“lista e besuar e sbobet lajmet më të fundit të futbollit anglez”

Nuk eshte e paligjshme. Te gjitha konventat per tregtine e lire (ofrimin e sherbimeve hy hyn dhe kumari elekronik) lejojne shmangie, apo moszbatim per ruajtjen e shendetit public, sigurise kombetare, moralit public dhe ca mrrokllave te tjera.

Prolive-al has the lowest Google pagerank and bad results in terms of Yandex topical citation index. We found that Prolive-al.com is poorly ‘socialized’ in respect to any social network. According to Google safe browsing analytics, Prolive-al.com is quite a safe domain with no visitor reviews.

Tashti ajo kazino qe eshte 2 min larg Bronxit mesiguri qe duhet te jete 1 nder keto 450. Tashti nese argumenti jot eshte se ne Amerika ka kazino, po fiton argumenti jot. Por llafi ishte tjeterkund. Llafi ishte te insinuata jote se PS ka qasje islamika prandaj dhe po e “restrict” industrine e kumarit. Kjo me duket se ska sens dhe per ta provuar kete solla rastin e USA ku bixhozi eshte “restricted” por USA nuk jeton me sherihat. Kaq. 

Po, luhet shumë. Nuk mund të bëj krahasime me Shqipërinë, por mund të them se luhet shumë. Megjithatë, diferenca është se në shumë shtete të tjera ata që luajnë online, pjesa dërrmues e bastvënësve përdorin kompanitë e vendeve të tyre, pra për ta ilustruar, një anglez luan kryesisht te një kompani angleze që vepron në vendin e tij. Jo si shqiptarët, ku pjesa më e madhe luajnë online me kompani që veprojnë jashtë Shqipërisë.   

 Maskarai ! EDVIN – ENVER-KRISTAQ-RAMA  ,  Si guxon AI te shkeli te  DREJTEN e njeriut per te lujt kumar, se pastaj vijne me rradhe shkeljet  e te Drejtave THELBESORE  te njeriut, ku me e rendesishmja eshte ajo e “Futja pOrdhes ” ku te doje dhe si te doje qejfi,

PoP Kam votuar Lulezim Bashen per kryetar bashkie. Jam 100% Tirons. Dhe me ke keqkuptuar shume, nuk jam fare dakort me bastoret dhe kazinote. Thashe thjeshte qe ato qe ishin pa letra, tani jane me letra. Lexoje mire pastaj me trego mua nese jam mavi apo blu!

Por, kjo qe thua ti eshte militantizem komplet ekstrem. Nuk po i hy si dhe pse dikush fillon e krijon pikepamje te tilla, mbase ke arsyet e tua, po te thuash qe ne 8 vjet tjetri nuk ka bere asgje per mua do te thote te jetosh ne bubble mik. Nuk ka studim e statistike qe nuk tregon se te pakten ne 4 vjeteshin e pare me tatimet, por dhe shpenzimet kapitale, nuk u arrit sukses i madh. Ja dhe Zaloshnja, qe kuptohet i bi Tosit edhe per hater te Edit po nejse, http://respublica.al/opinion/2013/10/22/…

3) Shfuqizimin si të papajtueshëm me Kushtetutën e pikës 1, të vendimit Nr.331 të Këshillit të Ministrave, datë 12.04.2017 “Për miratimin e tarifës së mirëmbajtjes së sistemit qendror të monitorimit on-line që duhet të paguajnë shoqëritë e licencuara” në lidhje me tarifat e mirëmbajtjes për kategorinë e basteve sportive.

VPN rren serverin e peshkut ta zeme, dhe mua me del flamur kinez, magjithese shkruaj nga franca, por nuk rren dot operatorin tim, ai e di ne çdo moment qe une perdor VPN per  t’ja hedhur serverit te peshkut (ta zeme sikur te me bejne ban kete adresen IP timen). a kupton ?

Sepse duke përdorur paratë origjinale, atëherë duhet të luajë gjithnjë e më profesionale. Pra, nuk lejohet të luajë me neglizhencë, pa numëruar ato të drejta. Çdo gjë duhet të matet në mënyrë të vendosur, në mënyrë që të mos mbijetojë përmbytja. Sepse në qoftë se ndodh një rrethanë e tmerrshme, atëherë nuk ruhet paraja e pasur, por fatkeqësia vazhdon të ndodhë.

Duhet tja kishe ven me shume veshin atij pronarit , por me siguri dhe ti ke thene ne ato momente “pirdh pirdh se lirohesh” sic  thon dhe komentusi e disa te tjere ktu.Une me kaq sa kam thene,kam thene me teper sec duhet,kush eshte i zoti le ti zhbiriloj gjerat ne internet,njeri nuk ti tregon gjerat.

Eshte precedenti i pare ne politike,Belul, dhe kjo nuk eshte pak.Plasa t’u ju than se ky ne gjithe jeten e tij publike,ka qan perhere e pergjithmone ndryshe,po s’te mer qe s’te mer vesh ajo koke. (po te kisha afer do te bija me gishtin tregus ke temthat ) 

klubi i Mançester Junajtid ka refuzuar tentimet e trajnerit të Belgjikës Mark Uilmots për të ftuar kosovarin Adnan Januzaj në reprezentacionin e këtij shteti. Kampionët e Ligës Premier kanë insistuar se 18 vjeçari nuk është i gatshëm që të merr ndonjë vendim për të përfaqësuar ndonjë shtet, ndërsa sipas zyrtarëve të Junajtid, Januzaj është duke u koncentruar në të ardhmen tek “Djajtë e kuq”. “Mançester Junajtid më ka thënë se Januzaj ende nuk ka marrë ndonjë vendim që të luajë për ndonjë ekip kombëtar apo për ndonjë shtet”, ka thënë Uilmots për gazetarët. “Kemi dhënë sinjal të qartë (se ne e duam që ai të luajë për Belgjikën) dhe tani varet nga ai. Do të respektoj çdo vendim të tij”, ka shtuar ai. Vlera e Januzajt është rritur pasi siguroi fitoren Junajtid me golat e shënuar kundër Sunderlandit të shtunën. Mesfushori i talentuar mund të përfaqësojë Shqipërinë, Turqinë, Serbinë dhe Belgjikën, por Junajtid nuk dëshiron që të ngutet me vendimin e kosovarit. Anglia është një destinacion i mundshëm për Januzajn, pasi Roy Hoxhson konfirmoi për BBC-në se kanë filluar bisedimet për të riun me prejardhje nga qyteti i Istogut. “Duhet të ketë bisedime më shumë para se të t`ua japim nënshtetësinë lojtarëve”, ka thënë Hoxhson. “Por nuk ka dyshim se ai është talent dhe ne i kemi sytë në të”. Adriatik BALLA

Rrjedhimisht i gjithe Aksioni , ne se ve mendjen ne pune , nuk ka te beje me Individe por me nje Shtet Ligjor qe Lufton Evazionin Fiskal si Vater krimi . Ketu perfshihet cdo Lloj veprimtarie por si me prekeshme eshte Kumari per shume arsy qofte dhe ato sociale .Hap pas Hapi drejt shtetit Ligjor ! Keshtu e kuptoj dhe do Beja dhe Une !

Po mesa shoh une kjo me shume do lidhet me disa kufizime per kompani te huaja ilegale qe veprojne prej vitesh ne Shqiperi. Per pjesen tjeter , pra per bastet online nuk besoj se gjermanet jane aq budallenj qe nuk bejne kufizime te kesaj natyre. E kam fjalen qe eksperienca egziston per mire. Shteti te beje kontroll te rrepte. Zotesia eshte qe nga ky biznes te kete perfitim shoqeria.

Qe do te shtrengoje kumarin, shume mire e ben. Po kjo mbyllja e web siteve, nuk e di sa mund te arrihet, se Kina bllokon site te caktuar dhe s’ia arrin dot plotesisht. Gjthashtu venia dore mbi Internetin hap rrugica te tjera …   

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *