“lajmet e fundit të futbollit botëror lajmet me topin sportiv”

Pra shumica e ketyra vendeve sapo i kan legalizuar bastet online. Tjetra eshte qe vendet e mespierme jane antare te EU me realiete socioekonomik shume larg Shqiperise dhe si rrjedhoje nuk mund as te merren si shembuj dhe as te sillen si krahasues. 

Fitorja kundër Romës në stadiumin “Olimpico” këtë të dielë shenjoi një kujtim nostalgjik për Gennaro Gattuson. Më shumë se 14 vjet më parë, ai ishte në mesfushën e kuqezinjve të një Milani të madh që fitoi 2-1 ndaj kryeqytetasve, me dy gola të Andriy Shevchenkos dhe firmosi sprintin drejt titullit të parafundit të një skuadre që shkroi historinë.

Gazeta online www.shkodrasport.com prej një viti është kthyer në burimin kryesor të informacionit për sportdashësit shkodranë por edhe më gjerë. Ajo është bërë burim informacioni edhe për shumë media qendrore, me lajmet, opinionet dhe analizat plot profesionalizëm të bëra në faqet e saj. Klikimet e shumta, komentet dhe diskutimet e bëra, na motivojnë për të bërë më të mirën edhe në të ardhmen. Ajo që premtojmë ne si redaksi është të ju informojë në kohë rekord, me profesionalizëm të lartë dhe me objektivitet. E kemi bërë deri tash një gjë të tillë në mënyrën më të mirë të mundshme dhe premtojmë se do ta bëjmë edhe në të ardhmen. Na ndiqni në çdo moment, çdo minutë dhe çdo orë të ditës.

Zgjidhja e regjistrit të basteve sportvie “while label” të Sirplay-it është një regjistër baste sportive tërësisht i menaxhuar. Leverdia e e kësaj lloj zgjidhjeje qëndron te shpejtësia në krijimin dhe përcjelljen e faqes së internetit; në fakt, personeli ynë mund ta përgatisë faqen brenda 10 ditësh pune sipas kërkesave të klientëve dhe të vazhdojë me ndërtimin e një faqeje për regjistër bastesh sportive sipas nevojave.

Ditët e fundit, pothuaj të gjitha portalet e lajmeve online kanë aluduar për një shtatzëni të mundshme të këngëtares Vesa Luma, por gjithçka rezultoi e pavërtetë. Konfirmimin e ka dhënë për “Bluetooth” i fejuari i Vesës, Big Basta: “Fatkeqësisht, lajmi nuk është aspak i vërtetë. As nuk e kam idenë pse të gjithë po më urojnë në telefon”- ka thënë reperi i njohur duke treguar edhe planet e afërta artistike të të dyve.

Kjo per arsye se shkel 2 nga 4 lirite themelore te BE-se, lirine e qarkullit te sherbimeve dhe te kapitalit, ai vend qe vendos barriera ligjore ose jo per pengesen e ketij aktiviteti (si çdo aktivitet tjeter fitimprures).

Në lidhje me këtë shtohet se ministria e Financave dhe institucioni në varësi të saj, Njësia Mbikqyrëse e Lojrave të Fatit (NJMLF), “do të vijojnë respektimin e ligjit aktual për organizimin dhe mbikqyrjen e lojrave të fatit dhe, në ndërkohë, janë duke punuar për të qenë të përgatitur për të gjitha ndryshimet që kërkon projekti i ri, sapo ai të miratohet nga Kuvendi i Shqipërisë”. Objektivi është mbyllja e kazinove në zonat e banuara dhe është fakt se, pas aksionit të sipërcituar nuk është hapur asnjë sallë e re në këtë kategori. Ndërsa kategoria “baste sportive” do të vijojë të jetë brenda qyteteve dhe vetëm formalizimi ka sjellë trefishim të numrit të tyre. “Ajo që është për t’u theksuar, në përgjigje të komenteve të media-s, është se formalizimi i këtij sektori tashmë është një realitet që shprehet në rritjen e të ardhurave dhe në një performancë më të mirë të vetë autoritetit shtetëror mbikëqyrës”, thuhet në deklaratë.

Në datë 6 qershor 2017, në Gjykatën Kushtetuese u dorëzua një kërkesë nga Shoqata e Shoqërive që Operojnë në Fushën e Lotove dhe Basteve Sportive. Në objekt të kërkesës qëndronin tri pika që në linja të përgjithshme japin qartë kundërshtimin e vendimit të qeverisë, që industria e lojërave të fatit të paguajë tarifë shtesë që do shkojnë për ndërtimin dhe mirëmbajtjen e sistemit të monitorimit. Por cilat janë tri pikat që përmblidhen në objekt të çështjes:

Po,normale qe mund te regjistohesh.Rimbushja mund te behet edhe me karte,paypal,banke dhe shume metoda te tjera.Gjithsesi nga Shqiperia nuk e di nqs llogaria rimbushey me banke,paypal apo karte krediti/debit (Shqiperi hesapi).Gjithsesi per Shqiperine (dhe per gjithe boten normale) ekzistojne disa online payments ( Skrill.com ; Neteller.com) permes se cilave kryhet rimbushja e llogarive.

Realisht i marrin dhe i transformojne per llogari te tyre .Kush te lejon te marresh ne se nuk te kane ‘Delguar e Lejuar ‘ te ushtrosh kete aktivitet ??? Muuuuuuu thuaj dhe atyre qe i vine mbrapa me a “aaaa ashtu qenka puna ” me Dosher e llogaritare kombinati . Po pse ky do u beje kontratot atyre si si do jene raportet e % per mbulim Humbje Fitim .

Gjermanët harxhojnë nëpër baste më tepër se një miliardë euro në vit. Futbolli ka vite që ua kaluar garave me kuaj, dikur vendi klasik ku viheshin baste. Bastet sportive janë kthyer në degë me përfitim financiar.

 Denmark: Denmark is also opening its state run monopoly on internet gaming, liberalizing its internet gambling sector to allow outside operators. The downside for Danes is that a shocking 45% tax will be levied on internet gambling winnings.

artikull Casino online Kjo nuk është një agjenci web !! agjent Betplay88 Online Dhe website online kazino 12Bet Fun88 M88 188Bet W88 138sungame 36Bol Caza7 WeBet 1xBET NowBet CMD368 Vwin RB88 dhe Empire777 me shumë promovime.

Kategoria e dytë që do të paguajë tarifë për sistemin e monitorimit është ajo e kazinove elektronike që do të jetë 1.25 euro për çdo aparaturë apo makinë loje. Kjo do të thotë që për një aparaturë në muaj do të paguhet 37.5 euro, çka në një vit e çon detyrimin për t’u paguar në 450 euro. Deri në vitin 2013, zyrtarisht rezultonin në treg 2200 aparate të instaluara brenda kazinove elektronike. Me këtë shifër, detyrimi total që ky do paguajë është 990 mijë euro nëse do të kemi të njëjtën sasi makinash.

Ne Shqiperi industria e kumarit eshte e kioskezuar kjo nuk ka nevoje per konstatim. Bllokimi i makinave elektronike eshte nje hap i mire..sa per qendrim moral apo fetar as ma ndjell fare se ne radhe te pare ka te beje me zgjedhje personale. PS: SHBA qe e ndaloi kumarin asojkohe mendon se e kishte gabim?(heqim menjane ketu dogmen moralo-fetare) u konstatua qe rritja drastike e kriminalitetit i atribuoesh kumarit. Ne Shqiper sot po ndodhin mbi 200 krime cdo dite dhe kjo eshte alarmuese

Italy: Similar to France, Italy has a state run internet gaming monopoly that finally opened its doors after EU pressure. Online sports betting is legal and Italian citizens pay no tax on their winnings.

“Nuk vjen për surprizë që BFDS ka përshkallëzuar shumë ndeshje të Skënderbeut me një shkallë të lartë gjasash për manipulim ku përfshihen klube që kanë qenë ose nën presion nga z. Bode (Dinamo e Tiranës) ose të kontrolluar nga miqtë dhe kolegët e tij (KS Shkumbini). Kjo, bashkë me perceptimin tashmë famëkeq publik si fiksues ndeshjesh provon se ai është pjesë integrale e skemës së Skënderbeut,” vijon më tej raporti.

Pika Fokusuese Duke luajtur Poker në internet Krahasuar Poker Texas. Në pikën kur poker kumar online kumar para, ju nuk mund të merrni vetëm eksitim dhe provë gjigante. Sidoqoftë, ai ka një mundësi të jashtëzakonshme për të fituar fitime shumëfish të Rupiah. Natyrisht, duhet të fitoni një pozitë të favorshme, me rastin e të cilëve luani baste poker në një poker të besueshme lokale ose në zyrën e qytetit.

TIRANE- Numri i pikave të basteve është trefishuar, por të ardhurat nga formalizimi i tyre në vitin 2014 janë rritur me 42.6 për qind në krahasim me vitin 2014, megjithatë pas miratimit të ligjit të ri për lojrat e fatit do të ketë një reduktim të tyre. Pas denoncimit të “Shqiptarja.com” që ka treguar rritjen e fenomenit të basteve sportive nëpër qytete në dy vitet e fundit,  Ministria e Financave nënvizon se nga aksionet “Fundi i marrëzisë”, të ndërmarra në tetor të dy viteve më parë, janë arritur rezultat të rëndësishme duke bërë të regjistrohen të gjitha pikat e basteve sportive, çka ka sjellë dhe trefishimin e tyre. “Të ardhurat e siguruara, në respekt të ligjit aktual “Për Lojrat e Fatit në RSH” – thuhet në deklaratën e ministrisë –  janë 42,6% më të larta, vetëm në një vit, pra në krahasimin mes vitit 2013 dhe 2014. Kështu, të ardhurat në total për vitin 2013 kanë qenë rreth 3,6 miliardë lekë, ndërsa ato për vitin 2014 shënojnë 5,3 miliardë lekë”. 

Nëse ju jeni një tifoz i vërtetë i makinave dhe shpejtësi të lartë, pastaj të shikojnë gara online falas në Racing.com. Ju do të merrni të gjitha përditësimet më të fundit dhe gara videot në këtë ndërfaqe. Ajo ofron mbulim të plotë jetojnë në ngjarjet gara. Ju gjithashtu do të gjeni videot e fundit, lajme lidhur në gara. Kjo është plotësisht e përgjegjshme në formate të ndryshme të tilla si laptopët dhe telefonat celularë. Ju mund të shkarkoni aplikacionin e saj e cila është në dispozicion në të dy dyqan android app dhe për përdoruesit e Apple.

LAJMI I FUNDIT: Aktorja e njohur rrah burrin dhe tre policë, arrestohet më pas By xurxull | February 26, 2018 0 Comment LAJMI I FUNDIT: Aktorja e njohur rrah burrin dhe tre policë, arrestohet më pas Aktorja hollivudiane, Heather Locklear ka shkaktuar një skandal, pasi u arrestua nga policia në…

Numrat janë në krah të Gennaro Gattusos te Milani. 12 rezultate pozitive radhazi, madje në 5 ndeshjet e fundit, Milani nuk ka pësuar asnjë gol. Që prej ardhjes së tij në pankinë, skuadra ka shënuar 23 gola në aksion, nga 26 në total. Cutrone e Calabria kanë shpërthyer me kosto zero dhe tani në sfond është gjysmëfinalja e kthimit në Kupën e Italisë, kundër Lazios.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *