“lista tangkasnet rezultatet e fundit të topit”

Njësia e mbikëqyrjes së lojërave të fatit po harton listën e faqeve të konsideruara si të jashtëligjshme përmes të cilave shqiptarët vënë baste sportive me kompani të cilat nuk operojnë në Shqipëri ndërsa ende nuk dihet se si do të bëhet bllokimi i linqeve. Në deklaratën e tij, kryeministri Rama tha se shuma që shqiptarët harxhojnë për baste shkon nga 500 deri 700 million dollarë në vit.

Po a po humbasin 700 milione ne vit? lol Nuk tha njeri qe do te shpetojne, thjesht ato 700 milione qe humbasin qe humbasin, le te rrine ne shqiperi, 70 milione t’i shkojne taksa shtetit, 630 le te rrine neper banka ose te investohen. Pse t’i marre inglizi? Nga e sajove qe humbin qe do te humbin, thote. lol 90% e meshkujve qe njoh luajne bixhoz ne nje forme a nje tjeter, plus qe bota ka histori mijera vjecare. Ti po thua dmth qe ne bixhoz fitohet? Fitore e quan ti te kapesh 100 mije leke me 10 mije lekshin e 100-te qe luan?

Barcelona është e gatshme të sigurojë shërbimet e Adnan Januzaj nga Mançester Junajtid nëse kosovari refuzon kontratën e re që pritet t`i ofrohet nga Junajtid, shkruan sot gazeta britanike “Daily Mail”. Vlera e 18 vjeçarit erdhi në shprehje të shtunën kur ai me dy golat e shënuara kundër Sanderlendit ia siguroi fitoren Junajtid. Por gazeta thekson se Barça ka vrojtuar progresin e tinejxherit prejse ai iu bashkua “Djajve të kuq” nga Anderlehti në vitin 2011. Ndërsa besojnë se Januzaj do të transferohet në “Nou Camp” kur atij i skadon kontrata pas tetë muajve. Edhe pse kosovari ka thënë se është i lumtur në Junajtid, gazeta shkruan se ai nuk vlerësohet sa duhet në Junajtid ndërsa bisedimet për kontratën e re kanë ngecur kur Aleks Ferguson vendosi që të pensionohej ndërsa ato kanë filluar së fundmi. Agjenti Dirk de Vriese paralajmëroi javën e kaluar: “Nuk do t`u tregojë se cilat klube janë të interesuara për të por mund të them se disa klube evropiane janë duke vrojtuar situatën e tij”.

Ndërsa çdo platformë më parë prodhoi lojën e vet, lejon platforma të reja për të integruar lojëra nga ofruesit e lojërave të ndryshme në një vend të kazinosë. Si rezultat, Netent, Microgaming dhe Novomatic tani janë duke u fokusuar në krijimin e lojërave të reja dhe më të mira të kazinosë, dhe kompanitë e reja të lojërave të lojës janë vazhdimisht duke u instaluar.

“Nuk vjen për surprizë që BFDS ka përshkallëzuar shumë ndeshje të Skënderbeut me një shkallë të lartë gjasash për manipulim ku përfshihen klube që kanë qenë ose nën presion nga z. Bode (Dinamo e Tiranës) ose të kontrolluar nga miqtë dhe kolegët e tij (KS Shkumbini). Kjo, bashkë me perceptimin tashmë famëkeq publik si fiksues ndeshjesh provon se ai është pjesë integrale e skemës së Skënderbeut,” vijon më tej raporti.

Shif kur te vijen sumat e zgjuara me e shpjegu se ‘taksat zotrie ” ..Europa nuk te takson po fitove etj etj .Tani nje gje eshte e qarte . Ky vendim nuk NDALON Lirite e Individt ..Vetem se sqaron dicka .Liri jashte Ligjeve ti nuk mund te gezosh ,,,ne se  guxon Okej .Perplasu me saksionet sate ta mbaje !

Ca je tu thone o Liqeno? Po pse po ti lush keto para tek kompanite brenda vendit nuk je duke pastru para nese me te vertete jane te pista? Nese do te qe te luftosh krimin ekonomik dhe je serioz ne kete lufte duhet ti mbyllesh te gjitha shtigjet ketij fenomeni. Dhe kjo arrihet kur i mbyll te gjitha dhe jo vetem nje shteg. Se pastaj te gjithe turren tek shtegu tjeter, e ky shteg te con tek kompanite vendase qe shume shpejt do te ndrojne duart nga oborri i saliut tek ai i Edit. Nga ana tjeter, prape qe ti ta kuptosh, kur luan on line luan me emer e mbiemer numri karte krediti dhe numer llogarie bankare, pra je komplet lakuriq perpara ndonj hetimi potencial. Ndersa kur luan me kompanite vendase je komplet i panjohur dhe ne pergjithesi boset e krimit preferojne te luajne me kompanite vendase se keto nuk te kerkojne as nje mjet identifikimi. Te japin bilten dhe nese eshte fituese ti shkon e merr parate ne cash. Nese nuk do te shkosh vete dergo komshiun dhe me bileten fituese ne dore merr automatikisht parate. Pra i dashur Liqen argumentet e t’uaja ne kete rast nuk qendrojne. 

“Nuk mundim thjesht të mbyllim internetin që të mos aksesojmë më website. Nëse bëhet një ligj i ri që mund të përdoret censura, kjo përdoret për qëllime të mira, por ka raste që nuk përdoret për qëllime të mira, nuk mund t’i besohet një enti të caktuar. Mënyra më e mirë është të bashkëpunohet me bankat. Ky është shembulli i Amerikës. Amerika e ka aplikuar bllokimin e të gjitha këtyre transaksioneve në bashkëpunim me bankat. Pra banka nuk autorizon asnjë transaksion me kartë krediti drejt kompanive që nuk lejohet”- u shpreh Dervishi.

KLSH kallëzon në prokurori ish drejtorin, 3 ish përgjegjës të sektorit legalizimit dhe juristin e drejtorisë rajonale të ALUIZIN –t, qarku Shkodër KLSH akuzon se “Kanë kryer legalizime të jashtëligjshme me sipërfaqe 15 661 m2…

Ka zgjedhur ta kalojë pa shumë bujë lajmet që shumë shpesh kanë ardhur rreth saj. Ish-bashkëshortja e Shkëlzen Berishës, prej kohësh kishte bllokuar të gjitha profilet në rrjetet sociale. Deri para pak ditësh, kur ka vendosur të rikthehet. Sadija ka hapur edhe njëherë adresën e Facebook-ut, duke u bërë shumë aktive. Në formë shumë të mirë fizike, Sadija ka shkëlqyer me një fustan të kuq. Gjithnjë me stil dhe shumë fashion, nuk i ka zhgënjyer as këtë herë ndjekësit.

Të gjithë e dimë se nëse bëhemi të varur nga lojërat e fatit, bastet sportive dhe bixhozi shumë shpejt mund ta gjesh veten të mbytur me borxhe, duke shkatërruar edhe të ardhmen e personave që ke pranë.

o fan91, pas ketyre kompanive shqiptare qendrojne keto kompanite e huaja – jane thjesht degezime te tyre dhe partners ne shume raste. Edhe njer po ta shpjegoj te gjitha pikat e basteve kane online account me keto kompanite e huaja dhe thjesht marrin nje % te vogel. Duhet te kuptosh tjeter account kane individed si puna jote apo ndonje tjeter qe luan me parate e tij dhe tjeter account ato pikat franchise ku njerezit shkojne e luajne me 2-3mij lek! 

qenke kumarxhi i thekur o berber biznesi lojrave te fatit, basteve , llotove, bingove e cfare permbledh bixhozi (se nuk i njof hic fare) eshte nje nga bizneset me fitimprures ne vende si Shqiperia ..paradoksalisht lulezon mbi skalmjen, varferine, mungesen e shpreses, papunesisne.Qendrat e bastit jane kthyer ne tempujt ku falen te deshperuarit, dipedentet, te depresuarit.Kapja e bastit eshte kthyer ne Zotin e vetem te ketyre kategorive. Duhen pastruar qytetet nga keto vatra te krimit, vjedhjes, veseve  dhe ti vendosin ne periferi, te kete taksim te larte dhe rregulla te forta per mbykqyrjen e tyre. Evazioni fiskal ne kete biznes eshte marramanedes.Prandaj mos u deshpero berber. Gje nje pale domino dhe vur dicka si stimul

Dhe ke dhe nje sqarim te Grande Kakes se si nje Doci mund te jete jashte Trustit te Geshtenjave … Po pse para nje muaji ka qene badiguard e jo me …O u pshurte lefKOPEJA nje nga nje , se e turperuat te gjithe si Filloriste ! Mjafton vetem ai handikapati mendor Poeti  Ju te tjeret pak me me kursim !

Elona Prroj është një e re, misionare e pajtimit, e cila eshte ngritur kunder fenomenit të gjakmarrjes, që vazhdon të marrë ende jetë te pafajshme njerëzish në Shqipëri. Ajo është bashkëshortja e ish pastorit 28 vjeçar nga…

 – Te enjten pra zhvillohet mbledhja e famshme me tere personelin dhe fillon ti marri me te mire : i qeras ne nje lokal, se as 20 vartes nuk kishte. Prezantohet personalisht kesaj here, kerkon mbeshtetje, fjale te pergjithshme etj etj. Me vone gjate dites, fillon ti marre ne zyre tere punonjesit, per te bere prezantimet, edhe pse kishte marre te dhena mbi disa prej tyre. Edhe aty tregon “vullnetin e mire”, se zgjedhjet mbaruan, se “politiken do t’ja u leme partive”, “une dua qe populli te pritet mire” etj etj. Bukur. Bukur por ne çdo cep ku shkonte shefi, ndiqej nga nje shpure prej 15-20 personash, militante te Partise qe e caktoi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *