një mundësi të jashtëzakonshme për të fituar fitime shumëfish të Rupiah. Natyrisht, duhet të fitoni një pozitë të favorshme, me rastin e të cilëve luani baste poker në një poker të besueshme lokale ose në zyrën e qytetit.

“Nuk mundim thjesht të mbyllim internetin që të mos aksesojmë më website. Nëse bëhet një ligj i ri që mund të përdoret censura, kjo përdoret për qëllime të mira, por ka raste që nuk përdoret për qëllime të mira, nuk mund t’i besohet një enti të caktuar. Mënyra më e mirë është të bashkëpunohet me bankat. Ky është shembulli i Amerikës. Amerika e ka aplikuar bllokimin e të gjitha këtyre transaksioneve në bashkëpunim me bankat. Pra banka nuk autorizon asnjë transaksion me kartë krediti drejt kompanive që nuk lejohet”- u shpreh Dervishi.

Këtu do gjeni faqet sportive më të mira online dhe faqet të basteve sportive që pranojnë lojtarë nga Kenia, çdo rishikim përmban informacion të plotë, përfshirë llojet e sporteve dhe ngjarjet që mund të bëhet basti.

HMD Global vazhdon të ringjallë telefonat legjendar të Nokias, dhe këtë herë erdhi modeli Nokia 8110. Telefoni Nokia 8110 ka fituar statusin e tij të kultit në Matrix (të gjithë kujtojmë skenën ku Neo përdor Nokia 8110 dhe kërkon “Armë – Shumë Armë”). Nokia 8110…Read more

Eshte nje ze i rendomte Biznesi si ne te gjithe Boten . Shqiperise nuk i duhet Kumari qe Luajne Kumarxhijte Politike te babasqapit per te Pastruar parate e Vjedhura ne mos edhe te Krimit Nderkombetar  .

Qeveria nis zbatimin e nismës së bërë publike dy ditë më parë nga Kryeministri Rama për bllokimin e faqeve online të basteve. Ministria për Inovacionin dhe Administratën Publike, përmes ekspertëve të saj, ka bllokuar dje disa prej adresave të kompanive të basteve të cilët nuk operojnë në Shqipëri. Adresa të kompanive ndërkombëtare si “Bet 365” dhe “William Hill”, të cilat janë ndër më të përdorurat edhe nga bastvënësit shqiptarë ishin të pamundura për tu hapur dje online. Po ashtu edhe sitet e basteve “unibet.com” dhe “youwin.com” ishin bllokuar. Në ditët në vijim, pas raportimit të plotë nga ana e njësisë së Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit, e cila po harton listën e faqeve online përmes të cilave shqiptarët vënë baste sportive me kompani të cilat nuk operojnë në Shqipëri, Ministria e Inovacionit, përmes Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare do të nisë bllokimin e të gjitha linqeve.

klubi i Mançester Junajtid ka refuzuar tentimet e trajnerit të Belgjikës Mark Uilmots për të ftuar kosovarin Adnan Januzaj në reprezentacionin e këtij shteti. Kampionët e Ligës Premier kanë insistuar se 18 vjeçari nuk është i gatshëm që të merr ndonjë vendim për të përfaqësuar ndonjë shtet, ndërsa sipas zyrtarëve të Junajtid, Januzaj është duke u koncentruar në të ardhmen tek “Djajtë e kuq”. “Mançester Junajtid më ka thënë se Januzaj ende nuk ka marrë ndonjë vendim që të luajë për ndonjë ekip kombëtar apo për ndonjë shtet”, ka thënë Uilmots për gazetarët. “Kemi dhënë sinjal të qartë (se ne e duam që ai të luajë për Belgjikën) dhe tani varet nga ai. Do të respektoj çdo vendim të tij”, ka shtuar ai. Vlera e Januzajt është rritur pasi siguroi fitoren Junajtid me dy golat e shënuar kundër të shtunën. Mesfushori i talentuar mund të përfaqësojë Shqipërinë, Turqinë, Serbinë dhe Belgjikën, por Junajtid nuk dëshiron që të ngutet me vendimin e kosovarit. Anglia është një destinacion i mundshëm për Januzajn, pasi Roy Hoxhson konfirmoi për BBC-në se kanë filluar bisedimet për të riun me prejardhje nga qyteti i Istogut. “Duhet të ketë bisedime më shumë para se të t`ua japim nënshtetësinë lojtarëve”, ka thënë Hoxhson. “Por nuk ka dyshim se ai është talent dhe ne i kemi sytë në të”. Adriatik BALLA

Kemi filluar bashkëpunimin me shumë vende evropiane, përkatësisht me strukturat homologe të këtyre vendeve sepse ata kanë një black list për gjitha faqet që nuk i lejojnë. Veç kësaj black list po punohet dhe për evidentimin e black list-ës sonë.

Teksa teknologjia evoluon me shpejtësi, interesi i njerëzve ndryshon gjithashtu shpejt. Bastet sportive janë pa dyshim në sezonin. Shumica e vendeve të basteve tani ofrojnë libra sportive për shkak të kërkesës së saj të lartë. Disa sportsbooks kanë vetëm një përzgjedhje të lojrave më popullore, por liderët kryesorë të sporteve përfshijnë shumë lojëra të tjera si futboll amerikan, baseball, basketboll, rugby, futboll, pingpong, tenis dhe volejboll, boks, kriket, çiklizëm, shigjetat, golf, hendboll, hokej në akull dhe sport motor. Sport bast është bërë një aktivitet rekreativ për bettors në të gjithë botën. Në vend që të shikojnë ekipin e tyre të preferuar, ata mund të ndjehen më të përfshirë në lojë duke bastur. Dhe kur ekipi që ata po rrënjos për fitore, ata fitojnë gjithashtu – në aspektin e bitcoins. Duke përdorur Bitcoin, ata bujar veten me të gjitha faqet e internetit privilegj Bitcoin basteve ofrojnë faqet e internetit.

Marrja e parave tuaja është e nevojshme kur basti në CS: GO. Për të maksimizuar burimet tuaja, duhet të shkosh vetëm për faqet e fatit të ligjshëm. Ndërsa shumica e vendeve atje janë në gjendje të ofrojnë shërbime cilësore, ka ende emrat e nënparave që duhet të shmangni. Sigurohuni që të shikoni listën e Bitcoin CS: GO faqet e rishikimit të bastit që duhet të kemi një pamje të qartë të asaj që ofron secili, duke përfshirë edhe përfitimet që mund të merrni.

Ju lutemi të kini parasysh se ne do t’ju rekomandojmë vetëm me agjensitë e basteve që kanë standardet më të larta të cilësisë (në aspektin e madhësisë, kujdesit ndaj klientit, tarifave,…). Mund t’ju ofrojmë miratimin e agjensive më të mira, falë eksperiencës sonë teksa kemi bashkëvepruar dhe i kemi testuar më parë vetë ato. Lista e bastexhinjve është e plotë më poshtë falë njohurive të ekspertëve tanë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *