“lajmi i azhurnuar sot topin e përditshëm”

Faqe PGA Tour është ajo ku ju mund të gëzojnë të gjitha ndeshjet e golfit. Ju mund të shikoni përditësimet më të fundit, statistikat për të gjitha ndeshjet dhe lojtarët tuaj të preferuar. Video janë në cilësi të lartë dhe ju mund të zgjidhni nga shumëllojshmëri të gjerë të opsioneve të ndeshjeve golfit. Site përfshin gjithashtu lajmet e fundit dhe intervista të lojtarëve.

Licensuesi/rregullatori/mbikqyresi quaje si te duash  eshte vetem nje ,per me teper kliko linqet me siper.Sigurisht qe duhet te “licensohet” (nqs mund ta quajme ashtu) edhe ne Shqiperi me qellim pagimin e taksave.

Dhe ke dhe nje sqarim te Grande Kakes se si nje Doci mund te jete jashte Trustit te Geshtenjave … Po pse para nje muaji ka qene badiguard e jo me …O u pshurte lefKOPEJA nje nga nje , se e turperuat te gjithe si Filloriste ! Mjafton vetem ai handikapati mendor Poeti  Ju te tjeret pak me me kursim !

Një familje me gra e fëmijë janë terrorizuar nga katër persona të armatosur e maskuar. Ngjarja ndodhi në fshatin Dobraç i Ri të njësisë Rrethina në Shkodër. Grabitësit rreth orës 7:15 kanë pritur sapo dy…

Arabic Argentina Armenia Australia Austria Belgium Bolivia Bosnia Brazil Bulgaria Cambodia Canada Chile China Colombia Croatia Czech Republic Denmark EU Egypt Estonia Finland France Georgia Germany Ghana Greece Hong Kong Hungary Iceland India Indonesia Ireland Italy Jamaica Japan Kenya Latvia Lithuania Luxembourg Malaysia Mexico Moldova Montenegro Netherlands New Zealand Nicaragua Nigeria Norway Panama Peru Philippines Poland Portugal Quebec Romania Russia Singapore Slovakia Slovenia South Africa South Korea Spain Sweden Switzerland Taiwan Tanzania Thailand Turkish UK Uganda Ukraine Uruguay Venezuela Vietnam

Gazeta online www.shkodrasport.com prej një viti është kthyer në burimin kryesor të informacionit për sportdashësit shkodranë por edhe më gjerë. Ajo është bërë burim informacioni edhe për shumë media qendrore, me lajmet, opinionet dhe analizat plot profesionalizëm të bëra në faqet e saj. Klikimet e shumta, komentet dhe diskutimet e bëra, na motivojnë për të bërë më të mirën edhe në të ardhmen. Ajo që premtojmë ne si redaksi është të ju informojë në kohë rekord, me profesionalizëm të lartë dhe me objektivitet. E kemi bërë deri tash një gjë të tillë në mënyrën më të mirë të mundshme dhe premtojmë se do ta bëjmë edhe në të ardhmen. Na ndiqni në çdo moment, çdo minutë dhe çdo orë të ditës.

Keshtu ka deklaruar kreu i qeverise Edi Rama, ne nje dalje per mediat, ne mbyllje te mbledhjes se sotme te qeverise. Ai ka perseritur angazhimin e tij dhe qeverise qe drejton per lufte pa kompromis ndaj krimit ekonomik. 

PoP Kam votuar Lulezim Bashen per kryetar bashkie. Jam 100% Tirons. Dhe me ke keqkuptuar shume, nuk jam fare dakort me bastoret dhe kazinote. Thashe thjeshte qe ato qe ishin pa letra, tani jane me letra. Lexoje mire pastaj me trego mua nese jam mavi apo blu!

Mbetet monopol, siç e parashikon ligji, llotaria kombëtare që në të gjithë vendin ka 648 pika në të cilat mund të luhet, ndërsa lokalet e bingos tradicionale janë 16 të kontrolluara nga 5 shoqëri. Pavarësisht lajmërimeve të dy viteve më parë, vazhdojnë të frekuentohen nga Shqipëria edhe qëndrat e basteve online. Pra në Shqipëri, pavarësisht vullnetit të shprehur nga qeveria për të reduktuar fenomenin e lojrave të fatit dhe të basteve, ekzistojnë në këtë moment 3979 lokale publike në të cilat shqiptarët – pjesa më e madhe burra – djegin rrogat e tyre, të ardhurat e tyre në kërkim të një ëndrre milionere. Në 2013 ishin më pak se 1500.

Na mo, mos u thuaj ketyre te jashtmeve qe fiton me shume se ata ne Shqiperi, se mblidhen si grup e te qepen pas. S’durojne dot kshu gjerash ata, ca thua ti. Ata iken nga nje vend skandaloz. Mos ua prish humorin tani. Shqiperia duhet te jete gjithnje skandaloze. C’i ke keto qe thua.

Ngelem popoll i ekstremeve. Nga shqyerja ne te kater anet, do me na kalu ne pasterti totale ky. Rezultati, ne rastin me te mire do jete si ne kohen e Prohibition-it. Perqendrim i ketij aktiviteti te paligjshem ne duart e deuteteve te forte qe kane mesy kete parlament

Teknologjia e provuar me kohë ofron mundësinë për të luajtur lojëra të përshpejtuara të kazinosë në internet nga shfletuesi. Në vitin 2007, Netent filloi të prodhojë lojëra elektronike që mund të luhen nga shfletuesi pa u shkarkuar.

Faqet e sotme moderne të kazinosë nuk shkarkohen. Ju mund të hapni anëtarësinë në faqen e internetit të drejtpërdrejtë dhe të luani kazino përsëri përmes shfletuesve si kromi, mozilla firefox, safari. Sot, faqet e kazinosë përdorin platformat më të avancuara për kazino. Këto platforma punojnë me ofruesit e shërbimeve të shumta (si prodhuesit e lojërave dhe metodat e pagesave) në faqet e kazinosë dhe mund të ofrojnë qindra apo edhe mijëra lojëra nga markat e ndryshme në botë. Lojëra të reja ose lojëra të reja janë gjithashtu të integruara në këto vende kazino. Nëse po i referohemi vetëm kazinove në faqet e kazinosë, tani ekzistojnë lojëra të drejtpërdrejta në pothuajse të gjitha faqet e kazinosë.

Një dritare e veçantë ngarkon faqen e regjistrimit në bet365. Këtu kam shkruajtur detajet e mia personale si vendi i banimit, emri dhe adresa. Duke perfshire dhe bet365 Kodi Bonus. Është e rëndësishme që të gjitha informatat e shkruara të jenë të sakta, kështu që unë kontrolloj dy herë në rast se kam bërë një gabim përgjatë rrugës – shpesh ndodh tek unë!

Marrja e parave tuaja është e nevojshme kur basti në CS: GO. Për të maksimizuar burimet tuaja, duhet të shkosh vetëm për faqet e fatit të ligjshëm. Ndërsa shumica e vendeve atje janë në gjendje të ofrojnë shërbime cilësore, ka ende emrat e nënparave që duhet të shmangni. Sigurohuni që të shikoni listën e Bitcoin CS: GO faqet e rishikimit të bastit që duhet të kemi një pamje të qartë të asaj që ofron secili, duke përfshirë edhe përfitimet që mund të merrni.

Kompania e njohur Audi, në kuadër të pilot-projektit në SHBA, konsumatorëve tani u ofron një pajisje të re përmes së cilës mund të paguhen tarifat rrugore. Konsumatorët me rastin e blerjes së ndonjërën nga veturat…

KLSH kallëzon në prokurori ish drejtorin, 3 ish përgjegjës të sektorit legalizimit dhe juristin e drejtorisë rajonale të ALUIZIN –t, qarku Shkodër KLSH akuzon se “Kanë kryer legalizime të jashtëligjshme me sipërfaqe 15 661 m2…

Policia lokale e mbështetur dhe nga Forcat e Policisë së Repartit të Ndërhyrjes së Shpejtë Tiranë ka ushtruar gjatë natës kontrolle të befasishme në akset rrugore, lokale e ambiente të ndryshme, për kapjen e personave në kërkim apo të atyre që qarkullojnë me armë zjarri.

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi është përballur sot me pyetjet e drejtpërdrejta të qytetarëve lidhur me punën në bashki dhe çështje të tjera. Ndër pyetjet që iu drejtuan Ademit nga ndjekësit…

Ndërkohë, në renditjen e Serisë A, vendi i katërt që të kualifikon në Champions dhe që mbahet aktualisht nga Interi, është vetëm 7 pikë larg. Nëse kjo arritje shoqërohet dhe me kalimin në finalen e Kupës së Italisë, pas barazimit 0-0 në San Siro, sezoni i Gattusos do të jetë më shumë sesa i suksesshëm.

 Denmark: Denmark is also opening its state run monopoly on internet gaming, liberalizing its internet gambling sector to allow outside operators. The downside for Danes is that a shocking 45% tax will be levied on internet gambling winnings.

Ekzistojnë shumë bastexhinjë në rrjet, të gjithë duke kërkuar me deomos biznes me ju. Bazuar në preferencat personale dhe zakonet e juaja sportive, mund të përdorni bastexhinjë në internet apo jashtë tij. Disa nga bastexhinjtë më të njohur shqiptar, si p.sh. Betfair, William Hill dhe SBOBet, janë duke rivalizuar njëri tjetrin për vëndin e parë në internet apo jashtë tij, duke e bërë për ju shumë më të lehtë për të vendosur bastet tuaja.

Kompanite shqiptare kane fitime marramendes jam dakord dhe ketu dalim tek ajo qe thote Rama krimi ekonomik sepse nje biznes bastesh qe luan brenda rregullave nuk ka fitim marremendes sepse praktikisht dhe matematikisht  eshte e pamundur!

Basteve me shuma te medha, Rama me nder u ha mutin sepse ato vendosen ne menyre ilegale dhe eshte beteje qe e ka humbur dhe Kina qe nese te kap me organizim bastesh ilegale, te pushkaton ne nje stadium me 100 000 spektatore.

SBOBET.com is an online bookmaker. The website has operations in Asia licensed by the Philippines[1] and operations in Europe licensed by the Isle of Man[2] to operate as an international sports bookmaker.http://en.wikipedia.org/wiki/SBOBET

Vendet e kazinove mobile janë pika e fundit e kazinove online. Zhvillimet në botën e kazinove online kanë shkuar përtej ëndrrave tona, si shumë zhvillime teknologjike. Ne mund të luajmë lojëra kazino në rrugë duke udhëtuar në rrugë sot ose në ndonjë dhomë pritjeje duke nxjerrë telefonin tonë celular, ndërsa është e çuditshme për ata që luajnë kazino nga kompjuteri në vitet 2000 90 dhe duket sikur një ngjarje e pabesueshme na.

Kompania SportRadar grumbullon me frekuencë të lartë koeficientët e ofruar nga kompani të shumta bastesh në vende të ndryshme dhe sistemi i tyre dërgon një email sa herë që kompanitë e basteve i ndryshojnë koeficientët duke i çuar përtej një niveli të arsyeshëm. Analistët e kompanisë vendosin pas kësaj ta mbajnë nën monitorim atë ndeshje të caktuar për të cilën kanë ndryshuar në mënyrë të paarsyeshme koeficientët. Me raste, kompania dërgon për të ndjekur ndeshjen një agjent të vetin.

1) Gjëja e parë siç e kuptuat është të hapni llogari në shumë kompani bastesh. Sepse psh duhet të lozësh në një kompani 1 në një tjetër X në tjetër 2. Regjistrohuni në kompanitë që ju rekomandojmë ne (kliko ketu per kompanite e basteve) dhe do ju dërgojmë ndeshjet që lozim ne. 

Prap ja ke futur kot o ekspert i leshit,keto qe thua ti jane hamendesimet e tua.Ai anglezi qe thua ti , ai hap accounte ne 15-20 komapni te ndryshme dhe e vendos bastin aty ku ofrohet cmimi me i mire per te.Dhe prap ta siguroj une o ekspert qe shumica e basteve vendosen tek kompanite aziatike ,sepse ofrojne koeficente me te mire.Kompanite aziatike jane per Punters profesionist qe luajne  baste TEKE.

Ore, axhensite e lajmeve si “Top -chanel” po e trumpetojme si “vendim historik” . Dhe kush na qenkerka ky vendim historik- mbyllja e kanaleve online per kompanite basteve sportive qe jane offshore, dhe qe ne fakt ofrojne edhe koeficiente me te mire per bastet sportive si futbolli psh. Pra, jo se do te ndalohet loja e basteve sportive por thjesht luftohen kompanite e huaja per te favorizuar ato vendase. Pra nje vendim per fuqizimin e monopolit ne kete biznes. Por menyra sesi justifikohet eshte e turpeshme sepse thuhet se cdo gje behet per te mbrojtur qytetarin. 

Konica.al është portali klasik me veshje moderne që ka mbërritur tashmë dhe mungonte për shumë arsye. Konica.al do të jetë portali i debateve të forta intelektuale, në të gjitha fushat ku mund të bëhet debat. Konica.al do të jetë zë kritik i shoqërisë dhe kombit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *