“kumari zyrtar në internet rezultatet e drejtpërdrejta”

Forum-AL u formua në fund të vitit 2008. Me përpjekjet e një grupi nismëtar që në 2005, u hodh idea e një rrjeti shqiptar me servera shqiptarë. Qëllimi ynë kryesor është të kemi një Forum ku të mblidhen të gjithë shqiptarët nga të gjitha trojet tona dhe bashkatdhetarët të shpërndarë në të gjithë botën.

Shumica dërrmuese e lojërave të kazinosë në internet janë të prera, të quajtura edhe lëkundje ose mëngë. Kazinotë në internet kanë zhvilluar vazhdimisht lojëra elektronike të reja për kazino që nga ditët e tyre të para.

Qeflinjte e baste online do gjejne forma te tjera, qe nuk mund ti bej ketu sepse mesa shof ne debat ka dhe femije nen 23 vjec. Kaq duhet te jete kufiri ligjor ne Shqiperi qe lejohet te luaje online dhe ca dalin jashte loje menjehere.

ma ndalon pra me dash, lidhjen time me VPN, sepse komunikimi qe bej kalon nga çentrali i kompanise time te telefonit.  pastaj ata serveret qe merren me transferten pra VPN nuk jane ne hene. makina fizike te vendosura diku (dmth kompani te rregjistruara) jane dhe ato. pra edhe ato i binden nje legjislacioni te caktuar.

Gjithe vlonjatet tek e tek, po i thone Rames ne keto momente “You broke my heart man,you broke my  heart” ,per shkek te Gjikes,kurse ti Belul,per Gjiken i jep te drejte,ama Ramen se shtin dot ne zemer.

Përvojat e para me William Hill janë zakonisht të dyzuara, duke qenë se bastëvënësi ka sakrifikuar qartësinë në favor të një informacioni me bollëk. Sapo mësoheni me platformën, atëherë do të mund të vëreni se shumë detaje janë me leverdi. Një pikëpamje që rezultoi positive ishte se ju mjafton veç një klikim për të vendosur një bast dhe si pasojë të regjistroheni për bastin tuaj. Pavarësisht se opsionet për shumë oferta bastesh janë të pafundme, klientët mund të orientohen vetë sepse organizimi i basteve është i logjikshëm.

Megjithatë ministria shton se pas miratimit të ligjit të ri për lojrat e fatit do të ketë dhe një reduktim të tyre. “Sa i përket reduktimit të lojrave të fatit dhe të basteve, kjo është parashikuar qartë në projektligjin që Ministria e Financave ka depozituar në Kuvend (dhe që po diskutohet nga ligjvënësit), i cili sjell një rregullim të plotë dhe afatgjatë të problematikave që janë vërejtur në këtë sektor dhe që janë përmendur ditët e fundit në media të ndryshme”, thuhet në deklaratë.

p.s kjo nuk do te thote as Tosi nuk duhet te ikte, as qe Berisha nuk duhet te ikte, qe te jemi te qarte. Eshte me shume nje konfirmim i asaj qe thote muho, se nje qeveri e re gjithmone vjen me energji te reja e me nje lloj deshire pozitive. Degradimi fillon e vjen pak me vone.  

Në këtë mënyrë ndryshe nga sa u premtua për largimin e shqiptarëve nga vesi i lënies së rrogës në baste, propozohet të miratohet licenca e basteve online. Në nenin 19 të projektligj është përcaktuar se një kompani që do të kërkojë licencën për baste on-line, do të duhet të paguajë 200 milionë lekë për ta fituar dhe, menjëherë pas kësaj të drejte, do të ketë mundësinë t’i ofrojë në çdo moment shqiptarëve shansin për të vënë bast rrogën. Përsa i përket pikave të basteve, parashikohet se ambientet nuk do të lejohen të jenë 200 metër nga institucionet fetare, institucionet e arsimit parauniversitar dhe institucionet e arsimit të lartë. Por nuk ka asnjë kufizim për vendosjen e pikave në zona të populluara.

Kartat shqiptare nuk do mund te kreditohen me. Po ashtu mund te arrihet dhe qe llogarite te regjistruara me adrese shqiptare te mos pranohen (nese agjensite ligjzbatuese te vendeve ku jane regjistru kompanite online e pranojne), po kaq. Nese nje alvanos shqipnie hap je llogari si grek, apo malazes, eshte e pamundur ta kapesh. Shteti jone, mund thjesht ta deklaroje te jashteligjshme e te te denoje ty si shtetas (juridiksion bazuar ne parimin e shtetesise) po nuk mund ta ndaloje si aktivitet. 

Folosim cookies pentru a-ți oferi cea mai bună experiență pe site-ul nostru. Cookies sunt fișiere stocate în browser și sunt folosite de majoritatea site-urilor și ajută la personalizarea experienței tale de navigare. Prin continuarea pe site, îți exprimi acordul pentru Utilizarea fișierelor de tip “Cookie” și stocarea altor informații.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *