“lista mobile sbobet informacionet më të fundit të futbollit”

3) U tha qe shuma qe  vendosin shqiptaret eshte 500-700 mije $.Keto shuma nuk i vendosin njerezit e thjeshte , por i vendos ARMANDO DUKA & CO duke shitur ndeshjet e kampionatit shqiptar.Njerezit e thjesht nuk e kane as idene se si funksionojne gjerat online (duke filluar me depozitimin)

Sic thote dhe kuazi ,me mire te flasin ata qe e dine ceshte online betting me te huajt.Mesa po shoh 3 veta qe kemi luajtur online po biem dakort me njeri tjetrin (un,kuazi,deioni) ndersa pjesa tjeter vec brockulla po thot.

Portfolio i basteve sportive të William Hill është padyshim i bindshëm. Nëse doni të vendosni një bast në gara me kuaj, gara me qen apo çdo sport tjetër të famshëm në Britaninë e Madhe, atëherë William Hill është një vend i sigurtë. Ky bastëvënës është i mirëpozicionuar edhe për sportet ndërkombëtare. Eksperienca e parë me faqen e internetit mund të jetë paksa e vështirë për klientët e rinj për shkak të disa të metave. Megjithatë, William Hill ka bonuse tërheqëse edhe për klientët e përhershëm. Gjithashtu, veç kushteve të dyzuara për bonuset, ky reçension nuk mundi të gjejë asnjë provë për një mashtrim të mundshëm nga William Hill, ndaj ky reçension për bastëvënësit është në përgjithësi pozitiv, veçanërisht sepse kujdesi ndaj klientit është miqësor, kompetent dhe i gjindshëm.

e shoh qe s’ja paske fare haberin  sports betting,nuk e ke idene as se cfare eshte payout,as hedging,as trading dhe as surebetting.eshte e kot te diskutosh me njerez te tille qe pretendojne te dine gjithcka kur ne fakt nuk dine asgje.

Kompanite shqiptare kane fitim marramendes ,sepse TE GJITHE humbasin.Pse humbasin ? Sepse pothuajse te gjithe  vendosin baste   per qef 200-300 lek me koeficent 200,vendosin ndeshje qe sja kane haberin dhe skan shans ta kapin.Tek kompanite online 80% luajne baste TEKE ,nje pjese shume e vogel luan per qef 2-3 euro per 100 euro dhe keta te fundit jane humbesa te sigurte ne periudhe afatgjate.

 Maskarai ! EDVIN – ENVER-KRISTAQ-RAMA  ,  Si guxon AI te shkeli te  DREJTEN e njeriut per te lujt kumar, se pastaj vijne me rradhe shkeljet  e te Drejtave THELBESORE  te njeriut, ku me e rendesishmja eshte ajo e “Futja pOrdhes ” ku te doje dhe si te doje qejfi,

#90bola #agentpoker #agentsbobet #agentsportbook #betlic #livecasino #membersbobet #nowgoal #pokeronline #pokerstars #sbobetlivecasino #texasholdempoker agen casino agen live casino agen poker agent casino agent sbobet agent sportbook Altira Macau casino casino review City of Dreams Macau domino qq live casino macau Melco Resorts member sbobet MGM Resorts poker online qq poker review casino Sands China Limited Sands Macao Sanford C Bernstein Limited Studio City Macau technology casino The Parisian Macao The Plaza Macao The Venetian Macao Wynn Macau Wynn Palace Cotai Wynn Resorts Limited

Na všechny tarify je uplatňován tzv. burst, kdy na začátku stahování je rychlost linky až 100/100 Mbps a po nastavené době klesne na rychlost dle tarifu, což umožňuje rychlé načítání webových stránek a stahování menších souborů.

fnatic, mos u mundo te bindesh njerez te kompleksuar nga eksperienca farefisnore te dajes a xhajes, qe disa lloje bixhozi kerkojne me shume aftesi sesa fat, dhe qe me sistemin e duhur mund ti mundesh. Nqs i je futur seriozisht sigurohu qe te jesh gjithmone i mireinformuar dhe asnjehere mbikonfident. Studjoje lojen ne menyre empirike dhe fitimet investoji jashte lojes.  

1) Gjëja e parë siç e kuptuat është të hapni llogari në shumë kompani bastesh. Sepse psh duhet të lozësh në një kompani 1 në një tjetër X në tjetër 2. Regjistrohuni në kompanitë që ju rekomandojmë ne (kliko ketu per kompanite e basteve) dhe do ju dërgojmë ndeshjet që lozim ne. 

Tucson N do të jetë rivali direkt i SEAT, i cili në panairin e automobilave në Gjenevë do të debutojë me emrin Cupra Ateca. Drejtori i shitjeve globale të Hyundait, Bjung Kvon Rim, tha se Tucson N është në fazën e…

Autoritetet policore në Slloveni dhe Kroaci finalizuan nëj aksion të përbashkët ndaj një rrjeti kriminal që kishte në fokus sportin, e që ishte bërë problem në vitet e fundit me korrupsionin, bastet ilegale dhe tentativat për të manipuluar ndeshjet.

Në Itali disiplinimi është akoma më i ashpër. Edhe në qendrat e autorizuara të basteve online, përgjegjësit nuk mund të bëjnë baste për llogari të klientit: basti online edhe pse i ligjshëm, duhet të kryhet eksluzivisht në kompjuter nga vetë klienti. Qëndrat e internetit dhe kushdo ofron lidhje online për publikun, e kanë të ndaluar të lejojnë hyrjen në faqe online bastesh që nuk kanë licencë shtetërore.

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar kërkesën e bërë nga Shoqata e Shoqërive të Basteve Sportive që lidhej me koncesionin e mirëmbajtjes së Sistemit Qendror të Monitorimit Online të lojërave të fatit. Në argumentet e saj Gjykata Kushtetuese ka nënvizuar se në rastin e sistemit online nuk jemi para cenimit të lirisë.

Kryesisht nëpërmjet bankave të nivelit të dytë. Ti vendos shumën që kërkon të luash në baste. Nëse humb, kompania e huaj tërheq paratë nga llogaria jote. Nëse fiton, të kalon shumën e parave në llogarinë tënde. 

Megjithëse është shumë e angazhuar përmes devijimit të pokerit, ju mund ta bëni më tepër një mënyrë për të vlerësuar nivelin tuaj të aftësisë për të luajtur poker në internet. Getting so wrong përsëri për një nivel të palëkundur të cilësisë. Nuk ka dyshim se jo të gjitha, në raste që nuk fitojnë, atëherë madhësia e ngarkesës mund të jetë e kënaqur si një produkt i punës së zellshme.

Një pjesë e mirë e ekspertëve të fushës së teknologjisë theksojnë se pavarësisht masës që do të ndërmerret nga qeveria për bllokimin e faqeve online të basteve, ekziston rreziku i rifutjes së tyre në sistem. Po ashtu një tjetër problematikë që shfaqet në këtë kuadër janë edhe lojërat online të fatit që gjenden në rrjetet sociale si Facebook-u. Ndërkohë, nga ana e saj, Ministria e Inovacionit pritet të marrë masa për të parandaluar rifutjen e faqeve online të basteve të bllokuara më para, përmes krijimit të një strukturë të re që do të mbajë në vëzhgim të gjitha këto site. Dy ditë më parë, Kryeministri i vendit Edi Rama, bëri të ditur se qeveria do të bllokojë uebsajtet e basteve, duke theksuar se shqiptarët nuk mund të humbasin më para që derdhen jashtë shtetit me baste online në uebsajte të huaja. “Kemi marrë vendim që përmes Ministrisë së Inovacionit të kërkojmë bllokimin e uebsajteve ku derdhen kursime të emigracionit për familje shqiptare në Shqipëri. Shifra që Shqipëria dhe shoqëria jonë humbasin në aventurën e basteve online në destinacione jashtë Shqipërisë brenda 1 viti varion nga 500 deri në 700 milionë dollarë. Shifër e papranueshme dhe formë e papranueshme për një vend evropian”, – deklaroi Rama. Ndërkohë lidhur me mënyrën se si do të bëhet i mundur ndalimi i faqeve online të basteve, Kryeministri theksoi: “Në asnjë vend të BE-së ku duam të integrohemi nuk ekziston në asnjë lloj proporcioni të krahasueshëm ajo që ekzistonte në Shqipëri. Shqipëria nuk ka nevojë për plagë dhe dhimbje krejtësisht të evitueshme. Plagë dhe dhimbje që krijohen nga një grusht njerëzish, duke thithur në mënyrë marramendëse në labirintet e këtij aktiviteti djem të rinj, adoleshentë, nxënës, studentë që në vend të shkojnë në shkollë, dergjen dyerve këtyre kazinove. Kjo do të shkojë deri në fund, jo vetëm me bllokimin e pikave të paligjshme, por edhe me hartimin e një strategjie dalëse për të licencuarit. Shqipëria nuk mund të jetë vendi ku të luhet kumar”. Disiplinimi i lojërave të fatit online është një problem jo vetëm për Shqipërinë, por edhe për shumë vende në Bashkimin Evropian. Të gjitha këto vende synojnë të kufizojnë aksesin në uebsajtet e basteve të paautorizuara jo vetëm për të kufizuar largimin e kapitaleve jashtë shtetit, por edhe për të mbrojtur qytetarët e vet nga faqe bastesh online false.

Arabic Argentina Armenia Australia Austria Belgium Bolivia Bosnia Brazil Bulgaria Cambodia Canada Chile China Colombia Croatia Czech Republic Denmark EU Egypt Estonia Finland France Georgia Germany Ghana Greece Hong Kong Hungary Iceland India Indonesia Ireland Italy Jamaica Japan Kenya Latvia Lithuania Luxembourg Malaysia Mexico Moldova Montenegro Netherlands New Zealand Nicaragua Nigeria Norway Panama Peru Philippines Poland Portugal Quebec Romania Russia Singapore Slovakia Slovenia South Africa South Korea Spain Sweden Switzerland Taiwan Tanzania Thailand Turkish UK Uganda Ukraine Uruguay Venezuela Vietnam

Pikerisht,fenomeni ekziston si pasoje e disekulibrit momental te tregut.Ne greqi,arbitrazhi sportiv eshte shume i perhapur ,greqia eshte numri 1.Ka shume njerez qe e kane pune,sigurojne jetesen me kete gje.Aq shume merren me kte gje,saqe kane filluar te shperngulen ne shtete te tjera ,sepse ne greqi doli ligj i ri dhe tashme kompania e bastit takson klientin me 10% me qellim qe te reduktoje sadopak taksat ndaj shtetit grek.

kompanive ju leverdis te mos kete sbobet, bet365, bwin, betfair etj sepse nuk kane ku luajne kto change-istat dhe bien rehat nga renia e koeficenteve gjate dites, dhe dicka ne shqiperi gjen koeficenta me te mire se ne vendet fqinje psh.

HMD Global vazhdon të ringjallë telefonat legjendar të Nokias, dhe këtë herë erdhi modeli Nokia 8110. Telefoni Nokia 8110 ka fituar statusin e tij të kultit në Matrix (të gjithë kujtojmë skenën ku Neo përdor Nokia 8110 dhe kërkon “Armë – Shumë Armë”). Nokia 8110…Read more

• Bota e internetit sot ka pushtuar të gjithë moshat e reja, dhe të gjithë futbollistët e ekipit të Elbasanit të cilët qëndrojnë në “Messenger” thuajse deri në orët e vona të natës.Një gjë e tillë e bëjnë sot Skerdi Bejzade, Armand Mehmetaj, por dhe lojtarë të tjerë, sidomos ata të huajt si p.sh., vëllezërit Nuhiji dhe Nikola Karçev. Ky i fundit në fakt që kur i ka ardhur bashkëshortja pranë me djalin e tij nuk është parë më në orët e vona të natës të dalë nëpër bulevard së bashku me dy vëllezërit Nuhiji, të cilët tashmë qëndrojnë që të dy deri në orët e vona të natës përpara internetit. Përsa i përket Mehmetajt, ai qëndron thuajse çdo natë deri në orën 00:01 të mëngjesit duke “chatuar”. Bejzade qëndron deri vonë pasi është i apasionuar pas basteve. Ai qëndron së bashku me Shetën e ndonjë tjetër dhe gjithmonë diskutojnë në internet-kafenë që ndodhet pranë Fakultetit Ekonomik për ndeshjet që luhen “live”.

Kryetari i komisionit të ligjeve Fatmir Xhafaj të vetmen zgjidhje për disiplinimin e lojrave të fatit sheh mbylljen e tyre. Por zëvendësministrja e financave Beqiraj tha se nëse do të vendoset moratorium për lojrat e fatit do të ishte një goditje për mijëra të punësuar në këto biznese. Një shqetësim ky që duket të ketë lindur në këto dy vitet e fundit, pasi në tetor 2013 qeveria u kishte shpallur Luftë totale lojrave të fatit. Një luftë që në vend që të bllokojë fenomenin, e ka shumëfishuar.

Nje pronar pike basti me pati treguar dicka per kete. Se c’me ngaterronte, une fitoj % te bastet e atyre qe luajne te une dhe njekohesisht i luante kunder apo dicka te tille online ne disa website aziatike, qe kishin koeficente te ndryshem. Pastaj me shume, mqs s’me interesonte, nuk u informova.

Eh mer Ron, kur te ka hyre ne gjak ajo pune e s’e kontrollon dot, jo ligj qe s’ka, por as ndjenje njerezore, pergjegjesie apo morale qe mund ta perdoresh per t’i bere keta njerez te heqin dore. Pervec rrenimit ekonomik, shikon se si shnderrohet tjetri e cfare nuk shpik e sajon genjeshtra pa fund per ta fshehur ate qe po ben. Prandaj them qe duhen hapur struktura kurimi, qe te merren seriozisht me ta, se vertet kane nevoje per t’u shpetuar nga vetja e tyre.

I riu  shkodran Florenc Beqiraj është rrahur barbarisht në burg dhe dergjet në një spital të Francës, ndërsa familjarët e tij në Shkodër janë të dëshpëruar dhe luten për ndihmë. Ato thonë se ambasada…

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al. Regjistrohu

Folosim cookies pentru a-ți oferi cea mai bună experiență pe site-ul nostru. Cookies sunt fișiere stocate în browser și sunt folosite de majoritatea site-urilor și ajută la personalizarea experienței tale de navigare. Prin continuarea pe site, îți exprimi acordul pentru Utilizarea fișierelor de tip “Cookie” și stocarea altor informații.

Eksperti ja fut kot kur thote se shteti nuk mund te detyroj dot bankat e licensuara ne Shqiperi te bllokojne transfertat me kompanite e basteve. Mjafton te dale nje ligj, pastaj aktet nenligjore dhe le te beje prove ndonje banke te mos i bindet urdherit zyrtar. Pra, krahas bllokimit te adresave te websit-eve respektive kjo mase shoqerohet edhe me urdherimin e te gjitha bankave qe veprojne ne Shqiperi per te mos lejuar transferta drejt kompanive te basteve offshore. Me kujtohet perpapra disa vitesh se wester-union ketu kur dikush kerkoi te transferonte nje sasi parash ne nje kompani bastesh jashte, nuk pranoi per ta ekzekutuar.Persa i takon atyre kompanive te basteve qe sipas ekspertit benkan xhonglime dhe brenda 10 minutave te japin nje adrese tjeter, duhet bere kujdes pasi tregon se nuk jane serioze dhe si te tilla mund ta pesosh kur te duash.

Bet365 ka një histori të gjatë në internet, fillimisht duke filluar nga vetëm si një sportsbook. Që nga ato fillimet përulur, ai e ka zgjeruar në çdo fushë të madhe të kumar online, duke përfshirë një kazino online, një dhomë bingo, lojra aftësi, dhe dhomë Bet365 Poker. Kjo është një prej emrave më të besuar në kumar online për lojtarët në Mbretërinë e Bashkuar.

Kanë vetëm pak kohë që dy të bukurat ekranit janë bërë nëna. E para Xhemi, që solli në jetë djalin e dytë, Gabriel, e së fundi edhe Arbana, që u bënë nënë për herë të parë me Jonin. Mungesa ka qenë vetëm në ekran, pasi të dyja nuk kanë ndërmend të heqin dorë nga jeta e natës. Arbana dhe Xhemi gjatë kësaj jave janë parë në shoqërinë e miqve të Top Medias, teksa konsumonin një gotë alkool. Kanë zgjedhur të lënë bebet në shtëpi për t’u dëfryer paksa në jetën e natës në Tiranë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *