“lojën e lojërave të fatit ndeshjen e futbollit botëror”

1)Per sa kohe qe Shqiperia eshte jashte EU,besoj se qeveria ka te drejte te bej cfare te doje.Ne momentin qe do futet ne EU,atehere do ta detyroj EU qe te rikthej kompanite e huaja duke i licensuar ato dhe duke marre taksa.Dhashe rastin e Gjermanise,Italise dhe Frances ,ku keto vende i hoqen me ligj kompanite e huaja dhe me pas u detyruan nga EU t’i rikthenin ato.

O Tit,po i thosha nje shoku,ke 100 mije leke ne xhep dhe ke dy alternativa – o t’ja cosh djalit tan dy vjec ke shpia,o ti lejsh ne kompiutra -ti zgjedh qe t’i lejsh ne kompiutra – e kupton ca idjoti qe je apo jo?

Jo more Keshtu te ka informuar partia te thuash eee? Qe po na thua per ligjishmeri ti… E ku ne shqiperi, pse nuk na thua realitetin mor zar se korupsioni e ryshfetit te marrezise kaloj nga xhepi i djathte ne te majte. Parti e deshtuar mavi!

Mendohet arrivisti yne provincial, dhe kerkon ndihmen e sekretares se institucionit, qe logjikisht (sipas llogjikes ngjitese te shefit) duhet te hiqet nga puna pasi te hiqet shoferi ne fjale…”Na sill ti Nafije pak ato kontratat e punes, ti kqyrim pak”… Ja sjell “Nafija” kontratat, dhe per habi, shikon Shefi qe te gjithe ate punonjes ishin me kontrate pune me afat te papercaktuar, dmth pa limit.

Dihet se kazinoja e parë në internet u zhvillua nga Microgaming në vitin 1994. Faqja e parë e kazinosë online që zhvilloi punën e Microgaming, por sot në internet nuk ishte aq e lehtë. Platforma e kazinosë online duhej të zhvillohej dhe lojtarët duhej të prodhonin lojëra të kazinove online për të luajtur.

Ju dëshironi për të arritur një nivel të ri të tregtisë? platforma kompliment sinjalizuar dhe sallat tregtare nuk është më e rëndësishme për ju? Ju dëshironi të tregtisë me profesionistë dhe për të marrë sinjale reale online?

Shumica dërrmuese e lojërave të kazinosë në internet janë të prera, të quajtura edhe lëkundje ose mëngë. Kazinotë në internet kanë zhvilluar vazhdimisht lojëra elektronike të reja për kazino që nga ditët e tyre të para.

EUROPOL-i njoftoi se u realizuan kërkime në 13 banesa në vendndodhje të ndryshme, në Slloveni dhe në Kroaci, ndërsa u arrestuan 11 persona. Rrjeti kriminal kishte pjesë të veprimit edhe një platformë ilegale në internet, për të mbajtur baste në shuma të mëdha dhe për të shkëmbyer fondet me kompanitë e basteve aziatike.

Mesditën e sotme një shpërthim tritoli tronditi qytetin e Shkodrës. Ndonëse ende nuk ka një njoftim zyrtar nga ana e policisë, mësohet se një sasi e konsiderueshme tritoli u vendos tek një motoçikletë në lagjen Rus. Për…

Me radhë pikë pas pike e njëjta trupë ka rrëzuar edhe pikat e tjera të ngritura në kërkesën e Shoqatës së Shoqërive të Basteve Sportive duke bërë të qartë se qysh nga 16 janari vendimi është në fuqi. Kjo do të thotë se tashmë kompania fituese e koncesionit 30 vjeçar , bashkim i Admiral Sportwetten GMBH, ATSI Spolka Akcyjna dhe MC Networking sh.p.k nuk do të ketë asnjë ndryshim në planin e tarifave që do të aplikojë të miratuara më herët në qeveri gjatë vitit të shkuar.

E sdq, ncuk, nuk behet kshu leku, jo. Sdua te bej moral, une nje anonim interneti, por me sa me rezulton, pjesa me e madhe njerezve lekun e bejne me pune, dhe pjesa me e madhe e atyre qe mendojne se behet me kumar, perfundojne keq. 

Ndeshja tjetër shumë e dyshimtë ishte ajo e luajtur nga Skënderbeu kundër Dinamos së Zagrebit më 25 gusht 2015. Dinamo e kishte fituar praktikisht kualifikimin pasi kishte fituar ndeshjen e parë 1 me 2 në fushë kundërshtare ndërsa shënoi një gol në pjesën e parë. Papritur, nga mesi i pjesës së dytë, kur rezultati i përgjithshëm ishte 3 me 1 për Dinamon dhe Skënderbeu nuk kishte shanse reale për kualifikim, bastet shpërthyen në opsionin se në ndeshje do të kishte akoma më shumë gola. Dinamo e Zagrebit po luante ndërkohë me një lojtar më pak dhe e kishte siguruar kualifikimin. Një lojë e ngadaltë ishte ajo që pritej. Sistemi BFDS identifikoi mundësinë që bastvënësit e dinin se së paku një gol tjetër do të shënohej.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i shoqëruar nga deputetët Ridvan Bode dhe Edmond Spaho, kanë zhvilluar dje një takim elektoral me qytetarët e Korçës, në mbështetje të kandidatit për kryetar Bashkie, Sotiraq Stratobërdha, zgjedhje të cilat do të zhvillohen më 3 nëntor. Nga Korça, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka theksuar se kandidati që ka zgjedhur e djathta është shprehja e qytetarisë. “Në këto zgjedhje, demokratët konkurrojnë si opozitë dhe u takoi demokratëve të Korçës, rasti për t’u kthyer në kutitë e votimit dhe të udhëheqin bashkëqytetarët e tyre drejt kutive të votimit, pak muaj pas zgjedhjeve të përgjithshme, për arsye që dihen. Kandidati që kemi përzgjedhur bashkërisht, është shprehje e respektit dhe e nderimit për këtë qytet dhe qytetarët, korçarë dhe korçare të cilëve u dhimbset, u bëhet vonë dhe i qajnë hallin qytetit të tyre. Kemi kandiduar personin që besojmë se ofron më së miri potencialin për të avancuar alternativën tonë për Korçën, për të vënë në qendër të programit dhe qeverisjes lokale të Korçës, jo kryetarin e Bashkisë, as shokët apo miqtë e tij personalë, por për të vënë në qendër të Bashkisë së Korçës qytetarin korçar, hallet e problemet e tij, shpresat e dëshirat e tij e të saj, për veten tuaj, për fëmijët dhe qytetin tuaj. ”, – tha Basha. Më tej, kreu i PD-së vlerësoi figurën e Stratobërdhës, duke theksuar se,: “Me praktikën më të mirë të qeverisjes dhe vlerat më të mira të praktikave që ka pasur rastin t’i shikojë por edhe të jetë pjesë e tyre gjatë qëndrimit në Kanada, sot para jush vjen Sotiraq Stratobërdha, më i pjekur, më i aftë, më i vendosur, më i përkushtuar dhe definitivisht më i qartë se Sotiraqi tjetër, sa i përket asaj që u ofron qytetarëve të Korçës dhe qytetarisë korçare për ditët e ardhshme. U ofron transparencë, u ofron llogaridhënie, u ofron modesti, shërbim të përkushtuar ndaj qytetarit, jo arrogancë, as arbitraritet, as errësirë për vendimet kryesore që prekin çdo qytetar të Korçës, u ofron mbi gjitha atë që buron thellë nga zemra e tij dhe zemra e çdo qytetari korçar, dashurinë e pamatë për qytetin tuaj, për perlën e qytetarisë shqiptare, për Korçën tuaj,  për Korçën tonë”. Në fund të fjalës së tij, kreu i demokratëve theksoi se  këto zgjedhje kanë të bëjnë drejtpërdrejt dhe në thelb me qytetarët e Korçës, hallet dhe problemet e tyre. “Ndaj me besimin më të plotë se kandidatura e zotit Stratobërdha dhe programi i tij do të votohen gjerësisht nga qytetarët e Korçës, për të mirën tuaj, për të mirën e qytetit tuaj, dua edhe njëherë t’ju garantoj se aleanca për qytetarinë korçare, Partia Demokratike, aleatët e saj, kandidati ynë janë dhe do të në dispozicionin tuaj në ditët dhe javën e ardhshme, për të bërë të mundur të sqaroheni për çdo çështje dhe detaj të programit të tij, rrugë më rrugë, shtëpi më shtëpi”, pohoi Basha. Nga ana e tij, kandidati Stratobërdha është shprehur: “Hyra në këtë garë për t’i bërë gjërat më mirë ku të gjithë qytetarët do trajtohen njësoj, sepse Bashkia nuk është pronë e një grushti njerëzish apo pronë e një individi dhe se institucioni i Bashkisë do të funksionojë në bazë të parimit të transparencës”. Kandidati i PD-së, Sotiraq Stratobërdha, do të garojë më 3 nëntor për kryetar të Bashkisë së Korçës përballë kandidatit socialist Sotiraq Filo.

Jo vetëm që ata ofrojnë një listë masiv të sportit për të bast më, por ata gjithashtu ofrojnë lloje të ndryshme të basteve. Sigurisht ka moneylines dhe pikat gjithsej. Ka edhe konkurse, shanset fikse, mbi / nën, combos, të jetojnë në të luajnë bast, rezultati i saktë, Speciale, Drejtperdrejte, dhe të ardhmes. Dhe, për lehtësi shtuar, të gjitha këto mosmarrëveshje mund të shfaqet në stilin decimal, i pjesshëm, ose amerikan.

Ekzistojne lloje te ndryshme te handikapit aziatik. Ne vazhdim do te gjeni disa shembuj te sjella me qellim per te thjeshtesuar kuptimin ketyre lloj bastesh. Do t’i gjeni keto lloj bastesh ne nje numer te gjere bookmakerash si Pinnacle, Betfair apo 188Bet.

Persa i perket skedinave sekreti eshte tek kombinimi i infove dhe skuadrave. Nuk varen ndeshjet vetem nga renditja, por nga nje numer i gjere faktoresh. Te ishte vetem renditja çelsi i suksesit, te gjithe ishin bere milioner …

Sikur dhe ne menyre te paligjshme t’i myllje,prap bravo i qofte.Disa bajne gam gam,vetem pse eshte nisma e Rames,pasi nuk i han meraku fort, as per ligjin,as per te drejtat e njeriut.S’e kuptoj,s’e marr vesh, se si dhe per dicka te tille po bularasin.Gjynaf, kur e mendon qe Rama do jete per 4 vjet, aty ku eshte.Do kete shpetim pre kta,apo me kohen do e kuptojne dhe do e ulin tempin.

300 familje janë izoluar tërësisht nga bora në Dukagjin, nga Mali i Shoshit deri në Qagë Thore. Ndërkaq, janë bllokuar edhe dy rrugët që lidhin Shkodrën dhe Dukagjinin. Rreth 60 cm borë ka rënë në aksin Qafë…

Une nuk u mburra sepse as e perdor dhe as nuk di (momentalisht) ,thjesht e di cfare eshte dhe perse sherben.Dhe e ke gabim qe nuk ben pune VPN-ja ,te bejne cfare te duan abcom dhe tring (dyshoj se jane aq te afte sa te bejne mrekullira ,kur ne kete shtet nuk dine te shembin as nje pallat 5 katesh).

Marrja e parave tuaja është e nevojshme kur basti në CS: GO. Për të maksimizuar burimet tuaja, duhet të shkosh vetëm për faqet e fatit të ligjshëm. Ndërsa shumica e vendeve atje janë në gjendje të ofrojnë shërbime cilësore, ka ende emrat e nënparave që duhet të shmangni. Sigurohuni që të shikoni listën e Bitcoin CS: GO faqet e rishikimit të bastit që duhet të kemi një pamje të qartë të asaj që ofron secili, duke përfshirë edhe përfitimet që mund të merrni.

PoP Keto lloj biznesesh jane kanceri i shoqerise sot dhe duhen mbyllur urgjentisht POR artikulli juaj nuk ka piken e lidhjes. “Fundi i Marrezise” e kreu misionin, bastoret pa leje u mbyllen. Ai aksion nuk ka lidhje me pikat me license e qe jane taksapaguese te rregullta. Ne 90% te rasteve nuk jane hapur pika te reja por jane licensuar dhe po paguajne taksa ata qe ishin ne te zeze.

Ndryshe nga sa deklarohet për kufizimin e pikave të basteve ku shqiptarët të lënë bast paratë e tyre, qeveria ka propozuar hapjen në Shqipëri të licencës për bastet on-line. Nëpërmjet kësaj loje, çdo person nëpërmjet telefonit apo kompjuterit në shtëpi mund të provojë fatin me rrogën e tij, duke vënë në rrezik dhe ekonominë familjare. Në tetor të vitit 2013, u deklarua se shqiptarët lënë 700 milionë euro nëpërmjet basteve on-line jashtë vendit. Ndaj dhe u deklarua se ky fenomen do të bllokohet. Por në vend të kësaj ofrohet hapja e licencës në Shqipëri.

Ju lutemi të kini parasysh se ne do t’ju rekomandojmë vetëm me agjensitë e basteve që kanë standardet më të larta të cilësisë (në aspektin e madhësisë, kujdesit ndaj klientit, tarifave,…). Mund t’ju ofrojmë miratimin e agjensive më të mira, falë eksperiencës sonë teksa kemi bashkëvepruar dhe i kemi testuar më parë vetë ato. Lista e bastexhinjve është e plotë më poshtë falë njohurive të ekspertëve tanë.

Çelësi i një bastexhiu është të sigurohet se ju keni besim të ai dhe ta shikoni atë si një partner të besueshëm për sa  i përket basteve tuaja të vazhdueshëm. Ne mund t’ju rekomandojmë me bastexhinjtë më të mirë të internetit, por pas një arsyetimi të mëtejshëm, mund të ketë dhe të tjerë që janë gjithashtu shumë të mirë. Për pjesën më të madhe të përdoruesve, Bet365 është agjensia e basteve më e mirë në internet.

Po teorikisht per ty eshte e leverdishme nderhyrja e qeverise, sepse duke fuqizuar pozitat e kompanive te basteve ne Shqiperi dhe duke i taksuar me shume, kjo do te rrise akoma me teper diferencat ne koeficente me kompanite e huaja, tek te cilet mund te kesh akses?

Malësia e Madhe, me rreth 55 mijë banorë, është një nga bashkitë ku vitet e fundit janë kryer investime të rëndësishme në infrastrukturë, por që nuk kanë ndikuar sa duhet në përmirësimin e gjendjes ekonomike…

Numrat janë në krah të Gennaro Gattusos te Milani. 12 rezultate pozitive radhazi, madje në 5 ndeshjet e fundit, Milani nuk ka pësuar asnjë gol. Që prej ardhjes së tij në pankinë, skuadra ka shënuar 23 gola në aksion, nga 26 në total. Cutrone e Calabria kanë shpërthyer me kosto zero dhe tani në sfond është gjysmëfinalja e kthimit në Kupën e Italisë, kundër Lazios.

Tarifa ditore për çdo pikë bastesh në vend është 0.70 euro, ose 21 euro në muaj. Kjo e çon totalin që do të paguajë një pikë basti në 252 euro në vit. Aktualisht sipas shifrave të deklaruara nga Shoqata e Shoqërive që operojnë në fushën e Lotove dhe Basteve Sportive në treg janë rreth 3 mijë pika. Kjo do të thotë që totali që do të paguajnë pikat e bastit te konceisonari është 756 mijë euro.

Në datë 6 qershor 2017, në Gjykatën Kushtetuese u dorëzua një kërkesë nga Shoqata e Shoqërive që Operojnë në Fushën e Lotove dhe Basteve Sportive. Në objekt të kërkesës qëndronin tri pika që në linja të përgjithshme japin qartë kundërshtimin e vendimit të qeverisë, që industria e lojërave të fatit të paguajë tarifë shtesë që do shkojnë për ndërtimin dhe mirëmbajtjen e sistemit të monitorimit. Por cilat janë tri pikat që përmblidhen në objekt të çështjes:

Jo, nëse banka nuk ka ndonjë njoftim ose udhëzim, ajo është e detyruar që t’i japë klientit të saj paratë një më një. Nëse banka ka ndonjë njoftim, atëherë mban përqindjen. Deri tani nuk ka funksionuar kështu, pra bankat nuk mbajnë përqindjen e tatimit mbi fitimin.

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shkodër sot ku do të zhvillohet mbledhja e Këshillit Kombëtar të Territorit. Të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike në Shkodër janë ngritur në protestë kundër qeverisë….

O Liqeno shume dakort me ty, por nga sa kemi degjuar sot, qeveria do te mbylle vetem te luajturit online me jashte dhe jo pikat e basteve qe jane perhapur si kerpurdhat mbas shiut. Ja ketu do te jemi e do te shohim!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *