“lajmet e futbollit të chelsea topin e përditshëm”

Sikur dhe ne menyre te paligjshme t’i myllje,prap bravo i qofte.Disa bajne gam gam,vetem pse eshte nisma e Rames,pasi nuk i han meraku fort, as per ligjin,as per te drejtat e njeriut.S’e kuptoj,s’e marr vesh, se si dhe per dicka te tille po bularasin.Gjynaf, kur e mendon qe Rama do jete per 4 vjet, aty ku eshte.Do kete shpetim pre kta,apo me kohen do e kuptojne dhe do e ulin tempin.

Kryetari i komisionit të ligjeve Fatmir Xhafaj të vetmen zgjidhje për disiplinimin e lojrave të fatit sheh mbylljen e tyre. Por zëvendësministrja e financave Beqiraj tha se nëse do të vendoset moratorium për lojrat e fatit do të ishte një goditje për mijëra të punësuar në këto biznese. Një shqetësim ky që duket të ketë lindur në këto dy vitet e fundit, pasi në tetor 2013 qeveria u kishte shpallur Luftë totale lojrave të fatit. Një luftë që në vend që të bllokojë fenomenin, e ka shumëfishuar.

Pa dash me u fut shume ne kete debat, edhe sepse ndihem icik si pis kur bi dakort me Ronin per ndonje gje, ideja se ka arbitrazh sportiv me duket teorikisht e gabuar, me aq sa di une per ekonomine, bastet, hedging etij. 

3) U tha qe shuma qe  vendosin shqiptaret eshte 500-700 mije $.Keto shuma nuk i vendosin njerezit e thjeshte , por i vendos ARMANDO DUKA & CO duke shitur ndeshjet e kampionatit shqiptar.Njerezit e thjesht nuk e kane as idene se si funksionojne gjerat online (duke filluar me depozitimin)

Nëse e doni Counter-Strike: Global Offensive dhe bast, CS: GO faqet e basteve Do të shërbejë si porta juaj për të gjitha veprimet dhe përfitimet që ka. Me bastin e bërë më të lehtë nga Bitcoin, kjo listë vazhdon të rritet me shtimin e vendeve që ofrojnë marrëveshje fitimprurëse.

Zëdhënësi i ish-kryeministrit, Tony Blair, në një intervistë për gazetën britanike “The Guardian” i sugjeron liderit laburist Ed Miliband që të ndjekë shembullin e Edi Ramës gjatë fushatës zgjedhore. “Udhëheqësi i laburistëve mund të përdorë videoklipet për t’u përballur me komentet mosbesuese. Ai duhet të marrë rrezikun parasysh dhe të ndjekë shembullin e Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, i cili u ballafaqua me kritikat kokë më kokë, duke dhënë shpjegime me anë të videove për komentet skeptike që mund të jepen gjatë fjalimeve”, – tha ish-drejtori i Komunikimit. Sipas Campbell videot e realizuara, rezultuan të suksesshme për Ramën, i cili fitoi zgjedhjet parlamentare në krye të një koalicioni të qendrës së majtë. “The Guardian” thekson faktin se Campbell ka vepruar si një këshilltar strategjik për median për kreun e qeverisë “Rama”, i cili kohët e fundit ka punësuar ish-kryeministrin Tony Blair për ta këshilluar Shqipërinë në rrugën e saj drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian.“Tani ka ardhur koha që një prej vendeve më të mbyllura të Evropës ish-komuniste të ofrojë disa këshilla politike për Britaninë”, – citon “The Guardian” Alastair Campbell.

 Po ashtu shtohet se kjo e ardhur “nuk ka të bëjë aspak me rritjen e nipteve sekondare (ligji aktual nuk e ndalon dhe çdo subjekt i licensuar mund të hapë lojra fati të kategorive të sipërcituara pa kufizim), por, së pari i operacionit “Fundi i marrëzisë”, që identifikoi informalitetin e pamasë të këtij sektori, e sidomos edhe i punës së Njësisë së Mbikqyrjes së Lojrave të Fatit, që në respekt të ligjit, ka arritur ta formalizojë pothuajse plotësisht këtë sektor”. Duke bërë një krahasim të situatës financat shtojnë se detyrimet e subjekteve ndaj NJMLF-së, vetëm për treguesin e detyrimit për 0,5 për qind të xhiros, për periudhën 2009-2015 kanë një vlerë prej 21.7 milionë lekë. “Kjo i përket kryesisht viteve të kaluara 2009-2013 (në vlerën 18.1 milionë lekë) dhe 3.6 milionë i përket viteve 2014-2015”, thuhet në deklaratë. Duke iu referuar të dhënave të muajve  janar-tetor 2015, të dhënat paraprake tregojnë se taksa nacionale, ku përfshihet edhe taksa e lojrave të fatit, është nga 16,2 milionë lekë në vitin 2013, në 25,024 milionë lekë në 2015, ose me një rritje prej 17,4 % nga fakti i vitit 2014-ës. 

Portfolio i basteve sportive të William Hill është padyshim i bindshëm. Nëse doni të vendosni një bast në gara me kuaj, gara me qen apo çdo sport tjetër të famshëm në Britaninë e Madhe, atëherë William Hill është një vend i sigurtë. Ky bastëvënës është i mirëpozicionuar edhe për sportet ndërkombëtare. Eksperienca e parë me faqen e internetit mund të jetë paksa e vështirë për klientët e rinj për shkak të disa të metave. Megjithatë, William Hill ka bonuse tërheqëse edhe për klientët e përhershëm. Gjithashtu, veç kushteve të dyzuara për bonuset, ky reçension nuk mundi të gjejë asnjë provë për një mashtrim të mundshëm nga William Hill, ndaj ky reçension për bastëvënësit është në përgjithësi pozitiv, veçanërisht sepse kujdesi ndaj klientit është miqësor, kompetent dhe i gjindshëm.

Qeveria do mare borxhe nga FMN e BB – kjo pune mori dhe miratim ne parlament. Plus ca zemermire’ donatore te tjere qe u vjen keq per shqiptaret do hapin qeset tani. Ideja eshte qe te ndalohet bixhozi se nuk na prish pune qe zhytemi ne borxhe. Pra, e thene shqip; te jesh ne borxhe e te luash bixhoz sikur nuk shkon ! 

“Në 33 nga 5349 ndeshje UEFA ka identifikuar se SBObet ka qenë bastvënësi i parë që ka lëvizur koeficientet në një ndeshje të përshkallëzuar. Kjo tregon se ata që kanë akses te informacioni mbi ndeshjen e fiksuar dhe janë në gjendje të vendosin bastet e tyre e bëjnë këtë kryesisht përmes SBObet. Një kompani tjetër e quajtur 188bet ishte ajo që ‘lëvizi e para’ në 18 nga 21 ndeshjet e mbetura të përshkallëzuara, megjithëse në nga këto ndeshje SBObet nuk po ofronte baste në kohë reale”.

Rama thot qe pastrohen leket ne bastet online ? Si mund te pastrohen parate kur ti je i regjistruar me emer,mbiemer,datlindje,adrese shpie.Ata e dine shume mire kush je dhe ku rri ,mjafton nje denoncim nqs dyshohesh.Po tek llotoja lagjesh ? Nuk pyet njeri kush je,ku rri apo sa vjec je.Tani me thuaj ti,ku pastrohen leket,online apo te llotoja ordinere e lagjes tu ngren fara ??? Ku luan ai 10 vjecari,online apo tek llotoja llagjes ?

Një nga faqet e internetit më të mira për të shikuar Badminton online, Star Sport është shfaqur si faqen udhëheqës në rajonin e Azisë për të gjithë entuziastët e sportit. Shikuesit kanë mundësi për të parë ngjarjet e tyre të preferuar sportive përmes një ndërfaqe emocionuese, pa pasur nevojë të shqetësuar shumë për reklama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *