“kumari online i sbobet lajmet me topin sportiv”

bet365 është bastvënësi më i madhi në internet në të gjithë botën, kështu duke tërhequr shumë bastvënës të Britanisë së Madhe, ku dhe aty është baza e kompanisë. Shërbimet e bastvënjes ofrohen në më shumë se 200 vende dhe me më shumë se 21 milion konsumatorë, bet365 vazhdon të qëndrojë më lartë se faqet tjera. Kur faqja fillojë të ofrojë bastvënien në sporte, qëllimi ka qenë që të ofrojë siguri në të gjitha sportet nga e gjithë bota. Me këtë sukses të madh, bet365 tani është adresa më e vizituar e bastvënies në sportet online.

Basti multiple apo skedina eshte nje kombinim i me shume se nje basti, qe rezulton fitues nqs te gjitha bastet qe e perbejne jane fitues. Ne kete rast, kuota e fituar eshte e barabarte me shumezimin e kuotave qe perbejne skedinen. P.sh. nje skedine e perbere nga tre baste, me kuotat 1.50, 2.00 e 3.00, ka si kuote perfundimtare (nqs te gjitha kuotat jane fituese) 1.50*2.00*3.00 = 9.00

Kompania e njohur Audi, në kuadër të pilot-projektit në SHBA, konsumatorëve tani u ofron një pajisje të re përmes së cilës mund të paguhen tarifat rrugore. Konsumatorët me rastin e blerjes së ndonjërën nga veturat…

Mbajnë, por jo aq sa ndërkombëtarët. Kompanitë shqiptare shpesh ulin në mënyrë drastike koeficientet për të mbrojtur veten e tyre, ndërsa jashtë kjo ndodh më rrallë, sepse qarkullimi i parave është aq i madh, saqë edhe ndjeshmëria është më e ulët. 

Per ta thjeshtesuar, Skuadra qe ka – 0,75 duhet domosdoshmerisht te fitoje, fitimi juaj do te varet nga diferenca e golave. Skuadra qe ka + 0,75 mund te fitoje ose barazoje. Nqs humb me me pak se dy gola diference humbisni vetem gjysmen e shumes qe keni luajtur.

Policia thotë se “Krasniqi në momentin që Policia po hynte për kontroll në lokalin e marrë me qera prej tij, ka hedhur armën e zjarrit në e lokalit dhe ka tentuar të largohet me vrap, por është kapur nga FNSH-ja dhe Policia lokale”.

Tani mbase nuk ka vend te ta shpjegosh se cfare eshte raeaksioni “zonxhir ” ne lojrat psikologjike , por nuk eshte ai axhamilleku Yt qe fiton 5 euro …Ka bete qe te dhurojne 100 dollar e me shume QYL dmth te lush ti 200 here me  Yrysh  me 0-2 Gola e ..ordhi Kali . Dhe mbete ti ta vesh RE ne Internet … 

Pikat e basteve kane license te vecante dhe leja qe jepet duhet justifikuar. Tjetra, ka nje debat edhe ne Evrope per bixhozin ka me dhjetra organizata dhe shoqata qe lobojne kunder bizhozit dhe mbrojne njerezit vulnerabel ndaj tyre. Keto llogje qe shkruani dhe sillni shembullin e Evropes prandaj jane qesharake.

Një familje me gra e fëmijë janë terrorizuar nga katër persona të armatosur e maskuar. Ngjarja ndodhi në fshatin Dobraç i Ri të njësisë Rrethina në Shkodër. Grabitësit rreth orës 7:15 kanë pritur sapo dy…

Sikur dhe ne menyre te paligjshme t’i myllje,prap bravo i qofte.Disa bajne gam gam,vetem pse eshte nisma e Rames,pasi nuk i han meraku fort, as per ligjin,as per te drejtat e njeriut.S’e kuptoj,s’e marr vesh, se si dhe per dicka te tille po bularasin.Gjynaf, kur e mendon qe Rama do jete per 4 vjet, aty ku eshte.Do kete shpetim pre kta,apo me kohen do e kuptojne dhe do e ulin tempin.

Pa dash me u fut shume ne kete debat, edhe sepse ndihem icik si pis kur bi dakort me Ronin per ndonje gje, ideja se ka arbitrazh sportiv me duket teorikisht e gabuar, me aq sa di une per ekonomine, bastet, hedging etij. 

Në Shqipëri kryeministri Rama njoftoi sot se ka vendosur të kërkojë bllokimin e të gjithë faqeve të huaja të internetit ku vihen baste online. Sipas kryeministrit mendohet se shuma që shqiptarët harxhojnë për baste shkon nga 500 deri 700 million dollarë në vit. Ai gjithashtu paralajmëroi synimin e qeverisë për të mbyllur aktivitetin e lojrave të fatit në Shqipëri.

Portfolio i basteve sportive të William Hill është padyshim i bindshëm. Nëse doni të vendosni një bast në gara me kuaj, gara me qen apo çdo sport tjetër të famshëm në Britaninë e Madhe, atëherë William Hill është një vend i sigurtë. Ky bastëvënës është i mirëpozicionuar edhe për sportet ndërkombëtare. Eksperienca e parë me faqen e internetit mund të jetë paksa e vështirë për klientët e rinj për shkak të disa të metave. Megjithatë, William Hill ka bonuse tërheqëse edhe për klientët e përhershëm. Gjithashtu, veç kushteve të dyzuara për bonuset, ky reçension nuk mundi të gjejë asnjë provë për një mashtrim të mundshëm nga William Hill, ndaj ky reçension për bastëvënësit është në përgjithësi pozitiv, veçanërisht sepse kujdesi ndaj klientit është miqësor, kompetent dhe i gjindshëm.

Eshte nje ze i rendomte Biznesi si ne te gjithe Boten . Shqiperise nuk i duhet Kumari qe Luajne Kumarxhijte Politike te babasqapit per te Pastruar parate e Vjedhura ne mos edhe te Krimit Nderkombetar  .

Intertops janë një nga vjetra-timers në biznes online sportsbook duke u themeluar në internet në 1996 dhe rrënjët që datojnë që 1983. Sportsbook e tyre paraqet një gamë të gjerë të bast për evenys sportive të tilla si sport ligë e madhe e SHBA, futboll, boks, golf, hendboll, tenis dhe më shumë, duke përfshirë bastet risi. Jetojnë bast është gjithashtu një tipar i sportsbook Intertops. Një seri e llojeve bast janë accep …

bet365.com = 788-sb = 365bet = allsport365 = 365sport365 = sportgiochi365 = bet365.al = 121-365sb = bet365 albania = bet356 = 788-sb = Bet365 Kazinoja = Bet365 Pokeri = Bet365 bonus = b et365 = alsport365 = 188-sb = bet-mart = 365 808 = 365sb = game 365 = bet365 shqip

fnatic, kam pas lujt vete online dhe e kam pas ndjek me nga afer ceshtjen sidomos pasi pata nje sasi te konsiderueshme fondesh te konfiskuara nga Feds. Tregu ama po shkon drejt liberalizimit edhe ktu. Te siguroj qe mbas NJ dhe Nevadas, do kete shume shtete te tjera te cilat do legalizojne online gambling, pak a shume si me martesat gay apo medical marijuana. 

Nuk eshte rreklame, thjesht nje njoftim per lojtaret e basteve te “Forumit Shqiptar”. Ke te drjete per sa i perket rregjistrimit. Duhet te jesh antar i BASTE SHQIP per te lexuar postimet dhe infont ne kete forum bastesh. Kjo eshte bere per qellimin e vetem qe te shtohet diskutimi dhe debati rreth basteve, per asnje arsye tjeter. Rregjistrimi dhe konsultimi i forumit eshte FALAS. Kontributi yt eshte vetem pjesmarrja ne diskutim. Keshtu te gjithe mund te perfitojne prej infove te tua. Do t’a krahasoja me rrjetin P2P. Por tek BASTE SHQIP qellimi eshte “Te mundim bookmakerat”.

Mbase nuk jam shprehur qarte, por desha te thoja se kur luan online je person i identifikuar pasi je i detyruar te regjistrohesh tek kompania e basteve me identitetin tend si dhe te gjitha veprimet dergesat e parave ose terheqjet kur ti fiton psh behen nepermjet llogarise bankare. Pra nese je nje kriminel dhe posedon para te pista nuk te leverdis te luash me identitet te vertete se mjafton nje urdher gjykate per te te monitoruar llogarine bankare dhe do te shikojne sesa para psh ke derguar jashte neper kompanite e basteve etj. Ndersa metoda qe perdorin kompanite e basteve vendase/ketu eshte komplet jashte cdo sistemi kontrolli dhe pikerisht ketu pastrohen edhe parate e pista pasi nuk ka mundesi identifikimi. Pra ne vend qe te kerkohet modernizimi i sistemit te ketij biznesi ne menyre qe ne cdo kohe organet kopetente te dine xhirot e kompanive te basteve dhe ne raste te investigimit te krimeve te kene mundesi edhe te kontrollojne llogarite e personave nen hetim, behet e kunderta. Prandaj une dyshoj ne keto veprime te deritanishme. 

Në periudhën midis viteve 1920-1940, një falangë e shquar gazetarësh dhe mendimtarësh brilantë shqiptarë, të organizuar rreth gazetave dhe revistave më të rëndësishme të kohës si: “Demokratia” e Gjirokastrës, “Përpjekja shqiptare”, “Neoshqiptarizma”, “Hylli i Dritës”, “Leka”, “Minerva”, “Koha”, etj., u përpoqën që përmes përkushtimit të tyre intelektual të realizonin një ripërtëritje apo një Rilindje të Re Kombëtare të orientuar për nga kultura, mendimi dhe Perëndimi. Idetë progresive, kurajoja dhe bota e tyre krejt e veçantë mendore, në kontrast me gjendjen ekonomike dhe sociale të asaj kohe në Shqipëri, solli në mjedisin shqiptar një erë të re, që pa më të voglin dyshim mund të konsiderohet si periudha më e artë në krejt historinë e shtypit shqiptar të të gjitha kohërave. Gazetaria dhe publicistët e asaj periudhe të artë publicistike, janë shembulli më origjinal i kristalizimit në Shqipëri të një tendence të pastër intelektuale që synonte analizën e aktualitetit të asaj periudhe, rindërtimin historik të së shkuarës dhe një orvajtje e guximshme për të vendosur bazat e zhvillimit në të ardhmen. Albanologu i njohur dr. Robert Elsie, duke marrë parasysh konsolidimin e vonuar të Shqipërisë si shtet dhe në zhvillimin e saj të ngadalshëm politik, kulturor dhe ekonomik, pikërisht këtë periudhë historike dhe kulturore e përkufizon thjesht dhe qartë, si: “koha e artë” dhe “rruga e modernitetit” në historinë shqiptare. Nëse kjo lëvizje e “zhurnalistëve” të rinj shqiptarë, me kreativitetin dhe inovacionin e tyre, sa modernist aq edhe tradicional, që në atë kohë mori pamjen e një shpërthimi mediatik, duhet pranuar se publicistika e lëvruar në rajonin jugor të Shqipërisë, gazeta “Demokratia” e Gjirokastrës dhe kontributet e disa prej publicistëve që e nisën “përpjekjen e tyre shqiptare” në organet që u botuan në këtë rajon, mund t’i konsiderojmë pa hezitim si “kapsula donatore” e këtij shpërthimi intelektual. Është befasuese për çdo studiues dhe hulumtues që shfleton faqet zverdhura nga koha të koleksioneve të gazetave që janë botuar në Jug të Shqipërisë në periudhën 1920-1940, si: “Drita” e Veli Hashorvës (doli në Gjirokastër 1920-1924), “Demokratia” e Xhevat Kallajxhiut (doli Gjirokastër më 28 Nëntor 1925 dhe vijoi deri më 1939, “Labëria” dhe “Ideja kombëtare” (që dolën në periudhat kur censura ndërpreu botimin e gazetës “Demokratia”), “Fletore Popullore e Politike Kombëtare”, (doli në Gjirokastër për herë të parë më 27 mars 1920-1924), “Epoka e re” e Halit Tuqit (doli më 23 prill 1939, në gjuhën shqipe dhe pjesërisht në italisht), e përjavshmja “Bisedë e lirë” dhe gazeta politiko-shoqërore “Fletore popullore” e Petro M. Haritos (doli në Gjirokastër me dy dhe katër faqe më 3 nëntor 1923), “Neoshqiptarizma”, dhe “Përpjekja Shqiptare” të Branko Merxhanit, “Liceisti”, e shumë gazeta të tjera lokale që dolën në Delvinë, Përmet, Labëri, Libohovë, Himarë e gjetkë. Këto janë dëshmitë e para të një gazetarie ndryshe nga tradita e deriatëhershme romantike dhe e mitizuar e Rilindjes Kombëtare.

France: Sports betting online is legal in France, once a state run monopoly France has only recently opened its door to outside providers. EU pressure forced this change and France licensed some of the world’s larger online bookmakers to offer their services to French citizens. Betting exchanges are still illegal in France, despite other forms of online sports betting being legal. French recreational players do not pay taxes on online sports betting winnings. However, those who fill as a professional sports bettor or gambler will be subject to taxes.

Personalisht nuk i pelqej dhe as nuk i luaj lojrat e fatit dhe bixhozin, e nese Rama ka hallin e qytetareve qe lene leket, athere ti ndaloje me ligj per fare bizhozin dhe lojrat e fatit dhe e mbeshtes deri ne fund, por ky nuk do kete,ky fatkeqesi e shoqerise sone dhe rrezik permanent per kete shoqeri dhe shtetin, kerkon te vendose monopolin e ketyre lojrave, jo se shqetesohet shume per parate qe lene mileti.

Siç kemi përmendur në thelbin e shkrimit tonë, teknologjia e sotme dhe platformat e avancuara dhe fleksibël të kazinove dhe faqet e kazinosë mund të integrojnë shumë shërbime të ndryshme dhe të ofrojnë më shumë opsione për lojë dhe një shërbim më të mirë për lojtarët.

Shumica dërrmuese e lojërave të kazinosë në internet janë të prera, të quajtura edhe lëkundje ose mëngë. Kazinotë në internet kanë zhvilluar vazhdimisht lojëra elektronike të reja për kazino që nga ditët e tyre të para.

Licensuesi/rregullatori/mbikqyresi quaje si te duash  eshte vetem nje ,per me teper kliko linqet me siper.Sigurisht qe duhet te “licensohet” (nqs mund ta quajme ashtu) edhe ne Shqiperi me qellim pagimin e taksave.

S’jam kunder kufizimit, por me mire do te ishte qe ato para te rrinin ne Shqiperi, s’kane pse dalin. Po de po dolen 10 here me pak, prape arritje eshte. E kam me shume me te drejtat qe permend ai komentuesi tjeter.

Janë rreth 5000 faqe të bllokuara deri tani në bashkëpunim me Autoritetin e Komunikimeve Elektronike dhe Postare. Por, është një proces monitorimi që është në vazhdimësi. Dua të theksoj se ndërkohë po investigohet në fusha të ndryshme të lojërave të fatit mes të cilave dhe basteve sportive. Ekziston një problem i madh në këtë drejtim sepse ka baste të cilat kalojnë përtej kufijve të licencës që ata kanë marrë, operojnë në mënyrë ilegale me faqe të paligjshme për të maksimizuar fitimet e tyre. Por, ky është një proces disi më i vështirë për shkak se ata janë të licencuar dhe për pasojë duhet më shumë kohë dhe investigim për të evidentuar shkeljet konkrete.

Ne fakt ne sot po flasim, por vetem mbi bazen e atyre qe kemi degjuar deri me tani. Dhe kjo qe po na serviret per mua nuk ben sens sepse mos lejimi i te luajturit on line nuk e zgjidh problemin e shqipetareve te varfer qe humbsain leket e bukes. Perkundrazi thjesht i shton klientelen kompanive vendase. Por le te mos ngutemi dhe te presim ndonje info me te detajuar.

Me duket se qeveria po vepron emocionalisht ne kto ditet e para te qeverisjes – ne fakt – kjo eshte karakteristike e shume qeverive te reja. Por une nuk bie dakort kur psh zgjerohet qeveria me disa ministri me shume kur ne te njejten kohe ne kemi me pak se 3 milion njerez ne Shqiperi dhe shumica e puneve administrative nuk ka nevoje per zgjerim te forces puntore. Plus, miratohet buxheti qe ne krahasim eshte me i madhi ne historine e qeverive te meparshme. Kjo lloj llogari ekonomike thjesht te shtyn te maresh me shume borxh sesa e kishe parashikuar para zgjdhjeve. 

Nuk eshte e paligjshme. Te gjitha konventat per tregtine e lire (ofrimin e sherbimeve hy hyn dhe kumari elekronik) lejojne shmangie, apo moszbatim per ruajtjen e shendetit public, sigurise kombetare, moralit public dhe ca mrrokllave te tjera.

Shumë njerëz kanë kritikuar vendimin e Di Biaggios, duke e cilësuar si kohë të shpërdoruar kot, pasi Italia ka nevojë të rinovohet sa më shpejt dhe ato 2-3 ndeshje që portieri legjendar mund të luajë, vetëm sa do të vonojnë

Ka pasur një gamë të madhe te ligave dhe sportesh nga e gjithë bota, duke përfshirë turnetë kryesore të tenisit, kriketit ndërkombëtar, baste me bejzball, dhe turne të shumta të ligave të basketbollit, ndër të tjera përdora bet365 Kodi Bonus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *