“lojërat e topit lajmet evropiane të futbollit sot”

Nëse ju jeni një tifoz i vërtetë i makinave dhe shpejtësi të lartë, pastaj të shikojnë gara online falas në Racing.com. Ju do të merrni të gjitha përditësimet më të fundit dhe gara videot në këtë ndërfaqe. Ajo ofron mbulim të plotë jetojnë në ngjarjet gara. Ju gjithashtu do të gjeni videot e fundit, lajme lidhur në gara. Kjo është plotësisht e përgjegjshme në formate të ndryshme të tilla si laptopët dhe telefonat celularë. Ju mund të shkarkoni aplikacionin e saj e cila është në dispozicion në të dy dyqan android app dhe për përdoruesit e Apple.

Ne Shqiperi industria e kumarit eshte e kioskezuar kjo nuk ka nevoje per konstatim. Bllokimi i makinave elektronike eshte nje hap i mire..sa per qendrim moral apo fetar as ma ndjell fare se ne radhe te pare ka te beje me zgjedhje personale. PS: SHBA qe e ndaloi kumarin asojkohe mendon se e kishte gabim?(heqim menjane ketu dogmen moralo-fetare) u konstatua qe rritja drastike e kriminalitetit i atribuoesh kumarit. Ne Shqiper sot po ndodhin mbi 200 krime cdo dite dhe kjo eshte alarmuese

Une ,si fshatar Lezhe,po te them qe i bllokon vete kompania ne fjale.Pra,ne momentin qe ti do regjistrohesh teh kompania tironsibet5000.com , aty nuk ekziston opsioni ALBANIA ne momentin qe do zgjedh COUNTRY.Do thuash ti,po zgjedh Greece,Austri cfare problemi ka ? Pergjigjen e ke me siper,ose DEIONI mund ta sqaroj me sakte

Kryesisht nëpërmjet bankave të nivelit të dytë. Ti vendos shumën që kërkon të luash në baste. Nëse humb, kompania e huaj tërheq paratë nga llogaria jote. Nëse fiton, të kalon shumën e parave në llogarinë tënde. 

O njerez, kjo qeveri duhet shkaterruar sa nuk eshte vone. Kjo qe po ben eshte vetem nje plan biznesi mafioz. Ne Shqiperi ka nje treg ose ta themi me mire kumari dhe lojrat e fatit e kane te garantuar suksesin, Rama dhe biznesmenet e tij po duan te nxjerrin jashte loje te tjeret, qe te kene monopolin, ndryshe cka qeveria se ku zgjedh une ti shpenzoj parate e mia?

Thyen masën e sigurisë në arrest shtëpie për kanabis, dhënë nga Gjykata e Apelit, ekzekutohet në atentat 32-vjeçari nga Shkodra. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Golem të Shkodrës ku mëngjesin e kësaj të…

Une nuk kam asnje problemme arbitrazhin e as me “matrapazllekun” sic e quajne. Biles e vleresoj pozitivisht. Arbitrazhi ekziston, sepse ekzistojne anomali tregu dhe kush di te lexoje anomalite e ti shfrytezoje, perfiton nga keto anomali dhe ne njefare menyre kontribuon ne anullimin e ketyre anomalive. Problemi im, eshte se ne kete rastin e basteve, ai qe luan, rrezikon te krijoje vartesi si nje droge, edhe i ben dem vetes. Nejse, se po e perseris, s’dua te bejmoral.

Shiko hunter,tregu nderkombetar i online sports betting eshte i rregulluar.Kjo qe po thua ti ,une po te them qe : thjesht nuk ndodh !!! Drejtoria dergon emailin/faksin , kompanite terhiqen dhe ketu mbyllet muhabeti !!! Ne rast se ndodh ajo qe thua ti (probabiliteti eshte 0.0001 %) ,atehere shteti shqiptar mund ta hedh ne gjyq per mosrespektim te ligjislacionit vendas.Pastaj nqs drejtoret nqs jane aq te merakosur ,edhe mund ta provojne njeher vete : te klikojne nje kompani cfare tju doj zemra atyre dhe te shohin nqs ekziston opsioni shqiperi.Nqs ekziston,kjo do te thote qe kompania po vazhdon te pranoj shqiptar ,cka eshte e jashteligjshme ,pra kompania spo e pjerdh shtetitn shqiptar.Zgjidhja,hidhe ne gjyq.Si perfundim,ky supozimi yt nuk ka ndodhur qofte edhe nje here ne asnje shtet dhe me asnje kompani.

Nuk e kuptoj ket dashnine qe i ka zene ca ketu per kumarin, vrimen e zeze per cdo ekonomi. Ben mire qe te mbyllen te gjitha kazinot mundesisht per nje 5 vjecar…Ato leke do te qarkullonin direkt ne ekonomi dhe jo neper analet esaj apo llogari jashte vendit.

Portfolio i basteve sportive të William Hill është padyshim i bindshëm. Nëse doni të vendosni një bast në gara me kuaj, gara me qen apo çdo sport tjetër të famshëm në Britaninë e Madhe, atëherë William Hill është një vend i sigurtë. Ky bastëvënës është i mirëpozicionuar edhe për sportet ndërkombëtare. Eksperienca e parë me faqen e internetit mund të jetë paksa e vështirë për klientët e rinj për shkak të disa të metave. Megjithatë, William Hill ka bonuse tërheqëse edhe për klientët e përhershëm. Gjithashtu, veç kushteve të dyzuara për bonuset, ky reçension nuk mundi të gjejë asnjë provë për një mashtrim të mundshëm nga William Hill, ndaj ky reçension për bastëvënësit është në përgjithësi pozitiv, veçanërisht sepse kujdesi ndaj klientit është miqësor, kompetent dhe i gjindshëm.

Në lidhje me ndeshjen Sporting – Skënderbeu të luajtur më 25 tetor 2015, ekspertët u shprehën të tmerruar nga mënyra se si skuadra shqiptare, pasi luajti shumë mirë për pjesën më të madhe të lojës, hëngrën tre gola në pjesën e dytë. Ekspertët shprehin çudinë se si ndodhi që, pasi hëngrën dhe golin e pestë, Skënderbeu duket se e mori veten në dhjetë minutat e fundit, duke u mbrojtur më mirë duke kufizuar topat e lartë të kundërshtarëve dhe duke shfrytëzuar raste për kundërsulm.

Galile, zor se ka ketu ne forum njeri tjeter qe ka pikepamje me te mira ndaj Tosit dhe trashegimise politike se une, biles e konsideroj nje nga mekatet e medha te ketyre 8 viteve qe pjeset e mira te tija jane harruar komplet. 

Përsa i përket numrit të sallave të lojrave të fatit Ministria e Financave sqaron se në krahasim me vitin 2014, “kur numri total i licensave të lëshuara nga autoritetet përgjegjëse ishte 56, në vitin në vijim janë në fuqi vetëm 26 licensa për lojra fati. Ulja e numrit të tyre është rrjedhojë e formalizimit dhe e detyrimit për respektimin e ligjit nga të gjithë poseduesit e këtyre licensave. Në krahasim me vitin 2013, në vitin 2015 është e vërtetë se është rritur numri i subjekteve me nipte sekondare të lëshuara për bizneset e licensuara, respektivisht nga 1271 në 3464 për “baste sportive”, por nuk është rritur numri i kazinove dhe i kazinove elektronike (madje i këtyre të fundit është ulur). Rritje me vetëm tre nipte sekondare shënon edhe kategoria “bingo tradicionale””,përfundon deklarata. 

Pjesa më e madhe ka ndryshuar dhe përmirësuar nga faqet e para të kazinove në vitet ’90 deri në faqet e tanishme të kazinosë 2017. Qindra vende kazino online dhe më shumë se një lojë kazino ka dalë. Nuk është e vështirë të thuhet se numri i lojtarëve që luajnë në kazinotë online ka kaluar numrin e lojtarëve që luajtën në kazinotë reale.

Tani në pankinë, Gattuso ka marrë përsipër rolin e ringritjes së Milanit, në imazh dhe në renditje. Sigurisht që fitorja 2-0 nuk është prelud i një gare drejt titullit, por trajneri mund të krenohet se skuadra ka nisur të reagojë, po mbron mirë dhe po jep surpriza të bukura, si ajo në “Olimpico”.

Lesh lesh. Ne rastin me te mire kto jane rezultatet e shkolles se Sales NMN, futi i muhabet per gjuhen kineze neper shkolla nket rast bizhozin onlajn sa per ta heq vemendjen nja dy jave nga gjonat e rendsishme. Ne ket rast, hapni syte.

Fotoalbum: Na ishte njëherë Radio Televizioni i Prishtinës –RTP By xurxull | February 26, 2018 0 Comment Fotoalbum: Na ishte njëherë Radio Televizioni i Prishtinës –RTP Tashmë i është shuar edhe emri. Por ende jetojnë kujtimet për RTP-në, një televizin që i ka dhënë infrmacion, k…

Ne futboll ekzistojne edhe handikape 0:1 (ose me tre menyra), te perdorura pergjithesisht ne ndeshjet ku ka nje favorit te dukshem. Fitohet me 1 nqs skuadra favorite fiton me me shume se 1 gol diference. Fitohet me X nqs skuadra favorite fiton vetem me nje gol diference. Fitohet me 2 nqs skuadra favorite barazon ose humbet.

Ekzistojne lloje te ndryshme te handikapit aziatik. Ne vazhdim do te gjeni disa shembuj te sjella me qellim per te thjeshtesuar kuptimin ketyre lloj bastesh. Do t’i gjeni keto lloj bastesh ne nje numer te gjere bookmakerash si Pinnacle, Betfair apo 188Bet.

Tema është diskutuar këto ditë edhe në komisionin e ligjeve: projektligji i Qeverisë parashikonte të transferonte lokalet në periferi brënda 31 janarit 2016, por Pandeli Majko në emër të shumicës propozoi për të spostuar këtë afat më 31 janar 2017.

Një faqe e përkryer për të gjithë ata tifozët sportive që janë të interesuar në shikimin e ngjarjeve ndërkombëtare sportive. AllSportLive ju jep hollësi të plota mbi konkurrencën të ndryshme sportive në internet. Transmetimeve të drejtpërdrejta të sportit, rishikimi i ndeshjeve, dhe sërish i qëllimeve madje edhe sportive programit televiziv janë të gjitha në dispozicion në këtë faqe interneti Online Sport.

Diçka e rrallë ka nisur në internet, një duel shifrash, komentesh, faktesh e gjëra të tilla në lidhje me Adnan Januzajn dhe zgjedhjen e tij ende të padeklaruar në lidhje me një përfaqësuese. një zgjedhje që i kërkohet të paktën midis tre vendeve, Shqipërisë, Belgjikës dhe Anglisë. Mediumi britanik “SkySport” ka nisur një sondazh në rrjetin e tij në internet dhe ka mijëra klikime për atë se si votuesit dëshirojnë që Januzaj të zgjedhë. në të vërtetë pyetja është ndërtuar me hile që në fillim, konkretisht: “Si do të dëshironit të zgjidhte Adnan Januzaj, pra cilën përfaqësuese” dhe këtu menjëherë të shkon në mendje se anglezët janë lexues të rregullt të sajtit në fjalë dhe duke qenë dhe vend më i madh do të triumfojë verdikt i tyre për të zgjedhur Anglinë. Pavarësisht kësaj, ka të tjerë që i kanë dhënë shumë shanse Shqipërisë. Ndërsa menaxheri i kompanisë së basteve Sky Bet, Chris Spicer thotë se: “Pavarësisht interesimit që ai të luaj për Anglinë, ne jemi skeptikë për shanset e Januzajt, sepse ai duhet të pres 5 vite të plota”. Në thelb anglezët e shohin si një betejë mes Belgjikës dhe Shqipërisë.

Mbajnë, por jo aq sa ndërkombëtarët. Kompanitë shqiptare shpesh ulin në mënyrë drastike koeficientet për të mbrojtur veten e tyre, ndërsa jashtë kjo ndodh më rrallë, sepse qarkullimi i parave është aq i madh, saqë edhe ndjeshmëria është më e ulët. 

Po si është situata sot dy vjet pas aksionit? “Shqiptarja.com” ka investiguar duke zbuluar se tregu i lojrave elektronike ka mbetur i njëjtë, ndërsa ai basteve sportive është rritur tre herë më shumë. Çudia është se numri i shoqërive që veprojnë në këtë treg është ulur, duke kaluar nga 56 shoqëri në 2013, në 26 aktive sot. Por numri i lokaleve është rritur në mënyrë mbresëlënëse. Nëse në 2013 lokalet ku mund të hidheshin baste ishin 1271, sot janë hapur 3464, pra tre herë më shumë të gjithë të kontrolluar vetëm nga 5 shoqëri.

 Denmark: Denmark is also opening its state run monopoly on internet gaming, liberalizing its internet gambling sector to allow outside operators. The downside for Danes is that a shocking 45% tax will be levied on internet gambling winnings.

O Liqeno shume dakort me ty, por nga sa kemi degjuar sot, qeveria do te mbylle vetem te luajturit online me jashte dhe jo pikat e basteve qe jane perhapur si kerpurdhat mbas shiut. Ja ketu do te jemi e do te shohim!

Disa agjensi bastes ofrojnë shëebime perfekte, koefiçente të mira dhe pagesa të shpejta, ndërsa të tjëra agjensi komprometojnë kënaqësinë e basteve sportive duke zbatuar tarifa ose kufizime të kohës së pritjes për pagat që mund të keni fituar. Shanset e pakta të ofruara në tregjet e njohura mund të jetë gjithashtu një rënie, ashtu siç mundet të jetë edhe mbështetja nga konsumatorët e varfër, mungesa e tipareve, dhe kështu me radhë.

Raporti, i cili u publikua në internet të premten, ngre akuza të rënda jo thjeshtë ndaj skuadrës së Skënderbeut, por edhe për ish-ministrin e Financave Ridvan Bode, i cili akuzohet se ka kërcënuar një trajner duke i kërkuar të humbasë ndeshjen, për presidentin aktual, biznesmenin Ardjan Takaj, ish presidentin Agim Zeqo, gjithashtu biznesmen, si dhe për një numër të madh lojtarësh, trajnerësh e personazhe të tjera të sportit dhe biznesit në Shqipëri.

Janë rreth 5000 faqe të bllokuara deri tani në bashkëpunim me Autoritetin e Komunikimeve Elektronike dhe Postare. Por, është një proces monitorimi që është në vazhdimësi. Dua të theksoj se ndërkohë po investigohet në fusha të ndryshme të lojërave të fatit mes të cilave dhe basteve sportive. Ekziston një problem i madh në këtë drejtim sepse ka baste të cilat kalojnë përtej kufijve të licencës që ata kanë marrë, operojnë në mënyrë ilegale me faqe të paligjshme për të maksimizuar fitimet e tyre. Por, ky është një proces disi më i vështirë për shkak se ata janë të licencuar dhe për pasojë duhet më shumë kohë dhe investigim për të evidentuar shkeljet konkrete.

Raporti i Organit të Kontrollit, Etikës dhe Disiplinimit të UEFA që kërkon dhjetë vjet ndalim të Skënderbeut të Korçës nga garat europiane hedh dritë mbi botën e pistë të futbollit, financimit të skuadrave shqiptare drejtpërsëdrejti nga paratë e basteve dhe lidhjet me politikën e me të dënuar për trafik droge.

SBOBET.com is an online bookmaker. The website has operations in Asia licensed by the Philippines[1] and operations in Europe licensed by the Isle of Man[2] to operate as an international sports bookmaker.http://en.wikipedia.org/wiki/SBOBET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *