“listën e faqeve të besueshme të lojërave të fatit në internet rezultatet e parashikueshme topin”

Zjarrfikësja e stacionit nr.3 të Kodër Kamzës u bllokua sot në Valias në thellësinë 1.5 metra me ujë, pasi kishte shkuar të evakuonte 10 banorë, 5 prej të cilëve fëmijë. Në videon më poshtë tegohet momenti…

nqse shteti do me adresu problemet sociale dhe krimin qe lind nga bixhozi, atehere le ta beje te jashtligjshem. Sesa sukses pastaj do kete, kjo eshte ceshtje tjeter. Nqse eshte i paafte qe te taksoje te ardhurat e atyre qe fitojne permes basteve online, kjo eshte tjeter gje. Po nuk ka sens qe te detyrosh dike qe do te luaje bixhoz qe ne mes 2 alternativave, te zgjedhi ate qe i jep me pak. Kjo ka per t’i hap prape rruge basteve ilegale, njesoj si ata kambistat poshte bankes

2. Nese Qeveria kerkon ti taksoje keto kompani duhet te beje perpjekje administrative qe ato te regjistrohen edhe ne Shqiperi dhe te paguajne taksa ne baze te xhirove qe do te bejne lojtaret Shqipetare. Nese ato nuk pranojne, atehere mund te marre nje mase te tille.

Pronari e vinte 1sh tek kompania e tij ,dhe nga ana tjeter e vinte x2 ne internet.Do thuash ti del humbje ? Nuk del humbje sepse koeficentet ndryshojne.Ai gjen ato baste qe del jek e jek nga vendosja e tyre,thjesht fiton komisionin e bastit qe vendosi tek kompania e vet.Me thjeshte nuk behet leku!!!

fnatic, kam pas lujt vete online dhe e kam pas ndjek me nga afer ceshtjen sidomos pasi pata nje sasi te konsiderueshme fondesh te konfiskuara nga Feds. Tregu ama po shkon drejt liberalizimit edhe ktu. Te siguroj qe mbas NJ dhe Nevadas, do kete shume shtete te tjera te cilat do legalizojne online gambling, pak a shume si me martesat gay apo medical marijuana. 

Industria e bixhozit në Shqipëri realizon të ardhura që shkojnë deri në 150 milionë euro në vit, nga të cilat, një pjesë e madhe i përkasin basteve sportive. Industria e basteve është e lidhur si donatore dhe në pronësi me disa nga skuadrat e futbollit.

Keshtu ka deklaruar kreu i qeverise Edi Rama, ne nje dalje per mediat, ne mbyllje te mbledhjes se sotme te qeverise. Ai ka perseritur angazhimin e tij dhe qeverise qe drejton per lufte pa kompromis ndaj krimit ekonomik. 

keshtu si duket ka vendosur dhe qeveria e re socialiste shqiptare. ajo kerkon te rregulloje nepermjet ligjit, kete veprimtarine e lojrave te fatit dhe bashke me te edhe te tere leket qe kjo permbledh.

Eccobet.com përdor kukit(cookie) e saj si dhe kukit e palëve të treta për të përmirësuar shërbimin, për të analizuar dhe personalizuar preferencat tuaja. Në qoftë se ju vazhdoni të lundroni në websitin tonë, ne do të konsiderojmë që ju i pranoni kukit. Ju mund të ndryshoni konfigurimet në rast se nuk i pranoni. Aksesi në lojrat e fatit online në disa shtete është e ndaluar me ligj. Është në përgjegjësinë e lojtarit për tu siguruar që po vepron sipas ligjit kur ndërvepron në websitin eccobet.com.

Tarifa ditore për çdo pikë bastesh në vend është 0.70 euro, ose 21 euro në muaj. Kjo e çon totalin që do të paguajë një pikë basti në 252 euro në vit. Aktualisht sipas shifrave të deklaruara nga Shoqata e Shoqërive që operojnë në fushën e Lotove dhe Basteve Sportive në treg janë rreth 3 mijë pika. Kjo do të thotë që totali që do të paguajnë pikat e bastit te konceisonari është 756 mijë euro.

Hunter,nuk eshte kumar,eshte PUNE dhe quhet arbitrazh.Ekzistojne disa lloje arbitrazhezh dhe me tipiku,i cile studiohet edhe ne shkolle,eshte arbitrazhi valutor (currency arbitragge).Por ka edhe lloje te tjera arbitrazhesh ,nder te cilet eshte edhe arbitrazhi sportiv ( sports arbitragge)

Me duket se qeveria po vepron emocionalisht ne kto ditet e para te qeverisjes – ne fakt – kjo eshte karakteristike e shume qeverive te reja. Por une nuk bie dakort kur psh zgjerohet qeveria me disa ministri me shume kur ne te njejten kohe ne kemi me pak se 3 milion njerez ne Shqiperi dhe shumica e puneve administrative nuk ka nevoje per zgjerim te forces puntore. Plus, miratohet buxheti qe ne krahasim eshte me i madhi ne historine e qeverive te meparshme. Kjo lloj llogari ekonomike thjesht te shtyn te maresh me shume borxh sesa e kishe parashikuar para zgjdhjeve. 

E ke gabim. Cdo vend ka te drejte te vendose ligjet e veta. Nese nje kompani lejohet te funksionoje ne Britani apo France, kjo s’do te thote qe e njejta kompani automatikisht duhet te lejohet edhe ne Shqiperi. Jo te gjitha vendet evropjane lejojne bixhozin ne internet. Psh Gjermania s’e lejon. Keto thjesht per sqarim, jo per debat nese duhet te lejohet apo jo.

Partia Demokratike ka reaguar dje lidhur me deklaratat e Kryeministrit Edi Rama në “Ditën e të Rënëve të Policisë së Shtetit”, ku nëpërmjet deputetit Gent Strazimiri i hodhi poshtë ato, duke theksuar se mbështetja ndaj familjarëve te të rënëve ka qenë prioritet ndër vite. “Tallazet dhe furtunat e jetës nuk parashikohen dot me ligj, dhe kësisoj përmirësimi i kuadrit ligjor dhe ndihmës ndaj tyre nuk do të njohë kurrë kufij, e vetmja gjë që zoti Rama duhet t’u kishte premtuar sot, do të duhej të ishte respektimi i ligjeve në fuqi të paktën për ta, dhe e barabartë të martirëve, domethënë jo ndarjen e tyre si deri në vitin 2005 në “të vrarë në kohën e Berishës dhe të vrarë në kohën tonë”, – tha deputeti demokrat. Më tej ai denoncoi pushimin e 70 zyrtarëve të Ministrisë së Brendshme brenda natës së të premtes, duke shkelur sipas Strazimirit ligjin dhe nëpërkëmbur dinjitetin njerëzor të nëpunësve. Në këtë kontekst, Partia Demokratike kërkon ndërprerjen e menjëhershme të trajtimit të nëpunësve të administratës si “kolaboracioniste” dhe shkarkimin e tyre me lista të zeza të përpiluara në zyrat e Partisë Socialiste. “Mbrëmë vonë, 70 zyrtarë të Ministrisë së Brendshme janë thirrur, për të marrë fermanin e zi të shkarkimit nga puna, pa paraqitur asnjë motiv. Janë thirrur dhe shkarkuar natën, pa asnjë shpjegim. Administrata Publike, as nuk është plaçke lufte, e as stalla e kooperativës ku xhahilët vendosnin për “therje te detyruar” të gjësë së gjallë për t’i shtruar gostinë të deleguarit të Partisë” deklaroi deputeti i PD-së Gent Strazimiri. Ndaj deklaratave të deputeti demokrat ka reaguar dje ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili i ka hedhur poshtë ato, duke paraqitur në rrjetin social facebook një foto me disa punonjës të kësaj ministrie. “Këta janë 70 zyrtarët e lartë të policisë së shtetit që sipas deklaratës së sotme të PD-së janë shkarkuar dje natën. Ky rast është qesharak, për me tepër nga një opozite qe ka edhe mundësi te ngrihet ne nivelin e debatit te shëndoshë për reformat e vërteta në Policinë e Shtetit”, – shkruante Tahiri në rrjetin social.

Mark Alia shtetasi te cilit iu grabit banesa ne fshatin Shirq te njesise Dajç ne Shkoder ka folur pas ngjarjes se ndodhur: “Dy persona te armatosur kane hyre ne banese. Ishin edhe te maskuar. Fillimisht kane shkeputur sinjalin e alarmit tek dera e oborrit dhe te kamerave. Me pas…

Ok. Konkretisht, une shqiptar mund te hap nje account te spobet me karte krediti shqiptare? Cfare autoriteti ka nje istitucion shqiptar ti kerkoje spobet ose licensuesit filipinas, te mos pranoje nje account nga Shqiperia? Shqip, cfare e detyron ate, qe faksin ku drejtoria e lojrave shqiptare e informon qe indalohet aktiviteti ne Shqiperi, te perfundoje ne koshin e letrave? Kete po pyes qe ne fillim.

Nuk eshte e paligjshme. Te gjitha konventat per tregtine e lire (ofrimin e sherbimeve hy hyn dhe kumari elekronik) lejojne shmangie, apo moszbatim per ruajtjen e shendetit public, sigurise kombetare, moralit public dhe ca mrrokllave te tjera.

“Gjykata vlerëson se detyrimi për të paguar tarifat e shërbimeve publike nuk nënkupton se jemi para kufizimeve, të cilat cenojnë lirinë e veprimtarisë ekonomike. Normat objekt gjykimi nuk përbëjnë rregullime materiale në fushën e lojërave të fatit, por përcaktojnë detyrimin për ngritjen e një sistemi monitorimi, i cili do të shërbejë për të kontrolluar veprimtarinë e subjekteve që ushtrojnë aktivitetin e tyre në këtë fushë” thuhet në vendimin e Gjykatës.

Teksa teknologjia evoluon me shpejtësi, interesi i njerëzve ndryshon gjithashtu shpejt. Bastet sportive janë pa dyshim në sezonin. Shumica e vendeve të basteve tani ofrojnë libra sportive për shkak të kërkesës së saj të lartë. Disa sportsbooks kanë vetëm një përzgjedhje të lojrave më popullore, por liderët kryesorë të sporteve përfshijnë shumë lojëra të tjera si futboll amerikan, baseball, basketboll, rugby, futboll, pingpong, tenis dhe volejboll, boks, kriket, çiklizëm, shigjetat, golf, hendboll, hokej në akull dhe sport motor. Sport bast është bërë një aktivitet rekreativ për bettors në të gjithë botën. Në vend që të shikojnë ekipin e tyre të preferuar, ata mund të ndjehen më të përfshirë në lojë duke bastur. Dhe kur ekipi që ata po rrënjos për fitore, ata fitojnë gjithashtu – në aspektin e bitcoins. Duke përdorur Bitcoin, ata bujar veten me të gjitha faqet e internetit privilegj Bitcoin basteve ofrojnë faqet e internetit.

“Nuk mundim thjesht të mbyllim internetin që të mos aksesojmë më website. Nëse bëhet një ligj i ri që mund të përdoret censura, kjo përdoret për qëllime të mira, por ka raste që nuk përdoret për qëllime të mira, nuk mund t’i besohet një enti të caktuar. Mënyra më e mirë është të bashkëpunohet me bankat. Ky është shembulli i Amerikës. Amerika e ka aplikuar bllokimin e të gjitha këtyre transaksioneve në bashkëpunim me bankat. Pra banka nuk autorizon asnjë transaksion me kartë krediti drejt kompanive që nuk lejohet”- u shpreh Dervishi.

Dakort me cthua, por heqja e lojrave te fatit eshte nje fillim i mbare. A duhet te behet me teper per keta njerez? Sigurisht qe po! Ne te njejten kohe diku duhet filluar. Heqja e lojrave te fatit nga cdo sep rruge eshte nje tulle ne murin kunder vartesise nga bixhozi. 

PARASHIKIMET E NDESHJEVE PER SOT. PARASHIKIME NDESHJESH FUTBOLLI. BASTE ONLINE. NDESHJET LOZEN NE KOMPANI BASTESH NE INTERNET. LOZNI NE 10BET DUKE PERFITUAR BONUS DERI 200 EURO 1) Udinese vs Juventus — 2(-1) […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *