“Juventus vs Juventus Real madrid parashikimet për fitore të përcaktuar topin”

“Sot, Inspektorët Disiplinarë të UEFA-s që punojnë mbi këtë rast kanë marrë kërcënime anonime me vdekje, të cilat supozohet se synojnë t’i frikësojnë ata që të ndalojnë të kryejnë punën e tyre,” thuhet në njoftimin e publikuar mbrëmjen e së premtes. “Këto kërcënime nuk do t’ia dalin dhe policia është informuar,” vijon deklarata e UEFA-s.

Krimet e Rënda kanë zhvilluar sot seancën ndaj shtetasit Fatjon Karmeshta, i cili dyshohet të jetë përfshirë në një vrasje në prill të 2016. Gjykata e la në burg të akuzuarin për vrasjen, kurse Karmeshta nuk ka pranuar…

“Askush dhe per asnje arsye nuk do te mundet dot ta ndale kete nisme qe nuk eshte aksion, as sezon, po nisme qe do te quhet e kryer kur vendi dhe shqiptaret nuk do te lene me asnje qindarke ne kumar’- tha ai.

Kuvendi i Kosovës do të provojë të mërkurën sërish ta ratifikojë marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi, në ditën kur në Prishtinë do të jenë krerët e BE-së, Jean-Claude Juncker, Federika Mogherini dhe Johanes Hahn.

( Ka shume llogaritese online per te gjetur shumen e lekeve qe duhet te vendosim ne cdo bast,te rasti yne per shumen 100 euro e ndame ne 52.16-over dhe 47.84-under qe te kemi fitim cfaredo rezultati te vije)

Eshte precedenti i pare ne politike,Belul, dhe kjo nuk eshte pak.Plasa t’u ju than se ky ne gjithe jeten e tij publike,ka qan perhere e pergjithmone ndryshe,po s’te mer qe s’te mer vesh ajo koke. (po te kisha afer do te bija me gishtin tregus ke temthat ) 

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i shoqëruar nga deputetët Ridvan Bode dhe Edmond Spaho, kanë zhvilluar dje një takim elektoral me qytetarët e Korçës, në mbështetje të kandidatit për kryetar Bashkie, Sotiraq Stratobërdha, zgjedhje të cilat do të zhvillohen më 3 nëntor. Nga Korça, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka theksuar se kandidati që ka zgjedhur e djathta është shprehja e qytetarisë. “Në këto zgjedhje, demokratët konkurrojnë si opozitë dhe u takoi demokratëve të Korçës, rasti për t’u kthyer në kutitë e votimit dhe të udhëheqin bashkëqytetarët e tyre drejt kutive të votimit, pak muaj pas zgjedhjeve të përgjithshme, për arsye që dihen. Kandidati që kemi përzgjedhur bashkërisht, është shprehje e respektit dhe e nderimit për këtë qytet dhe qytetarët, korçarë dhe korçare të cilëve u dhimbset, u bëhet vonë dhe i qajnë hallin qytetit të tyre. Kemi kandiduar personin që besojmë se ofron më së miri potencialin për të avancuar alternativën tonë për Korçën, për të vënë në qendër të programit dhe qeverisjes lokale të Korçës, jo kryetarin e Bashkisë, as shokët apo miqtë e tij personalë, por për të vënë në qendër të Bashkisë së Korçës qytetarin korçar, hallet e problemet e tij, shpresat e dëshirat e tij e të saj, për veten tuaj, për fëmijët dhe qytetin tuaj. ”, – tha Basha. Më tej, kreu i PD-së vlerësoi figurën e Stratobërdhës, duke theksuar se,: “Me praktikën më të mirë të qeverisjes dhe vlerat më të mira të praktikave që ka pasur rastin t’i shikojë por edhe të jetë pjesë e tyre gjatë qëndrimit në Kanada, sot para jush vjen Sotiraq Stratobërdha, më i pjekur, më i aftë, më i vendosur, më i përkushtuar dhe definitivisht më i qartë se Sotiraqi tjetër, sa i përket asaj që u ofron qytetarëve të Korçës dhe qytetarisë korçare për ditët e ardhshme. U ofron transparencë, u ofron llogaridhënie, u ofron modesti, shërbim të përkushtuar ndaj qytetarit, jo arrogancë, as arbitraritet, as errësirë për vendimet kryesore që prekin çdo qytetar të Korçës, u ofron mbi gjitha atë që buron thellë nga zemra e tij dhe zemra e çdo qytetari korçar, dashurinë e pamatë për qytetin tuaj, për perlën e qytetarisë shqiptare, për Korçën tuaj,  për Korçën tonë”. Në fund të fjalës së tij, kreu i demokratëve theksoi se  këto zgjedhje kanë të bëjnë drejtpërdrejt dhe në thelb me qytetarët e Korçës, hallet dhe problemet e tyre. “Ndaj me besimin më të plotë se kandidatura e zotit Stratobërdha dhe programi i tij do të votohen gjerësisht nga qytetarët e Korçës, për të mirën tuaj, për të mirën e qytetit tuaj, dua edhe njëherë t’ju garantoj se aleanca për qytetarinë korçare, Partia Demokratike, aleatët e saj, kandidati ynë janë dhe do të mbeten në dispozicionin tuaj në ditët dhe javën e ardhshme, për të bërë të mundur të sqaroheni për çdo çështje dhe detaj të programit të tij, rrugë më rrugë, shtëpi më shtëpi”, pohoi Basha. Nga ana e tij, kandidati Stratobërdha është shprehur: “Hyra në këtë garë për t’i bërë gjërat më mirë ku të gjithë qytetarët do trajtohen njësoj, sepse Bashkia nuk është pronë e një grushti njerëzish apo pronë e një individi dhe se institucioni i Bashkisë do të funksionojë në bazë të parimit të transparencës”. Kandidati i PD-së, Sotiraq Stratobërdha, do të garojë më 3 nëntor për kryetar të Bashkisë së Korçës përballë kandidatit socialist Sotiraq Filo.

• Bota e internetit sot ka pushtuar të gjithë moshat e reja, sikundër dhe të gjithë futbollistët e ekipit të Elbasanit të cilët qëndrojnë në “Messenger” thuajse deri në orët e vona të natës.Një gjë e tillë e bëjnë sot Skerdi Bejzade, Armand Mehmetaj, por dhe lojtarë të tjerë, sidomos ata të huajt si p.sh., vëllezërit Nuhiji dhe Nikola Karçev. Ky i fundit në fakt që kur i ka ardhur bashkëshortja pranë me djalin e tij nuk është parë më në orët e vona të natës të dalë nëpër bulevard së bashku me dy vëllezërit Nuhiji, të cilët tashmë qëndrojnë që të dy deri në orët e vona të natës përpara internetit. Përsa i përket Mehmetajt, ai qëndron thuajse çdo natë deri në orën 00:01 të mëngjesit duke “chatuar”. Bejzade qëndron deri vonë pasi është i apasionuar pas basteve. Ai qëndron së bashku me Shetën e ndonjë tjetër dhe gjithmonë diskutojnë në internet-kafenë që ndodhet pranë Fakultetit Ekonomik për ndeshjet që luhen “live”.

Po a po humbasin 700 milione ne vit? lol Nuk tha njeri qe do te shpetojne, thjesht ato 700 milione qe humbasin qe humbasin, le te rrine ne shqiperi, 70 milione t’i shkojne taksa shtetit, 630 le te rrine neper banka ose te investohen. Pse t’i marre inglizi? Nga e sajove qe humbin qe do te humbin, thote. lol 90% e meshkujve qe njoh luajne bixhoz ne nje forme a nje tjeter, plus qe bota ka histori mijera vjecare. Ti po thua dmth qe ne bixhoz fitohet? Fitore e quan ti te kapesh 100 mije leke me 10 mije lekshin e 100-te qe luan?

Projektligji kufizon kompanitë në numrin e ambienteve që do të ushtrojë aktivitetin, pasi nuk mund të marrë më shumë se 500 adresa sekondare. Pra, nuk mund të ketë më shumë se 500 ambiente për zhvillimin e aktivitetit. Për të marrë licencën e basteve kompanitë do të paguajnë 200 milionë lekë. Ambientet e basteve nuk do të lejohen të jenë më pak se 200 metër pranë njëri tjetrit, në linjë ajrore. Një tjetër kush do të jetë të mos lejohen lojtarë që janë nën moshën 21 vjeç. Por ndryshe nga sa përcakton ligji, në relacionin e qeverisë përcaktohet se lojtarët nuk do të lejohet të jenë më pak se 18 vjeç.

Fillimi i kazinove në internet në botë filloi me bastin online. Bodog, faqja e parë e basteve në botë, u hap në vitin 1998. Bastet me famë botërore të basteve u hapën në Bwin në 1997 dhe i kanë pranuar klientët nga Shqipëria.

Disa nga bastexhinjtë shqiptar ofrojnë gjithashtu një sërë shërbimesh të nevojshme si shtojcë për të lejuar bastet minimale. Mund të gjeni lajmet më të fundit sportive, reportazh të drejtpërdrejtë audio dhe video mbi ngjarjet sportive, shërbime për parashikimet e garave dhe raporte të brëndshme. Këto artikuj janë duke u bërë akoma dhe më shumë të njohur përbri disa prej bastexhinjve të internetit, për shembull ata që u dedikohen futbollit skadinav ose tenisit.

Të tre analizuan ndeshjen përmes luhatjes në lojën e lojtarëve, para së gjithash, ritmin e lojës dhe ngadalësimin e saj, rastet e lejuara për të goditur portën në raport me mesataren e rasteve në ndeshje normale apo shpejtësinë me të cilin lojtarët qarkullojnë topin në rastin kur janë në disavantazh. Termi statistikor kyç në këtë analizë është outliers që do të thotë, një e dhënë statistikore që del shumë përtej të zakonshmes. Fjala vjen, nëse mesatarja e goditjeve në portë për një skuadër është 5 brenda një ndeshjeje ndërsa në një ndeshje të dyshuar goditet porta 10 herë brenda dhjetë minutave të fundit, atëherë kjo statistikë konsiderohet jashtë të zakonshmes ose outliers.

CS: GO faqet e lojërave të fatit Po fillojnë të popullojnë industrinë e basteve të eSports me zgjedhje gjithnjë e më cilësore. Para kësaj, ishte e vështirë për CS: GO entuziastë të basteve për të gjetur një vend që mund t’u ofrojë atyre ndeshjet dhe shanset që ata duan. Fatmirësisht, më shumë operatorë shohin vlerën në CS: GO faqet e basteve Dhe CS: GO Kërcejnë Bitcoin.

Kjo është faqe e cila fokusohet në sportet më popullore dhe leagues. Laola.tv ka të gjitha të drejtat ligjore për transmetimin e ngjarjeve sportive. Ajo ju ofron përmbajtje pafund videos si dhe Video Live. Ju do të gjeni një përmbajtje ekskluzive në shumëllojshmëri të ngjarjeve sportive. Ju mund Live-lumë në Apps dhe të gjitha videot janë në dispozicion në cilësi HD. Ju do të gjeni hokej mbi akull, snowboard, hendboll, pikat kryesore të drejtpërdrejta të ditës dhe mund të shikojnë leagues jetojnë dhe në kërkesë.

klubi i Mançester Junajtid ka refuzuar tentimet e trajnerit të Belgjikës Mark Uilmots për të ftuar kosovarin Adnan Januzaj në reprezentacionin e këtij shteti. Kampionët e Ligës Premier kanë insistuar se 18 vjeçari nuk është i gatshëm që të merr ndonjë vendim për të përfaqësuar ndonjë shtet, ndërsa sipas zyrtarëve të Junajtid, Januzaj është duke u koncentruar në të ardhmen tek “Djajtë e kuq”. “Mançester Junajtid më ka thënë se Januzaj ende nuk ka marrë ndonjë vendim që të luajë për ndonjë ekip kombëtar apo për ndonjë shtet”, ka thënë Uilmots për gazetarët. “Kemi dhënë sinjal të qartë (se ne e duam që ai të luajë për Belgjikën) dhe tani varet nga ai. Do të respektoj çdo vendim të tij”, ka shtuar ai. Vlera e Januzajt është rritur pasi siguroi fitoren Junajtid me dy golat e shënuar kundër Sunderlandit të shtunën. Mesfushori i talentuar mund të përfaqësojë Shqipërinë, Turqinë, Serbinë dhe Belgjikën, por Junajtid nuk dëshiron që të ngutet me vendimin e kosovarit. Anglia është një destinacion i mundshëm për Januzajn, pasi Roy Hoxhson konfirmoi për BBC-në se kanë filluar bisedimet për të riun me prejardhje nga qyteti i Istogut. “Duhet të ketë bisedime më shumë para se të t`ua japim nënshtetësinë lojtarëve”, ka thënë Hoxhson. “Por nuk ka dyshim se ai është talent dhe ne i kemi sytë në të”. Adriatik BALLA

Kohët e fundit kam krijuar një llogari të re në bet365. Si bastvenes dhe entuziast i teknologjise, isha kurioz te provoj platformen dhe te shoh si punon bet365 Kodi Bonus. Për të aktivizuar bonuset dhe promovimet (T&C Apliko), une hyra ne bet365 Kodi Bonus kur u regjistrova, e bera depoziten e pare, e gjeta nje kod unik te ofertes ne emailin tim, ngjitha ne bet365 dhe isha ne rrugen time per bonusin e klientave te rinje. Shume thjesht behesh fitues i bet365 Kodi Bonus.

Për të marrë bonus, unë duhet të shkoj në faqen kryesore, dhe të zgjedh Anëtarët> Oferta> Oferta në dispozicion. Më pas, mora një email me bet365 Kodi Bonus. Përdoret ky kod për të hapur bonusin (T & C Apliko).

Natyrisht që cilido bastexhi i ndryshëm ofron një shërbim paksa ndryshe. Ata do të ofrojnë oferta për baste të ndryshme dhe sigurisht, merkato dhe çmime të ndryshme. Nuk duhen vëzhguar vetëm karakteristikat e një bastexhiu të mirë përpara regjistrimit, por gjithashtu edhe një shërbim klienti për llogarinë tënde pasi t’i jesh bashkuar atyre. Është mirë të përforconi informacionet tuaja me largëpamësi mbi mënyrën e të punuarit të atyre, si për shembull kur dhe si mund të depozitoni apo tërhiqni para nga llogaria juaj. Këto janë disa vogëlsira që ndonjëherë kanë shumë rëndësi, veçanërisht sepse ka shumë mirëseardhje tunduese nga bastexhinjë të ndryshëm në internet për t’ju fituar si klient.

Ndonje nga administrata ose me lidhje nga qendra di ndonje gje konkrete si do aplikohet censura e kompanive te huaja te basteve online? Me interesojne me teper menyrat teknike. Thjesht do bllokohen faqet e njohura te kompanive te huaja nga ISP-te? Do merren masa extreme dhe te bllokohen edhe transaksionet bankare drejt ketyre kompanive?

Disa nga ndeshjet e dyshuara si të manipuluara nga Skënderbeu ranë aq shumë në sy sa kjo skuadër u bë e famshme në Shqipëri dhe nëpër botë. Raporti i inspektorëve jep një pasqyrë të kësaj fame. Skënderbeu pati fituar 4 me 1 në ndeshjen në Shqipëri dhe humbi 2 me 3 në ndeshjen e dytë. Renato Arapi dyshohet se qëllimisht bëri një faull për të marrë një karton të kuq që në minutën e dhjetë. Sipas raportit, kompanitë e basteve ndryshuan koeficientët pas të kuqes së Arapit por asnjë bast i çuditshëm nuk u regjistrua. Përkundrazi, Skënderbeu luajti mirë dhe shënoi dy gola duke pasur rezultat të përgjithshëm 6 me 2. Vetëm në minutën e 78 bastet reaguan në mënyrë të dhunshme. Koeficientët që statistikisht duhet të ishin 6 (dhjetë euro bast baraz me 60 euro fitim), në kompaninë e basteve Maxbet ra në 2.09.

Një tjetër shtojcë është multi basti. Siç dihet, nuk mund të krijosh një multi bast për të njëjtën garë në pjesën më të madhe të bastexhinjve, por këtu gjejmë këtë avantazh. Për shembull, mund të vendosim që Arsenali fiton dhe në të njëjtën ndeshje shtojmë se takimi përfundon +2.5 gola, apo ndonjë parashikim tjetër. E njëjta gjë ndodh edhe për golashënuesit etj.

Nuk eshte e paligjshme. Te gjitha konventat per tregtine e lire (ofrimin e sherbimeve hy hyn dhe kumari elekronik) lejojne shmangie, apo moszbatim per ruajtjen e shendetit public, sigurise kombetare, moralit public dhe ca mrrokllave te tjera.

Barcelona është e gatshme të sigurojë shërbimet e Adnan Januzaj nga Mançester Junajtid nëse kosovari refuzon kontratën e re që pritet t`i ofrohet nga Junajtid, shkruan sot gazeta britanike “Daily Mail”. Vlera e 18 vjeçarit erdhi në shprehje të shtunën kur ai me dy golat e shënuara kundër Sanderlendit ia siguroi fitoren Junajtid. Por gazeta thekson se Barça ka vrojtuar progresin e tinejxherit prejse ai iu bashkua “Djajve të kuq” nga Anderlehti në vitin 2011. Ndërsa besojnë se Januzaj do të transferohet në “Nou Camp” kur atij i skadon kontrata pas tetë muajve. Edhe pse kosovari ka thënë se është i lumtur në Junajtid, gazeta shkruan se ai nuk vlerësohet sa duhet në Junajtid ndërsa bisedimet për kontratën e re kanë ngecur kur Aleks Ferguson vendosi që të pensionohej ndërsa ato kanë filluar së fundmi. Agjenti Dirk de Vriese paralajmëroi javën e kaluar: “Nuk do t`u tregojë se cilat klube janë të interesuara për të por mund të them se disa klube evropiane janë duke vrojtuar situatën e tij”.

Sean O’Neill, portieri i ‘Crusaders,’ shkroi në Tëitter pas ndeshjes: “Nëse nuk ka një hetim të UEFA-s në ndeshjen tonë sot, atëherë ka diçka të gabuar. 3.5 gola, ishte barsaletë. Dhjetë minutat e fundit, nuk kam parë kurrë futboll si ky”.

Baste-sportive.net – Hetzner Online Ag, Germany. Site IP Address, Server Location for 94.130.97.102 – Hetzner Online Ag, Stuttgarter Str 1, D-91710 Gunzenhausen, Germany Germany. Site IP Address, Baste-sportive.net read more on Myip.ms

Kanë vetëm pak kohë që dy të bukurat ekranit janë bërë nëna. E para Xhemi, që solli në jetë djalin e dytë, Gabriel, e së fundi edhe Arbana, që u bënë nënë për herë të parë me Jonin. Mungesa ka qenë vetëm në ekran, pasi të dyja nuk kanë ndërmend të heqin dorë nga jeta e natës. Arbana dhe Xhemi gjatë kësaj jave janë parë në shoqërinë e miqve të Top Medias, teksa konsumonin një gotë alkool. Kanë zgjedhur të lënë bebet në shtëpi për t’u dëfryer paksa në jetën e natës në Tiranë.

Egi Nuk e Kuptoj ku do ti hapi kompania 500 pika nqs ti e kufizon 200 m nga shkollat 200 m nga institucionet fetare 200 m pika nga njera tjetra.Me duket kot ti vesh skopinj ne rrota shteti nuk duhet te kufizoje por te jete I zoti ti marri te gjitheve tatimin dhe sikur njitur te jene ai qe nuk reziston dit e mbyll vete

Rama thot qe po i mbyll bastet online per te mbrojtur shqiptaret ? Nqs ti vertet do te mbrosh shqiptaret atehere duhet te reduktosh (jo ti mbyllesh komplet)  llotot ordinere neper lagje.Me thuaj ti,sa shqiptar njeh qe luajne tek llotoja lagjes dhe sa shqiptar qe luajne online ? Nga te gjithe ata qe njoh une,vetem nje shoku im luan online qe eshte Punter profesionist,gjithe pjesa tjeter tek llotoja lagjes.Shqiptaret nuk e kane as idene me te vogel se si luhet online (perjashto nje pjese shume te vogel) ,nuk kane idene as cfare eshte karta kreditit ,si dhe gjithashtu qe te luash online duhet minimumi llogari bankare (llogari rrjedhese), qe pothuajse nuk ka asnje.Pra,shqiptaret ato 500-700 milion $ i len tek llotoja lagjes dhe jo online.

WEBET มีทีมงาน Call Center คอยดูแลสมาชิกทุกท่านตลอด 24 ชั่วโมง โดยสมาชิกสามารถเลือกช่องทางติดต่อกับเจ้าหน้าที่ได้ตามความสะดวกของสมาชิก ท่านสามารถมั่นใจได้ว่าทุกปัญหาของท่านจะได้รับการดูแลอย่างรวดเร็วและดีที่สุด ด้วยทีมงานมืออาชีพของเรา

Filloi fillimisht me aksionin masiv te bllokimit te shume kompjuterave te kumarit….Kumari online eshte nje hap tjeter positiv per momentin megjithate besoj se prek nje perqindje te vogel kur e dime qe flasim per nje ekonomi informale ku gjithcka qarkullon kryesisht ne cash. po e fus ne totale kete aksjonin kundrejt kioskave te kumarit mos me keqkupto

Një ndeshje mes Partizanit dhe Skënderbeut e luajtur më 11 shtator 2014 u kap nga sistemi statistikor i UEFA-s si dhe nga një sistem statistikor tjetër i njohur si Starlizard, si ndeshje me “Probabilitet të Lartë Manipulimi”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *