“lojëra bixhozi parashikoi parashikimet e futbollit”

“Teknikisht është e pamundur se ti vërtet mund të bllokosh në bashkëpunim me ISP-të kryesore. Pra mund të bllokosh aksesin drejt këtyre ëebsite-ve, por ka zgjidhje të thjeshta me pagesë ose pa pagesë me të cilat bën një bypass të ISP-ve shqiptare. Mund të lidhesh direkt me ISP gjermane dhe nga ajo gjermane mund të lidhesh me çdolloj website”- tha Arbër Dervishi.

Eh mer Ron, kur te ka hyre ne gjak ajo pune e s’e kontrollon dot, jo ligj qe s’ka, por as ndjenje njerezore, pergjegjesie apo morale qe mund ta perdoresh per t’i bere keta njerez te heqin dore. Pervec rrenimit ekonomik, shikon se si shnderrohet tjetri e cfare nuk shpik e sajon genjeshtra pa fund per ta fshehur ate qe po ben. Prandaj them qe duhen hapur struktura kurimi, qe te merren seriozisht me ta, se vertet kane nevoje per t’u shpetuar nga vetja e tyre.

Kompanite online nderkombetare jane te licensuara ne nje shtet te caktuar,pra ekziston nje operator/rregullator qe i mbikqyr dhe i kontrollon  keto kompani.Kur them i mbikqyr,hyn edhe kjo pjesa se sa i respektojne ligjet e nje shteti te caktuar ( pergjigja e pyetjes se dyte njekohesisht).Qeveria nuk e detyron kompanine,thjesht e njeh me ligjin.Me pas ,kompania e heq vete opsionin.Nqs nuk e heq, atehere ka probleme te medha me licensuesin.Gjithashtu,nqs nje klient i caktuar ka nje problem me kompanine,atehere ai i drejtohet licensuesit per ta zgjidhur.Supozojme se bet365 nuk me jep leket mua,si do e zgjidh une ? I drejtohem licensuesit dhe e detyron ai te mi japi,duke i terhequr dhe veshin njekohesisht.

Ju do të gjeni lumë jetojnë sportive, video sportive, rezultat jetojnë që ju mund të shikojnë online falas. Të gjitha ngjarjet janë planifikuar mbuluar sportive si futboll, kriket, hokej dhe kështu me radhë në Eastern Standard Time. Faqja e internetit është e lehtë për t’u përdorur dhe nuk përmban asgjë tjetër përveç streaming sportive.

Nuk e di nese me mire do te jete thjesht limitimi i licensave legale per bastet dhe bixhozin. Ne kete menyre edhe nuk ka arsye pse dikush te shkoj e te luaj ne vende “underground”, edhe kontrolli ndaj tyre eshte me i lehte. 

Imazhi prej vitesh i Digitalb-it, Jonida Vokshi, tani i ka hyrë jetës akademike si profesoreshë e Dramës pranë Universitetit të Arteve, në Tiranë. E ftuar në “6 ditë pa Ermalin”, Jonida ka treguar se jeta e saj jashtë televizionit u dedikohet studentëve dhe auditorëve të Universitetit të Arteve. Kjo eksperiencë e re po i jep shumë kënaqësi moderatores, edhe për faktin se studentët e duan shumë: “Pas përfundimit të orëve të leksionit, ata më kërkojnë të vazhdoj të qëndroj me ta, nëse nuk kam ndonjë gjë për të bërë”,- ka thënë Jonida pa e fshehur entuziazmin.

turqit luajne duke ndryshuar adresen IP te tyre, pra per t’ja hedhur serverit te faqes ku behen bastet, se nuk jane operatoret e tyre qe bllokojne por vetem faqet e huaja te basteve qe ndalojne IP, pra adresat turke, te marrin pjese ne baste. tek turqit ndodh pra ajo teoria tende, qe kompanite e huaja te basteve i jane bindur ligjit turk dhe qe Turqia vete eshte mjaftuar me kaq megjithese ka dijeni qe ka persona (sigurisht te pakte) qe nepermjet marifeteve (VPN per kete sherbim duhet gjithashtu paguar) luajne gjithnje baste ne linje, pra thyejne ligjin. 

Si tregtarët profesionale, dhe duke u mbështetur në një përvojë të madhe të tregtisë në tregun e Forex, dhe në mënyrë të veçantë për të marrë të ardhurat nga transaksionet Forex / opsionet binare me teknikën e vet është zhvilluar, e ashtuquajtura “know-how”, që është e garantuar për të sjellë deri në 87% të të ardhurave . Kjo nuk është një strategji, është një tërësi veprimesh strategjike, të përdorura njëkohësisht, në kryerjen e analizave të tregut për të përcaktuar kohën më të mirë për të përfunduar një marrëveshje.

Ai ka theksuar se qeveria eshte aty per te mbeshtetur familjet ne nevoje, qe kerkojne ekonomi familjare te qendrueshme dhe masat e marra lidhur me kete aktivitet jane te lidhura me domosdoshmerine per te kufizuar tundimet e pafundme qe shkaktojne keto lloj destinacionesh pa krye. 

Ndërkohë, në renditjen e Serisë A, vendi i katërt që të kualifikon në Champions dhe që mbahet aktualisht nga Interi, është vetëm 7 pikë larg. Nëse kjo arritje shoqërohet dhe me kalimin në finalen e Kupës së Italisë, pas barazimit 0-0 në San Siro, sezoni i Gattusos do të jetë më shumë sesa i suksesshëm.

Do te vije nje BLLOKIM me shenimin .. “Ju duhet te provoni qe keni ardhe me pushim dhe nuk banoni ne Usa dhe deri atehere Ju ndalohet te Luani ” Kane nje “Sbobet ” qe me shume me duket si pjese e Operacionit te Pergjimeve 

bet365.com = 788-sb = 365bet = allsport365 = 365sport365 = sportgiochi365 = bet365.al = 121-365sb = bet365 albania = bet356 = 788-sb = Bet365 Kazinoja = Bet365 Pokeri = Bet365 bonus = b et365 = alsport365 = 188-sb = bet-mart = 365 808 = 365sb = game 365 = bet365 shqip

Projektligji kufizon kompanitë në numrin e ambienteve që do të ushtrojë aktivitetin, pasi nuk mund të marrë më shumë se 500 adresa sekondare. Pra, nuk mund të ketë më shumë se 500 ambiente për zhvillimin e aktivitetit. Për të marrë licencën e basteve kompanitë do të paguajnë 200 milionë lekë. Ambientet e basteve nuk do të lejohen të jenë më pak se 200 metër pranë njëri tjetrit, në linjë ajrore. Një tjetër kush do të jetë të mos lejohen lojtarë që janë nën moshën 21 vjeç. Por ndryshe nga sa përcakton ligji, në relacionin e qeverisë përcaktohet se lojtarët nuk do të lejohet të jenë më pak se 18 vjeç.

Zgjidhja e regjistrit të basteve sportvie “while label” të Sirplay-it është një regjistër baste sportive tërësisht i menaxhuar. Leverdia e e kësaj lloj zgjidhjeje qëndron te shpejtësia në krijimin dhe përcjelljen e faqes së internetit; në fakt, personeli ynë mund ta përgatisë faqen brenda 10 ditësh pune sipas kërkesave të klientëve dhe të vazhdojë me ndërtimin e një faqeje për regjistër bastesh sportive sipas nevojave.

“Jam në një lidhje, jam e dashuruar. Po e bëj sot për herë të parë publike”, u shpreh Anxhela teksa publiku brohoriti. “Po prisni, prisni. Ai është George Clooney”, tha këngëtarja duke i zhgënjyer të gjithë. “George të dua zemër”, u drejtua Anxhela nga kamera dhe dërgoi një puthje për aktorin e njohur amerikan i cili është i martuar dhe baba i dy fëmijëve.

Industria e bixhozit në Shqipëri realizon të ardhura që shkojnë deri në 150 milionë euro në vit, nga të cilat, një pjesë e madhe i përkasin basteve sportive. Industria e basteve është e lidhur si donatore dhe në pronësi me disa nga skuadrat e futbollit.

Hetuesit e Skënderbeut nuk janë mjaftuar me marrjen e të dhënave nga sistemi i kontrollit. Ata ia dërguan këto të dhëna një paneli me tre ekspertë, profesorë të ekonomiksit dhe statistikës, për të vlerësuar secilin rezultat të kapur.

Duke kërkuar për cilësinë Bast mbi CS: GO Faqet mund të kërkojë tani që ka më shumë platforma për të zgjedhur, prandaj shërbimet tona janë të orientuara për të prezantuar faqet me reputacion që mund të përmbushin nevojat dhe dëshirat tuaja. Kemi mbuluar markat kryesore që ofrojnë Bitcoin CS: GO bast dhe nxjerr në pah tiparet e secilit në detaje.

Elona Prroj është një e re, misionare e pajtimit, e cila eshte ngritur kunder fenomenit të gjakmarrjes, që vazhdon të marrë ende jetë te pafajshme njerëzish në Shqipëri. Ajo është bashkëshortja e ish pastorit 28 vjeçar nga…

Vendet e kazinove mobile janë pika e fundit e kazinove online. Zhvillimet në botën e kazinove online kanë shkuar përtej ëndrrave tona, si shumë zhvillime teknologjike. Ne mund të luajmë lojëra kazino në rrugë duke udhëtuar në rrugë sot ose në ndonjë dhomë pritjeje duke nxjerrë telefonin tonë celular, ndërsa është e çuditshme për ata që luajnë kazino nga kompjuteri në vitet 2000 90 dhe duket sikur një ngjarje e pabesueshme na.

300 familje janë izoluar tërësisht nga bora në Dukagjin, nga Mali i Shoshit deri në Qagë Thore. Ndërkaq, janë bllokuar edhe dy rrugët që lidhin Shkodrën dhe Dukagjinin. Rreth 60 cm borë ka rënë në aksin Qafë…

OSHEE ka denoncuar 14 qytetarë shkodranë për vjedhjen e energjisë elektrike përmes skemës: Furnizim me linje te dyte, rlidhje e paligjshme, pa kontrate, vjedhje. Abonentët e proceduar jane kryesisht nga Shkodra, pjesa e ish-komunave, si dhe dy raste…

zgjidhja qe dhashe une eshte radikale. sherben edhe per kompanite qe nuk i binden ligjit shqiptar ose atij nderkombetar. pra ti nuk perdor dot me ate variantin (VPN) qe iu mburre atij ekspertit shqiptar

Pas publikimit të raportit të premten në mëngjes, UEFA bëri edhe një deklaratë të jashtëzakonshme për shtyp, në të cilën njoftoi se inspektorët e saj patën marrë kërcënime me vdekje nga burime anonime.

Ditët e fundit, pothuaj të gjitha portalet e lajmeve online kanë aluduar për një shtatzëni të mundshme të këngëtares Vesa Luma, por gjithçka rezultoi e pavërtetë. Konfirmimin e ka dhënë për “Bluetooth” i fejuari i Vesës, Big Basta: “Fatkeqësisht, lajmi nuk është aspak i vërtetë. As nuk e kam idenë pse të gjithë po më urojnë në telefon”- ka thënë reperi i njohur duke treguar edhe planet e afërta artistike të të dyve.

Barcelona është e gatshme të sigurojë shërbimet e Adnan Januzaj nga Mançester Junajtid nëse kosovari refuzon kontratën e re që pritet t`i ofrohet nga Junajtid, shkruan sot gazeta britanike “Daily Mail”. Vlera e 18 vjeçarit erdhi në shprehje të shtunën kur ai me dy golat e shënuara kundër Sanderlendit ia siguroi fitoren Junajtid. Por gazeta thekson se Barça ka vrojtuar progresin e tinejxherit prejse ai iu bashkua “Djajve të kuq” nga Anderlehti në vitin 2011. Ndërsa besojnë se Januzaj do të transferohet në “Nou Camp” kur atij i skadon kontrata pas tetë muajve. Edhe pse kosovari ka thënë se është i lumtur në Junajtid, gazeta shkruan se ai nuk vlerësohet sa duhet në Junajtid ndërsa bisedimet për kontratën e re kanë ngecur kur Aleks Ferguson vendosi që të pensionohej ndërsa ato kanë filluar së fundmi. Agjenti Dirk de Vriese paralajmëroi javën e kaluar: “Nuk do t`u tregojë se cilat klube janë të interesuara për të por mund të them se disa klube evropiane janë duke vrojtuar situatën e tij”.

Eto’o rrëfen historinë e rrallë: I dhashë 4.500 euro një personi në rrugë dhe kur u ktheva… Samuel Eto’o ka zbarkuar prej pak ditësh në Turqi për të veshur fanellën e skuadrës së tij të 12-të (Konyaspor) dhe ka qenë protagonist i një interviste shumë interesante, që është publikuar në faqen e internetit “Abidianshoë”. Gjatë bashkëbisedimit me portalin e Bregut të Fildishtë, ish-sulmuesi i Inter dhe Sampdoria-s ka zbuluar një anekdotë të veçantë të dhjetë vitev…e më parë. “Në atë periudhë kam qenë në Bregun e Fildishtë dhe një ditë, pasi kisha bërë shopping me gruan time, një person kërceu sipër taksisë ku isha unë, – ka rrëfyer Eto’o. – Mendova se donte të më sulmonte dhe u tremba, por ai më qetësoi me mirësjelljen e tij. Dua të të pyes vetëm për një gjë, – më tha, – më pas do të jesh i lirë të thërrasësh policinë, por nuk jam këtu për të të sulmuar”. “Më shpjegoi se parkonte makinat, se kishte disa projekte dhe ëndrra, por se askush nuk donte ta ekonomikisht, – ka kujtuar Eto’o. – Pasi e dëgjova, i dhashë një cek prej 4.500 eurosh dhe i thashë të këmbenim numrat e telefonit sepse do të kthehesha në Abidjan pas 12 muajsh dhe nëse do ta kishte shumëfishuar shumë që i dhashë do ta ndihmoja me të vërtetë”. “Dy muaj para se të kthehesha në Bregun e Fildishtë, në 2008-ën, më telefonoi dhe më tha se i kishte shumëfishuar paratë. E takova përsëri në Abidjan dhe më tregoi dyqanin që kishte hapur me vegla pune dhe që e drejtonte vetë. U ndjeva krenar për të, njerëz të tillë të shtyjnë t’i ndihmosh. E ndihmova përsëri dhe ai punësoi 25 të rinj aty”.

Me dhunuan Serbet seksualisht: Shikoni ndëgjoni hjekat e femrave Kosovare…(VIDEO) By xurxull | February 27, 2018 0 Comment Me dhunuan Serbet seksualisht: Shikoni ndëgjoni hjekat e femrave Kosovare…(VIDEO) Hajdari nga rrethina e Klinës, dy herë në muaj udhëton mbi 60 kilometra deri në Gjak…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *