“live chat vegas99bet lajmeve lajmet e fundit”

Sidoqoftë, krahas linjave dhe orientimit politik, filozofik dhe qytetërues, gazetat ndaleshin edhe në ndodhitë e ditës. Në kolonat e gazetës së Gjirokastrës “Demokratia”, pronë e botuesit Xhevat Kallajxhi, një nga më të parat dhe më jetëgjatat e kësaj periudhe, mund të lexosh me kërshëri e endje edhe sot krejt mozaikun e larmishëm të jetës së Kush u martua dhe kush u divorcua, kush u transferua, u shkarkua, apo u emërua, kush lindi fëmijën e parë dhe kush fëmijën e tetëmbëdhjetë, kush vdiq e kush u vra, kush hyri dhe kush dolli nga Shtatë Penxheret (burgu), kush emigroi dhe kush u atdhesua, kush shet dhe kush kërkon të blejë një kafshë dore. Kur u zhvillua ndeshja e parë e futbollit e ekipit të “Shqiponjës”, kur dr. Vasil Laboviti që ishte diplomuar për mjekësi në Vjenë zhvilloi operacionin e parë kirurgjikal, kur u shfaq filmi i parë në kinemanë e Qani Ficos, kur u hap Liceu Francez, kur Dino Çiço do të përfundonte dhe do niste fluturimin me aeroplanin e tij me krahë, por pa karburant, kur do nisej dhe do mbërrinte sata (autobusi i linjë Tiranë- Gjirokastër), kur do të nisej për në Amerikë pampori i ngarkuar me djathë të shoqërisë “Delja” të Karagjozatëve. Të “shtatë “Ë”- dabëllju-të” e teorisë së sotme të gazetarisë që ne i mësuam pas vitit 1990, do t’i gjesh në rubrika e kronika të shkurtra dhe konçize informative, shkruar dhe redaktuar me etikë dhe profesionalizëm të lartë nga kjo kastë e gazetarësh brilantë. Nga pena dhe gazetarë të dorës së parë në faqet dhe kolonat e këtij shtypi do të gjesh të lëvruara me mjeshtëri të gjitha gjinitë publicistike, si editoriali, eseja, fejtoni, artikulli, “trafileti”, reportazhi, vëzhgimi social dhe analiza politike, studimi dhe dijet shkencore, humori dhe satira, karikatura dhe fotografia, njoftimi dhe reklama, etj. Ajo publicistikë, në tërësinë e saj, përbën periudhën më të ndritur të medias shqiptare në 100 vitet e fundit, sepse shënoi fillimin e dialogut të shqiptarëve me vetveten, dialog që u ndërpre nga lufta dhe diktatura dhe që ende mungon në jetën politike dhe intelektuale shqiptare.

KLSH kallëzon në prokurori ish drejtorin, 3 ish përgjegjës të sektorit legalizimit dhe juristin e drejtorisë rajonale të ALUIZIN –t, qarku Shkodër KLSH akuzon se “Kanë kryer legalizime të jashtëligjshme me sipërfaqe 15 661 m2…

Ore, axhensite e lajmeve si “Top -chanel” po e trumpetojme si “vendim historik” . Dhe kush na qenkerka ky vendim historik- mbyllja e kanaleve online per kompanite basteve sportive qe jane offshore, dhe qe ne fakt ofrojne edhe koeficiente me te mire per bastet sportive si futbolli psh. Pra, jo se do te ndalohet loja e basteve sportive por thjesht luftohen kompanite e huaja per te favorizuar ato vendase. Pra nje vendim per fuqizimin e monopolit ne kete biznes. Por menyra sesi justifikohet eshte e turpeshme sepse thuhet se cdo gje behet per te mbrojtur qytetarin. 

Erëza Berisha nga Gjilani, e cila u godit nga një veturë derisa shkonte në shkollë, u varros sot në ditëlindjen e saj (Video) By xurxull | February 27, 2018 0 Comment Erëza Berisha nga Gjilani, e cila u godit nga një veturë derisa shkonte në shkollë, u varros sot në ditëlindjen e saj (…

Ka disa opsione shumë të mira dhe të shumta në numër, që janë të disponueshme, kur vjen momenti për të kërkuar për bastexhinjë në internet, por në fund të fundit diçka është e qartë: ata janë të gjithë të ndryshëm. Diferencat mund të jenë të vogla, por edhe të mëdha aq sa mund të ketë një ndikim përcaktues në eksperiencën tuaj të bastit në internet. Pra, të diturit se çfarë këto bastexhinjë kanë vënë në dispozicion, përpara se të regjistroheni, do t’ju ndihmonte të mënjanonit komplikime të mëtejshme.

Kanë vetëm pak kohë që dy të bukurat ekranit janë bërë nëna. E para Xhemi, që solli në jetë djalin e dytë, Gabriel, e së fundi edhe Arbana, që u bënë nënë për herë të parë me Jonin. Mungesa ka qenë vetëm në ekran, pasi të dyja nuk kanë ndërmend të heqin dorë nga jeta e natës. Arbana dhe Xhemi gjatë kësaj jave janë parë në shoqërinë e miqve të Top Medias, teksa konsumonin një gotë alkool. Kanë zgjedhur të lënë bebet në shtëpi për t’u dëfryer paksa në jetën e natës në Tiranë.

Dakort me cthua, por heqja e lojrave te fatit eshte nje fillim i mbare. A duhet te behet me teper per keta njerez? Sigurisht qe po! Ne te njejten kohe diku duhet filluar. Heqja e lojrave te fatit nga cdo sep rruge eshte nje tulle ne murin kunder vartesise nga bixhozi. 

Edhe një profesionist bastesh me shumë eksperiencë duhet të mbetet i habitur nga kjo gamë e madhe. Cilido që kërkon të vendosë një bast sportiv me William Hill do të gjejë një opsion të volitshëm pagese. Për këtë arsye nuk mundëm të zbulojmë në këtë reçension asnjë shteg që lidhet me një mashtrim të William Hill për sa i përket depozitave dhe tërheqjeve.

( Ka shume llogaritese online per te gjetur shumen e lekeve qe duhet te vendosim ne cdo bast,te rasti yne per shumen 100 euro e ndame ne 52.16-over dhe 47.84-under qe te kemi fitim cfaredo rezultati te vije)

PoP Keto lloj biznesesh jane kanceri i shoqerise sot dhe duhen mbyllur urgjentisht POR artikulli juaj nuk ka piken e lidhjes. “Fundi i Marrezise” e kreu misionin, bastoret pa leje u mbyllen. Ai aksion nuk ka lidhje me pikat me license e qe jane taksapaguese te rregullta. Ne 90% te rasteve nuk jane hapur pika te reja por jane licensuar dhe po paguajne taksa ata qe ishin ne te zeze.

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi është përballur sot me pyetjet e drejtpërdrejta të qytetarëve lidhur me punën në bashki dhe çështje të tjera. Ndër pyetjet që iu drejtuan Ademit nga ndjekësit…

Infoarkiva është një projekt i mirëfilltë informatik. Sistemi ka si qëllim grumbullimin e informacionit mediatik shqiptar, përpunimin e tij bazuar mbi teknika auto-inteligjente dhe më tej prezantimin tek të gjithë përdoruesit. Aktualisht i gjithë ky informacion mblidhet nëpërmjet internetit me anë të agjentëve tanë të informacionit.

2. Nese Qeveria kerkon ti taksoje keto kompani duhet te beje perpjekje administrative qe ato te regjistrohen edhe ne Shqiperi dhe te paguajne taksa ne baze te xhirove qe do te bejne lojtaret Shqipetare. Nese ato nuk pranojne, atehere mund te marre nje mase te tille.

Nja tre cuna ne shkoder po i ndicte sigurimsi sepse ishin kumarxhinj.Hyjne ne nje lokal – dhe sigurimsi mrapa – e porosisin nga nje paste.Nje mize rrotullohej rreth pastave te tyne. – Cuna,kujt ti ulet miza ne paste fiton 1000leke,- thote njani prej tyne.

Ndonje nga administrata ose me lidhje nga qendra di ndonje gje konkrete si do aplikohet censura e kompanive te huaja te basteve online? Me interesojne me teper menyrat teknike. Thjesht do bllokohen faqet e njohura te kompanive te huaja nga ISP-te? Do merren masa extreme dhe te bllokohen edhe transaksionet bankare drejt ketyre kompanive?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *